شرایط استفاده از خدمات پلتفرم نیکارو

پلتفرم نیکارو به منظور ایجاد سهولت برای والدین در فرآیند شناسایی آموزشگاه‌ها و دوره‌های آموزشی به صورت آگاهانه و بدون نیاز به مراجعه حضوری و ثبت نام فرزندانشان در دوره‌های آموزشی مورد علاقه و نیز برخورداری از سرویس حمل و نقل امن و مناسب، تحت عنوان پلتفرم نیکارو از طریق سایت و اپلیکیشن نیکارو، تحت شرایط زیر خدمات مربوطه را ارائه می‌‌نماید؛ لذا این شرایط به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین استفاده کننده از خدمات پلتفرم که کاربر نامیده می‌شود و پلتفرم حاکم خواهد بود. بر این اساس، ضروری است پیش از استفاده از خدمات پلتفرم، این شروط را به‌دقت مطالعه فرمایید. استفاده از خدمات پلتفرم در قالب سایت یا اپلیکیشن به ‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید. پلتفرم ممکن است شرایط استفاده از خدمات خود را در طول زمان تغییر دهد. این تغییرات از طریق سایت یا اپلیکیشن یا در قالب پیامک و پست الکترونیک به تمامی کاربران اطلاع داده خواهد شد؛ صرف ادامه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات پلتفرم، اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن تلقی می‌‌گردد.

توجه: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضاکننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.

ماده 1- حساب کاربری:

1-1- برای استفاده از خدمات پلتفرم لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در سایت www.nikaro.ir یا اپلیکیشن نیکارو بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن نمایند. برای استفاده از خدمات پلتفرم، کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، نشانی، آدرس پست الکترونیکی و سایر اطلاعات درخواستی ضروری را در سایت یا اپلیکیشن ثبت کند. مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مزبور انجام می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.


1-2- کاربران می‌پذیرند اطلاعات درخواستی را به نحو صحیح و به‌ روز در سایت یا اپلیکیشن وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده، شخص کاربر می‌باشد. مسئولیت ارائه هر گونه اطلاعات نادرست ارسالی بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.


1-3- ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص پلتفرم، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت درخواست‌شده از سوی پلتفرم خواهد بود. در غیر این صورت پلتفرم می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود نموده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.


ماده 2- هزینه‌های استفاده از خدمات پلتفرم و نحوه پرداخت آن:

2-1- هزینه‌های مربوط به ثبت نام و استفاده از دوره‌های آموزشی معرفی شده توسط پلتفرم بر مبنای اعلام آموزشگاه مربوطه، در سایت یا اپلیکیشن اطلاع‌رسانی و توسط کاربر به صورت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی معرفی شده در سایت یا اپلیکیشن پرداخت می‌گردد.


2-2- هزینه استفاده از سرویس حمل و نقل پس از محاسبه بر اساس مبدأ و مقصد و دیگر عوامل مؤثر، به مبلغ دوره آموزشی اضافه گردیده و توسط کاربر به صورت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی معرفی شده در سایت یا اپلیکیشن پرداخت می‌گردد.


ماده 3- تعهدات کاربر:

3-1- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری و یا در صورت ظن کاربر به دسترسی ثالث به حساب کاربری خود، کاربر موظف است در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نماید و در صورت لزوم پلتفرم را مطلع کند تا حساب کاربری مذکور را مسدود نماید. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به پلتفرم انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کابری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.


3-2- کاربر متعهد می‌گردد هرگونه تغییر در اطلاعات اعلامی خود را حداکثر ظرف 48 ساعت را از طریق ویرایش اطلاعات کاربری یا تماس با امور پشتیبانی و ثبت نام به اطلاع پلتفرم برساند. مسئولیت عدم اطلاع رسانی به پلتفرم بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.


3-3- کاربر ملزم می¬گردد در صورت خرابی و ایجاد مشکل در حساب کاربری خود، مشکل را از طریق پشتیبانی پلتفرم نیکارو به پلتفرم اعلام نماید.


3-4- مبالغ مربوط به دوره‌های آموزشی ثبت نامی و سرویس حمل و نقل را در مواعد مقرر در سایت یا اپلیکیشن از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی معرفی شده از سوی پلتفرم پرداخت نماید و از هرگونه پرداخت مستقیم وجه به آموزشگاه یا راننده خودداری نماید. بدیهی است در صورت پرداخت وجوه خارج از ترتیب مقرر، پلتفرم نیکارو مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.


3-5- کاربر متعهد می¬گردد از حساب کاربری خود به صورت انحصاری استفاده نماید و از هرگونه واگذاری و یا اعطای اجازه استفاده از آن به غیر تحت هر عنوان خودداری نماید.


3-6- کاربر اقرار می‌‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن تنها مجوز استفاده‌ی غیرانحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات پلتفرم را دریافت می‌‌کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به پلتفرم (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از خدمات سایت و اپلیکیشن پلتفرم را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی پلتفرم نسبت به سایت و اپلیکیشن و ملحقات آن خواهد بود.


3-7- کاربر می‌بایست توضیحات مربوط به دوره های آموزشی را به نحو دقیق، مطالعه نموده و بر اساس آن‌ها اقدام به ثبت نام در دوره آموزشی نماید.


3-8- کاربر می‌پذیرد و اعلام می‌دارد که متن حریم خصوصی پلتفرم را مطالعه کرده و مورد قبول وی است.


3-9- راننده موظف به سوار و پیاده کردن دانش پذیر در ایستگاه های مشخص شده می‌باشد؛ لذا کاربر ملزم است تغییر آدرس را حتما از دو روز قبل اطلاع رسانی نماید تا در صورت امکان مسیر جدید سرویس تعیین گردد و یا سرویس لغو گردد. پلتفرم تعهدی نسبت به ارائه خدمات پشتیبانی سرویس حمل و نقل در غیر از آدرس تعیین شده اولیه ندارد.


3-10- در صورت عدم استفاده از سرویس، کاربر باید مراتب عدم حضور دانش پذیر را حداقل از 3 ساعت قبل از طریق پشتیبانی سایت یا اپلیکیشن اعلام و همچنین به راننده اعلام نماید.


3-11- در صورت مشاهده هر گونه تخلف از راننده، کاربر می بایست مراتب را به پلتفرم و آموزشگاه اطلاع دهد و از برخورد مستقیم با راننده اجتناب نماید.


3-12- در صورتی که قبل از پایان حداکثر یک سوم دوره آموزشی، کاربر از ادامه سرویس انصراف دهد، پنجاه درصد کل مبلغ دریافتی بابت سرویس توسط پلتفرم به کاربر مسترد می‌گردد. لکن پس از گذشت یک سوم از دوره آموزشی سرویس قابل لغو نخواهد بود و در صورت انصراف کاربر از ارائه سرویس وجه پرداختی بابت سرویس قابل استرداد نخواهد بود.


3-13- کابر متعهد می‌گردد دانش پذیر بدون تاخیر جهت استفاده ازسرویس در زمان معین شده در ایستگاه خود حضور داشته باشد.


3-14- کاربر می‌بایست دانش پذیر را توجیه نماید که به هیچ عنوان سوار خودرو افراد ناشناس نشود. در هر صورت تعیین راننده جدید تنها با هماهنگی پلتفرم انجام خواهد گرفت.


3-15- کاربر ملزم است برای دانش‌پذیر تبیین نماید در طی مسیر از هرگونه رفتاری که باعث بر هم خوردن تمرکز راننده می‌شود جداً خودداری نماید، از انجام رفتارهای مخاطره آمیز در سرویس امتناع کند، کمربند خود را در طی مسیر بسته نگه دارد و تا خودرو توقف کامل ننموده درب خودرو را باز ننماید.


3-16- در صورت حاضر نشدن به موقع سرویس در محل تعیین شده، کاربر می‌تواند مراتب را با راننده و پشتیبان پلتفرم هماهنگ نماید و در صورت تمایل پس از 5 دقیقه تأخیر نسبت به گرفتن آژانس برای انتقال دانش پذیر به محل مورد نظر اقدام نماید. هزینه حمل و نقل آژانس مذکور توسط پلتفرم نیکارو با کاربر تسویه خواهد شد.

ماده 4- تعهدات پلتفرم:

4-1- یک حساب کاربری با نام کاربری و کلمه عبور اختصاصی در اختیار کاربر قرار دهد تا بتواند کلیه دوره های آموزشی و وضعیت دانش‌آموز یا دانش‌آموزان معرفی شده از سوی خود را در آن مشاهده و خدمات مربوطه را به انجام رساند.


4-2- حداکثر توان، تخصص و تجربه خود در راستای معرفی دوره‌های آموزشی با سطح کیفی مطلوب نزد آموزشگاه‌های معتبر و ارائه‌ی سرویس حمل و نقل امن و انجام خدمات موضوع قرارداد به نحو مناسب جهت جلب رضایت کاربر به کار گیرد.


4-3- هرگونه تغییر در مفاد این قرارداد و یا تعهدات موضوع قرارداد را از طریق سایت یا اپلیکیشن یا در قالب پیامک و پست الکترونیک به اطلاع کاربر برساند.


4-4- کلیه‌ی اطلاعات و داده‌های ارسالی توسط کاربر شامل اطلاعات هویتی، شماره تلفن، آدرس پستی و آدرس پست الکترونیک و اطلاعات صورتحساب‌ها و نیز اطلاعات مربوط به دوره‌های آموزشی را مطابق با خط مشی رعایت حریم خصوصی (که از طریق آدرس https://nikaro.ir/privacy قابل دسترس است) حفظ و صیانت نماید.


4-5- دانش‌آموز ثبت نام شده از سوی کاربر را که از سرویس خدمات حمل و نقل امن نیکارو استفاده می‌کند، از زمان سوار شدن در سرویس تا درب آموزشگاه و از درب آموزشگاه تا محل مقرر جهت پیاده شدن تحت پوشش بیمه با تعهد پرداخت دیه کامل قرار دهد.


4-6- در پایان هر جلسه آموزشی در سایت و اپلیکیشن در خصوص کیفیت آموزش ارائه شده توسط مربیان از دانش‌آموزان نظرسنجی اختیاری بگیرد و نتایج آن را به صورت غیرعمومی در پنل اختصاصی آموزشگاه نمایش دهد.


4-7- در پایان هر دوره آموزشی در سایت و اپلیکیشن در خصوص کیفیت خدمات ارائه شده آموزشگاه از دانش‌آموزان نظرسنجی بگیرد و نتایج آن را به صورت عمومی برای بازدیدکنندگان سایت و اپلیکیشن و پنل اختصاصی آموزشگاه نمایش دهد.


4-8- در تمامی دوره های آموزشی که دانش پذیر در آن ثبت نام می‌شود، بازخوردی از وضعیت آموزشی و پژوهشی دانش‌آموز را که توسط آموزشگاه ارزیابی و ارائه شده و در حساب کابری کاربر ثبت تا خانواده از وضعیت هر جلسه فرزندش در کلاس آموزشی مطلع گردد.


4-9- از طریق پشتیبان پلتفرم نیکارو تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع مشکلات و اختلافات ایجاد شده در خصوص خدمات مورد ارائه پلتفرم به انجام رساند.


ماده 5- حق مالکیت معنوی:

کلیه حقوق معنوی سایت و اپلیکیشن نیکارو و حساب کاربری اختصاص یافته به کاربر متعلق به شرکت نسل رویش فرصت ویستا (سهامی خاص) می‌باشد.


ماده 6- محدوده مسئولیت پلتفرم:

نظر به اینکه پلتفرم تنها خدمات نرم‌افزاری ارائه می‌دهد و صرفاً به عنوان یک بستر به منظور معرفی آموزشگاه‌ها و دوره‌های آموزشی به والدین جهت ثبت نام فرزندانشان در دوره‌های آموزشی مورد علاقه و نیز برخورداری از سرویس حمل و نقل امن فعالیت دارد و در زمینه آموزش و حمل و نقل دانش‌آموزان دخالت ندارد، هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد آموزشگاه و کیفیت خدمات ارائه شده توسط آنها ندارد. همچنین پلتفرم هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد نخواهد داشت.


ماده 7- حوادث قهریه:

بروز هرگونه حادثه خارجی غیرقابل‌پیش‌بینی و غیرقابل‌اجتناب و خارج از اراده طرفین که مانع از اجرای تعهدات آنها گردد، موجب مسئولیت آنان در زمان مزبور تا رفع حادثه نخواهد بود. بدیهی است در صورت بروز این شرایط هیچ‌یک از طرفین هیچ‌گونه ادعایی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت. این موارد می‌تواند شامل هک سایت، بلایای طبیعی، حوادث غیرمترقبه، آتش‌سوزی، سیل، انفجار، زلزله یا هر دلیل دیگری که در حقیقت خارج از کنترل بوده یا مواردی از این ‌دست باشد.


ماده 8- حل اختلاف:

قانون حاکم بر این قرارداد، قوانین جمهوری اسلامی ایران می¬باشد. در صورت بروز اختلاف ناشی از این قرارداد یا اختلاف در تفسیر و تعبیر مفاد قرارداد طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلافات خود را به صورت مسالمت آمیز و از راه گفت و گو حل و فصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع صلاحیت‌دار حل و فصل خواهد شد.


در صورتیکه هر یک از مواد این قرارداد به هر دلیلی غیرقانونی و یا غیر قابل اجراء شود و یا به واسطه وضع قانون یا تغییر در قوانین و یا به هر دلیل دیگر از اعتبار ساقط گردد، سایر مواد این قرارداد بر اعتبار خود باقی بوده و طرفین متعهد به اجرای کامل مقررات مندرج در مابقی مواد خواهند بود.