اکستنشن مژه

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

اکستنشن مژه یکی از راهکار‌هایی است که امروزه مورد استقبال برخی از خانم‌ها قرار گرفته تا مشکل کم پشت بودن مژه‌های خود را حل کنند و مژه‌هایی بلند و حالت‌دار داشته باشند. در این روش اکستنشن‌ها تک تک به مژه‌های طبیعی چسبانده می‌شود تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌ها را بهبود بخشد. این اکستنشن‌ها از مواد مصنوعی همچون موی سمور، ابریشم و یا حتی موی انسان ساخته می‌شوند.

دانستنی‌هایی در مورد کاشت و اکستنشن مژه

 • عمر مفید اکستنشن مژه حدود یک ماه است و با ریزش هر مژه طبیعی، معمولا اکستنشن آن هم می‌افتد.
 • تعداد مژه‌ای که برای هر فرد انتخاب می‌شود، بستگی به تعداد مژه‌های خود فرد دارد. به دلیل اینکه مژه‌های مصنوعی روی مژه‌های طبیعی کار می‌شوند اگر فردی تعداد مژه‌های طبیعی خودش کم باشد تعداد کمی مژه می‌تواند بکارد.
 • بلندی مژه مصنوعی حداکثر باید ۲ برابر بلندی مژه طبیعی باشد. بیش از این مقدار به‌خصوص اگر مژه‌های طبیعی ضعیفی دارید، می‌تواند باعث ریزش مژه شود.
 • اگر شخصی بداند پوست حساسی دارد و ممکن است بعد از کاشت دچار حساسیت شود، بهتر است ابتدا دو عدد مژه بکارد و بعد از گذشت چند روز اگر دچار حساسیت شد آن‌ها را بردارد و دیگر کاشت مژه انجام ندهد.
 • بعد از کاشت باید خیلی مراقب مژه‌ها باشید. بهتر است چشم‌های خود را نمالید و با قدرت آن‌ها را نخارانید. بهتر است وارد سونای بخار نشوید، وقتی حمام می‌کنید باید مراقب باشید فشار آب به صورت مستقیم به چشم‌هایتان نخورد.
 • اگر مژه‌های شما به اندازه کافی بلند و پرپشت است، بی‌دلیل به دنبال اکستنشن مژه نروید و به استفاده از مژه‌های مصنوعی در مهمانی‌ها اکتفا کنید. اکستنشن مژه فقط به افرادی پیشنهاد می‌شود که طول مژه آن‌ها کمتر از ۳ میلی‌متر است.

کاشت و اکستنشن مژه چه تفاوتی دارند؟

برای اینکه متوجه تفاوت این دو روش زیبایی چشم شوید، لازم است بدانید هرکدام دقیقا چیست. در ادامه هر یک از این روش‌های زیبایی را با هم بررسی می‌کنیم.

کاشت مژه چیست؟

در کاشت مژه، موها از یک قسمت بدن (معمولا از پشت سر) به پلک بالا یا پایین منتقل می‌شوند. این کار این اطمینان را ایجاد می‌کند که مژه‌ها از نظر ضخامت و طول بلندتر هستند. پس از عمل، باید طبق یک برنامه‌ی منظم از مژه‌ها مراقبت شود.

اگرچه بسیاری از افراد کاشت مژه را به دلایل زیبایی انجام می‌دهند، اما افرادی که دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه‌ی چشم هستند (همچون بریدگی و سوختگی غیرعمد یا مشکلات ناشی از بیماری‌های مرتبط با خال‌کوبی) هم ممکن است خواهان انجام این عمل باشند. افرادی که از نظر بیولوژیکی مژه‌های کوچک یا کم‌تراکم دارند هم ممکن است واجد شرایط انجام این عمل زیبایی باشند.

از آنجایی‌ که کاشت طبیعی مژه در اصل نوعی پیوند مو محسوب می‌شود، نتایج ماندگارتری نسبت به اکستنشن ارائه می‌دهد. افرادی که از نظر سلامتی در وضعیت خوبی هستند و هیچ گونه عارضه‌ی جدی پزشکی ندارند، عموما برای کاشت مژه مناسب هستند.

کاشت مژه

انواع کاشت مژه

کاشت مژه انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از:

 • تار به تار
 • کلاسیک
 • کاشت مژه عروسکی
 • چندبعدی، والیوم یا مگاوالیوم
 • هیبرید یا ترکیبی
 • کاشت نامرئی یا هیدن
 • گلامور و اسپایکی
 • کاشت نچرال
 • سه‌بعدی
 • ابریشمی

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه الیاف نرمی از مینک مصنوعی است که به بالای مژه‌های طبیعی متصل می‌شوند تا حالت فر و پرپشت بودن مژه‌ها را افزایش دهند. روش اکستنشن یک روش زیبایی نیمه‌دائمی است که توسط متخصص زیبایی که دارای مدرک اکستنشن مژه است، در محیطی تمیز، ایمن و بهداشتی انجام می‌شود. تکنیک، شکل و ظاهر انتخابی اکستنشن مژه به نحوی طراحی می‌شود که با مژه طبیعی هماهنگ باشد. اکستنشن برای افرادی که از استفاده‌ی روزانه از ریمل خسته شده‌اند، انتخابی عالی است. اکستنشن مژه حدود دو تا سه هفته دوام دارد که به شما کمک می‌کند روزانه زمان کمتری را صرف آرایش کنید. با این کار، هیچ نگرانی در مورداستفاده‌ی روزانه از ریمل نخواهید داشت و می‌توانید مژه‌های زیبایی داشته باشید.

اکستنشن از تار های ساخته شده است که ترکیبات آن از جنس مو بوده و این مو ها میان مژه های فرد قرار می گیرد . به هر چشمی می توان مژه های مصنوعی را چسباند که این مژه ها معمولا از الیاف مصنوعی و ابریشم ساخته شده است و در اندازه های مختلف تولید و در دسترس عموم قرار می گیرد . اکستنشن مژه دارای ضخامت های مختلف بوده و هر یک از آن ها مناسب چشم های افراد است .

یکی از وظایفی که مژه کار بر عهده دارد این است که اکستنشن مژه را متناسب با نیاز و ابعاد چشم و پلک آماده کند تا فرد با باز و بسته کردن چشم ها بتواند وزن مژه و چگالی آن را تحمل کند و برایش مشکلی پیش نیاید . تعیین این که چه مژه ای برای چه فردی مناسب است باید به عهده فرد متخصص قرار دهید تا بهترین انتخاب را برای شما داشته باشد .

در این روش مژه های اضافه تک به تک در لا به لای مژه های پلک بالایی فرد قرار می گیرد و با یک چسب مخصوص آن ها را می چسبانند ، با انجام این کار مژه های فرد پر پشت می شود و دیگر نیازی به آرایش و ریمل و مژه مصنوعی نداربد .

زمان مناسب برای ترمیم اکستنشن مژه

برای ترمیم مژه های شما اصلا لازم نیست که مژه های کاشت قبلی خود را بردارید و اکستنشن  جدید را جای آن قرار دهید . مژه های طبیعی شما مانند موهای سرتان هر چند وقت یک بار می ریزند و جای آن ها را مژه های جدید رشد می کند  . پس بعد از گذشت مدتی از اکستنشن مژه ، مژه ها از نظر بلندی و پر بودن تغییر می کند و در نتیجه بخش هایی از پلک شما ممکن است خالی بماند .

ترمیم مژه ها از کاشت اولیه آن سخت تر است و برای این که نیاز به مهارت بیشتری است ، به این دلیل که در این قسمت مژه ها بلند هستند و بخش های مختلفی از پلک ها نیاز به اکستنشن دارند پس ایجاد تقارن در این شرایط کار بسیار سخت تری است . برای این که مژه های شما برای همیشه پر پشت و بلند باشند توصیه می شود هر دو هفته یک بار برای ترمیم آن به کلینیک خود مراجعه کنید .

نکته ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که برای فر کردن مژه های خود به هیچ وجه از فر مژه استفاده نکنید و از مالیدن چشم ها و چرب شدن مژه های خود به طور جدی خودداری کنید .

مزایای اکستنشن مژه

استفاده از روش اسکتیشن مژه به دلیل دوام بالا و طبیعی تر نسبت به مژه های مصنوعی بسیار بهتر است ، این روش تنها یک ساعت طول می کشد تا در سالن های زیبا کاشت مژه انجام شود و فرآِیند آن کاملا بودن درد است . اکستنشن ها حدود یک ماه دوام دارند و در این مدت هیچ نیازی به ریمل ندارید .

اکستنشن مژه تقریبا برای همه افرادی که خواهان مژه های زیبا هستند مناسب است حتی اگر شما از لنز های چشمی برای خود استفاده می کنید و یا مژه های کوتاه و یا بلندی دارید و یا چشم های حساسی دارید مناسب است . تنها کافی است با متخصصتان درباره گزینه‌های مختلف مشورت کنید.

مزایا و معایب اکستنشن مژه

عوارض اکستنشن مژه

اگر چه استفاده از روش اکستنشن مژه زیبا و بی خطر به نظر می رسد ولی نمی توان از عوارض اکسنشن مژه گذشت و به آن توجه نکرد این این قسمت مقاله شما را با برخی از این عوارض آَشنا خواهم کرد .

 • اگر فردی که برای شما کاشت مژه را انجام می دهد در کار خود وارد و ماهر نباشد ممکن است مژه های پلک بالا شما و مژه های پلک پایین شما به هم بچسبند و در نتیجه این کار مژه های طبیعی شما نیز کنده می شوند .
 • وقتی که چسب به چشم های شما وارد شود باعث به وجود آمدن آلرژی و عفونت چشمی در شما می شود . از آن جایی که در کل مدت انجام اکستنشن چشم های شما بسته است این احتمال کمی پایین است اما به طور کلی قبل از انجام اکستنشن مژه از این موضوع اطمینان داشته باشید که چسب استفاده شده برای چشم های شما مضر نباشد .
 • چسب های مورد استفاده در مژه مصنوعی می تواند باعث التهاب پوست پلک و زمینه ساز اگزما و حساسیت در شما شود . البته ممکن است این عوارض گفته شده در مراحل اول خودش را نشنا ندهد ولی بعد از چند بار استفاده از مژه های مصنوعی ممکن است دچار مشکل شوند . در ضمن این چسب های مورد استفاده حاوی یک ماده سرطان زا نیز هستند

آیا اکستنشن مژه باعث نابینایی می شود؟

هنگام استفاده از چسب مژه مصنوعی این موضوع خیلی مهم است که چسب مورد استفاده هیچ تماسی با چشم های فرد نداشته باشد ، تماس این چسب ها با چشم افراد ممکن است باعث نا بینایی در فرد شود . به طور کلی نابینایی در اکستنشن مژه خیلی کم و به ندرت پیش می آید چرا که چسب مورد استفاده در این روش بسیار کم است . به همین دلیل باز هم توصیه می شود که برای انجام این کار به تکنیسین با تجربه مراجعه کنید.

در کنار این نکات گفته شده توصیه می شود که تا 48 ساعت بعد از انجام اکستنشن مژه از خیس شدن آن ها و آب رسیدن به مژه های خود به طور جدی اجتناب کنید . در این فاصله می توانید دوش بگیرید ولی مراقب باشید که مژه های شما خیس نشود . نکته مهم این که گریه کردن هم باعث خیس شدن مژه ها می شود، تا 48 ساعت از گریه کردن هم باید اجتناب شود.

انواع اکستنشن مژه

اکستنشن مزه انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 • مژه‌های سه‌بعدی (والیوم): اکستنشن والیوم ظاهری زیبا و شیک به مژه‌هایتان می‌بخشد. اکستنشن والیوم با ایجاد مژه‌های ضخیم و فوق‌العاده پر، ظاهری زیبا و چشمگیر ایجاد می‌کند.
 • مژه‌های هیبریدی یا کلاسیک: مژه‌های هیبریدی، ظاهر کلاسیک‌تر و ظریف‌تری دارند. اکستنشن مژه هیبریدی در واقع ترکیبی از اکستنشن تکی و اکستنشن والیوم است. ظاهر اکستنشن هیبریدی بین این دو نوع اکستنشن خواهد بود. اکستنشن مژه اسپایکی تقریبا در این دسته جای می‌گیرد، زیرا در اکستنشن مژه اسپایکی، از تارهای تک‌تک برای حجیم سازی مژه استفاده می‌شود.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

مژه‌های مصنوعی که استفاده می‌شود با یک نگاه ساده کاملا قابل تشخیص می‌باشد، اما هنگامی که شما اکستنشن برای مژه انجام می‌دهید، به سادگی مشخص نمی‌شود و با مژگان خودتان تفاوت زیادی ندارد. علاوه بر این نتیجه‌ای که شما با اکستنشن مشاهده می‌کنید به مراتب خیلی بالاتر و بهتر از مژه مصنوعی می‌باشد و همین طور مدت دوام اکستنشن پایدارتر است و مدت طولانی تری بر مژه‌های شما بدون تغییر باقی می‌ماند.

تفاوت مژه مصنوعی و اکستنشن مژه

آیا اکستنشن مژه به مژه‌های طبیعی آسیب می‌رساند؟

شاید این را به مراتب شنیده باشید که مژه مصنوعی به مژه‌های طبیعی آسیب می‌رساند، اما این تنها در صورتی صحت دارد که نکات ضروری برای چسباندن آن رعایت نشود.

در واقع، اگر این کار به درستی صورت گیرد، هیچ آسیبی برای مژه هایتان نخواهد داشت. به تنها چیزی که باید بدان توجه کنید آلرژی است که ممکن است به چسب آن داشته باشید؛ بنابراین اگر هنگام چسباندن مژه احساس سوزش یا درد کردید، حتما آرایشگرتان را در جریان بگذارید.

یادتان باشد که این کار هیچ دردی ندارد، بنابراین اگر در هر کدام از مراحل آن احساس درد یا سوزش کردید، حتما اشتباهی در کار است. قبل از شروع کار هم از چسبی که قرار است برای شما مورد استفاده قرار گیرد، اطمینان حاصل کنید. این چسب نباید حاوی فرمالدئید باشد.

انواع مژه مصنوعی

مژه‌های مصنوعی انواع و اندازه‌های گوناگونی دارند. به عنوان مثال اندازه آن‌ها از ۶ میلی متر آغاز و تا ۱۷ میلی متر تنوع دارد. شما باید با توجه به طول و ضخامت مژه هایتان آنچه مناسب شما است را انتخاب کنید. یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند بهترین مدلی را که مناسب تان است، به شما پیشنهاد دهد.

اگر می‌خواهید از سلامت مژه هایتان مطمئن شوید، بهتر است ابتدا از اکستنشن‌های کوچک‌تر و کمتری استفاده کنید و سپس به تدریج مژه‌های بیشتری به آن‌ها بیافزایید، به خصوص اگر مژه‌های طبیعی کوتاه و نازکی دارید.

۴ نکته در مورد چسب مژه مصنوعی

۱. بهترین چسب‌ها برای استفاده از مژه‌ مصنوعی استفاده از چسب‌های جراحی است که در داروخانه‌ها موجود است. مثل چسب‌های مشکی و چسب‌های سفید که در ابتدا سفید و به تدریج بی‌رنگ و شفاف می‌شوند.

۲. سعی کنید چسب را با تیوپ آن به مژه نزنید بلکه با یک خلال دندان و مشابه آن چسب را روی نوار داخلی مژه بزنید.

۳. چسب مژه را می‌توان روز قبل در پشت گوش فرد تست و تا ۲۴ ساعت صبر کرد اگر واکنشی ایجاد نشد می‌توان از آن چسب استفاده کرد.

۴. همیشه چسب را داخل یک ظرف مخصوص بریزید و در آن را محکم ببندید، بعد مژه را به چسب آغشته کنید.

مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه

 • تا دو روز حمام نروید
 • هنگام شستشوی صورت گونه‌ها و پیشانی، پشت چشم، بینی را با دستمال مرطوب یا پد‌های تمیز کننده آرایش بشوید.
 • از ریمل استفاده نکنید.
 • از فر مژه استفاده نکنید.
 • در هنگام شستشوی مو ها‌ی سر، سر رابه عقب بشویید تا شامپو و آب روی مژ‌ها ریخته نشود.
 • اگر مژه‌ها خیس شدند بعدازاستحمام کردن با گوش پاک کن آرام آب و خیسی مژ‌ها را بگیرید.
 • روزی یک بار با برس مژهارا به آرامی مرتب کنید.
 • با اکستنشن بازی نکنید ممکن است مژه اصلی نیز از ریشه جدا شود.
 • هنگام خواب به روی شکم نخوابید.
 • از روغن‌های تقویتی مژه بعداز اکستنشن استفاده نکنید.

قیمت اکستنشن مژه

یک اکستنشن کار خوب همیشه سعی می‌کند که نام و اعتبار خود را فدای قیمت نکند. حتی هستند اکستنش کاران کاملا حرفه‌ای که با کیفیت کار خود برای خود در این هنر آرایشی، برند هستند و مشهور.

فاکتور مهمی دیگر که در اکستنشن مژه تاثیر دارد جنس اکستنشن مژه است. اکستنشن مژه مصنوعی، بالطبع قیمتش ارزانتر از اکستنشن موی طبیعی خواهد بود.

فاکتور مهم دیگری که در قیمت اکستنشن مژه هم تاثیر در به کم حجم بودن و پر حجم بودن اکستنشن مزه است. اگر خواهان اکستنشن مژه پر پشت و پر حجم هتسید باید تار‌های مزه بیشتری در کار اکستنشن مژه شما بکار رود که قیمتش هم بالاتر می‌رود.

اکستنشن مژه با توجه به اینکه در کدام مرکز اکستنشن مژه انجام شود قیمت‌های متفاوتی خواهد داشت و دارد.

چگونه مناسب‌ترین اکستنشن مژه را انتخاب کنید؟

اکستنشن‌های مژه در جنس، طول، حجم و فرهای مختلف موجود هستند. همان‌طور که در قسمت بالا هم ذکر شد، باید به همه‌ی این فاکتورها توجه کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

نوع موادی که برای ساخت اکستنشن مژه استفاده می‌شوند شامل ابریشم، مواد ساختگی و مینک مصنوعی هستند. آرایشگرتان در خصوص هر یک از این جنس‌ها با شما صحبت می‌کند و مژه‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که مناسب شما هستند و بیشتری هماهنگی را با مژه‌های طبیعیتان داشته باشد.

سایر مواردی که قبل از استفاده از اکستنشن باید با آرایشگرتان در خصوص آن‌ها صحبت کنید عبارت‌اند از:

۱. طول اکستنشن مژه

انتخاب طول اشتباه اکستنشن مژه می‌تواند به مژه‌های طبیعی‌تان آسیب برساند. علاوه بر این، باعث می‌شود احساس راحتی با آن‌ها نداشته باشید و حتی ممکن است چهره‌ی شما را غیرطبیعی یا ترسناک جلوه دهند.

این مژه‌ها همچنین می‌توانند خیلی سنگین باشند؛ بنابراین ممکن است مانع از رشد مژه‌های سالم می‌شوند. قانون کلی هنگام انتخاب اکستنشن مژه این است که طول اکستنشن باید ۳ تا ۵ میلی‌متر بلندتر از مژه‌های طبیعی‌تان باشد‌.

علاوه‌بر‌این ضخامت اکستنشن‌ها باید تا حد ممکن به ضخامت مژه‌های طبیعی شما نزدیک باشد. هر چه ضخامت اکستنشن بیشتر از مژه‌های طبیعی‌تان باشد، تغییر چشمگیرتری را ایجاد می‌کند که ممکن است ظاهر مژه را غیرطبیعی کند.

اگر می‌خواهید با اکستنشن بلند مژه به ظاهری چشمگیر دست پیدا کنید، اکستنشنی با ضخامت باریک‌تر را انتخاب کنید. به این روش می‌توانید وزن اکستنشن را کاهش دهید و به تعادل برسید.

طول اکستنشن باید ۳ تا ۵ میلی‌متر بلندتر از مژه‌های طبیعی‌تان باشد‌

۲. حجم اکستنشن مژه

اکستنشن والیوم در سال ۲۰۱۰ به محبوبیت رسید. در آن زمان افراد از اکستنشن مژه انتظاری بیشتر از افزایش طول و حالت فر مژه داشتند. این حجم زیاد مژه با استفاده از چندین اکستنشن روی یک مژه به دست می‌آید. بااین‌حال هر اکستنشن به‌نحوی ساخته می‌شود که از اکستنشن‌های دیگر سبک‌تر و نازک‌تر باشد. مژه‌های استفاده شده در این نوع اکستنشن بسیار سبک هستند؛ بنابراین بدون آسیب رساندن به مژه‌های طبیعی، ظاهر تیره‌تر و ساده‌تری را ارائه می‌دهند.

مژه‌های والیوم با تعداد اکستنشن‌های تکی که با همدیگر در یک “فن” جمع شده‌اند، تعریف می‌شوند. اکثر آرایشگرها از یک عدد به علاوه‌ی حرف D برای نشان‌دادن تعداد مژه‌های موجود در فن استفاده می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، 3D شامل سه مژه تکی است که در کنار هم جمع شده اند تا یک فن را ایجاد کنند. مژه‌های 2D-4D جلوه ای ساده‌تر و طبیعی‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورند.

از مژه‌های 4D تا 8D زمانی استفاده می‌شود که بخواهید مژه‌هایی حجیم‌تر و چشمگیرتری داشته باشید. اگر مژه‌های طبیعی محکمی دارید، مژه‌های والیوم با حجم بالاتر انتخاب ایده‌آلی هستند.

معمولا فن‌های مژه‌های هیبریدی و والیوم 3D تا 8D هستند. مژه‌های مگا والیوم 10D تا 20D هستند. به طور طبیعی تعداد مژه‌هایی که برای شما استفاده می‌شوند به‌سلامت و طول مژه‌های طبیعی‌تان و شکل چشم‌هایتان بستگی دارد. آرایشگرتان بهترین گزینه را به شما توصیه می‌کند.

3. نوع فر اکستنشن مژه

چندین نوع اکستنشن مژه با شکل و درجه فر مختلف وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • نوع B-curl طبیعی‌ترین حالت فر است. اگر مژه‌های صافی دارید که نیاز به کمی لیفت مژه دارند، نوع B-curl برای شما انتخاب مناسبی است.
 • نوع C-curl تقریبا برای تمام انواع چشم مناسب است؛ بنابراین محبوب‌ترین نوع فر است. اگر مژه‌های طبیعی نازک دارید اما دوست دارید که مژه‌هایتان بازتر و پرتر به نظر برسند، C-curl را انتخاب کنید.
 • نوع D-curl زمانی مناسب است که می‌خواهید به ظاهری چشمگیری دست پیدا کنید. علاوه‌براین، اگر مژه‌های طبیعی فری دارید بهترین انتخاب برای شماست زیرا شبیه یک نیم‌دایره به نظر می‌رسد.
 • در نهایت نوع L و L+ Curl دارای یک پایه صاف هستند و سپس به سمت بالا لیفت می‌شوند. اگر چشم‌های تک پلکی یا پلک‌های افتاده دارید و مژه‌هایی صاف و به سمت پایین دارید، این نوع فر را انتخاب کنید.

معمولا افراد نوع فر B، C و D را انتخاب می‌کنند. فرهای CC برای بیشتر فرم چشم‌ها مناسب نیستند و تقاضای بسیار کمی برای مژه‌های L وجود دارد.

مراحل انجام کار اکستنشن مژه

 • برای انجام اکستنشن مژه فرد باید دراز بکشد و چشم هایش را ببندد و فرد انجام دهنده زیر مژه هایش پارچه ای تمیز بیاندازد .
 • با کمک نوک مژه ها را یک میلی متر به چسب آغشته کرده و در گوشه خارجی چشم که لازم است مژه ها متراکم تر و بلندتر باشند، قرار دهد.
 • سپس بعد از اتمام کار با استفاده از برس مژه ؛ مژه ها را شانه زده و با لوسیون پاک کننده آرایش و پنبه روی پلک و مژه ها را شسته و به آرامی چسب ها را بکنید.
 • این مژه ها به مدت 3 تا 4 هفته دوام دارند اما این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت رشد آن ها وابسته است.
 • چند روز یک بار برای ترمیم به سالن زیبایی که برای اکستنشن رفته اید مراجعه کنید.
 • در صورت انجام اکستنشن برای پاک کردن آرایش چشم ها از ژل های شستشو استفاده نمایید و با دستمالی نرم آهسته اطراف مژه ها را تمیز کنید. برای شستشوی پوست صورت و چشم ها از شامپو بچه استفاده کنید.

مراحل انجام اکستنشن مژه

اکستنشن های مژه انواع مختلفی دارند

اکستنشن مژه انواع مختلفی مانند مینک (ساخته شده از موی حیوانات)، ابریشم یا الیاف مصنوعی دارد . اکستنشن های جنس مینک گران تر، لطیف تر و طبیعتی ترند، اما الیاف مصنوعی نیز گاهی بسیار طبیعی هستند و چه بسا از اکستنشن های مینک گران ترند. برای اینکه به نتیجه ی دلخواه برسید، ابتدای عکس مدل مدنظرتان را به مژه کار نشان دهید تا بتواند راهنماییتان کند و مژه متراکم و فر و بلند برایتان در نظر بگیرد.

کار را به کاردان بسپارید!

شاید این را به مراتب شنیده باشید که مژه مصنوعی به مژه های طبیعی آسیب می رساند اما این تنها در صورتی صحت دارد که نکات ضروری برای چسباندن آن رعایت نشود.

در واقع، اگر این کار به درستی صورت گیرد، هیچ آسیبی برای مژه هایتان نخواهد داشت. به تنها چیزی که باید بدان توجه کنید آلرژی است که ممکن است به چسب آن داشته باشید. بنابراین اگر هنگام چسباندن مژه احساس سوزش یا درد کردید، حتما آرایشگرتان را در جریان بگذارید.

یادتان باشد که این کار هیچ دردی ندارد، بنابراین اگر در هر کدام از مراحل آن احساس درد یا سوزش کردید، حتما اشتباهی در کار است. قبل از شروع کار هم از چسبی که قرار است برای شما مورد استفاده قرار گیرد، اطمینان حاصل کنید. این چسب نباید حاوی فرمالدئید باشد.

عوارض احتمالی اکستنشن مژه

انواع مختلفی از اکستنشن وجود دارد اما بهترین نوع اکستنشن ، مژه های تک به تک هستند که بین مژه های طبیعی قرار می گیرند . انجام کامل اکستنشن مژه معمولا به 2 ساعت زمان نیاز دارد. اگر می خواهید از نتیجه کار اطمینان یابید از یک برس ریمل تمیز استفاده نمایید. شما نباید پس از کشیدن برس داخل مژه هایتان احساس کنید مژه مصنوعی دارید.

اگر اکستنشن مژه توسط افراد ناوارد انجام شود سبب زخم شدن پوست پلک خواهد شد که در این صورت حتما باید اکستنشن برداشته شود.

اگر شخص انجام دهنده اکستنشن مژه جدی ماهر نباشد ممکن است مژه های پلک بالا و پایین را به هم بچسباند و مژه های طبیعی نیز کنده شوند. از عوارض اکستنشن یا همان کاشت مژه موقت ورود چسب به چشم است که موجب آلرژی و عفونت چشم می شود.

اکستنشن مژه باعث قرمزی و خارش چشم و ایجاد ترشحات چشمی و ابتلا به عفونت های چشمی می شود یکی از دلایل ابتلا به عفونت های چشمی این است که مژه کار باید بدون دستکش کارش را انجام دهد و همین مسئله انتقال عفونت را افزایش می دهد.

اکستنشن مژه و خطرات آن

1. آسیب دیدن مژه های طبیعی

برای نصب مژه مصنوعی، از نوعی چسب مخصوص استفاده می شود که اگر فرد دقت نکند، ممکن است مقداری از این چسب روی مژه اصلی ریخته شود و هنگام برداشتن، تعدادی از مژه های اصلی هم کنده شود، یعنی نصب مکرر و طولانی مدت مژه مصنوعی و سپس برداشتن آن از روی چشم، به مژه های اصلی فرد آسیب می رساند و در صورت تکرار زیاد، فرصت جبران و رشد مجدد را به مژه های اصلی نمی دهد و در نتیجه مژه های فرد به مرور زمان کم می شود.

2- التهاب و عفونت چشم

مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی در برخی افراد ایجاد حساسیت می کند، حتی ممکن است در اثر چند بار استفاده مداوم از مژه مصنوعی، مکان مناسبی برای رشد باکتری های مضر روی چشم ایجاد و چشم دچار عفونت شود.

مالیدن ریمل چشم روی مژه ، ریمل هایی که به باکتری آلوده شده است، برای افراد دیگر هم می تواند مضر باشد. البته این کار بیشتر در آرایشگاه های زنانه انجام می گیرد که یک ریمل و خط چشم را برای افراد متعددی استفاده می کنند و باکتری را از یک فرد به فرد دیگر انتقال می دهند.

3- تاری دید

یکی از خطراتی که در کمین افراد استفاده کننده از مژه مصنوعی است، تاری دید یا حتی کور شدن دائمی در اثر ریختن چسب مژه مصنوعی به داخل چشم فرد است. بنابراین افراد باید هنگام استفاده از چسب مژه مصنوعی خیلی دقت کنند. لزوم این دقت زمانی بیشتر می شود که فرد استفاده کننده از مژه مصنوعی، از لنز هم استفاده کند. در این صورت به محض احساس سوزش در چشم، باید بلافاصله لنز را از چشم درآورد و مژه مصنوعی را نیز برداشت و چشم ها را شست.

در پایان باید گفت درست است که در فیلم ها و کارتن ها خانم هایی با مژه های بلند زیباترین ها هستند اما، هیچ زیبایی ارزش سلامتی شما را ندارد، به همین راحتی سلامتی و زیبایی طبیعیتان را به خطر نیندازید.

جلوگیری از آسیب های کاشت و اکستنشن مژه

برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های چشمی مژه کارها باید موارد زیر را رعایت کنند:

 • شستن دست ها قبل از شروع کار
 • پوشیدن ماسک
 • استفاده از روبالشی های بهداشتی
 • استریل کردن موچین ها
 • استفاده از برس های مژه ی یک بارمصرف.

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

اکستنشن مژه را با موهای طبیعی شش ماهه می کارند اما لازم است فرد دو هفته یک بار برای ترمیم اکستنشن برود اما اگر اکستنشن با تارهای مصنوعی باشد طول عمرآن کوتاه تر می شود. متخصصان عقیده دارند پیوند مژه به این دلیل که نزدیک چشم و بسیارحساس است عوارض زیادی در پی دارد.

کاشت مژه بهتر است یا اکستنشن؟

نکاتی که باید درمورد کاشت و اکستنشن مژه بدانید

 • قبل از اکستنشن مژه چندین ساعت صورتتان نشویید تا مژه هایتان خشک شود.
 • در بخش دنیای مد نمناک می خوانید که 24 ساعت قبل از اکستنشن مژه حرکت های ورزشی انجام ندهید زیرا سبب تعریق می شود و 48 ساعت قبل از اکستنشن ورزش هایی مانند شنا و سونا ممنوع است.
 • اکستنشن های نیمه دائمی درصورت مراقبت کافی حدود 6 تا 8 هفته دوام دارد .
 • اگر مژه های خیلی بلند می پسندید باید مژه های بیشتری بکارید زیرا اکستنشن های بلند اگر کم باشند کم حجم به نظر می رسند .
 • پس از کاشت مژه حداقل تا 12 ساعت نباید به صورت تان آب بزنید تا چسب ها خشک شوند.اگر چسب مژه خوب خشک نشود و به داخل چشم راه پیدا کند سبب سوزش و قرمزی چشم می شود.
 • هزینه ی خرید اکستنشن جنس خوب و انجام کاشت پیش مژه کار حرفه ای کم نیست و هر چند هفته نیز ترمیم نیاز دارد .

مراقبت های لازم در کاشت و اکستنشن مژه

 • اگرموعد ترمیم را عقب بیندازید اکستنشن های بیشتری می ریزند و برای ترمیم به کاشت مژه های بیشتری نیاز خواهید داشت .
 • با اکستنشن مژه به و خط چشم نیاز نخواهید داشت زیرا ردیف کاشت اکستنشن ها حالتی از خط چشم هم ایجاد می کند و سبب می شودچشمانی زیبا داشته باشید.
 • مژه های اکستنشن جلوی دیدتان را برای کشیدن خط چشم میگیرد و سبب می شود پشت پلک تان را نبینید واز طرفی پاک کردن خط چشم مشکل ساز می شود زیرا باعث شل شدن و ریزش مژه های طبیعی می شود ، در صورتی که خط چشم کشیدید برای پاک کردنش از پدهای آرایش پاک کن فاقد چربی استفاده نمایید.
 • بعد از خواب یا حمام برای مرتب کردن مژه هایتان از برس های مخصوص مژه استفاده کنید.
 • قبل از خواب برای تمیزکردن مژه هایتان از شامپو بچه ی رقیق شده استفاده کنیدو چشمهایتان را دست مالی نکنید.
 • اکستنشن مژه نباید باعث شکستن مژه های طبیعی خودتان شود.

چگونه باید از اکستنشن مژه مراقبت کنیم؟

باتوجه‌به این که اکستنشن مژه شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد، برای ماندگاری بیشتر و هدرنرفتن پولتان باید به‌درستی از آن مراقبت کنید.

مراقبت‌های لازم در اولین ۴۸ ساعت پس از اکستنشن را حتماً جدی بگیرید تا به چسب این فرصت را بدهید که به‌خوبی اثر کند. تا ۲۴ ساعت اول مراقب هرگونه حساسیت و خارشی باشید.

راه‌های مراقبت از اکستنشن مژه عبارت‌اند از:

۱. در ۴۸ ساعت اول حمام نکنید:

بهتر است در ۴۸ ساعت اول اکستنشن در معرض آب، عرق و دوش آب گرم قرار نگیرد تا چسب به‌خوبی بچسبد. این کار باعث می‌شود مژه‌ها مدت بیشتری دوام بیاورند. می‌توانید بقیه‌ی صورت خود را بشویید اما از تماس آب با ناحیه‌ی اطراف چشم خودداری کنید. علاوه بر این، در این مدت از بخاردادن صورت، شستن موها و یوگا خودداری کنید.

۲. از مالیدن چشم‌ها خودداری کنید:

بعد از ۴۸ ساعت می‌توانید بدون هیچ مشکلی چشم‌هایتان را لمس کنید یا بمالید. به‌طور کلی در مدتی که اکستنشن مژه دارید باید تاحدامکان از مالیدن چشم‌هایتان خودداری کنید، اما در ۴۸ ساعت اول اصلا به مالیدن چشم‌هایتان فکر نکنید. مالیدن چشم‌ها همچنین می‌تواند میکروب‌ها را به مژه‌ها منتقل کند و منجر به عفونت چشم شود.

۳. از آرایش چشم خودداری کنید:

استفاده از آرایش چشم در ۴۸ ساعت اول پس از انجام اکستنشن توصیه نمی‌شود. بعد از انجام اکستنشن احتمالا نیازی به آرایش چشم نخواهید داشت. اما اگر می‌خواهید از محصولات چشم استفاده کنید، از محصولات آرایشی بدون چربی استفاده کنید و برای جلوگیری از افتادن مژه‌ها، به‌آرامی آرایش چشم را انجام دهید.

بعد از اکستنشن می‌توانید از ریمل استفاده کنید، اما ریمل ضد آب را کنار بگذارید. پاک‌کردن ریمل سخت است و تلاش برای پاک‌کردن آن ممکن است مژه‌ها را ضعیف کند. علاوه بر این، توصیه می‌شود از خط چشم مدادی استفاده نکنید. اکثر مدادها حاوی چربی هستند و کشیدن مداد در امتداد خط مژه ممکن است کششی ایجاد کند که به‌احتمال زیاد چسب اکستنشن را تضعیف می‌کند. در خصوص استفاده از ریمل‌ها و خط چشم‌های فاقد چربی از آرایشگرتان سوال بپرسید.

۴. از براش اسپولی استفاده کنید:

برس مژه یا اسپولی یک شانه‌ی کوچک است که از آن برای برس زدن مژه‌ها استفاده می‌شود. باید صبح‌ها از این برس استفاده کنید زیرا معمولا صبح‌ها مژه‌ها درهم‌پیچیده می‌شوند. همیشه توصیه می‌شود که برای حفظ شکل و ظاهر اکستنشن خود، از براش اسپولی به‌جای انگشتانتان استفاده کنید.

چگونه اکستنشن مژه را تمیز کنیم؟

همان‌طور که در قسمت بالا گفته شد، در ۴۸ ساعت اول باید از تمیزکردن ناحیه‌ی اطراف مژه‌ها خودداری کنید. تمیزکردن صحیح اکستنشن باعث افزایش طول عمر آن و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی چشم می‌شود.

 • اول این که هرگز با آرایش نخوابید. خوابیدن با آرایش ممکن است شما را در معرض خطر بلفاریت قرار دهد. بلفاریت اختلالی است که به دلیل تجمع باکتری‌ها روی پوست ایجاد می‌شود.
 • ازآنجایی‌که هدف این است که اکستنشن را از چربی دور نگه دارید، باید برای پاک‌کردن آرایش چشم از پاک کننده‌های بدون چربی استفاده کنید.
 • همچنین توصیه می‌شود که از پنبه، دستمال آرایشی یا پد پنبه‌ای برای تمیزکردن اکستنشن استفاده نکنید، زیرا می‌توانند به اکستنشن آسیب برسانند.
 • در عوض، از پاک‌کننده‌هایی که به طور اختصاصی برای اکستنشن مژه طراحی شده‌اند استفاده کنید، زیرا دارای خاصیت ضدمیکروبی هستند و می‌توانند باکتری‌های اطراف چشم را از بین ببرند.
 • همچنین می‌توانید برای تمیزکردن مژه‌ها از شامپوهایی استفاده کنید که بر پایه‌ی ژل هستند. این کار را بدون کشیدن یا مالیدن مژه‌ها انجام دهید. متخصصان مژه همچنین این محصول را برای پاک‌کردن هرگونه آرایش باقیمانده‌ی چشم پیشنهاد می‌دهند.

انواع اکستنشن مژه و کاشت مژه

انواع کاشت مزه و اکستنشن مژه

1. اکستنشن مژه والیوم یا سه بعدی

اگر مژه‌های پرپشت و زیبایی ندارید بهترین راه حل برای شما استفاده از مژه های والیوم است. از انواع کاشت مژه والیوم به عنوان کاشت مژه روسی نیز یاد می شود که با استفاده از آن می توانید لذت داشتن مژه های پرپشت تر و بیشتری را، نسبت به روش کلاسیک تجربه کنید. در این سبک مژه ها بسیار نازک و به قدری سبک هستند که می‌توان چندین مژه از این نوع را روی یک مژه طبیعی قرار داد. در کاشت مژه والیوم اگر اکستنشن بر روی یک مژه طبیعی قرار بگیرد آنرا 2D و اگر سه اکستنشن بر روی یک مژه طبیعی قرار بگیرد آن را 3D می گویند. این مژه ها بسته به سلیقه فرد می تواند تا 5D نیز ادامه یابد.

 این نوع کاشت مژه برای افرادی که به طور طبیعی از مژه های کمتری برخوردار هستند و یا دچار ریزش مژه شده‌اند بسیار مناسب بوده و باعث می شود که ظاهری جذاب داشته باشند. انجام این اکستنشن معمولاً بین ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد.

در این روش به هر تار مژه های طبیعی فرد بین 2 تا 5 تار مژه ابریشمی بسیار نازک و سبک چسبده می شود که البته تعداد آن ها با در نظر گرفتن ضخامت و قدرت تحمل مژه های طبیعی فرد مشتری بستگی دارد . جالب است این نکته را بدانید که اکستنشن مژه والیوم هم سبک تر از اکستنشن کلاسیک می باشد و هم سبک تر از آن است .

2. اکستنشن مژه نچرال

استفاده از این نوع مژه باعث می‌شود که شما در جمع دوستان خود منحصر به فرد و در عین حال طبیعی به نظر برسید. در این نوع اکستنشن، از مژه های کلاسیک استفاده می شود؛ زیرا مژه های هیبریدی بیش از حد ضخیم بوده و باعث می شوند که چشمان شما از حالت طبیعی خارج شود. در کاشت مژه طبیعی با تکیه بر این که مژه ها از حالت طبیعی خود خارج نشوند، بیشتر آنها در قسمت وسط پلک قرار می گیرند. پس اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید اکستنشن مژه نچرال برای چشم شما بسیار مناسب است.

3. اکستنشن مژه کلاسیک

این روش از انواع کاشت مژه برای افرادی که به دنبال اکستنشن مژه با ظاهری طبیعی هستند بسیار مناسب است، زیرا علاوه بر اینکه باعث افزایش طول مژه های شما می شود، باعث پرپشتی و ضخامت بیشتر مژه های طبیعی نیز می شود. اما با این حال ظاهری بسیار طبیعی دارد. تارهای مورد استفاده در مژه های کلاسیک از مواد مختلفی مانند موی ابریشم و یا الیاف مصنوعی ساخته می شود.

انواع کاشت مژه کلاسیک با نسبت 1.1 اعمال می شود. به عبارت دیگر برای هر مژه روی پلک شما تنها یک اکستنشن قرار میگیرد و همین امر باعث می شود که ظاهر مژه‌های شما بسیار طبیعی به نظر برسند. نگهداری از این اکستنشن به چرخه رشد طبیعی موهای شما بستگی دارد و به طور متوسط ۴ تا ۶ هفته بر روی پلک شما باقی می ماند و هر 2 یا 3 هفته یک بار احتیاج به ترمیم دارد.

در این روش اکستنشن مژه ، مژه های مصنوعی مجزا و به صورت یکی یکی با استفاده از یک چسب روشن و یا مشکی مخصوص کاشت مژه ، مژه های مصنوعی را به پلک های شما می چسبانند . دوام مژه ها در این روش کاشت 4 تا 6 هفته است که معمولا برای هر چشم می توان از 60 تا 80 مژه استفاده کرد . جنس مژه های مخصوص اکستنشن می تواند از جنس موی انسان ، موی سمور ، موی اسب و فیبر های مصنوعی و یا ابریشم باشد .

استفاده از موهای حیوانات برای فرد اصلا توصیه نمی شود زیرا نمی توان از پاکیزه بودن و استریل بودن آن ها اطمینان داشت . علاوه بر این موضوعات مژه هایی که از موی اسب و یا حیوانات دیگر ساخته می شوند احتمال حساسیت در آن ها بسیار بالا است .

4. اکستنشن مژه چشم گربه‌ای

تفاوت این نوع اکستنشن با انواع کاشت مژه عروسکی این است که مژه های بلند را در گوشه بیرونی چشم قرار می‌دهند و همین امر باعث می‌شود که چشمان شما ظاهری شبیه به چشم گربه داشته باشد. این نوع کاشت مژه برای افرادی که دارای چشمان گرد و نزدیک به هم هستند بسیار مناسب است. توصیه می‌کنیم افرادی که دارای چشم های بادومی هستند از این سبک برای پرپشت کردن مژه های خود استفاده نکنند.

5.اکستنشن مژه عروسکی

اکستنشن مژه عروسکی یکی از پرطرفدارترین نوع کاشت مژه است. در این روش از مژه های والیوم و یا هیبریدی استفاده می شود؛ به این ترتیب که مژه های بلندتر به جای اینکه در گوشه پلک قرار گیرند، در وسط پلک قرار داده می شوند. این نوع کاشت مژه برای افرادی که پلک های افتاده دارند بسیار مناسب بوده و باعث می شود که چشمان آنها درشت تر به نظر برسد.

6. اکستنشن مژه ابریشم

بسیاری از برندهای مژه های ابریشمی ادعا دارند که مژه هایی از جنس ابریشم صددرصد به مشتری ارائه می‌دهند، اما واقعیت چیز دیگری است و مژه های ابریشمی تنها الیافی شبیه به ابریشم دارند و در واقع مصنوعی محسوب می‌شوند. چراکه اگر مژه های ابریشمی از جنس ابریشم خالص ساخته شده باشند قادر به شکل گیری مژه را نخواهند داشت.

بنابراین در هنگام خرید مژه های ابریشمی تحقیق کنید که برندی که از آن خرید می کنید از چه نوع الیافی در ساخت این مژه‌ها استفاده کرده است. تنها تفاوتی که مژه های ابریشمی با دیگر مژه‌های مصنوعی دارند این است که مژه های ابریشمی دارای براقیت بیشتری نسبت به دیگر مژه‌ها هستند و به همین دلیل از نظر ظاهری کاملاً با یکدیگر متقاوت هستند. برای انواع کاشت مژه ابریشم از چسب های مخصوصی استفاده می شود که اگر خود فرد اقدام به جدا کردن آنها از پلک کند، باعث کنده شدن مژه های طبیعی خودش خواهد شد.

اکستنشن مژه مگا والیوم

این روش برای افرادی که مژه های پر پشت و کاملا مشکی دوست دارند مناسب است . در این روش می توان از حجم بیشتری از مژه های ابریشمی استفاده کرد و در این روش با توجه به ضخامت و قدرت تحمل مژه مشتری بین 7 تا 12مژه ابریشمی روی هر مژه مورد استفاده قرار می گیرد .

سؤالات رایج درباره کاشت و اکتنشن مژه

تا به اینجای مطلب سعی کردیم تمام مسائل مهم در مورد کاشت مژه و اکستنشن مژه را بررسی کنیم. در ادامه به برخی از سؤالات پرتکرار در این زمینه پاسخ می‌دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

۱. متوسط میزان​​ فولیکول‌های مو در کاشت مژه چقدر است؟

به‌طورکلی، تعداد فولیکول‌های موردنیاز در کاشت مژه بین ۲۰ تا ۷۰ عدد است. علاوه بر این، تعداد مژه‌های فرد باتوجه‌به نژاد، عوامل ژنتیکی و جنسیت متفاوت هستند.

۲. آیا کاشت مژه دردناک است؟

متخصصان همیشه در کاشت مژه به‌جای بی‌هوشی عمومی، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند. پزشکان همچنین با سوزن‌های کوچک فرد را بیهوش می‌کنند و این کار را در محیطی استریل انجام می‌دهند. به دلیل انجام بی‌هوشی با بی‌حسی بیماران هیچ دردی را احساس نمی‌کنند.

۳. آیا مژه‌های کاشته شده بعد از رشد خیلی بلند می‌شوند؟

فولیکول‌های مو که در ناحیه‌ی مژه‌ها کاشته شده اند به رشد خود ادامه می‌دهند و همچنان خواص قدیمی خود را حفظ می‌کنند. زمان رشد و اندازه‌ی مژه‌ها باتوجه‌به ناحیه‌ای که موها از آن گرفته شده اند، متفاوت است. اگر موها از گردن گرفته شوند، هر چه موهای ناحیه اهداکننده بلندتر باشند، مژه‌ها هم بلندتر خواهند بود. در این شرایط باید مژه‌هایتان را در دوره‌های خاصی کوتاه کنید زیرا وقتی خیلی بلند می‌شود ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می‌کنند. بااین‌حال، ۲-۴ ماه پس از کاشت مژه، نیازی نیست که مژه‌ها را کوتاه کنید.

۴. زمان رویش مجدد مژه پس از کاشت چقدر است؟

به طور متوسط مژه‌های کاشته شده ​​هر ۵-۶ سال یکبار می‌ریزند و سپس دوباره به روش عادی ظاهر می‌شوند.

۵. کاشت مژه چقدر طول می‌کشد؟

به طور متوسط این عمل ۱-۲ ساعت طول می‌کشد. بسته به بیمار، این عمل گاهی می‌تواند تا ۳-۴ هم ساعت طول بکشد.

۶. آیا کاشت مژه دائمی است و ارزش صرف زمان و هزینه را دارد؟

آیا واقعا کاشت مژه دائمی ممکن است؟ اگر درمان توسط یک جراح ماهر انجام شود، حتی اگر اثرات کاشت مژه دائمی نباشند اما برای مدت طولانی باقی می‌مانند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلینیک ایده‌آل را برای خود انتخاب کنید. علاوه بر این، درحالی‌که کاشت مژه می‌تواند درمان ارزشمندی باشد، اما برای همه مناسب نیست. همه چیز به بودجه، مهارت پزشک و پیروی از دستورالعمل‌ها بر می‌گردد که رعایت آن‌ها ساده نیست.

۷. میزان موفقیت کاشت مژه چقدر است؟

ازآنجایی‌که ناحیه‌ی عمل نزدیک چشم است، این یک عمل حساس است که حتی اگر توسط مجرب‌ترین جراحان انجام شود، میزان موفقیت متوسطی دارد​. اگر می‌خواهید نتایج خوبی را به دست بیاورید، باید به چشم‌پزشک، متخصص پوست یا جراح زیبایی‌ مراجعه کنید که قبلاً کاشت مژه را با موفقیت انجام داده است.

بنابراین، درحالی‌که این عمل به‌خودی‌خود، یک عمل ایمن و موفق است، اما باید جراح خود را به‌دقت انتخاب کنید.

۸. کاشت مژه در بارداری ممنوع است؟

بهتر است این کار را به بعد از زایمان محول کنید، زیرا ممکن است به مواد آلرژی داشته باشید و مشکلاتی برایتان ایجاد گردد.

۹. آیا کاشت مژه جای زخم بر جای می‌گذارد؟

اکثر جراحان مجرب می‌توانند با حداقل زخم، از قسمت سر مو بردارند و آن‌ها را در امتداد خط مژه قرار دهند. بااین‌حال، این احتمال وجود دارد که بیش از حدی که انتظار داشتید زخم داشته باشید. گاهش ممکن است این زخم‌ها دیر خوب شوند، اما دائمی نیستند.

۱۰. اکستنشن مژه چقدر دوام دارد؟

اگر به‌خوبی از اکستنشن مژه مراقبت کنید، می‌تواند ۶ تا ۸ هفته دوام بیاورد. بعد از این مدت و با بلند شدن مژه به‌طور طبیعی مانند مژه‌های طبیعی می‌افتند. به‌محض این که مژه‌ها شروع به افتادن کردند، می‌توانید از آرایشگرتان بخواهید که قسمت‌های ازدست‌رفته را پر کند. با ترمیم اکستنشن می‌توانید به افزایش دوام اکستنشن کمک کنید.

۱۱. آیا با اکستنشن عروسکی مژه می‌توان ریمل زد؟

هرچند استفاده از ریمل بعد از اکستنشن مژه دیگر ضرورتی ندارد، اما می‌توانید بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. دقت کنید که نباید از ریمل‌های ضد آب استفاده کنید، زیرا پاک‌کردن آن‌ها کمی سخت است و احتمال افتادن زودهنگام اکستنشن را بیشتر می‌کند.

۱۲. چگونه اکستنشن مژه را بردارید؟

اکستنشن مژه به طور طبیعی همراه با رشد مژه‌های طبیعی می‌افتد. اما اگر به اکستنشن عادت ندارید، سعی نکنید خودتان آن را جدا کنید زیرا این کار ممکن است به مژه‌های طبیعی آسیب بزند. در عوض، به سالنی که اکستنشن مژه را انجام داده‌اید بروید تا با استفاده از ریمور اکستنشن مژه آن را برای شما بردارد. آرایشگرها ابزار دقیقی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد مژه‌ها را در مدت‌زمان کوتاهی بردارند. تا زمانی‌که به‌درستی از اکستنشن نگهداری کنید و با کمک متخصص آن‌ها را بردارید، به مژه‌های طبیعی شما آسیبی نمی‌رسد.

۱۳. تفاوت اکستنشن مژه با لیفت مژه چیست؟

خیلی از افراد اکستنشن مژه را با لیفت مژه (که شامل استفاده از سرم شیمیایی برای حالت دادن مژه‌ها به سمت بالا است) مقایسه می‌کنند. اکستنشن مژه تنها راهی است که مژه‌های شما را بلندتر و پرتر می‌کند و از طریق هیچ روش دیگری نمی‌توانید به چنین نتیجه‌ای برسید. اکستنشن‌ها همچنین برای تقویت و افزایش حالت فر مژه‌ها طراحی شده اند و ظاهری پرتر از لیفت مژه را برای شما به ارمغان می‌آورند.

۱۴. حکم شرعی اکستنشن مژه چیست؟

به دلیل اینکه تارهای موی مصنوعی، به ساقه‌ی مو چسبانده می‌شوند، آب وضو و غسل به پوست می‌رسد و مشکلی برای غسل و وضویتان پیش نمی‌آید. بهتر است برای اطمینان بیشتر به فتوای مرجع تقلیدتان مراجعه کنید. به‌طور کلی کاشت مژه و اکستنشن مژه اشکال شرعی ندارد.

۱۵. قیمت کاشت مژه چقدر است؟

کاشت مژه بسته به میزان تارهای مژه، کلینیکی که کاشت در آنجا انجام می‌شود و میزان تخصص جراح متفاوت است.

مراحل انجام کار اکستنشن مژه

 • برای انجام این کار فرد باید دراز بکشد و چشم های خود را به طور کامل ببندد و فرد زیر مژه های خود را پارچه ای تمیز بیاندازند .
 • نوک مژه های خود را یک میلی متر به چسب آغشته کنید و در گوشه خارجی چشم که لازم است مژه ها را متراکم تر و بلند تر باشند قرار دهید .
 • پس تمام شدن کار با استفاده از یک برس مژه ، مژه های خود را شانه کنید و با یک لوسیون پاک کننده آرایش و پنبه روی پلک و مژه ها را شسته و به آرامی چسب های آن را بکنید .
 • مژه های کاشته شده به مدت 3 الی 4 هفته دوام دارند اما طول این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت آن ها وابسته است .
 • هر چند روز یک بار برای ترمیم مژه های خود به سالن هی زیبایی برای اکستنشن مژه مراجعه کنید .
 • در صورت انجام اکستنشن برای پاک کردن آرایش چشم های خود از ژل های شست و شو استفاده کنید و با دستمال ترم به صورت آهسته مژه های خود زا تمیز کنید . برای شست و شو پوست صورت خود از شامپو بچه استفاده کنید .
کارهایی که باید برای کاهش عفونت های چشمی انجام دهید
 • حتما دست های خود را قبل از شروع کار بشویید
 • حتما از ماسک استفاده کنید .
 • از رو بالشی های بهداشتی برای انجام کار استفاده کنید
 • موچین را به خوبی استریل کنید
 • از برس های مژه یک بار مصرف استفاده کنید .

گالری تصویر اکستنشن مژه

در ادامه تعدادی نمونه اکستنشن مژه برای شما آورده ایم. امیدواریم به شما در تصمیم گیری برای اکستنشن کمک کند.

به زودی…

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمایی میخوای؟ | گفتگو با پشتیبانی