لطفا شهر خود را انتخاب کنید

انتخاب شهر ...
nikaro-logo
دنبال چی میگردی؟
search icon

لیست ورزش های فکری در شهر کرج

در حال بارگذاری نتیجه جستجو...

باشگاه ورزش‌های فکری 

ورزش‌های فکری همانطور که از نام آن مشخص است، اشاره به ورزش‌هایی دارد که عمده تمرکز آن‌ها روی ذهن و فکر است. البته این بدین معنا نیست که ورزش‌های فکری نیاز به آمادگی جسمانی ندارند، بلکه به این معناست که ورزش فکری در مقایسه با سایر ورزش‌ها، وابستگی بیشتری به تمرکز و توانایی حل مسأله دارد و انجام حرکات در آن نیازمند استراتژی دقیق و هدفمند است. رایج‌ترین ورزش فکری که در گروه ورزش‌های المپیک هم قرار دارد، ورزش شطرنج است. اما ورزش‌های فکری به شطرنج محدود نمی‌شود و تنوع زیادی دارد. در صورتی که به این ورزش‌ها علاقه دارید، گام نخست پیدا کردن یک باشگاه ورزش‌های فکری با مربیان حرفه‌ای است. 

معرفی بهترین باشگاه‌ ورزش‌های فکری

در این صفحه به معرفی بهترین باشگاه‌ ورزش‌های فکری پرداختیم. کافی است فهرست باشگاه‌های ورزش‌ فکری که در بالا لیست شده مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از فیلترها که در سمت راست صفحه قرار گرفته، سایر آموزشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی شهر خود را ببینید. باشگاه‌ ورزش‌های فکری معرفی شده همه جزو بهترین باشگاه‌ها هستند و می‌توانید با‌ توجه به موقعیت مکانی، مربیان مجموعه، ساعت کاری، شهریه و موارد دیگر، بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین باشگاه‌های ورزش‌های فکری در کرج

اگر قصد فعالیت در ورزش‌های فکری را دارید، احتمالا به دنبال یک باشگاه معتبر با اساتید خوب هستید. پیدا کردن بهترین باشگاه ورزش‌های فکری در کرج میتواند موضوعی چالش برانگیز باشد. به همین خاطر ما در نیکارو بستری فراهم کردیم تا ضمن معرفی باشگاه‌های ورزشی مختلف، بتوانید امتیاز آموزشگاه‌ها و نظرات کاربران را مشاهده کنید و انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

انواع ورزش‌های فکری

همانطور که پیش‌تر گفته شد، ورزش‌های فکری گروهی از ورزش‌ها هستند که انجام حرکات در آن‌ها نیازمند تفکر و تصمیم‌گیری سریع و هدفمند است. این ورزش‌ها در کنار ماهیت ورزشی، غالبا ماهیت تفریح و سرگرمی نیز دارند، از این رو در بسیاری از موارد با عنوان بازی فکری شناخته می‌شوند. تعدادی از رایج‌ترین انواع ورزش‌های فکری عبارتند از:

  • شطرنج
  • انواع پازل
  • روبیک
  • انواع بُرد گیم
  • مافیا
  • جوکر
  • پانتومیم
  • اتاق فرار
  • رباتیک

از میان ورزش‌های فکری معرفی شده در لیست بالا، تنها شطرنج توسط فدراسیون رسمی المپیک به عنوان ورزش شناخته می‌شود و مسابقات جهانی دارد. دلیل این موضوع این است که شطرنج کاملا به آمادگی جسمانی و کسب مهارت نیاز دارد، اصول و قوانین زیادی بر آن حاکم است و ماهیت کاملا رقابتی دارد. این موضوع تا حدودی در رابطه با سایر موارد نیز صدق می‌کند، اما از آن جایی که تا کنون هیچ یک از این ورزش‌ها به رشته‌های المپیک اضافه نشده‌اند، بهتر است به جای اصطلاح ورزش فکری، از اصطلاح بازی فکری برای آن‌ها استفاده کنیم. 

سخن آخر نیکارو 

در شهرهای بزرگ به دلیل تعداد بالای آموزشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی، پیدا کردن یک مجموعه آموزشی مناسب می‌تواند سخت و چالش برانگیز باشد. در شهرهای کوچک نیز پیدا کردن آموزشگاه خوب و با کیفیت کار راحتی نیست. نیکارو بستری فراهم کرده تا بتوانید آموزشگاه‌ها و باشگاه‌های مختلف شهرتان را با یکدیگر مقایسه کنید. شما می‌توانید لیست مراکز آموزشی را همراه با آدرس و تلفن ببینید، نظرات کاربران دیگر را بخوانید، با حدود قیمت‌ها آشنا شوید، تصاویر و امکانات مجموعه را ببینید و در انتها با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. بنابراین نیکارو با معرفی بهترین باشگاه‌های ورزش‌ فکری در شهرهای مختلف، ثبت نام در کلاس‌های ورزش‌ فکری را برای شما تسهیل میکند.

tick-request-class

جستجو آموزشگاه یا باشگاه در نیکارو

tick-request-class

درخواست کلاس در نیکارو

tick-request-class

ارجاع شما به آموزشگاه

tick-request-class

مشاوره با آموزشگاه

tick-request-class

ثبت نام در کلاس

requestClassVector
اگر

کلاس مورد نظر خود را پیدا نکردید

فرم درخواست زیر را تکمیل کنید.

* شهر
* دسته بندی
عنوان کلاس
درخواست کلاس

دنبال کدوم مرکز آموزشی هستی؟

آموزشگاه
باشگاه

لطفا شهر خود را انتخاب کنید

انتخاب شهر ...