campain
بهترین کلاس حسابداری مشهد

کلاس حسابداری مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس حسابداری مشهد بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

رشته حسابداری

حسابداری یکی از رشته های پر طرفدار دانشگاه های مختلف می باشد و وجود آن تقریبا در تمام حرفه ها لازم و ضروریست. حسابداری یکی از مهم ترین بخش های هر کسب و کار است و از گذشته تا کنون از اهمیت زیادی برای تمام مشاغل برخوردار می باشد. به کسی که وضعیت اقتصادی یک کسب و کار را ثبت و مدیریت می کند حسابدار گفته می شود.

حسابدار باید شرایط اقتصادی شرکت، اداره و یا هر سازمان دیگری را بررسی کرده و گزارش های مالی را در اختیار کارفرمایان خود قرار دهد. بنابراین رسیدگی به امور مالی و اقتصادی باید به یک فرد متخصص و ماهر سپرده  شود.

شغل حسابداری در پنجمین جایگاه از لیست مشاغل دشوار قرار دارد زیرا این شغل حساسیت فراوانی داشته و به دقت و هوش زیادی نیاز دارد. همچنین حسابداری به عنوان یکی از پر درآمد ترین مشاغل ها نیز شناخته می شود.

امروزه برای این منظور از فارغ التحصیلان رشته حسابداری استفاده می شود تا امور مالی به صورت دقیق و در کمترین زمان ممکن انجام گیرد. یک حسابدار خوب باید علاوه بر تحصیل در این رشته، چندین دوره ی مرتبط را گذرانده باشد و بعد به کسب تجربه در بازار کار بپردازد.

حسابداران باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

یک حسابدار موفق باید ویژگی های خاصی داشته باشد که عبارتند از:

 • تمرکز و دقت فراوان
 • داشتن پشتکار کافی
 • داشتن ذهنیت منطقی
 • به روز بودن
 • داشتن روحیه درستکاری و صداقت
 • و …

بهترین کلاس حسابداری مشهد کجاست؟

در ادامه تعدادی از بهترین کلاس حسابداری مشهد را برای شما آورده ایم.

جهاد دانشگاهی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه فنی و حرفه ای فارسیان

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه کامپیوتر و حسابداری راشد

مشاهده صفحه آموزشگاه

مجتمع فنی ثامن

مشاهده صفحه آموزشگاه

انواع مختلف حسابداری:

حسابداری انواع مختلفی دارد و به چندین شاخه و زمینه ی مختلف تقسیم بندی می شود که در ادامه به توضیحاتی پیرامون هر کدام خواهیم پرداخت. این شاخه ها عبارتند از:

 1. حسابداری مالی:

حسابداری مالی یکی از شاخه های علم حسابداری می باشد و با نام حسابداری گزارش هم شناخته می شود. هدف اصلی این شاخه بررسی و تنظیم عملیات ها و صورت های مالی می باشد. همانطور که می دانید در سراسر دنیا باید مالیات ها را بررسی و اندازه گیری کرد و انجام این کار به تعیین سود خالص کسب و کار ها نیاز دارد. سود خالص کسب و کار ها و مشاغل مختلف با ثبت صورت ها و گردش های مالی امکان پذیر است و عوامل دولت برای تعیین میزان مالیات از گزارشات و صورت های مالی سازمان های مختلف استفاده می کنند.

این گزارشات و صورت های مالی باید توسط حسابداران ان سازمان تهیه شود.

 • حسابداری دولتی:

هدف اصلی شاخه ی حسابداری دولتی، کنترل و مدیریت هزینه های دولتی می باشد. یکی از وظایف دولت ها این است که درآمد و هزینه ی هر سال خود را تخمین بزنند و به مجلس تحویل دهند. برای این کار باید از یک تیم حسابداری ماهر و مجرب کمک بگیرند تا پیش بینی های مالی به بهترین شکل ممکن انجام شود. به کار این تیم حسابداری، حسابداری دولتی گفته می شود و در حال حاضر به عنوان یکی از شاخه های پرطرفدار رشته حسابداری به شمار می رود.

از وظایف اصلی شاخه حسابداری دولتی می توان به بررسی بودجه و درآمد دولت ها، تخمین هزینه های سالیانه دولت ها، کنترل هزینه ها و … اشاره کرد.

 • حسابداری مدیریت:

یکی دیگر از شاخه های حسابداری، حسابداری مدیریت نام دارد که در اوایل قرن کنونی به وجود آمده است. شاخه ی حسابداری مدیریت وظایفی همچون کنترل و بررسی ظرفیت تجهیزات و منابع مختلف، تهیه و ارائه ی گزارش هایی درباره قیمت تمام شده کالا ها، مقدار دقیق تولیدات، قیمت فروش کالا ها و … را بر عهده دارد.

 • حسابداری صنعتی:

مهم ترین هدف حسابداری صنعتی تعیین هزینه ی تمام شده ی تمام محصولات و کالا های تولیدی می باشد. این شاخه از علم حسابداری بعد از وقوع انقلاب صنعتی در اروپا به وجود آمد و هم اکنون به یکی از پر کاربرد ترین و رایج ترین شاخه های حسابداری تبدیل شده است. از آنجایی که کشور های در حال توسعه به تاسیس کارخانجات و سازمان های تولیدی بی شماری نیاز دارند، شاخه حسابداری صنعتی در این کشور ها بازار کار بسیار خوبی دارد و برای فارغ التحصیلان این شاخه یک فرصت شغلی بی نظیر به حساب می آید.

 • حسابداری مالیاتی:

هدف اصلی حسابداری مالیاتی محاسبه دقیق میزان مالیات پرداختی کسب و کار های مختلف می باشد. در این شاخه از علم حسابداری به بررسی و اعمال قوانین مالیاتی که در تمام کشور ها از اهمیت زیادی برخوردار است پرداخته می شود. به همین علت در حسابداری مالیاتی به دقت و تمرکز بالایی نیاز است.

 • حسابداری فروشگاهی:

وظایف اصلی شاخه حسابداری فروشگاهی، بررسی و ثبت میزان اجناس موجود در فروشگاه، کنترل دقیق حساب ها، کنترل تمام چک ها و رسید ها و … می باشد. در این شاخه به دقت و سرعت زیادی نیاز است زیرا تمام این عملیات باید در مقابل مشتریان انجام شود بنابراین باید از هدر رفتن وقت جلوگیری شود.

برای کلاس حسابداری نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

نرم افزار های حسابداری:

علم حسابداری یک علم تازه به وجود آمده نیست و از گذشته تا کنون در بین کسب و کار های مختلف وجود داشته است. اما هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی های مختلف، علم حسابداری هم مدرن و پیشرفته شده و برای انجام عملیات حسابداری به جای استفاده از ابزار هایی مثل چرتکه و یا ماشین حساب، از نرم افزار های حسابداری پیشرفته و کاربردی استفاده می شود. استفاده از این نرم افزار ها باعث می شود که عملیات های حسابداری با دقت و کیفیت هر چه بیشتر و کمترین خطای ممکن انجام شود و همچنین به بالا رفتن سرعت انجام این عملیات بسیار کمک می کند.

نرم افزار های حسابداری با توجه به کاربردی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:

 1. نرم افزار های حسابداری تولیدی
 2. نرم افزار های حسابداری پیمان کاری
 3. نرم افزار های حسابداری خدماتی
 4. نرم افزار های حسابداری فروشگاهی
 5. نرم افزار های حسابداری انلاین
 6. نرم افزار های حسابداری شخصی

تمام این نرم افزار ها باید به صورت مداوم به روز رسانی شوند تا با تغییرات مختلفی مانند تغییر در  قوانین مالی، قوانین مالیاتی و … سازگار باشند.

اصول حسابداری:

اصول حسابداری به قوانین و قواعد حسابداری گفته می شود که تمام حسابداران موظف به رعایت آن ها می باشند و باید در روند کار خود از آن ها استفاده کنند. در ادامه شما را با این اصول اساسی آشنا خواهیم کرد:

 1. اصل درآمد (Revenue principle):

اصل درآمد یا اصل تحقق یکی از مهم ترین اصول حسابداری می باشد و بر طبق آن، زمانی درآمد حاصل خواهد شد که فروش انجام گیرد، و زمانی فروش انجام می گیرد که محصولات و کالا هایی برای فروش موجود باشد. یکی از نکات اصل درآمد این است که به دست آوردن درآمد فقط زمانی ممکن است که محصول به صورت قانونی به خریدار داده شود و فروشنده بعد از آن هیچ حق مالکیتی نداشته باشد. توجه داشته باشید که منظور از درآمد صرفا جمع آوری پول نقد نمی باشد.

 • اصل هزینه (expense principle):

بر اساس اصل هزینه، زمانی هزینه به وجود می آید که یک کسب و کار از محصولات و یا خدمات کسب و کار های دیگر استفاده کند. یعنی وقتی شما به عنوان کار فرما محصول یا خدمات یا مواد اولیه ای از کسب و کار های دیگر دریافت می کنید، باید حتما هزینه ی آن را بپردازید.

 • اصل تطابق درآمد وهزینه (matching principle):

اصل تطابق با دو اصل قبلی ارتباط مستقیم دارد. بر اساس این اصل، زمانی که میزان یک درآمد تعیین می شود باید هزینه های مرتبطت با آن را با هم تطبیق داد. یعنی شما به عنوان یک کارفرما باید کل هزینه های تولید محصول خود را در نظر بگیرید، نه فقط هزینه ی خرید مواد اولیه، سپس باید این هزینه های کلی را با درآمد حاصل از فروش محصول تطبیق دهید.  

 • اصل بهای تمام شده (cost principle):

ارزش تمام شده ی هر دارایی، محصول یا خدمات بر اساس ارزش آن در تاریخ تحصیلش می باشد. بر اساس اصل بهای تمام شده، باید در سیستم حسابداری تمام مقادیر را با توجه به بهای تمام شده ی محصولات و تاریخ آن ها اندازه گیری کرد.

 • اصل عینیت (objectivity principle):

طبق اصل عینیت باید تمام گزارش های مالی بر اساس داده های واقعی و عینی ارائه شوند. یعنی در امور حسابداری اساس کار بر اساس واقعیت است و حسابداران باید تا جای ممکن از داده های ذهنی استفاده نکند. 

 • فرض تداوم فعالیت (continuity assumption):

طبق فرض تداوم فعالیت، حسابداران باید بر اساس این فرض که کسب و کار ها برای مدت زمان زیادی به فعالیت های خود ادامه می دهند، به انجام امور حسابداری بپردازند. اگر یک کسب و کار به فعالیت خود ادامه ندهد، دارایی ها ارزش فروش مجدد را ندارند و بنابراین نحوه ارزش گذاری دارایی ها بسیار سخت و پیچیده خواهد شد.

 • فرض واحد اندازه گیری (unit-of-measure assumption):

بر اساس فرض اندازه گیری، واحد اندازه گیری در هر کسب و کار، بر اساس پول رایج کشوری که کسب و کار در آن قرار دارد می باشد.

 • فرض تفکیک شخصیت (separate entity assumption):

بر اساس فرض تفکیک شخصیت هر کسب و کار یک تعریف و شخصیت مستقل از صاحبش دارد و باید یک کسب و کار را از مالک آن جدا بدانیم.

 

بهترین کلاس حسابداری در مشهد

برای مشاهده برترین کلاس های حسابداری در مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.
لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.