campain
campain

معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس یوگا تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

یوگا

یوگا از جمله ورزش هایی است که از با انجام آن احساس آرامش خواهید کرد زیرا که این ورزش تمرین حرکت ذهنی بدن است و امروزه نیز برخی از مدارس این ورزش را تعلیم می دهند. یوگا شبیه به ژیمناستیک است به همین دلیل برخی از افراد فکر می کنند که افراد مسن نمی توانند این ورزش را انجام دهند در حالی که باید گفت که هیچ گاه برای انعطاف پذیری بدن دیر نیست و در هر سنی می توان این کار را انجام داد. ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین باشگاه های یوگا در تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

تاریخچه ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که برای نخستین بار در شبه قاره هند ایجاد شده است و حدود ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ سال پیش فردی به نام مریم یوجی هند متن هایی را درباره این ورزش نوشته است که از جمله متون قدیمی می باشد که اصول و فلسفه این ورزش را بیان کرده است. این ورزش به دلیل اینکه اثرات مثبتی در جسم افراد دارد امروزه یکی از پرطرفدارترین ورزش ها به شمار می رود.

فواید ورزش یوگا     

ورزش یوگا فواید زیادی دارد که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد تا با فواید این ورزش آشنا شوید.

 • استرس و اضطراب با انجام این ورزش بسیار کم می شود.
 • افرادی که افسردگی دارند می توانند با انجام این ورزش بهبود یابند در واقع می توان گفت نشانه های افسردگی را کم می کند.
 • با انجام این ورزش تعادل و انعطاف پذیری بهتری پیدا خواهید کرد.
 • انجام ورزش یوگا وضعیت خواب شما بهبود خواهد یافت.
 • موجب افزایش اعتماد به نفس می شود.
 • موجب کند شدن روند پیری می شود.
 • یوگا ایمنی بدن را افزایش می دهد.
 • ورزش یوگا سموم و فلزات سنگین را از بین می رود.
 • قدرت و استقامت بدن افراد افزایش پیدا می کند.
 • جریان خون در بدن بهبود می یابد.
 • عملکرد گوارشی بهتر می شود که می توان گفت علائم  IBSکاهش پیدا می کند.
 • علائم مربوط به بارداری و افسردگی پس از زایمان کم می شود.

فواید انجام ورزش یوگا به دو دسته فیزیکی و ذهنی دسته بندی شده است:

فایده فیزیکی ورزش یوگا

۱-قدرت عضلانی

درست است که کسی با هدف قوی تر کردن عضلات خود، به انجام ورزش یوگا روی نمی آورد؛ اما این ورزش، در بهبود قدرت عضلانی بی تأثیر نخواهد بود؛ البته باید بدانید که ورزش یوگا به تنهایی برای قوی تر شدن عضلات کافی نیست، اما شک نداشته باشید که کمک خواهد کرد تا به هدف تان یعنی داشتن بدنی لاغرتر و بدون چربی برسید.

۲- بهبود تنفس

به تمرینات تنفسی که در ورزش یوگا انجام می دهید، پرایاناما گفته می شود؛ اجرایی نمودن این تمرینات تنفسی، به مرور زمان باعث می شود تا کیفیت تنفس شما بهتر شده و در نتیجه ظرفیت شش های تان را افزایش خواهد داد.

این افزایش حجم شش ها بر اثر انجام تمرینات یوگا، باعث می شود تا هوای ورودی به شش ها بیشتر شده و در نتیجه اکسیژن بیشتری به مغز و بافت های بدن تان برسد.

۳- کم کردن وزن و ثابت شدن وزن

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که هرچند تمرینات یوگا، آرام و بدون جنب و جوش است؛ اما بعد از مدتی  باعث لاغر شدن فرد می شود.

۴- سلامت قلب

انجام ورزش یوگا به بهبود سلامت قلب تان کمک خواهد کرد؛ شاید این پرسش پیش بیاید که چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟ انجام ورزش یوگا، استرس را کاهش داده و با پایین آوردن فشار خون، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کم می کند؛ بنابراین اگر می خواهید قلبی سالم داشته و به بیماری های قلبی و عروقی دچار نشوید، باید در هفته، حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش کنید.

۵- محافظت در برابر آسیب و ریکاوری

ورزشکاران در تمامی رشته های ورزشی، برای جلوگیری از آسیب در ورزش و ریکاوری بعد از آن، به سمت انجام ورزش یوگا روی می آورند؛ هدف این ورزش موثر برعکس تمرینات بدنسازی، بازیابی بدن و بهبود عملکرد عضلات است.

فایده ذهنی ورزش یوگا

۱- کاهش استرس

بسیاری از افراد، برای کاهش استرس خود به انجام ورزش یوگا روی می آورند؛ طبق بررسی های انجام گرفته، تأثیر این تمرینات بسیار شگفت انگیز و غیرقابل باور بوده است؛ این درحالی است که استرس، عامل اصلی بسیاری از بیماری هاست؛ پس هیچ وقت نباید استرس بی مورد و درمان نشده را همین طور به حال خود رها کرد.

۲- بهبود روحیه

همان طور که انجام ورزش، با آزاد سازی اندورفین حال تان را خوب می کند؛ یوگا نیز همین تأثیر را بر روی بدن دارد. همچنین یوگا به عنوان مسکنی طبیعی شناخته شده که محققان بر این باورند که با انجام این ورزش، مغز برای ترشح اندورفین تحریک شده و این ترشحات موجب بهبود خلق و خوی فرد ورزشکار می شود.

۳- تمرکز بیشتر

از تمرینات بسیار مفید برای پرورش قوه تمرکز، ورزش یوگا است؛ ایجاد هماهنگی که در انجام ورزش یوگا وجود دارد، باعث افزایش میزان تمرکز و توانایی مغز شده و به مرور زمان تمرکز ذهنی شما را افزایش خواهد یافت.

۴- بهبود کیفیت خواب

آیا شما هم از آن دسته افراد هستید که در ساعات انتهایی شب، خواب تان نمی برد؟ داشتن الگوی بد خواب می تواند باعث خستگی، آشفتگی و نداشتن کارآیی لازم در طول روز شود. انجام تمرینات یوگا، علاوه بر اینکه باعث می شود تا صبح ها آرام تر و بانشاط تر باشید، موجب می شود تا شب ها نیز خواب راحت تری را تجربه کنید.

۵- غلبه بر مشکلات

غصه خوردن و تلاش برای فراموشی مشکلات پیش آمده، همیشه کاری دشوار و زمان بر بوده است. تجربه نشان داده که انجام ورزش یوگا، راهبرد بسیار خوب و کارسازی برای مقابله با ضربه روحی و دیگر تجربیات دردناک زندگی، مثل فوت عزیزان و تصادف است.

کلاس یوگا

یوگا تمرینی بر مبنای ذهن و بدن است که از اجرای فرمهای بدنی مختلف، کنترل بر روی تنفس، مدیتیشن و ریلکسیشن تشکیل شده است. شما می توانید با رفتن به کلاس یوگا، استرس خود را کم کنید، تمرکز بیشتری داشته باشید، فشار خون خود را کاهش دهید و همچنین ضربان قلب تان را کنترل نمایید.

یوگا تماما درباره دستیابی به بیشترین سطح آگاهی از بدن خود در زمان و مکان است. چه به دنبال یک دگرگونی در خود بوده و یا با توجه به حرکتی خاص در بدن خود علاقه داشته باشید، هنگامی که شروع به انجام دادن یوگا می کنید نسبتا ناخوشایند به نظر می رسد. اما باید برای آن منحنی یادگیری مقداری فضا ایجاد کنید.

همانطور که می دانید یوگا تنها بعد جسمانی ندارد بلکه از مت یوگا بیرون رفته و یک سبک زندگیست.برای بسیاری از هنرجویان، مربی یوگا فردیست که او و زندگیش را الگو قرار میدهند. از این رو همیشه این سوال وجود دارد که ویژگی های یک مربی خوب یوگا چیست.امروز در زیبآذین شما رو با هفت ویژگی اصلی یک مربی خوب یوگا آشنا می کنیم.

۱.متعادل باشید

در ابراز احساس خود افراط و تفریط نکید، یعنی خود را فردی بدون مشکل یا خیلی فوق العاده معرفی نکنید. این گونه هنرجویان به شما بهتر اعتماد خواهند کرد و بعلاوه در مقایسه خودشان با شما احساس یاس نخواهند داشت. به عبارتی ساده؛ خود را همانگونه که هستید ارایه دهید تا متواضع و دست یافتنی باشید.

۲.با جزییات شرح دهید

مربیان موفق برای کلاسهای خود روند اموزشی پلکانی را در نظر میگیرند. نه فقط در مورد آساناها، بلکه نحوه هماهنگی تنفس ها با حرکات و پیام که هر پوز دارد. اجازه دهید تجارب جدید و در لحظه در کلاستان حضور داشته باشد، هنرجویانتان را نگاه کنید و ایرادات ان ها را رفع کنید.

۳.هنر تنفس را اموزش دهید.

تنفس مهمترین بخش تمرینات یوگاست. با هوشیار کردن حواس خود و تمرکز آن بر روی تنفس، ما بخشی عمیق‌ و درونی را فعال کرده و به ذهن و بدن خود تعادل میدهیم. اگاه کردن هنرجویان ازین توانایی به عهده ی مربی یوگا می باشد.

۴.توان هنرجویانتان را در نظر بگیرید.

ممکن است یک مبتدی، یک خانم باردار و یا یک فردی با بدنی اسیب دیده ممکن است در کلاستان باشد.

۵.سبک خودتان را داشته باشید.

با به اشتراک گذاشتن داستانهایی از زندگی‌ خودتان مرتبط با موضوع کلاس و همینطور طراحی محیط کلاس (دکور، رایحه، نور، موسیقی) به شیوه خودتان و با رعایت تعادل در این امر، سبکتان را به کلاس بیافزایید.

۶.شخصی تمرین کنید.

در نظر گرفتن زمان تمرین شخصی خارج از کلاس برای برخی بسیار سخت است. در واقع تعهد به تمرینات است که شما رو تبدیل به مربی ای بهتر میکند. تمرینات شخصی شما اعتمادتان را به خودتان بیشتر خواهد کرد و فراموش نکنیم، ادمها زمانی ما را جدی میگیرند که به خودمان اعتماد داریم.

۷.مربی و در عین حال هنرجو

زندگی هیچگاه آموزش خود را به ما متوقف نمی کند، شما نیز متوقف نشوید. صرفنظر از تجربیاتتان، مطالعه کنید، در کارگاههای مربیان حرفه ای یا اساتید شرکت کنید. هر مربی ای هستید مهم نیست همیشه هنرجو باشید.

معرفی بهترین کلاس یوگا تهران
معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

معرفی بهترین باشگاه های یوگا در تهران

در تهران باشگاه های زیادی وجود دارد که به یوگا می پردازند به همین دلیل ما می خواهیم برخی از بهترین باشگاه های یوگا در تهران را برای شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱- باشگاه یوگا آفتاب

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۲- باشگاه یوگا ایران زمین ممتاز

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۳- باشگاه تخصصی شرق تهران (یوگا – ساینا)

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۴- مرکز تخصصی یوگا موج زمان

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۵- باشگاه یوگا سینا

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۶- کانون یوگا

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۷- باشگاه یوگا عطر مهر

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۸- باشگاه یوگا تهران پارس

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۹- باشگاه یوگا بهزاد

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱۰- استودیو لوتوس


مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱۱- باشگاه یوگا راه کمال

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱۲- باشگاه یوگا رها

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱۳- باشگاه یوگا سلامت ظفر

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱۴- کانون سانتیام یوگا

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

۱۵- باشگاه یوگا نور شرق

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس یوگا تهران
معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

انواع سبک در یوگا

بهتر است قبلا ثبت نام در کلاس یوگا , با سبک های مختلف این رشته آشنا شوید . بعضا افراد تصور میکنند که یوگا یک رشته ایست که تنها کلاس آن یک سبک دارد . اما واقعیت آن است که در کلاس های یوگا به نسبت سبک انتخابی شما روش ارائه دستور کار متفاوت خواهد بود

آناندا یوگا (Ananda Yoga) :

تمرکز این سبک بر روی حرکات ارام است تا انرژی را به مغز برساند و بدن را آماده ی مراقبه سازد. همچنین هدف دیگر آن، تراز نمودن صحیح بدن و کنترل تنفس است.

آنوسارا یوگا (Anusara) :

یک سبک نسبتا جدید است (۱۹۹۷) که روح بازیگوشتان را با قوانین خشک تراز کردن، همگام می سازد. حرکات چالش آمیز هستند اما پیام اصلى اش می گوید “قلبت را دنبال کن”  و بکوش تا به معنویت درون خودت و دیگران متصل شوى.

آشتانگا یوگا (Ashtanga Astanga) :

(آستانگا) نامیست که توسط “پاتابى جویس” بر روى سیستم تعالیم یوگا نهاده شد. این سبک یوگا طاقت فرساست زیرا تمرکز دارد بر روی همگام سازی تنفس با یک سرى حرکات مداوم که مرحله به مرحله سنگینتر میشوند و موجب حرارت درونی شدیدى شده که نهایتا تعریق سم زدایانه ی ماهیچه ها و اعضای اصلی بدن را در بردارند. نتیجه اصلى یک گردش خون پیشرفته، انعطاف و قوت بالا،  بدنی سبک و قوى و یک ذهن آرام است.  آشانتگا یوگا یک یوگاى حرف ایست و براى مبتدیان یوگا مناسب نمی باشد.

بیکرام یوگا (Bikram) :

یک سرى تمرینات جامع که تمام اجزا تمرینات بدنسازى را در  بردارد: تقویت عضله، استقامت عضلانى، انعطاف پذیری قلبى و عروقی و کاهش وزن. بنیانگذار بیکرام، قهرمان وزنه بردارى المپیک در سال ۱۹۶۳ بود. یکى از جنبه هاى عجیب اما سودمند بیکرام، تمرین در دمای ۴۰ درجه همراه با رطوبت ۴۰ درصد است که انعطاف و سم زدایی را بالا میرد و از جراحت جلوگیری میکند. تنها سبک یوگا که از محیط گرم شده استفاده میکند، بیکرام است.

هاتا یوگا (Hatha) :

یوگاى پایه و آسان آموزش است که در ایالات متحده بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. هاتا یوگا ریشه ى تمامى یوگاها می باشد. هاتا ترکیبی از آساناها ( حرکات)، پرانایاما (تنفس منظم)، دارانا و دیانا (مراقبه) و کندالینى (لایا یوگا) است که حاصل آن دستیابی به روشنگرى و خود واقع بینى است. در امریکا یکى از منابع نرمش و کنترل استرس، همین هاتا یوگاست. ایده آل  ترین راه تمرین هاتا، تمرین در حالتى آرام و متمرکزانه است.در ایران هم این شاخه از یوگا بسیار پر طرفدار است.

اینتگرال یوگا (Integral) :

سبکى سنتى در یوگا که تلفیقی از حرکات، تمرینات تنفسی، ذکر، نیایش، خدمت رسانى، مراقبه و خود شناسی میباشد.

ایشتا یوگا (ISHTA) :

توسط یک معلم اهل افریقای جنوبى به نام “مانى فینگر” توسعه یافت و توسط پسرش در امریکا معرفی و محبوبیت یافت. ایشتا مخفف علم اینتگرال هاتا و هنرهاى تنتریک است. ISHTA (Integral Science of Hatha and Tantric Arts) که تمرکز دارد بر روی حرکات، تصویرسازى و مراقبه.

اینگار یوگا (Iyengar) :

بیش از ۶۰ سال پیش توسعه یافت که بر روى پیشرفت مقاومت، انعطاف، قدرت و متعادل کردن تاکید دارد و این کار را از طریق همگام کردن تنفس با همترازى دقیق بدن انجام میدهد. در این سبک بدن در حین تمرین مدت زمانى بیشترى نسبت به سایر سبک ها در حرکات نگه داشته می شود. در اینگار شما آرام حرکت را اجرا کرده، یک دقیقه یا بیشتر در همان حالت می مانید و بعد به مدت چند تنفس استراحت میکنید و حرکت بعد را اجرا می نمایید. تجهیزاتی نظیر کوسن، بند، آجر، زیرانداز، به افرادی که انعطافشان کم است میکند در این سبک راحت تر تمرین کنند و این تجهیزات یکی از شناسه های اینگار است. اگرچه اینگار ترکیبى از حرکات سنتى است که بواسطه ی تجهیزاتی که در آن استفاده میشود توانسته گسترده تر از هاتا باشد تا جاییکه همه بتوانند آن را انجام دهند (حتی افراد مسن، بیمار و ناتوانان جسمى). هم چنین به دلیل سرعت پایین، توجه به جزییات و تجهیزات کمکى اش میتواند براى بهبودى از مصدومیت ها مورد استفاده قرار گیرد. امروزه اینگار یکى از پر طرفدارترین سبک ها می باشد.

جیواموکتى یوگا (Jivamukti) :

در سال ۱۹۸۶ توسط شارون گانن و دیوید لایف توسعه پیدا کرد. جیواموکتى بیان جنبه هاى معنوى و اخلاقى یوگاست که در دوران معاصر نادیده گرفته شده و یا بی ارزش محسوب می شوند. یک آسانای چالش دار و شدید است که بر مطالعات متون و اشعار سانسکریت، گیاهخوارى، ضد خشونت، مراقبه، از خود گذشتگى براى رضای خدا و همچنین نقش موسیقی و شنیدن آن در تمرینات بازى میکند، تاکید دارد. لایف و گانن هم اکنون در یک استودیوی یوگای محبوب در نیویورک فعال هستند.

ترای یوگا (TriYoga) :

یک سرى حرکات شناور و رقص مانتد که توسط “کالی ری” (Kali Ray) در سال ۱۹۸۰ توسعه یافت. بعلاوه این حرکات ترکیبی از پرانایاما (تنفس) و مراقبه می باشند. کالى رى  هم اکنون مرکز ترای یوگا را در سانتا کروز کلیفورنیا اداره می کند.

کریپالو یوگا (Kripalu) :

به یوگاى هوشیارانه گفته می شود. این تمرینات ملایم و درون شناسانه، شما را وادار می کنند تا با نگه داشتن خود در یک حرکت، گره هاى روحانى و احساسی تان را کشف کنید. در اینجا هدف مانند دیگر سنتها، همترازی بدن و سخت کوشی نیست. کریپولا سه مرحله دارد. مرحله اول، بر روی یادگیری حرکات و کشف تواناییهای فیزیکی تمرکز دارد. مرحله دوم نگه داشتن بدن حین حرکت به مدت زمان بیشتری است که موجب بالابردن تمرکز و  آگاهی می شود. مرحله سوم مانند مراقبه در حین انجام حرکت است که از آن به بعد  به بدن اجازه میدهد تمامی حرکات بعدی را نا خودآگاه و در لحظه، خودش انتخاب کند.

کندالینی یوگا (Kundalini) :

تمرینات آن بر روی هوشیاری انرژی در ریشه ى ستون فقرات و بالا کشیدن آن تمرکز دارد.  در یک کلاس معمولی هم حرکات آن به همراه تنفس و مراقبه و ذکر صورت می گیرد.

یوگای قدرتی (Power Yoga) :

یوگای اساسی همراه با عضلات قوی. میتوان گفت شکل امریکایی آشانتا یوگا است که مجموعه اى از تمرینات کششی و تنفسهاى متمرکزانه میباشد. اما یوگای قدرتی یک قدم پیشرفته تر از آشتانگا است و تفاوتش در این است که سریعتر صورت میگیرد. به این معنی که هر حرکت بدون وقفه ای که در یوگای سنتی وجود دارد، وارد حرکت بعدی می شود و یوگا را تبدیل به یک ایروبیک سنگین و قوی می کند.

یوگاى احیاگر (Restorative) :

بیشتر زمان در این نوع یوگا صرف دراز کشیدن و استراحت عضلات می شود. این شاخه از یوگا مناسب افرادیست که در طول روز و زندگی روز مره فشار کاری و عضلانی زیادی را متحمل میشوند.

سیواناندا یوگا (Sivananda Yoga) :

مانند یوگاى اینتگرال، این نوع یوگاى سنتى ترکیبی از حرکات، تنفس، رژیم های غذایی، ذکر، مطالعات مذهبی و مراقبه است. لیلیاس مربی یوگاى تلویزیونى از فعالان این سبک است.

اسواروپا یوگا (Svaroopa Yoga):

شاگردان مبتدی این سبک را بسیار راحت میشمارند و برخی از حرکات اولیه آن براحتى روی صندلی نیز امکانپذیر است و موجب افزایش و اصلاح فرم بدن نیز می شود.

وینی یوگا (Viniyoga) :

این یوگا مختص افرادیست که از جراحات و مصدومیت ها رنج میبرند و یا در حال بهبودی از یک عمل جراحی هستند. وینی یوگا یک تمرین آرام و درمانی است که متناسب با نوع بدن هر فرد، متفاوت است و کم کم تغییر می کند.

وینیآسا یوگا (Vinyasa) :

فیزیکیترین نوع یوگا که تمرکزش بر روی همگام کردن تنفس و حرکات می باشد. آغاز آن توسط “کریشنا ماچریا” بوده و بعد از آن به “پاتابی جویس” منتقل شده است.

یوگای لوتوس سفید (White Lotus Yoga) :

یک آشتانگای تعدیل یافته که توسط گانگا وایت رواج پیدا کرد و ترکیبی از مراقبه و تنفس است.

یین یوگا (Yin Yoga) :

گاهی به یوگای مخصوص مفاصل اطلاق می شود نه مخصوص عضلات، که برانگیختگی طبیعی حاصل از آساناها را به سمت مناظق عمیق تر از بافت های سطحی و عضلات هدایت می کند. یین یوگا بیشتر بر روی نسوج اتصالی بدن مانند رباط، مفاصل، زردپی و استخوانها کار میکند.  ویژگی قابل توجه یین یوگا، حرکاتیست که بدن را منفعلانه و طولانی مدت به یک حالت نگاه میدارد. [در زبان چین کهن یین به معنای مفعول میباشد]

منبع مرتبط :

معرفی بهترین کلاس یوگا غرب تهران
معرفی بهترین کلاس یوگا شرق تهران

۱۲ دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین کلاس یوگا تهران»

 1. لیست بهترین های یوگا رو قرار دادید – ممنون – اما من از کجا بدون کدوم نامبر وانه ؟
  در محدوده تهران سر یکی بهم معرفی کنید

  1. برای ورود به کلاس یوگا بایستی یک زیر انداز یا اصظلاحا مت با خودتون همراه داشتید باشید .
   برای ورود به سالن یوگا نیاز نیست ساک سنگینی با خودتون بردارید همنیکه لباس راحتی داشته باشید و یک قمقمه آب کافی است .
   اگر دوست دارید زیر انداز شخصی به کلاس یوگا ببرید و اگر نه از مجموعه برای زیر انداز تقاضا کنید .

   روی سر در مجموعه های یوگا که کلاس های ویگا حرفه ای برگزار میکنند نوشته است که تمام گذشته خودتون رو پشت در های کلاس بزارید و سبک بال وارد مجموعه بشید .

   امیدواریم کلاس خوبی رو تجربه کنید .

 2. با سلام .
  کدام حرکت یوگا باعث کاهش استرس میشود ؟

  من در یک همایش یوگا شرکت کردم – اما بعدش به کلاس یوگا نرفتم . لطفا کمک کنید . ممنون

  1. حرکت کمانی

   این حرکت سبب می‌شود تا علاوه بر چربی شکم از شر چربی‌ کل بدن نیز خلاص شوید. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم، قوزک پا، ران، سینه، کمر و کشاله‌ی ران می‌شود.

   از دیگر مزیت‌های این حرکت بهبود عمل هضم و مشکلات گوارشی، افزایش گردش خون و بهبود عملکرد کبد، پانکراس، روده‌ی بزرگ و کوچک است. این حرکت سبب رهایی از استرس نیز می‌شود.

  1. چربی شکم یکی از سرسخت‌ترین چربی‌های موجود در بدن است. خلاصی از آن علاوه‌بر سلامتی باعث بهبود سطح اعتماد‌به‌نفس می‌شود. چربی شکم نه‌تنها باعث کاهش جذابیت شما می‌شود، بلکه بدن را در معرض ابتلا به فشار خون، بیماری دیابت و کبد چرب قرار می‌دهد.

   البته می‌توانید از طریق رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی مناسب از شر این چربی سرسخت خلاص شوید. همچنین می‌توانید تعدادی حرکات یوگا انجام بدهید که به‌صورت اختصاصی روی این چربی‌ها تمرکز دارند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.