campain
زبان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

زبان کشورهای مختلف دنیا برای مهاجرت

در این مقاله قصد داریم به بررسی زبان کشورهای مختلف دنیا بپردازیم. بیش از ۷۱۰۰ زبان در جهان وجود دارد و در هر چهارده روز یک زبان تبدیل به زبان مرده می‌شود. از دلایل این موضوع می‌توان گرایش مردم به شهرهای بزرگ و همچنین فوت افراد بومی‌های آن زبان اشاره کرد. دانستن زبان کشورهای مختلف می‌تواند جنبه اطلاعات عمومی داشته باشد یا صرفا برای یادگیری باشد. با این وجود اغلب زمانی که تمایل به دانستن زبان یک کشور داریم، هدف مهاجرت به آن کشور و یادگیری زبان دوم برای مهاجرت است. به همین خاطر در این مقاله ابتدا زبان کشورهای مختلف را معرفی میکنیم. سپس کلاس‌ها و آموزشگاه‌های زبان را در شهرهای مختلف به شما معرفی می‌کنیم، تا چنانچه قصد مهاجرت دارید، بتوانید بهترین انتخاب را برای آموزش و یادگیری زبان داشته باشید. 

مهاجرت و یادگیری زبان کشور مقصد

امروزه، با توجه به شرایط نامطلوب زندگی در ایران و رفاه و کیفیت بالای زندگی، مراکز آموزشی و شرایط تحصیل عالی، وضعیت اشتغال مناسب در کشورهای دیگر، بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. مقصد مهاجرت افراد بسته به اهداف، بودجه و شرایط دیگر با هم تفاوت دارد، با این حال برخی از کشورها مثل کانادا، آلمان، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، آمریکا، فرانسه، هلند، نروژ، ترکیه و کشورهای دیگر طرفداران بیشتری دارند.

همانطور که می دانید مهاجرت چالش های بسیاری دارد که یکی از آن ها یادگیری زبان می‌باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند، نیازمند یادگیری زبان کشور مقصد هستند. گاهی صرف یادگیری کمک کننده نیست و فرد باید مدرک زبان معتبر مثل IELTS و TOEFL برای زبان انگلیسی، یا مدرک B1 و B2 برای زبان آلمانی داشته باشد. برای مهاجرت به هر کشوری تلط به زبان آن کشور و داشتن مدرک زبان یک امر الزامیست و نوع آزمون و نمره آن با توجه به نوع مهاجرت و کشور مقصد شما متفاوت می باشد. در ادامه به معرفی زبان کشورهای مختلف دنیا می‌پردازیم.

زبان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

زبان ملی هر کشور زبانی است که توسط مردم آن کشور و یا سرزمین های اشغال شده توسط آن کشور با آن صحبت می کنند. زبان رسمی به زبانی گفته می‌شود که به‌طور قانونی در کشور و یا منطقه‌ای از کشور که از توانایی وضع قوانین خاص آن منطقه برخوردار است، انتخاب شده‌است.

معمولاً زبانی به‌ عنوان زبان رسمی انتخاب می‌شود که اکثریت جمعیت به آن سخن گویند (زبان ملی). اما به‌دلیل وجود جامعه‌های چندزبانه یا به‌دلیل حفظ وحدت ملیِ یک کشور ممکن است این دو بر هم منطبق نباشند و یا «زبان ملی» یکی از «زبان‌های رسمی» باشد. همچنین، برخی سازمان‌های جهانی، جهت سامان‌دهی ارتباطات و جلسات، برای امور خود زبان رسمی تعریف می‌کنند. برای نمونه، سازمان ملل متحد، شش زبان (اسپانیایی، انگلیسی بریتانیایی، چینی، روسی، عربی، فرانسوی) به‌عنوان زبان رسمی تعریف کرده‌ است.

زبان رسمی یک زبان است که توسط یک دولت در یک کشور یا هر ارگان قانون گذار دیگری ماهیت قانونی پیدا کرده است و به عنوان زبان اول یاد می شود. بر عکس تصور عموم زبان رسمی یک کشور زبانی نیست که الزاما به وسیله مردم استفاده می شود بلکه زبانی است که توسط دولت استفاده می شود.

در لیست زیر به معرفی زبان کشورهای مختلف دنیا که در سطح جهان از اهمیت زیادی برخوردار هستند، خواهیم پرداخت. سعی کردیم تمام کشورهایی که مقصد مهاجرین هستند در لیست زیر بگنجانیم.

آمریکا:

انگلیسی (لهجه آمریکایی)

کانادا:

انگلیسی مطمئنا زبان رسمی کاناداست، اما در بعضی بخش‌های کانادا مثل کِبِک، زبان فرانسوی نیز پذیرفته شده است.

آلمان:

زبان آلمانی

انگلستان:

در بریتانیای کبیر زبان رسمی وجود ندارد، اما به طور غالب زبان انگلیسی (لهجه بریتیش) استفاده می‌شود. 

فرانسه:

زبان فرانسوی

ایتالیا:

زبان ایتالیایی

هلند:

زبان هلندی یا Dutch

سوئد:

زبان سوئدی که یکی از زبان های سخت دنیاست!

فنلاند:

زبان سوئدی و فنلاندی زبان های رسمی این کشور هستند.

سوئیس:

سوئیس یک کشور چند زبانه است و زبان‌های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش جزو زبان‌های رسمی این کشور هستند.

استرالیا:

جالب است بدانید هیچ زبان رسمی در استرالیا وجود ندارد و زبان انگلیسی به عنوان de facto می باشد.

آرژانتین:

اسپانیایی زبان رسمی کشور آرژانتین است.

اتریش:

زبان آلمانی زبان رسمی مهم این کشور می باشد.

بلژیک:

هلندی، فرانسه و آلمانی زبان های رسمی کشور بلژیک هستند.

برزیل:

پرتغالی مهم ترین زبان رسمی کشور برزیل است.

چین:

زبان رسمی چینی توسط دولت این کشور به عنوان زبان چینی استاندارد مطرح شده است، اما به دلیل پهناور بودن شکل های مختلفی از چینی در سراسر چین استفاده می شود.

دانمارک:

زبان رسمی دانمارک Danish می باشد. البته آلمانی نیز در این کشور بسیار مطرح  است.

نروژ:

زبان نروژی زبان رسمی این کشور می باشد.

ترکیه:

زبان ترکی استانبولی

هند:

زبان هندی

ارمنستان:

زبان ارمنی

گرجستان:

زبان گرجی

زبان کشور های مختلف انگلیسی آلمانی فرانسوی اسپانیایی

8 ترفند یادگیری زبان کشور جدید

در یادگیری زبان جدید هیچ چیز قطعی نیست و هر کس در یادگیری زبان روش و سبک خود را دنبال می کند، با این حال روش ها و متدهایی وجود دارد که بسیاری از زبان آموزان در طی سال ها از آن استفاده کرده و نتایج خوبی را نیز به دست آورده اند: 

1. مشخص کردن اهداف یادگیری زبان

بسیاری از زبان آموزان هنگام یادگیری زبان بدون مشخص کردن هیچگونه هدفی مسیر خود را آغاز می کنند. این در حالی است که مشخص کردن هدف به شما انگیزه ، اعتماد به نفس و عزت نفس می دهد و کمک می کند تا آینده خود را راحت تر تجسم کنید. در ابتدا باید برای خود اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تعیین کنید . این امر سبب می شود تا ساختار و مسیر یادگیری را در ذهن خود ایجاد کنید. 

به عنوان مثال ، شاید هدف نهایی و بلند مدت شما ، تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان باشد ، در این حالت می توانید قبولی در آزمون آیلتس را به عنوان هدف میان مدت تلقی کرده ، بنابراین یادگیری لغات و گرامر هدف کوتاه مدت می شود. در این برنامه ها دقت کنید که باید زمان بندی مناسبی را نیز برای خود تعیین کنید تا پیشرفت خود را در زمان بندی مد نظر بررسی کنید. 

2. یادگیری لغات پر کاربرد

بر اساس بسیاری از مطالعات افراد بومی ، نزدیک 15 تا 20 هزار لغت زبان خود را می دانند. این بدان معنی است شما نیاز به 800 تا 1000 ریشه لغوی نیاز دارید تا بتوانید یک زبان را سریع صحبت کنید. بنابراین هنگامی که در حال تلاش برای یادگیری یک زبان هستید ، بهتر است ابتدا از لغات پرکاربرد و شایع آن شروع کنید. این امر به شما کمک می کند تا بتوانید در ابتدا درک خوبی از صحبت های روزمره داشته و مکالمات خود را نیز به خوبی داشته باشید. 

در نظر داشته باشید که گرامر و ساختار نیز از اهمیت بسزایی برخوردار هستند ، ولی 800 تا 1000 ریشه لغت مفید از ساختارها و گرامر ها می باشد .اگر بخواهید دیالوگ های فیلم ها و سریال ها را بهتر متوجه شوید ، نیاز به دانستن بیش از 3000 ریشه لغت و برای خواندن روزنامه و کتاب ها حداقل 8 هزار ریشه لغت نیاز دارید. 

3. پیدا کردن روش مناسب

ابزار ، تکنیک ها و روش های متفاوت بسیاری وجود دارند که شما را در یادگیری زبان های جدید کمک می کند. گاهی اوقات امتحان کردن تمامی آن ها بسیار خسته کننده است ، به همین دلیل بهتر است ابتدا نظرات دیگر کاربران را خوانده و بهترین ابزار را برای خود انتخاب کنید. 

این ابزارها می توانند از روش هایی مانند فلش کارد ها ، ترجمه ی لغت به لغت ، تکرار پشت سر هم و حتی یادگیری ناخوآگاه استفاده کنند ، ولی این وظیفه شما است که بهترین روش را برای یادگیری لغات انتخاب کنید ولی پیشنهاد ما ترکیب تعدادی از این تکنیک های می باشد ، دقیقا روشی که ما در دوره های مکالمه خود بهره گرفته و سالیان متمادی موفقیت هایی را کسب کرده ایم. 

4. تمرین اسپیکینگ یا صحبت کردن

اصلی ترین عملکرد هر زبانی ، توانایی صحبت کردن شما و درک صحبت های مخاطبین است. برای بسیاری از زبان آموزان تمرکز اصلی یادگیری ، صحبت کردن و درک صحبت های دیگر افراد است ، ولی ابتدا بر یادگیری گرامر تمرکز می کنند و نسبت به یادگیری لغات مورد نیاز چشم پوشی می کنند ،که این منجر به این می شود تا نسبت به صحبت کردن کم اشتیاق شده و پیشرفت شما را با خلل روبرو کند. 

شما نیاز ندارید برای تمرین های روزانه ، یک فرد انگلیسی زبان را پیدا کرده و سریعا صحبت را آغاز کنید (البته این امر بسیار سودمند است). بهترین تمرین های اسپیکینگ بدین صورت است : صحبت کردن با خود ، ضبط صدا ، بلند گفتن لغات یاد گرفته و حتی گاهی اوقات تفکر به زبان انگلیسی. 

موارد دیگر به زودی…

رایج ترین زبان در سراسر جهان چیست؟

در این قسمت قصد داریم به معرفی زبان های رایج در کشورهای مختلف دنیا بپردازیم.

زبان چینی

اولین زبانی که مردم بیشتری به وسیله آن با هم ارتباط برقرار می‌کنند مربوط به پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. زبان چینی مندرین دو برابر بیشتر از زبان انگلیسی است که در مقام دوم بوده و مورد استفاده میلیون‌ها نفر قرار می‌گیرد. اما فکر نکنید یاد گرفتن این زبان ساده است. صحبت کردن به این زبان می‌تواند بسیار هم مشکل باشد. چون هر کلمه به چهار روش یا آوای مختلف تلفظ می‌شود و برای افراد مبتدی تشخیص دادن این آواهای مختلف مشکل است. اما اگر بیش از یک میلیارد نفر توانسته‌اند به این زبان صحبت کنند، حتما شما هم می‌توانید. پس تلاش کنید به زبان چینی مندرین سلام بگویید!

زبان انگلیسی

با وجودی که زبان انگلیسی در این ایست اول نیست؛ اما زبان رسمی بسیاری از کشورهاست. مردم در تمام دنیا از جمله نیوزیلند، آمریکا، استرالیا، انگلستان، زیمبابوه، جزایر کارائیب، هنگ کونگ، آفریقای جنوبی و کانادا به این زبان صحبت می‌کنند.

زبان اسپانیایی

علاوه بر همه دانش‌آموزانی که در دبیرستان زبان اسپانیایی را انتخاب می‌کنند تقریبا در همه جای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی مردم به این زبان صحبت می‌کنند. علاوه بر اینها در کشورهای اسپانیا، کوبا و آمریکا هم از این زبان استفاده می‌شود. مردم آمریکا علاقه زیادی به زبان فرانسوی دارند و بسیاری از لغات انگلیسی از زبان اسپانیایی وام گرفته شده‌اند.

زبان هندی

تعداد افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند بیش از 500 میلیون نفر است. زبان هندی، زبان اصلی کشور پر جمعیت هندوستان است و به لهجه‌های مختلف تکلم می‌شود. بسیاری از متخصصان عقیده دارند جمعیت هندوستان به زودی از چین هم بیشتر خواهد شد؛ اما از آنجایی که زبان انگلیسی هم در کشور هندوستان اهمیت زیادی دارد و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زبان هندی اولین زبان جهان نخواهد شد. اگر دوست دارید با این زبان آشنا شوید یک فیلم هندی اجاره کنید. صنعت فیلم‌سازی در کشور هند بسیار پرقدرت است و سالانه صدها فیلم حادثه‌ای، عاشقانه و موزیکال را روانه بازار می‌کند.

زبان روسی

تعداد افرادی که به این زبان صحبت می کنند بیش از 277 میلیون نفر است. زبان روسی هم که یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل متحد است، علاوه بر کشور مادر (یعنی روسیه) در کشورهای بلاروس، قزاقستان و حتی آمریکا هم برای صحبت کردن استفاده می‌شود.

زبان عربی

تعداد افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند بیش از 246 میلیون نفر است. زبان عربی که یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های دنیا است در خاورمیانه و در کشور هایی مثل عربستان سعودی، کویت، عراق، سوریه، اردن، لبنان و مصر مورد استفاده است و از آنجایی که زبان عربی زبان قرآن نیز هست، میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان و در کشورهای دیگر به این زبان صحبت می کنند. بسیاری از مردم نیز قوائد نحوی این زبان را می‌دانند. در سال 1975 زبان عربی به عنوان ششمین زبان رسمی سازمان ملل متحد انتخاب شد.

زبان پرتغالی

تعداد افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند بیش از  192 میلیون نفر است. در قرن دوازدهم میلادی کشور پرتقال از اسپانیا جدا شد و کشور مستقلی را تشکیل داد و به لطف جهانگردان مشهوری چون واسکو دا گاما و پرنس هنری دریانورد وسعت پیدا کرد. از آنجایی که کشور پرتقال به سرعت در امر اکتشاف سرزمین‌های جدید وارد شد، زبان این کشور هم جای خود را در میان کشور های جدید پیدا کرد و در سراسر دنیا، از جمله در برزیل (جائی که در آن زبان رسمی است)، ماکائو، آنگولا، ونزوئلا و موزامبیک استقرار یافت.

زبان فرانسوی

جالب است بدانید زبان فرانسوی که به عنوان عاشقانه‌ترین زبان دنیا مشهور است در بسیاری از کشورها از جمله بلژیک، کانادا، رواندا، کامرون، هائیتی و البته فرانسه استفاده می‌شود.

آموزشگاه زبان انگلیسی در شهرهای مختلف

اگر قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برای کار یا تحصیل دارید، بدون شک نیازمند یادگیری زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس یا تافل هستید. بر روی دکمه شهر مورد نظر خود کلیک کنید تا لیستی از بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی آن شهر را مشاهده کنید. چنانچه شهر شما در لیست زیر نیست، برای مشاهده آموزشگاه زبان انگلیسی در شهر خود می‌توانید از کادر جستجوی انتهای صفحه استفاده کنید. کافیست زبان مورد نظر خود را به همراه نام شهر وارد کرده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید (به عنوان مثال آلمانی رشت یا انگلیسی پرند)

برای مشاهده بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی بر روی شهر مورد نظر خود کلیک کنید.

آموزشگاه زبان آلمانی در شهرهای مختلف

اگر قصد مهاجرت به کشورهایی مثل آلمان یا اتریش را دارید، نیاز به یادگیری زبان آلمانی و اخذ مدرک خواهید داشت. بر روی دکمه شهر مورد نظر خود کلیک کنید تا لیستی از بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی آن شهر را مشاهده کنید. چنانچه شهر شما در لیست زیر نیست، برای مشاهده آموزشگاه زبان آلمانی در شهر خود می‌توانید از کادر جستجوی کنار صفحه استفاده کنید، کافیست زبان مورد نظر خود را به همراه نام شهر وارد کرده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید (به عنوان مثال آلمانی ساری) در صورتی که نیکارو در شهر شما همکار داشته باشد، لیست آموزشگاه ها به شما نمایش داده می‌شود.

برای مشاهده بهترین آموزشگاه‌های زبان آلمانی بر روی شهر مورد نظر خود کلیک کنید.

آموزشگاه زبان فرانسه در شهرهای مختلف

اگر قصد مهاجرت به کشورهایی مثل فرانسه، کبک کانادا یا بلژیک را دارید، نیاز به یادگیری زبان فرانسوی و اخذ مدرک خواهید داشت. بر روی دکمه شهر مورد نظر خود کلیک کنید تا لیستی از بهترین آموزشگاه های زبان فرانسه آن شهر را مشاهده کنید. چنانچه شهر شما در لیست زیر نیست، برای مشاهده آموزشگاه زبان فرانسه در شهر خود می‌توانید از کادر جستجوی کنار صفحه استفاده کنید، کافیست زبان مورد نظر خود را به همراه نام شهر وارد کرده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید (به عنوان مثال زبان فرانسه قم) در صورتی که نیکارو در شهر شما همکار داشته باشد، لیست آموزشگاه ها به شما نمایش داده می‌شود. 

برای مشاهده بهترین آموزشگاه‌های زبان فرانسه بر روی شهر مورد نظر خود کلیک کنید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.