مکالمه زبان در کوتاه مدت

آموزش مکالمه زبان در کوتاه مدت

در این مقاله می‌خواهیم به موضوع مکالمه زبان در کوتاه مدت یا مکالمه زبان سریع بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید. با وجود تلفظ های دیوانه‌وار و لیست بلند افعال بی‌قاعده، زبان انگلیسی به عنوان یکی از پراستفاده ترین زبان‌ها در دنیا باقی مانده است. این زبان اصلی علم جهانی، هوانوردی، دیپلماسی، تجارت، گردشگری و اینترنت است. طبق گفته شورای بریتانیا، حدود دو میلیارد نفر تا سال ۲۰۲۰ از زبان انگلیسی استفاده خواهند کرد و یا استفاده از آن را آموزش خواهند دید.

به دلیل محبوبیت آن، فقدان منابع آموزشی وجود نخواهد داشت، چه بخواهید مطالعه کنید و مهارت‌های خود را به صورت آنلاین و یا آفلاین تمرین کنید. اما چگونه به سرعت انگلیسی یاد بگیریم؟ برای کمک به ایجاد یک استراتژی مطالعه موثر، دوره زبان انگلیسی فشرده می تواند کمک کننده باشد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها شروع به یادگیری سریع انگلیسی کنید.

مؤسسات مختلف برگزارکننده دوره های فشرده یا ترمیک هستند و شما می‌توانید با انتخاب یک مجموعه معتبر، خود را برای یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت آماده کنید.

یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت

گاهی افراد بنا به دلایلی در آخرین لحظه بنا به شرایط کاری یا زندگی به یادگیری انگلیسی نیازمند می‌شوند. به طور مثال فردی که یکی از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه های مهم انگلیس یا آمریکا را در دست دارد و زمان کافی برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی را ندارد، یا فردی که برای یک سفر کاری باید عازم یکی از کشورهای مهم انگلیسی زبان شود و برای از دست ندادن موقعیت شغلی مناسبی که بدست آورده است، نیاز به یادگیری زبان پیدا می‌کند.

در چنین شرایطی فرد معمولا به دنبال دوره‌ای است که با شرکت کردن در آن و صرف یک زمان نسبتا اندک بتواند بیشترین بازدهی را داشته باشد. البته نباید از این موضوع نیز چشم پوشی کرد که تلاش مستمر فرد در این دوره‌ها می‌تواند بازدهی را چند برابر کند. به همین دلیل یکی از عناصر مهم موفقیت در یادگیری سریع می‌تواند خود شخص باشد.

نقش پشتکار و انگیزه در یادگیری زبان

شخص با انگیزه‌ی والا و پشتکار می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در روند آموزشی خود بگذارد. به همین خاطر بهتر است قبل از این که اقدام به شرکت در کلاس یا دوره‌ای کنید، برنامه‌ی خودتان را مشخص کنید. سعی کنید یک برنامه منطقی و روتین برای یادگیری مکالمه زبان در کوتاه مدت ایجاد کنید. قطعا این برنامه‌ی منظم می‌تواند مسیر را برای شما هموارتر کند. من حق میدهم که با توجه به مشغله‌های روزانه، ایجاد یک برنامه‌ی منظم و روتین کار ساده‌ای نیست؛ اما، اگر به دنبال کسب موفقیت در یادگیری مهارت‌های زبانی هستید، این امر برای شما بسیار مهم و حیاتی است.

اینکه از چه روشی برای آموزش مکالمه در کوتاه‌ترین زمان استفاده می‌شود، نکته بسیار حائز اهمیتی است. زمانی که شما از روشی نامناسب استفاده کنید نه تنها بر مکالمه تسلط پیدا نخواهید کرد بلکه فقط وقت و زمان خودتان را هدر داده‌اید.

۱۰ روش یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت

آیا روشی هست که بتوانیم زبان انگلیسی را در کوتاه مدت یاد بگیریم؟ اگه بخواهیم با خودمان روراست باشیم، می‌دانیم که یادگیری زبان انگلیسی کار یکی دو ماه نیست و نیاز به زمان، تمرین، تکرار و صبر دارد. با این وجود روش ها و تکنیک هایی وجود دارد که به ما کمک می‌کند تا سریع‌تر بتوانیم یادگیری زبان خود را ارتقا دهیم. حالا وقتشه که باهم در مقاله ۱۰ روش یادگیری سریع مکالمه انگلیسی ببینیم که این روش ها چطوری راحتر و سریع تر به یادگیری نزدیک میکنه. در ادامه روش ها و نکاتی برای یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت به شما آموزش می‌دهیم که با کمک آن‌ها می‌توانید یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت را داشته باشید.

۱به طور کامل خودتان را درگیر یادگیری زبان کنید.

این را بدانید که هفته ای یک بار زبان خواندن کمکی به پیشرفت سریع شما نخواهد کرد. برای پیشرفت سریع تر باید هر روز حداقل چند دقیقه را به یادگیری زبان اختصاص دهید.

مرز بین شکست و پیروزی مرز بسیار باریکی است و نگرش درست ما به مسائل، میان شکست و پیروزی تفاوت ایجاد می‌کند.

خودتان رو به چالش بکشید. سعی کنید کلماتی که در تلفظ ان‌ها مشکل دارید بارها تکرار کنید و از به زبان اوردن آن‌ها نترسید. زیاد گوش دهید، زیاد بخوانید، و خود را در زبان انگلیسی غرق کنید.  اگر قصد یادگیری سریع مکالمه انگلیسی در کوتاه مدت را دارید، باید هرچه سریع تر زبان انگلیسی را به بخش مهمی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید.

۲به جای کلمات روی جملات تمرکز کنید.

روان صحبت کردن یعنی توانایی بروز دادن افکار، احساسات و نظرات به سادگی و راحتی. هدف شما این است که در بیان جمله های کامل و درست توانایی کسب کنید. پس بهتر است برای یادگیری سریع مکاله انگلیسی، تمرکز خود را از یادگیری کلمات به یادگیری جملات تغییر دهید. حتما قبول دارید که در مکالمه انگلیسی جمله بیشتر از کلمه کاربرد دارد.

در زبان فارسی چگونه جمله بندی می‌کنید؟ در طول روز راجع به چه چیزهایی با اطرافیان صحبت می‌کنید؟ سعی کنید همان ها رو به انگلیسی برگردانید. این تمرین بسیارخوبی برای استفاده از جملات درست در مکالمه است.

۳بیش از حد درگیر گرامر نشوید!

کلید طلایی یادگیری یک زبان جدید ایجاد تعادل بین مطالعه و تمرین است. یادگیری سریع مکالمه زبان انگلیسی تفاوت زادی با یادگیری گرامر انگلیسی دارد. حتی مردم کشورهای انگلیسی زبان ممکن است در صحبت هایشان اشتباه گرامری داشته باشند، با این حال روان صحبت می‌کنند. پس روان صحبت کردن به مکالمه زبان برمی‌گردد نه به گرامر.

گاهی لازم است کتاب گرامر را کنار بگذارید و مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیدن، و صحبت کردنرا در زندگی روزمره تجربه کنید.

۴همیشه بخشی از جواب داخل سوال پنهان شده است.

وقتی کسی به زبان انگلیسی سرالی از شما می‌پرسد، با دقت به او گوش دهید. بدون شک بخشی از جواب در سؤال وجود دارد! سوالات انگلیسی مثل آینه هستند. مثلا:

Does he …?  Yes, he does.

اگر کسی از شما سؤالی پرسید و جواب ان را نمی‌دانستید، به سوال آن شخص فکر کنید و مطمئن باشید بخشی از جواب در خود سوال است.

به جای حفظ کردن تمام قواعد زبان انگلیسی، کمی هم به دنبال راه‌های ساده و میانبر باشید.

۵از کلاس مکالمه زبان حضوری یا آنلاین استفاده کنید.

در کنار دوره ها و کلاس‌های آموزشی مختلف، دوره‌هایی وجود دارد که صرفا روی مکالمه تمرکز می‌کنند. تمرکز آموزش روی مهارت مکالمه و داشتن یک مربی که بتوانید با او تعامل داشته باشید، می‌تواند به رشد و پیشرفت سریع‌تر شما برای یادگیری فشرده مکالمه زبان در کوتاه مدت کمک کند.نه شما رو درگیر و وادار به مکالمه و یادگیری اون بکنه خیلی سریع تر میتونه به رشد و پیشرفت مهارت مکالمه زبان انگلیسی شما کمک بکنه.

این دوره ها هم به صورت حضوری هستند، هم به صورت مجازی و آنلاین. اگر وقت کافی برای کلاس‌های حضوری ندارید و می‌خواهید در کنار شغل، تحصیل یا کارهای دیگر مکالمه خود را قوی کنید، دوره‌های آنلاین مکالمه زبان انگلیسی برای شما مناسب است. این کلاس‌ها محدود به مکان و زمان خاصی نیستند و شما می‌توانید از وقت آزاد خود برای یادگیری مکالمه زبان در کوتاه مدت بهترین استفاده را بکنید.

۶از گوش دادن استفاده‌های جالب داشته باشید!

زمانی که یک فرد انگلیسی زبان صحبت می‌کند، اکثر افراد روی کلمات و معانی ان‌ها تمرکز دارند. گرچه این کار خوب است، ولی با گوش دادن می‌توان کارهای جالب تری هم انجام داد. میشه انجام داد. مثلا به جای فکر کردن به معنی کلمات، دقت کنید که آن شخص کجا و چگونه کلمات را به کار می‌برد. چگونه کلمه ها را به هم ربط  می‌دهد و یا مثلا کجاها به جای “you” از “ya” استفاده می‌کند؟

با اضفه کردن این جزییات به صحبت هایتان، کم کم مکالمه قوی‌تری خواهید داشت. دفعه بعد که خواستید با یک فرد انگلیسی زبان صحبت کنید، این نکته ها را به خاطر داشته باشید.

انگلیسی زبان ها لهجه قوی دارند، کلمات سخت و پیچیده به کار می‌برند و سریع صحبت می‌کنند. پس طبیعی است که نتوان روی تک تک کلمات آن‌ها تمرکز کرد! با این حال  هرچه بیشتر به منابع انگلیسی معتبر گوش دهید، سریع‌تر یاد می‌گیرید که مشابه آن‌ها صحبت کنید.

۷اعتماد به نفس داشته باشید و از اشتباه کردن نترسید.

حتما شنیدید که قدیمی‌ها می‌گویند ترس برادر مرگ است! کسی که اشتباه نکند، کسی است که هیچ کاری انجام نداده است. اگر نتوانید ترس و استرس خود را برای حرف زدن کنار بگذارید، هیچ‌وقت نمی‌توانید به مکالمه زبان مسلط شوید.

زیاد به خودتان سخت نگیرید. حتی اگر مطمئنید که بعضی کلمات رو نمی‌دانید، باز هم شروع به حرف زدن کنید. اکثر مواقع افراد متوجه منظور شما می‌شوند، حتی اگه کلمات را جا به جا کنید یا آن‌ها را اشتباه تلفظ کنید.

از طرفی هر چه بیشتر حرف بزنید، مکالمه زبان برایتان راحت‌تر می‌شود و خود به خود کلمات بیشتری به ذهنتان می‌رسد.

۸دانش آموز بودن را کنار بگذارید!

فکر نکنید که همیشه قرار است دانش آموز بمانید و یاد بگیرید. بعد از مدتی خود را باور کنید و بدانید در انگلیسی حرف زدن مهارت کافی دارید. مثلا اگر می‌خواهید بگویید “apple”، حتما اولش به کلمه “سیب” فکر می‌کنید و بعد در ذهنتان سیب را به انگلیسی برمی‌گردانید. بهتر است به جای این کار، تصویر یک سیب را در ذهن خود مجسم کنید، و بلافاصله ان را به انگلیسی بیان کنید.

زمانی به مکالمه زبان انگلیسی مسلط می‌شوید که دست از ترجمه ذهنی کلمات بردارید. یعنی زمانی که بتوانید بدون مکث کردن، جملات را پشت سر هم به زبان بیاورید.

۹تمرین و تکرار را فراموش نکنید (Use it or lose it)

در انگلیسی اصطلاحی با عنوان “use it or lose it”وجود دارد. این اصطلاح به این معناست که ” اگر روی توانایی هایتان کار و تمرین نکنید، آن‌ها را فراموش خواهید کرد”.

این اصطلاح یا تمرین، مخصوصا برای یادگیری کلمات جدید مفید بوده و جواب می‌دهد.

بهترین راه برای یادگیری کلمات جدید، به کار بردن آن‌ها در جمله است. مثلا اگر همین الان با کلمه “perfect” آشنا شدید، بلافاصله آن را در چند جمله مختلف به کار ببرید و تا یک هفته این تمرین را ادامه دهید. شک نکنید با این روش معنی و کاربرد perfect برای همیشه در ذهن شما باقی می‌ماند.

۱۰از همه زبان یاد بگیرید!

هر کسی که زبان بلد باشد می‌تواند به شما کمک کند. اگر در دوستان، فامیل، یا همکارهایتان کسی را دارید که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد، از این شانس استفاده کنید و مکالمه زبان را با او تمرین کنید. اگر هم دور و بر خود کسی را ندارید، می‌توانید از سایت‌های معتبر تبادل زبان برای حرف زدن با مردم انگلیسی زبان در کل دنیا استفاده کنید.

اگر یک خارجی از شما بپرسد فلان کلمه به فارسی چه می‌شود ناراحت می‌شوید؟ قطعا نه. احتمالا از اینکه می‌توانید به آن شخص کمک کنید، خیلی هم خوشحال می‌شوید. دقیقا همین حالت برای شما هم وجود دارد. خیلی از انگلیسی زبان‌ها یا افراد حرفه‌ای از اینکه بتوانند در یادگیری زبان به شما کمک کنند، خوشحال میشوند. پس خجالت را کنار بگذارید و از همه یاد بگیرید.

امیدوارم این نکات به شما در یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت کمک کند. یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با این روش‌ها، در کنار پشتکار و تمرین می‌تواند لذتبخش باشد و راه را برای شما ساده و راحت کند.

یادگیری فشرده و سریع مکالمه زبان در کوتاه مدت

 

در دوره فشرده مکالمه زبان در کوتاه مدت چه می‌آموزید؟

 برای آموزش سریع زبان انگلیسی باید چشم‌انداز روشنی داشته باشید. قبل از اینکه به این سوال خود پاسخ دهید که “چطور می‌توانم سریعا به انگلیسی صحبت کنم”، دلیلی پیدا کنید که چرا شما به بهبود مهارت‌های زبانی خود نیاز دارید. داشتن یک دیدگاه روشن:

  • به شما کمک می‌کند در طول دوره زبان انگلیسی فشرده تمرکز و ثبات داشته باشید.
  • بخش قابل‌توجهی از انگیزه ماندن در مسیر را به شما می‌دهد، حتی اگر علاقه خود را در یادگیری زبان انگلیسی از دست بدهید.
  • فضایی را ایجاد می کند که در آن مجبور به یادگیری نیستید، بلکه علاقه مند به آموزش زبان هستید.

به دلایلی فکر کنید که چرا یاد گرفتن این زبان برای شما خیلی مهم است. یک هدف خاص دارید؟ دقت کنید که به اندازه کافی قابل‌توجه است که به شما انگیزه دهید تا در طول دوره مکالمه زبان فشرده به جلو حرکت کنید. هرچه بیشتر تمرکز کنید، سریع‌تر و راحت‌تر می‌توانید پیشرفت کنید.

هدف شما از دوره فشرده زبان انگلیسی چیست؟

چقدر طول می‌کشد تا انگلیسی یاد بگیرید؟ اول از همه، بستگی به اهداف و برنامه تحصیلی شما دارد. بعد از مشخص کردن اینکه چرا می‌خواهید در زبان انگلیسی مهارت پیدا کنید، دقیقا بنویسید که چه چیزی می‌خواهید به دست آورید و در چه زمانی. تعیین اهداف مشخص به شما وضوح لازم از این فرآیند را می‌دهد و به شما کمک می‌کند تصمیمات صحیح بگیرید. یک هدف بلند مدت و کوتاه‌مدت را تنظیم کنید و بر روی کار کردن با آن‌ها تمرکز کنید.
در اینجا چند مثال از اهداف ضعیف آورده شده‌است:

  • می‌خواهم به زبان انگلیسی فصیح صحبت کنم.
  • دلم می‌خواهد دوستم را در آمریکا ملاقات کنم.
  • قصد دارم در خارج تحصیل کنم.

توجه کنید که اهداف ضعیف مشخص شده‌اند و هیچ محدودیت زمانی ندارند. بنابراین اضافه کردن محدودیت های زمانی برای ارزیابی پیشرفت شما حیاتی است.

روش کار در دوره های فشرده چگونه است؟

می‌خواهید انگلیسی را از سطح مبتدی تا حداقل B2 در مدت کوتاهی یاد بگیرید؟ باید منابعی را انتخاب کنید که مناسب سطح شما باشند یا کمی چالش برانگیز باشند. برای مثال اگر هنوز مبتدی هستید، نیازی نیست با خواندن اخبار بی‌بی‌سی انگلیسی را یاد بگیرید. در عوض، با سایت‌هایی مانند  News in Level یا The Times in Plain English شروع کنید.  برای پیدا کردن بهترین کتاب برای یادگیری انگلیسی از طریق خواندن، می‌توانید پلتفرم هایی مانند پروژه گوتنبرگ، جایی با کتاب های الکترونیک رایگان را بررسی کنید.

علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که منابعی که استفاده می‌کنید خیلی ساده نیستند. اگر شما یک گوینده انگلیسی پیشرفته هستید، خواندن کتاب داستان های کودکان یک گزینه مناسب نیست. البته، درک هر کلمه در صفحه می‌تواند باعث شود که شما احساس اعتماد به نفس داشته باشید. اما در این صورت شما فقط زمان ارزشمند خود را صرف تمرکز بر روی کلماتی که قبلا می‌دانید هدر می‌دهید.

هرگز تسلیم نشوید!

از اشتباه کردن نترسید. یادگیری زبان و حضور در دوره زبان انگلیسی فشرده یک فرصت عالی برای رشد فردی و بهبود مستمر است. بنابراین، وقتی با گویشوران بومی و یا زبان آموزان با سطح شیوایی بالاتر ارتباط برقرار می‌کنید، نگران نباشید. بیش از حد ناراحت نباشید که اشتباهاتتان را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید که اگر از اشتباه کردن بترسید، هرگز مهارت‌های زبانی خود را بهبود نخواهید داد. فقط بااعتماد به نفس بمانید و به تلاش خود ادامه دهید. چرا همین امروز شروع نمی کنید؟

راهکارهای دسترسی به مکالمه انگلیسی

برای دستیابی به سطح خوبی از مکالمه نیاز است تا به راهکار هایی نیز پناه ببرید. این راه کار ها در ادامه به شما معرفی می گردد:

1. منابع مختلفی برای آموزش و یادگیری انگلیسی خود انتخاب نمایید.

استفاده از منابع مختلف آموزشی بسیار تسهیل کننده در روند یادگیری زبان انگلیسی شما می باشد

2. اهداف کوتاه و یا بلند مدت برای خود قرار دهید.

با هدف گذاری های مختلف انگیزه های بیشتری در شما ایجاد می شود. سعی کنید با شرکت در دوره های مکالمه انگلیسی در کوتاه ترین زمان به اکثر اهداف خود برسید.

3. از زبان انگلیسی در کار های روزانه خود استفاده کنید.

استفاده متعدد شما از زبان انگلیسی در پیشرفت چشم گیر شما بسیار موثر خواهد بود و به سرعت تاثیر آن را در خود خواهید دید.

4. تا می توانید با خود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

شاید به جرات بتوان گفت که این روش از موثر ترین روش های پیشرفت سریع در زبان انگلیسی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات