بهترین مرکز استعدادیابی اهواز

بهترین مرکز استعدادیابی اهواز

امروزه در بسیاری از شهرهای کشورمان مراکز استعدادیابی به صورت تخصصی به شناسایی و پرورش استعدادهای کودکان و بزرگسالان مشغول هستند.ما در این مطلب قصد داریم بهترین مرکز استعدادیابی اهواز را به شما معرفی کنیم. پس اگر ساکن این شهر هستید و به دنبال مرکز استعدادیابی در این شهر می گردید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

نقش استعداد در شکل گیری آینده فرد

استعدادهای هر فرد مهمترین سرمایه های وجودی او هستند. تمام افراد موفق در مسیری پیش رفته و موفق شده اند که در آن استعداد و توانایی داشته اند.بنابراین استعدادهای هر کس نقش مهمی در موفقیت های آتی زندگی اش دارند.

افراد دوست دارند در رشته و شغلی تحصیل کنند که آن را دوست دارند و در عین حال می توانند نیازهای مختلف خود از جمله نیاز به تفریح و سرگرمی را از طریق آن برطرف کنند.این امر در صورتی اتفاق میفتد که فرد به رشته ای که در آن تحصیل می کند و کاری که انجام میدهد علاقه داشته باشد.

ما غالبا به چیزی علاقه داریم که در آن استعداد داشته و توانا هستیم. چرا که حس می کنیم از پس آن بر می آییم، به ما حس رضایت درونی میدهد و نیازهای درونی ما را برطرف می کند.

بسیاری از ما پزشکان، وکلا یا مهندس هایی را می شناسیم که علی رغم درآمد یا جایگاه اجتماعی بالا، شغلی که دارند را دوست ندارند و از طرف دیگر افرادی را می شناسیم که شغلی معمولی دارند ولی از شغلی که دارند لذت میبرند و ازجایگاه خود راضی هستند.

اما تاثیر استعداد تنها محدود به مسایل و انتخاب های مهم مانند تحصیل و شغل نیست. استعدادهای ما ممکن است مبنای تفریحات ما یا مسایل روزمره دیگر باشند.

مثلا کسی که هوش طبیعت گرایی بالایی دارد ممکن است دائم در حال گشت و گذار در طبیعت باشد اگرچه نتوانسته باشد شغلی متناسب با استعدادش داشته باشد. و ازین طریق حال خودش را خوب کند.

استعدادها مواردی هستند که غالبا افراد بخاطر آنها تحسین می شوند- چرا که نسبت به افراد دیگر در آن توانا تر هستند- و این اعتماد به نفس فرد را بالا می برد. مثلا به شما می گویند فلانی خوب می نویسد، یا خوب می خواند یا خوب صحبت می کند.

همان طور که بالاتر هم گفتیم استعدادهای شما سرمایه های شما هستند. این شما هستید که باید انتخاب کنید استعداد شما به حداکثر شکوفایی برسد یا در زیر انبوهی از روزمرگی ها خاک شده و به دست فراموشی سپرده شود.

خدمات استعدادیابی نیکارو

ما در نیکارو تلاش کرده ایم برای تمامی گروه های سنی کودک، نوجوان و بزرگسالان مجموعه ای از بهترین  و بروز ترین بسته های استعدادیابی را فراهم کنیم. هدف ما این است تا افراد با شناخت بهتر خود و استعداد هایشان، مهارت هایی را یاد بگیرند که مطابق علایق و استعداد آنها بوده و بتواند به آنها برای رسیدن به موفقیت کمک کند.

برای آشنایی با خدمات استعدادیابی نیکارو همین الان روی دکمه زیر کلیک کنید:

استعدادیابی چیست ؟

به آخرین جمله مطلب قبلی نگاه کنید. غم انگیز نیست که آدمی مدفن استعدادهایش باشد؟ همه ما استعدادهایی داریم که شاید هرگز نفهمیم آنها را در وجودمان داریم اگر مجالی برای بروز نیافته باشند.

کسی که هرگز در عمرش نت موسیقی ندیده یا سازی در دست نگرفته از کجا می تواند بفهمد استعداد موسیقی دارد؟ یا آن یکی که خوب تجسم می کند و در عین حال هوش منطقی ریاضی خوبی دارد چطور می تواند بفهمد که می تواند انیمیشن ساز خوبی باشد؟

متخصصان می گویند: استعداد یابی یعنی تلاش برای پیش بینی ظرفیت آینده عملکرد یک فرد. و فرآیندی که طی آن، آنچه که به عنوان استعداد درونی از زمان تولد در یک شخص نهادینه شده، کشف شده و به یک استعداد درخشان تبدیل می شود.

ما به بیان ساده می گوییم: در هر فرد توانایی های بالقوه ای وجود دارد که ذاتی بوده و از بدو تولد همراه او هستند.

استعدادیابی یعنی ما این توانایی ها را پیدا کنیم، آن را وارد زمینه ای که آن توانایی در آن کارایی دارد کنیم و اجازه دهیم فرد در همان زمینه رشد کند و شکوفا شود و سر انجام منجر به توسعه فردی در شخص شود.

در ادامه به معرفی بهترین مرکز استعدادیابی اهواز می پردازیم.

بهترین مرکز استعدادیابی اهواز

ما اینجا تعدادی از بهترین مراکز استعدادیابی در شهر اهواز را برای شما معرفی خواهیم کرد.

برای دیدن جزئیات اطلاعات هر مرکز مانند آدرس و تلفن، روی دکمه مربوط به آن کلیک کنید.

بهترین مرکز استعدادیابی اهواز

بهترین مرکز استعداد یابی اهواز | چرا استعدادیابی مهم است؟

در ادامه مطلب بهترین مرکز استعدادیابی اهواز می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا اسنتعداد یابی مهم است؟

واقعیت این است که افراد کمی شانس این را دارند که از سالهای اولیه کودکی و بدون از این شاخه به آن شاخه پریدن و صرف وقت و هزینه بسیار در مسیر درست زندگی خود قرار بگیرند.

در اغلب موارد والدین خواسته یا ناخواسته کودک را در مسیری پیش میبرند که خواسته و آرزوهای خود را کامیاب کنند. و نتیجه این اجبار و عدم انتخاب انسان های افسرده ای هستند که شاید به نظر بیاید همه چیز دارند اما خوشحال نیستند و حالشان خوب نیست.

استعدادیابی در سنین پایین موجب می شود فرد از سردرگمی رها شده و هدف و مسیر زندگی مشخصی در پیش بگیرد. و وقت و پول خود را صرف کاری کنند که در آن توانا است، به آن علاقه دارد و احتمال موفقیت در آن بیشتر است.

این امر موجب می شود رضایت از زندگی در فرد افزایش یابد و حس بهتری نسبت به خود و زندگی اش داشته باشد.

چرا باید به متخصصان استعدادیابی مراجعه کنیم؟

 این که شما در حال مطالعه مطلب “بهترین مرکز استعدادیابی اهواز” هستید نشان می دهد که علاقمندید استعدادهای خود یا فرزندتان را به طریق تخصصی کشف کرده و پرورش دهید.

مثل بقیه امور، کارهایی هست که شما می توانید برای کشف استعدادتان انجام دهید. که ما آنها را در مطالب قبلی بیان کرده ایم. برای مطالعه در این زمینه می توانید مقاله چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟ را بخوانید. اما همیشه علم به کمک بشر آمده است تا مسایل را به صورت تخصصی و بهتر حل کند.

متخصصان استعدادیابی می توانند با استفاده از ابزارها و متد های علمی کودکان را ارزیابی کرده و توانایی ها، استعدادها و نقاط ضعف او را مشخص می نمایند.

 آزمون‌های روان سنجی مختلفی وجود دارند که می‌توانند کودک را از جهات مختلف بررسی کرده و توانایی‌های بالقوه کودک در زمینه ریاضی، موسیقی، کلامی، فعالیت‌های حرکتی، خلاقیت‌های هنری و … را اندازه گیری نمایند.

استفاده از این آزمون‌های هوش و استعدادسنجی  باید در محیط‌های حرفه‌ای و به کمک آزمونگرهای آموزش‌دیده انجام گیرد چراکه نحوه اجرا شدن تست‌ها و رفتارهایی که کودک در این میان از خود نشان می‌دهد می‌توانند در تفسیر نهایی تأثیرگذار باشند.

البته باید بگوییم که تنها استفاده از تست ها برای استعدادیابی کافی نیست و بهتر است کودک در محیط در معرض محرک های گوناگون قرار گرفته و توسط روانشناس متخصص ارزیابی و به دقت مورد مشاهده قرار گیرد تا استعدادهای مختلفش بررسی و شناسایی شود.

باید یادآوری کنیم که استعدادیابی یک فرآیند زمان بر است و باید برای کشف استعدادهای کودک زمان مناسب صرف کرد.

شاید فکر کنید هزینه کردن در این مورد برای شما دشوار باشد. اما باید بگوییم هزینه ای که الان برای کشف استعداد کودک خود می کنید بسیار کمتر از هزینه ای است که در صورت عدم کشف استعدادهایش باید برای آزمون و خطا کردن کلاس های مختلف برای شناسایی استعداد او انجام دهید.

هزینه ای که کودک در صورت انتخاب اشتباه رشته تحصیلی در دوره متوسطه و دانشگاه و به تبع آن انتخاب شغلی که به آن علاقه و در آن استعداد ندارد می پردازد، بسیار بیشتر هزینه کشف استعداد است.

 

لینک مرتبط:

آپارات نیکارو

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

برای موفق شدن توی زندگی برنامه میخوای؟
کلیک کن
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.