کلاس موسیقی کودک در مشهد

Rate this post

ما در این مقاله به معرفی کلاس موسیقی کودک در مشهد خواهیم پرداخت. تاانتها با ما همراه باشید.

تاثیر هوش بر نواختن موسیقی

داشتن یک فرزند باهوش آرزوی هر پدر و مادری است. خیلی ها اعتقاد دارند که هوش کودکان یک اتفاق ژنی است. عده ای دیگر از والدین با استفاده از کلاس های کمک آموزشی و صرف هزینه های هنگفت می خواهند فرزندشان را تبدیل به یک نابغه کنند. اما یک راه میانبر دیگر هم وجود دارد که مطالعات مختلف آن را به اثبات رسانده و آن راه میانبر و سریع برای نابغه شدن فرزندتان چیزی نیست جز موسیقی.

نتیجه یک تحقیق ۱۰ ساله در طی ۱۰ سال، تحقیقی بر روی ۷۵ هزار دانش آموز  انجام شد که نتایج نشان داد کودکانی که به نواختن موسیقی می پردازند نسبت به کسانی که چنین مهارتی را ندارند، دارای توانایی بیشتری در مهارت های خواندن و درک ریاضیات هستند. مخصوصا کودکانی که در آن آزمایش به تمرین پیانو  می پرداختند هوش بیشتری را در این ۲ مورد نسبت به دیگر همسالان خود داشتند. همچنین نمرات این دسته از کودکان نسبت به دیگر همکلاسی هایشان در رده بالاتری بود.   تاثیر موسیقی بر کودکان عقل، احساس، عشق موسیقی سه بخش مهم از وجود کودک را به صورت همزمان به تکاپو می اندازد و آن عقل، احساس و جسم اوست. تحقیقات نشان می دهد گوش دادن منفعلانه به موسیقی کودکان را باهوش تر می کند یعنی اگر از سنین کودکی فرزندتان را در معرض موسیقی بگذارید به روند رشد ذهنی او کمک زیادی کرده اید. اما مطمئنا این دسته از کودکان قابل مقایسه با کودکانی نیستند که به صورت فعالانه یعنی نواختن یک ساز به تمرین موسیقی پرداخته اند. موسیقی قبل از ۷ سالگی مطالعات دانشمندان نشان می دهد کودکانی که قبل از سن ۷ سالگی به تمرین موسیقی می پردازند، دارای هوش بهتری هستند که این روند تسریع هوش آنها با بزرگ تر شدنشان همچنان ادامه خواهدداشت. اما نکته جالب تر اینجاست که وقتی شما به یادگیری یک ابزار موسیقی می پردازید درگیر چالشی می شوید که مدام و مدام در زندگی تان ادامه خواهدداشت.

مهارت موسیقی نیاز به تمرین و استمرار دارد و این استمرار کودک شما را همزمان با بزرگ شدن دنبال می کند و به او قدرت رویارویی با چالش های زندگی را خواهدداد.   تقویت اعتماد به نفس یکی از بزرگ ترین مزایایی که استفاده از موسیقی برای کودکان به همراه می آورد تقویت اعتماد به نفس در آنهاست. وقتی کودک قادر به نواختن یک ساز باشد و بتواند در خلال نواختن شعر کوتاهی را نیز بخواند احساس غروب خاصی کرده درنتیجه به خود و توانایی هایش ایمان پیدا خواهدکرد. این اتفاق اعتماد به نفس خوبی را در او خواهد پروراند. علاوه بر این نواختن یک آلت موسیقی حس جسارت و شجاعت را در کودک پرورش خواهدداد چون مطمئنا مواقعی پیش خواهدآمد که او در مقابل شما و یا دوستان و اقوام به هنرنمایی بپردازد و درنتیجه چنین کودکی هرگز تبدیل به یک فرد کم رو نخواهدشد.

موسیقی سرعت یادگیری را افزایش می دهد همه افراد می توانند مفاهیم مختلفی را بیاموزند. اما اینکه شخصی برچسب نابغه را به خود می گیرد به خاطر سرعت یادگیری اوست. موسیقی دقیقا روی سرعت یادگیری تان تاثیر می گذارد. اگر بتوانید در سنین کودکی فرزندتان را با موسیقی آشنا کنید روی سرعت یادگیری او تاثیر عمیقی گذاشته اید. موسیقی قدرت حل مسئله کودکان را بالا می برد چون او در خلال نواختن و تمرین موسیقی قوه تفکر خود را به کار می اندازد و از طریق تمرکز و تفکر به تمرین می پردازد. درنتیجه تفکر فرزند شما می آموزد که در هر کاری از قوه عقل و منطق خود استفاده کند. موسیقی و ریاضی وقتی فرزندتان شروع به نواختن سازی می کند از همان منطق و استدلالی استفاده می کند که در هنگام حل ریاضیات آن را به کار می گیرد.

در نتیجه اگر فرزند شما شانس این را داشته باشد که در معرض آموزش موسیقی قرار گرفته باشد، خیالتان راحت باشد که در زمینه ریاضیات و حل فرمول های پیچیده ریاضی هیچ مشکلی نخواهدداشت. در بعضی دانشگاه های جهان موسیقی به عنوان یک واحد درسی در کنار دیگر دروس به صورت اجباری آموزش داده می شود تا از تاثیرات خوب آن در دیگر درس ها بهره ببرند.   تقویت مهارت های اجتماعی کودکانی که به صورت گروهی به تمرین موسیقی می پردازند مهارت های اجتماعی بالایی را دارا هستند. کودکان در خلال گروه موسیقی یاد می گیرند که با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند و مهم تر از همه در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند چون در غیر این صورت نمی توانند کار عالی را ارائه دهند.

علاوه بر این کودک به صورت غیرمستقیم می آموزد که وقتی قطعه ای با مشارکت گروه نواخته می شود بسیار زیباتر از قطعه ای است که توسط او به صورت مجزا نواخته می شود. این درس بزرگ او را بیشتر به جامعه و افراد پیرامونش انس و پیوند می دهد. برهمین اصل مهارت دوست یابی در کودک شکل گرفته و او را قادر به ایجاد ارتباطات اجتماعی مفید و سازنده می سازد.

والدین و مربیان می‌توانند از همان دوران کودکی علاقه به موسیقی را در کودک ایجاد کنند. برای این کار چند مورد پیشنهاد می‌شود.

۱ – موسیقی برای نوزاد

برای کودکتان منتخبی از سبک‌های مختلف موسیقی را پخش کنید و اگر‌ سازی‌ می‌نوازید، اجازه دهید در بخشی از زمان تمرینتان، او نیز نزدیک شما باشد. البته مراقب باشید که شدت صدا، متوسط باشد زیرا صدا‌های بلند به شنوایی کودک آسیب می‌رساند.

۲ – خواندن برای نوزاد

این مهم نیست که شما چقدر در خواندن تبحر دارید؛ شنیدن صدای شما باعث می‌شود که کودکتان بهتر با کلمات و زبان مادری خود آشنا شود. نوزادان، عاشق ریتم و ملودی هستند. آنها توانایی این را دارند که یک ملودی خاص را از بین چند ملودی که می‌شنوند، تشخیص دهند.

۳ – خواندن با کودک

هنگامی که بچه‌ها بزرگ می‌شوند، از آوازخواندن لذت بیشتری می‌برند. کنار هم قرار دادن کلمات یک آهنگ در حقیقت به مغز کودک کمک می‌کند تا سریع‌تر یاد بگیرد و برای مدت طولانی‌تری آن را در خود جا دهد (تقویت حافظه)؛. به همین دلیل‌، اکثر ما آهنگ‌هایی را که در کودکی شنیده یا خوانده‌ایم به خاطر داریم حتی اگر سال‌ها از خواندن یا شنیدن آنها گذشته باشد.

۴ – یادگیری موسیقی(ساز – آواز)

اگر شما تصمیم دارید که فرزندتان نواختن یک ساز را یاد بگیرد، نیازی نیست که تا ۸-۷ سالگی او صبر کنید و آنگاه او را به کلاس بفرستید؛ مغز کودکان همیشه آماده دریافت اطلاعات جدید است. آنها آمادگی یادگیری موسیقی از سنین کم را دارند. بسیاری از کودکان ۴ یا ۵ ساله، عاشق ساختن یک آهنگ، خواندن و نواختن ساز‌های ساده هستند و شروع این کار در زمانی که آنها سن چندانی ندارند، کمک می‌کند تا موسیقی به جزء لاینفک زندگی آنها در تمام عمر بدل شود. موسیقی به‌عنوان یک بخش مهم از زندگی کمک می‌کند تا مهارت‌های خلاقانه و گروهی در فرزندتان پرورش یابد و در آینده‌ای نزدیک، او به فردی کامل از نظر اعتماد به نفس، اراده، اجتماعی بودن و… تبدیل شود. در اینجا میخواهیم به بخشی از آموزشگاه های موسیقی کودکان در مشهد بپردازیم .

۱-بهترین آموزشگاه های موسیقی مشهد برای کودکان کلاس موسیقی کودک مشهد

کلاس موسیقی کودک در مشهد

آموزشگاه موسیقی طبلک

توضیحات : برنامه های این آموزشگاه که تمرکز آن بیشتر بر روی موسیقی کودک است به چهارمرحله صورت میگیرد : ۱-ایجاد انگیزه و روحیه در کودک برای آموزش موسیقی ۲-درک ریتم در غالب بازی ۳- آموزش نوازندگی روی سازهای ابتدایی ۴ – آشنایی با ساز های مختلف و انتخاب ساز تخصصی

مشاهده صفحه آموزشگاه


۲-بهترین آموزشگاه های موسیقی مشهد برای کودکان کلاس موسیقی کودک مشهد

کلاس موسیقی کودک در مشهد

آموزشگاه موسیقی ایران مهر

توضیحات :  در این موسسه فراگیری موسیقی کودکان تا ۶ سال بر عهده مربی در یک کلاس خصوصی یا نیمه خصوصی انجام میگیرد . پس از آموزش دیدن کامل کودک و تسلط بر تئوری موسیقی ؛ به دوره گروه نوازی عمومی انتقال پیدا کرده و با سایر هنرجویان به ادامه آموزش خود میپردازد .

مشاهده صفحه آموزشگاه


۳-بهترین آموزشگاه های موسیقی مشهد برای کودکان کلاس موسیقی کودک مشهد 

کلاس موسیقی کودک در مشهد

آموزشگاه موسیقی سکوت

توضیحات : این آموزشگاه وابسته به توانایی های اجتماعی کودک و مهارت های تشخصیی وی , به آموزش تئوری موسیقی متناسب با سطح کودک میپردازد . و اگر فرزند شما نتواند با سطح کلاس پیش برود و به هر دلیلی از آموزش تئوری به تنهایی لذت نبرد و یا هیچ پیش زمینه ای از موسیقی نداشته باشد ؛ میتواند با شروع دوره آموزش نوازندگی روی سازهای ابتدایی مانند بلز و پس از آن نیز نوازندگی ساز فلوت ریکوردر را خواهند داشت.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۴-بهترین آموزشگاه های موسیقی مشهد برای کودکان کلاس موسیقی کودک مشهد

کلاس موسیقی کودک در مشهد

آموزشگاه موسیقی نکیسا

توضیحات : مدرسین این آموزشگاه به شیوه‌ای سرگرم کننده به آموزش تمامی مباحث پایه موسیقی از قبیل کلید، حامل، علامت میزان، نت‌ها، سکوت‌ها و ارزش‌های زمانی آنها می‌پردازند . دوره ارگ و سایر دوره های کودک در این موسسه به صورت گروه نوازی انجام میشود .

مشاهده صفحه آموزشگاه


۵-بهترین آموزشگاه های موسیقی مشهد برای کودکان کلاس موسیقی کودک مشهد

کلاس موسیقی کودک در مشهد

آموزشگاه موسیقی سرایش

توضیحات : پس از آموزش گروهی به کودکان به صورت گروه نوازی ؛ در این موسسه کودکان با انتخاب ساز که هم در خلال کلاس ها و هم در پایان دوره معرفی می شود و امکان شنیدن صدای آن از نزدیک و یا حتی تست ساز ؛ به انتخاب ساز تخصصی میپردازند.

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینکهای مرتبط :
معرفی کلاس های موسیقی تهران
معرفی کلاس های موسیقی مشهد
لینک های کودک :
کلاس زبان کودک در مشهد
استعدادیابی کودکان
ماساژ کودک
پرورش اعتماد به نفس در کودکان
خلاقیت کودک
تاثیر هنر بر رشد کودکان
مشاوره کودک در مشهد
استخر مادر و کودک مشهد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30% تخفیف ویژه کلوپ پاندا در جشنواره یلدایی نیکارو
مشاهده سانس‌ها
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.