معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس یوگا تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

یوگا

یوگا از جمله ورزش هایی است که از با انجام آن احساس آرامش خواهید کرد زیرا که این ورزش تمرین حرکت ذهنی بدن است و امروزه نیز برخی از مدارس این ورزش را تعلیم می دهند. یوگا شبیه به ژیمناستیک است به همین دلیل برخی از افراد فکر می کنند که افراد مسن نمی توانند این ورزش را انجام دهند در حالی که باید گفت که هیچ گاه برای انعطاف پذیری بدن دیر نیست و در هر سنی می توان این کار را انجام داد. ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین باشگاه های یوگا در تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

تاریخچه ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که برای نخستین بار در شبه قاره هند ایجاد شده است و حدود ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ سال پیش فردی به نام مریم یوجی هند متن هایی را درباره این ورزش نوشته است که از جمله متون قدیمی می باشد که اصول و فلسفه این ورزش را بیان کرده است. این ورزش به دلیل اینکه اثرات مثبتی در جسم افراد دارد امروزه یکی از پرطرفدارترین ورزش ها به شمار می رود.

بهترین کلاس یوگا درشهر تهران

برای مشاهده برترین کلاس های یوگا در شهر تهران روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاهده دوره ها

فواید ورزش یوگا     

ورزش یوگا فواید زیادی دارد که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد تا با فواید این ورزش آشنا شوید.

 • استرس و اضطراب با انجام این ورزش بسیار کم می شود.
 • افرادی که افسردگی دارند می توانند با انجام این ورزش بهبود یابند در واقع می توان گفت نشانه های افسردگی را کم می کند.
 • با انجام این ورزش تعادل و انعطاف پذیری بهتری پیدا خواهید کرد.
 • انجام ورزش یوگا وضعیت خواب شما بهبود خواهد یافت.
 • موجب افزایش اعتماد به نفس می شود.
 • موجب کند شدن روند پیری می شود.
 • یوگا ایمنی بدن را افزایش می دهد.
 • ورزش یوگا سموم و فلزات سنگین را از بین می رود.
 • قدرت و استقامت بدن افراد افزایش پیدا می کند.
 • جریان خون در بدن بهبود می یابد.
 • عملکرد گوارشی بهتر می شود که می توان گفت علائم  IBSکاهش پیدا می کند.
 • علائم مربوط به بارداری و افسردگی پس از زایمان کم می شود.

فواید انجام ورزش یوگا به دو دسته فیزیکی و ذهنی دسته بندی شده است:

 

فایده فیزیکی ورزش یوگا

۱-قدرت عضلانی

درست است که کسی با هدف قوی تر کردن عضلات خود، به انجام ورزش یوگا روی نمی آورد؛ اما این ورزش، در بهبود قدرت عضلانی بی تأثیر نخواهد بود؛ البته باید بدانید که ورزش یوگا به تنهایی برای قوی تر شدن عضلات کافی نیست، اما شک نداشته باشید که کمک خواهد کرد تا به هدف تان یعنی داشتن بدنی لاغرتر و بدون چربی برسید.

۲- بهبود تنفس

به تمرینات تنفسی که در ورزش یوگا انجام می دهید، پرایاناما گفته می شود؛ اجرایی نمودن این تمرینات تنفسی، به مرور زمان باعث می شود تا کیفیت تنفس شما بهتر شده و در نتیجه ظرفیت شش های تان را افزایش خواهد داد.

این افزایش حجم شش ها بر اثر انجام تمرینات یوگا، باعث می شود تا هوای ورودی به شش ها بیشتر شده و در نتیجه اکسیژن بیشتری به مغز و بافت های بدن تان برسد.

۳- کم کردن وزن و ثابت شدن وزن

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که هرچند تمرینات یوگا، آرام و بدون جنب و جوش است؛ اما بعد از مدتی  باعث لاغر شدن فرد می شود.

۴- سلامت قلب

انجام ورزش یوگا به بهبود سلامت قلب تان کمک خواهد کرد؛ شاید این پرسش پیش بیاید که چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟ انجام ورزش یوگا، استرس را کاهش داده و با پایین آوردن فشار خون، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کم می کند؛ بنابراین اگر می خواهید قلبی سالم داشته و به بیماری های قلبی و عروقی دچار نشوید، باید در هفته، حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش کنید.

۵- محافظت در برابر آسیب و ریکاوری

ورزشکاران در تمامی رشته های ورزشی، برای جلوگیری از آسیب در ورزش و ریکاوری بعد از آن، به سمت انجام ورزش یوگا روی می آورند؛ هدف این ورزش موثر برعکس تمرینات بدنسازی، بازیابی بدن و بهبود عملکرد عضلات است.

معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

کلاس یوگا

یوگا تمرینی بر مبنای ذهن و بدن است که از اجرای فرمهای بدنی مختلف، کنترل بر روی تنفس، مدیتیشن و ریلکسیشن تشکیل شده است. شما می توانید با رفتن به کلاس یوگا، استرس خود را کم کنید، تمرکز بیشتری داشته باشید، فشار خون خود را کاهش دهید و همچنین ضربان قلب تان را کنترل نمایید.

یوگا تماما درباره دستیابی به بیشترین سطح آگاهی از بدن خود در زمان و مکان است. چه به دنبال یک دگرگونی در خود بوده و یا با توجه به حرکتی خاص در بدن خود علاقه داشته باشید، هنگامی که شروع به انجام دادن یوگا می کنید نسبتا ناخوشایند به نظر می رسد. اما باید برای آن منحنی یادگیری مقداری فضا ایجاد کنید.

همانطور که می دانید یوگا تنها بعد جسمانی ندارد بلکه از مت یوگا بیرون رفته و یک سبک زندگیست.برای بسیاری از هنرجویان، مربی یوگا فردیست که او و زندگیش را الگو قرار میدهند. از این رو همیشه این سوال وجود دارد که ویژگی های یک مربی خوب یوگا چیست.امروز در زیبآذین شما رو با هفت ویژگی اصلی یک مربی خوب یوگا آشنا می کنیم.

۱.متعادل باشید

در ابراز احساس خود افراط و تفریط نکید، یعنی خود را فردی بدون مشکل یا خیلی فوق العاده معرفی نکنید. این گونه هنرجویان به شما بهتر اعتماد خواهند کرد و بعلاوه در مقایسه خودشان با شما احساس یاس نخواهند داشت. به عبارتی ساده؛ خود را همانگونه که هستید ارایه دهید تا متواضع و دست یافتنی باشید.

۲.با جزییات شرح دهید

مربیان موفق برای کلاسهای خود روند اموزشی پلکانی را در نظر میگیرند. نه فقط در مورد آساناها، بلکه نحوه هماهنگی تنفس ها با حرکات و پیام که هر پوز دارد. اجازه دهید تجارب جدید و در لحظه در کلاستان حضور داشته باشد، هنرجویانتان را نگاه کنید و ایرادات ان ها را رفع کنید.

۳.هنر تنفس را اموزش دهید.

تنفس مهمترین بخش تمرینات یوگاست. با هوشیار کردن حواس خود و تمرکز آن بر روی تنفس، ما بخشی عمیق‌ و درونی را فعال کرده و به ذهن و بدن خود تعادل میدهیم. اگاه کردن هنرجویان ازین توانایی به عهده ی مربی یوگا می باشد.

۴.توان هنرجویانتان را در نظر بگیرید.

ممکن است یک مبتدی، یک خانم باردار و یا یک فردی با بدنی اسیب دیده ممکن است در کلاستان باشد.

برای کلاس آشپزی نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

۵.سبک خودتان را داشته باشید.

با به اشتراک گذاشتن داستانهایی از زندگی‌ خودتان مرتبط با موضوع کلاس و همینطور طراحی محیط کلاس (دکور، رایحه، نور، موسیقی) به شیوه خودتان و با رعایت تعادل در این امر، سبکتان را به کلاس بیافزایید.

۶.شخصی تمرین کنید.

در نظر گرفتن زمان تمرین شخصی خارج از کلاس برای برخی بسیار سخت است. در واقع تعهد به تمرینات است که شما رو تبدیل به مربی ای بهتر میکند. تمرینات شخصی شما اعتمادتان را به خودتان بیشتر خواهد کرد و فراموش نکنیم، ادمها زمانی ما را جدی میگیرند که به خودمان اعتماد داریم.

۷.مربی و در عین حال هنرجو

زندگی هیچگاه آموزش خود را به ما متوقف نمی کند، شما نیز متوقف نشوید. صرفنظر از تجربیاتتان، مطالعه کنید، در کارگاههای مربیان حرفه ای یا اساتید شرکت کنید. هر مربی ای هستید مهم نیست همیشه هنرجو باشید.

۱۲ دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین کلاس یوگا تهران»

 1. لیست بهترین های یوگا رو قرار دادید – ممنون – اما من از کجا بدون کدوم نامبر وانه ؟
  در محدوده تهران سر یکی بهم معرفی کنید

  1. برای ورود به کلاس یوگا بایستی یک زیر انداز یا اصظلاحا مت با خودتون همراه داشتید باشید .
   برای ورود به سالن یوگا نیاز نیست ساک سنگینی با خودتون بردارید همنیکه لباس راحتی داشته باشید و یک قمقمه آب کافی است .
   اگر دوست دارید زیر انداز شخصی به کلاس یوگا ببرید و اگر نه از مجموعه برای زیر انداز تقاضا کنید .

   روی سر در مجموعه های یوگا که کلاس های ویگا حرفه ای برگزار میکنند نوشته است که تمام گذشته خودتون رو پشت در های کلاس بزارید و سبک بال وارد مجموعه بشید .

   امیدواریم کلاس خوبی رو تجربه کنید .

 2. با سلام .
  کدام حرکت یوگا باعث کاهش استرس میشود ؟

  من در یک همایش یوگا شرکت کردم – اما بعدش به کلاس یوگا نرفتم . لطفا کمک کنید . ممنون

  1. حرکت کمانی

   این حرکت سبب می‌شود تا علاوه بر چربی شکم از شر چربی‌ کل بدن نیز خلاص شوید. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم، قوزک پا، ران، سینه، کمر و کشاله‌ی ران می‌شود.

   از دیگر مزیت‌های این حرکت بهبود عمل هضم و مشکلات گوارشی، افزایش گردش خون و بهبود عملکرد کبد، پانکراس، روده‌ی بزرگ و کوچک است. این حرکت سبب رهایی از استرس نیز می‌شود.

  1. چربی شکم یکی از سرسخت‌ترین چربی‌های موجود در بدن است. خلاصی از آن علاوه‌بر سلامتی باعث بهبود سطح اعتماد‌به‌نفس می‌شود. چربی شکم نه‌تنها باعث کاهش جذابیت شما می‌شود، بلکه بدن را در معرض ابتلا به فشار خون، بیماری دیابت و کبد چرب قرار می‌دهد.

   البته می‌توانید از طریق رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی مناسب از شر این چربی سرسخت خلاص شوید. همچنین می‌توانید تعدادی حرکات یوگا انجام بدهید که به‌صورت اختصاصی روی این چربی‌ها تمرکز دارند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.