لطفا شهر خود را انتخاب کنید

انتخاب شهر ...
جستجوی آموزشگاه، باشگاه و ...

لطفا شهر خود را انتخاب کنید

انتخاب شهر ...
جستجوی آموزشگاه، باشگاه و ...

لیست آموزشگاه های عکاسی و فیلمبرداری در شهر تهران

در حال بارگذاری نتیجه جستجو...

آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری

همه ما ثبت لحظات و خاطره‌سازی را دوست داریم و عکاسی هنر ثبت لحظه‌هاست. به کمک عکاسی و فیلمبرداری می‌توان لحظات خوش و تکرار نشدنی را ماندگار کرد. عکاسی به زبان ساده یعنی هنر ثبت نور با دستگاهی به نام دوربین. مرحله اول هنر عکاسی ثبت تصویر بر روی نگاتیو و مرحله بعد ظاهر کردن آن است. البته امروزه به واسطه گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های دیجیتال، این مراحل تغییر کرده و معمولا تصاویر چاپ نمی‌شوند؛ بلکه بلافاصله بعد از ثبت تصویر، می‌توان آن را روی گوشی، داخل صفحه خود دوربین یا روی نمایشگرهای بزرگتر مشاهده کرد. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان عکاسی را به سه زمینه علمی، صنعتی و هنری تقسیم کرد. در هر زمینه شاخه‌های مختلفی قرار می‌گیرد که در بخش‌های بعد به بررسی دقیق‌تر آن می‌پردازیم. در صورتی که ذوق هنری دارید، دقت شما زیاد است، جزئی نگر و صبور هستید، و از همه مهم‌تر به یادگیری حرفه‌ای این هنر پول‌ساز علاقه دارید، گام اول ثبت نام در یک آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری معتبر است.

معرفی بهترین آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری

در این صفحه به معرفی بهترین آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری پرداختیم. کافی است فهرست آموزشگاه هایی که در بالا لیست شده مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از فیلترها که در سمت راست صفحه قرار گرفته، سایر آموزشگاه‌ها و باشگاه های ورزشی شهر خود را ببینید. آموزشگاه‌های عکاسی و فیلمبرداری معرفی شده همه جزو بهترین ها هستند و می‌توانید با توجه به موقعیت مکانی، دوره‌های در حال برگزاری، شهریه کلاس‌های عکاسی و موارد دیگر، بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری در تهران و شهرستان‌ها  

چنانچه قصد ثبت نام در دوره‌های آموزش عکاسی یا آموزش تصویربرداری را دارید، بسیار مهم است که معتبرترین و بهترین آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری در تهران و شهرستان ها را پیدا کنید. ما در نیکارو بستری فراهم کردیم تا بتوانید آموزشگاه‌های مختلف را مقایسه کنید، نظرات کاربران را درباره دوره‌های برگزار شده بخوانید، در رابطه با رزومه اساتید مجموعه اطلاعات کسب کنید، گالری تصاویر مجموعه را ببینید و سپس بر اساس موقعیت مکانی و بودجه مورد نظرتان، بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

انواع سبک‌های عکاسی

هنر عکاسی سبک‌ها و گرایش‌های مختلفی دارد و شما می‌توانید بسته به علاقه و محیطی که می‌خواهید در آن مشغول به کار شوید، یکی از این ژانرها را برای آموزش تخصصی انتخاب کنید.  گرچه گرایش‌های مختلف عکاسی در بسیاری از اصول اولیه با یکدیگر مشترک هستند، اما هریک از این ژانرها مفاهیم و تکنیک‌های متفاوتی دارد که نیازمند آموزش در دوره‌های عکاسی مجزاست. مهم‌ترین ژانرهای عکاسی عبارتند از:

  • عکاسی پرتره
  • عکاسی تبلیغاتی یا عکاسی صنعتی
  • عکاسی کودک و نوزاد
  • عکاسی هنری فاین آرت
  • عکاسی فشن یا مدلینگ
  • عکاسی مستند یا عکاسی اجتماعی

بازار کار این سبک‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است و بسته به ژانری که آموزش می‌بینید، می‌توانید در آتلیه‌ها، آژانس‌های تبلیغاتی، شرکت‌های بزرگ یا فضاهای کاری دیگر مشغول به کار شوید.

شهریه کلاس عکاسی و فیلمبرداری

برای یادگیری عکاسی و فیلمبرداری بسیار مهم است که ابتدا هدف خود را مشخص کنید. آیا می‌خواهید عکاسی را به صورت تفریحی و صرفا برای سرگرمی دنبال کنید؟ هدفتان از یادگیری عکاسی این است که بتوانید از لحظات روزمره زندگی خود عکاسی کنید؟ یا می‌خواهید عکاسی را به صورت کاملا حرفه‌ای آموزش ببینید و وارد بازار کار شوید؟ امروزه به واسطه فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند، بسیاری از مؤسسات دوره‌های آموزش عکاسی با موبایل برگزار می‌کنند. این دوره‌ها شهریه نسبتا مناسبی داند و به تجهیزات خاصی نیاز ندارند، همین که یک گوشی هوشمند داشته باشید کافی است! دوره‌های عکاسی با موبایل برای افرادی مناسب است که هدفشان صرفا عکاسی شخص و روزمره است. اما چنانچه بخواهید عکاسی با دوربین را فرا بگیرید، باید در دوره‌های تخصصی و نسبتا گران شرکت کنید. شهریه کلاس عکاسی و فیلمبرداری به عواملی مانند موقعیت مکانی، برند بودن آموزشگاه، رزومه اساتید، تعداد اعضای حاضر در کلاس و موضوعات دیگر وابسته است. به طور کلی می‌توان گفت شهریه کلاس عکاسی و فیلمبرداری از حدود 1 میلیون تومان شروع می‌شود و می‌تواند تا 10 میلیون تومان یا بیشتر نیز برسد. به این مبلغ باید هزینه خرید تجهیزات کلاس عکاسی و فیلمبرداری مانند دوربین، سه پایه، فلاش، لنز، کارت حافظه، ریموت شاتر و وسایل دیگر را نیز اضافه کنید. 

بازار کار عکاسی و فیلمبرداری

بازار کار عکاسی و فیلمبرداری بسیار گسترده است و با یادگیری این هنر شما می‌توانید به صورت مستقل و فریلنسری، یا به عنوان کارمند در محیط‌های کاری مختلف مشغول به کار شوید. اهمیت فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست و همین موضوع باعث شده هنر عکاسی و فیلمبرداری طرفداران بسیار زیادی پیدا کند. بسیاری از افرادی که کسب و کار شخصی یا صفحات مد و استایل دارند، به صورت مداوم نیاز به عکاسی و ساخت فیلم‌های تبلیغاتی پیدا می‌کنند. از سوی دیگر اکثر کسب و کارها، شرکت‌ها، مراکز آموزشی، فروشگاه‌ها و برندهای مختلف، در فضای مجازی فعالیت دارند و برای معرفی محصولات خود از شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برند. بنابراین برای درآمدزایی از طریق عکاسی، شما می‌توانید به عنوان عکاس یا فیلمبردار می‌توانید در شرکت‌های مختلف، آتلیه‌ها و استودیوها، مجلات و روزنامه‌ها، آژانس‌های تبلیغاتی، گالری‌های هنری، و یا به صورت شخصی و به عنوان عکاسی پرتره یا مدلینگ فعالیت کنید و درآمد بالایی داشته باشید.

سخن آخر نیکارو

در شهرهای بزرگ به دلیل تعداد بالای آموزشگاه ها، پیدا کردن یک آموزشگاه مناسب می‌تواند سخت و چالش برانگیز باشد. در شهرهای کوچک نیز پیدا کردن آموزشگاه خوب و با کیفیت کار راحتی نیست. نیکارو بستری فراهم کرده تا بتوانید آموزشگاه های مختلف شهرتان را با یکدیگر مقایسه کنید. شما می‌توانید لیست آموزشگاه ها را همراه با آدرس و تلفن ببینید، نظرات کاربران دیگر را بخوانید، با حدود قیمت ها آشنا شوید، تصاویر و امکانات آموزشگاه را ببینید و در انتها با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. بنابراین نیکارو با معرفی بهترین آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری در شهرهای مختلف، ثبت نام در کلاس‌های عکاسی و فیلمبرداری را برای شما تسهیل میکند.

سوالات متداول

آیا میتوانم در تهران عکاس خوبی شوم؟

show answershow answer

دوره عکاسی در تهران چه چیزی ارائه خواهد کرد؟

show answershow answer

آیا برای شرکت در دوره‌های عکاسی به دوربین احتیاج دارم؟

show answershow answer

آیا پس از پایان دوره عکاسی امکان دریافت مدرک معتبر را خواهم داشت؟

show answershow answer

یادگیری عکاسی را از کجا شروع کنیم و چگونه ادامه دهیم؟

show answershow answer
tick-request-class

جستجو آموزشگاه یا باشگاه در نیکارو

tick-request-class

درخواست کلاس در نیکارو

tick-request-class

ارجاع شما به آموزشگاه

tick-request-class

مشاوره با آموزشگاه

tick-request-class

ثبت نام در کلاس

requestClassVector
اگر

کلاس مورد نظر خود را پیدا نکردید

فرم درخواست زیر را تکمیل کنید.

* شهر
* دسته بندی
عنوان کلاس
درخواست کلاس

دنبال کدوم مرکز آموزشی هستی؟

آموزشگاه
باشگاه

لطفا شهر خود را انتخاب کنید

انتخاب شهر ...