معرفی بهترین باشگاه های هندبال مشهد

Rate this post

ما در این مقاله به معرفی بهترین باشگاه های هندبال مشهد میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

معرفی بهترین باشگاه های هندبال مشهد

هندبال یکی از ورزش های گروهی و پرطرفدار است که در بیشتر شهر های ایران انجام می شود. در مشهد نیز باشگاه های هندبال برای علاقه مندان وجود دارد که به صورت دو تیم ۷ نفره صورت می گیرد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به باشگاه، ورزش مورد علاقه شان را انجام دهند. این ورزش علاوه بر اینکه سرعت، استقامت را بالا می برد آمادگی های روانی را نیز افزایش می دهد. ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین باشگاه های هندبال مشهد آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

هندبال چیست؟      

هندبال از جمله ورزش های گروهی است که به صورت دو تیم هفت نفره انجام می شود که از بین این هفت نفر یک نفر به عنوان دروازه بان در مقابل دروازه می ایستد. این بازی به صورت دستی است و باید توپ را با دست و با پاس دادن به همدیگر در درون دروازه حریف انداخت. هدبال در دو وقت ۳۰ دقیقه ای بازی می شود و همچنین در بین بزرگسالان برگزار می شود. شما می توانید برای اینکه این ورزش را انجام دهید به باشگاه هندبال در مشهد مراجعه نمایید و ورزش مورد علاقه تان را بازی کنید.

بهترین باشگاه های هندبال مشهد
بهترین باشگاه های هندبال مشهد

تاریخچه ورزش هندبال                                                    

ورزش هندبال را در زمان های قدیم به نام اورانیا می شناختند که این ورزش را حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد روی دیوارهای حجاری آتن یونان کشف کرده اند اما به طور رسمی این ورزش در سال ۱۸۹۰ شکل گرفته است و توسط فردی به نام کارل شلنز توسعه یافته است. این ورزش در اروپا به دلیل سردی هوا در داخل سالن شکل گرفت و امروزه نیز به همین صورت در سالن صورت می گیرد. از جمله کشور هایی که در به ثمر رساندن این ورزش نقش داشتند  آلمان، چکسلواکی و دانمارک می باشد. به طور کلی ورزش هندبال در سال ۱۹۲۸ با یازده کشور عضو در آمستردام هلند تشکیل شد و برای نخستین بار در سال ۱۹۳۱ اجازه ورود به المپیک را پیدا کرد اما در جنگ جهانی دوم این ورزش منحل شد و دوباره بعد از مدت ها در سال ۱۹۵۰ در سوئیس آغاز به کار کرد.

انواع هندبال

هندبال به شکل های مختلفی بازی می شود که از جمله آن ها هندبال سالنی، هندبال داخل چمن، هندبال ساحلی، هندبال چکی، هندبال آمریکایی، هندبال گالیک، هندبال ۷ نفره، هندبال کوچک، هندبال نشسته، هندبال با ویلچر و … می باشد. ما در این مطلب شما را با برخی از این انواعی که نام برده شد آشنا خواهیم کرد.

۱. هندبال داخل چمن

این بازی نیز قوانینی مانند بازی هندبال که در باشگاه هندبال مشهد صورت می گیرد، دارد و طول زمین بین ۹۰ تا ۱۱۰ متر و عرض زمین بین ۵۵ تا ۶۵ متر می باشد. در این بازی در هر تیم ۱۱ نفر بازی می کند و دو نفر نیز به عنوان ذخیره می باشند. این بازی رفته رفته کم رنگ تر شده است و آخرین جام جهانی که برای این بازی برگزار شده است در سال ۱۹۶۶ بود.

۲. هندبال ساحلی

این بازی در ساحل برگزار می شود که به صورت دو یا سه ست می باشد و معمولا بیشتر قوانین این بازی نیز مانند بازی هندبال است. در هندبال ساحلی گل بازیکن ۱ امتیاز و گل دروازه بان ۲ امتیاز دارد.

۳. هندبال چکی

این بازی برای اولین بار در کشور چک صورت گرفته است و در واقع می توان گفت که پیدایش آن در کشور چک بوده است. از جمله ورزش هایی است که در داخل سالن انجام نمی شود و اندازه زمین آن ۴۵ در ۳۰ متر می باشد. دروازه این نوع بازی ۲.۴ متر بلندا و پهنایی به اندازه ۲ متر دارد.

لینک‎‌های مرتبط:


معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران
معرفی بهترین کلاسهای کیک بوکسینگ تهران
معرفی بهترین باشگاه تنیس غرب تهران
معرفی بهترین باشگاه تنیس شرق تهران
معرفی بهترین کلاس پینگ پنگ غرب تهران
معرفی بهترین کلاس پینگ پنگ شرق تهران
معرفی بهترین کلاس شنا غرب تهران
معرفی بهترین کلاس شنا شرق تهران
معرفی باشگاه تیراندازی تهران
معرفی بهترین باشگاه تیراندازی غرب تهران
معرفی بهترین باشگاه تیراندازی شرق تهران
معرفی باشگاه تیراندازی تهران
بهترین کلاس اسکیت تهران
معرفی بهترین باشگاه های والیبال در تهران
معرفی کلاس های عکاسی تهران
معرفی کلاس نویسندگی در تهران
معرفی بهترین کلاس طلا و جواهرسازی تهران
معرفی بهترین کلاس های بازیگری درتهران
معرفی بهترین کلاس خیاطی تهران
بهترین کلاس هنرهای سنتی تهران
معرفی بهترین کلاس نقاشی تهران
معرفی بهترین مرکز مشاوره تهران
معرفی بهترین کلاس فرانسه تهران
معرفی بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران
آپارات نیکارو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.