campain
campain
معرفی بهترین کلاس خوشنویسی لنجان

معرفی بهترین کلاس خوشنویسی لنجان

تاریخچه خوشنویسی در ایران

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی لنجان بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم با تاریخچه این هنر زیبا و ظریف در ایران آشنا شویم. در قرن هشتم میرعلی تبریزی از ترکیب و ادغام دو خط نسخ و تعلیق خطی به نام نسختعلیق بوجود آورد. این خط بسیار مورد اقبال واقع شد و موجب تحول عظیمی در هنر خوشنویسی شد. نسختعلیق از جمله زیباترین و ظریفترین و مشکلترین خطوط فارسی و می توان گفت که عروس خطوط فارسی است.

پس از میرعلی تبریزی، پسرش میرعبدالله و بعد از او میرزا جعفر تبریزی و اظهار تبریزی در تکامل خط نستعلیق کوشش‌های فراوان کردند. بعد از حدود یک قرن، میرعمادالحسنی پا به عرصه ظهور نهاد. وی با نبوغ خود تغیرات و سبکی در خط نستعلیق بوجود آورد. پس از گذشت قریب ۴۰۰ سال این سبک هنوز الهام بخش خوشنویسان است. او پایه خط را به جائی نهاد که از زمان پیدایش خط نستعلیق تا کنون هنرمندی خوشنویس را یارای برابری با او نبوده است.

در اواسط قرن یازدهم سومین خط خالص ایرانی، یعنی شکسته نستعلیق، به دست مرتضی قلی خان شاملو، حاکم هرات از خط نستعلیق ابداع شد. علت پیدایش این نوع خط، تند نویسی و راحت نویسی و دیگر، ذوق و خلاقیت ایرانی ذکر شده است. به عنوان مثال بعد از پیدایش خط تعلیق، ایرانیان به خاطر سرعت در کتابت، شکسته تعلیق آنرا نیز بوجود آوردند.

بهترین آموزشگاه خوشنویسی لنجان
بهترین آموزشگاه خوشنویسی لنجان

معرفی بهترین آموزشگاه خوشنویسی لنجان

این یک حقیقت است که بسیاری از افراد جامعه داشتن دست خط زیبا و خوش خطی را نشانه تحصیلات عالی و سطح بالای سواد می دانند. به این معنا که تصور می کنند افرادی که مطالعه بالایی دارند و به طور مداوم در حال نوشتن دانسته های خود هستند، از دست خط زیباتری برخوردارند. از سوی دیگر بسیاری از افراد جامعه از دست خط خود راضی نیستند و این موضوع باعث نگرانی، خجالت و کاهش اعتماد به نفس آن‌ها در جمع می‌شود. زمانی که افراد بواسطه موقعیت شغلی نیاز زیادی به نوشتن دارند، اما از خط مطلوبی برخوردار نیستند، نداشتن خط خوب می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. اگر شما ساکن لنجان هستید و از دستخط خود رضایت ندارید، یا به هر دلیلی خوشنویسی را دوست دارید، با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی لنجان بپردازیم.

آموزشگاه خوشنویسی کوثر

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی طره

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی رضایی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی شکنج

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی ریحان

مشاهده صفحه آموزشگاه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.