campain
کلاس رباتیک کودک در مشهد

کلاس رباتیک کودک در مشهد

در مقاله امروز قصد داریم به معرفی بهترین کلاس رباتیک کودک در مشهد بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.  یکی از مسائلی که در دنیای امروز بسیار مورد اهمیت می باشد آموزش رباتیک به کودکان است که این مهم در کلاس رباتیک کودکان در مشهد آموزش داده می‌شود. اما لازم است قبل از پرداختن به تاثیرات این آموزش روی کودکان، شما را با تعریف ربات و علم رباتیک آشنا کنیم.

ربات چیست؟

ربات به یک ماشین الکترومکانیکی گفته می شود که برای انجام کار خاصی طراحی شده است و در شرایط مختلف بر اساس برنامه ریزی های مشخص شده، قادر به تصمیم گیری می باشد. در طراحی ربات ها از علم هوش مصنوعی استفاده می شود که باعث می شود ربات ها مانند انسان عمل کنند. آن ها می توانند یک بدن، منبع انرژی و قدرت و یک مغز از پیش برنامه ریزی شده داشته باشند و از طریق سنسور شرایط محیط اطراف خود را درک کنند.

علم رباتیک از مجموعه مفاهیم کامپیوتر، مکانیک و برق به وجود آمده است و به عنوان یک رشته مستقل در برخی دانشگاه ها ارائه می شود. یک کارشناس رباتیک برای ساخت بدن ربات از علم مکانیک کمک می گیرد، با استفاده از انرژی برق منبع قدرت آن را فراهم می نماید، و با استفاده از برنامه نویسی تصمیم گیری ها و رفتار های ربات را مشخص می نماید.

رباتیک شاخه‌ای میان رشته‌ای از مهندسی و علم است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم رایانه و چند رشته دیگر می‌شود . ربوتیک شامل طراحی، ساخت، راه اندازی و استفاده از ربوتها می‌شود، همچنین مانند سیستم‌های رایانه‌ای، کنترل، بازخورد حسگرها و پردازش اطلاعات نیز در این گروه قرار می‌گیرند.

این فناوریها استفاده می‌شوند تا ماشین‌ها را به گونه‌ای ارتقا دهند که جایگزین انسان گردند. ربوتها می‌توانند در هر موقعیت و برای هر منظوری به کار بروند ولی امروزه بسیاری از آن‌ها در محیط‌های خطرناک ( مانند تشخیص و غیر فعال‌سازی بمبها )، فرایندهای تولید یا مکانهایی که انسان قادر به حیات نیست، استفاده می‌شوند. رباتها می‌توانند به هر شکل و قیافه‌ای باشند ولی بعضی از آن‌ها طراحی می‌شوند تا شبیه انسان به نظر برسند. گفته می‌شود که این کار به این دلیل صورت می‌گیرد تا رفتارهای این رباتها که از مردم عادی تقلید می‌شود، بیشتر مورد قبول قرار گیرد. تلاش می‌شود که رباتهای انسان نما بتوانند راه رفتن، حرف زدن، شناختن و مخصوصاً هر چیزی را که انسان می‌تواند انجام دهد، تقلید کنند . خیلی از رباتهای امروزی که از طبیعت الهام گرفته شده‌اند، در پهنه رباتهای مقلد موجودات زنده قرار می‌گیرند.

ایده ایجاد ماشین‌هایی که بتوانند به شکل خودکار کار کنند، به دوران قدیم بازمی گردد ولی تحقیق اساسی در مورد به کاربرد رساندن و استفاده‌های بالقوه از رباتها تا قرن بیستم انجام نشده بود در طول تاریخ بارها خاطر نشان شده‌است که یک روز رباتها خواهند توانست رفتار انسان‌ها را تقلید کنند و کارها را به شیوه مشابه انسان انجام دهند . امروزه رباتیک یک حوزه از علم با رشد سریع است.، هم‌زمان با ادامه پیشرفتهای تکنولوژی ؛ تحقیق، طراحی و ساخت رباتهای جدید در خدمت اهداف عملی متعددی در حوزه‌های خانگی، صنعتی و نظامی انجام می‌گیرد. بسیاری از رباتها برای انجام شغلهای خطرناک برای مردم انجام وظیفه می‌کنند، مانند کار کردن در خنثی‌سازی بمب، یافتن بازمانده‌های زیر آوارهای غیر پایدار، مین یابی یا جستجوی کشتی‌های غرق شده .

رباتیک همچنین به عنوان یک هدف آموزشی در مجموعه چند گانه علم ، تکنولوژی ، مهندسی و ریاضی نیز به کار می‌رود.

تاثیرات رباتیک بر کودکان:

ثبت نام فرزندانتان در کلاس رباتیک در مشهد، به کودکان کمک می کند مهارت های عملی را در زندگی خود یاد بگیرند و به این ترتیب در زندگی و آینده آن ها بسیار تاثیر گذار می باشد.

علم رباتیک برای کودکان هم نوعی سرگرمی محسوب می شود و هم باعث افزایش خلاقیت و ایده پردازی در کودکان خواهد شد. در کلاس رباتیک، کودکان چگونگی طراحی و برنامه ریزی ربات ها را فرا می گیرند و در فعالیت های گروهی شرکت می کنند که این در مهارت های علمی و همچنین روابط اجتماعی کودک بسیار تاثیر گذار است.

کلاس روباتیک به کودکان کمک می کند که با مفاهیم برنامه نویسی آشنا شوند و سطح علمی آن ها بالاتر برود. در کلاس رباتیک کودکان، انرژی و حس شادی کودکان بالاتر می رود و کودکان قوه تخیل و خلاقیت خود را در ساخت ربات به کار می گیرند. بعد از اتمام هر دوره از آموزش ها، کودکان باید به یک جمع بندی کلی از کلاس برسند و این امر باعث تقویت مهارت های بنیادی در آنان خواهد شد.

در کلاس های رباتیک، کودکان در انجام کارهای خلاقانه و چالش برانگیز، مثل ربات سازی کودکان شرکت می کنند، و به تدریج به علم، تکنولوژی و زندگی هوشمند علاقه مند خواهند شد. بنابراین آن ها در آینده این موضوعات را دنبال می کنند و ممکن است به دانشمندان بزرگی تبدیل شوند.

انجام کار های دستی توسط کودکان به آن ها کمک می کند که برای یادگیری راهکار های مختلف و درست از ذهن خود استفاده نمایند. همچنین علم رباتیک باعث افزایش سرعت عمل در کودکان خواهد شد.

زمانی که کودک با ساخت ربات درگیر می شود، ناخودآگاه یکی از بخش های مهم برنامه نویسی به نام تفکر محاسباتی را یاد می گیرد و ممکن است با همین شروع ساده و کوچک، در آینده به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود.

در کلاس های رباتیک آموزش ساخت ربات هایی مثل ربات انسان نما، هواپیما های بدون سرنشین و … به کودکان ارائه می شود و به آنان کمک می کند که در آینده به فردی موفق و مفید برای جامعه تبدیل شوند.

تا دیر نشده کشفش کن!

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی
ویژه ۶ تا ۱۶ سال
*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*
اجرا زیر نظر نیکارو، از شرکت های
عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی

برای کلاس رباتیک نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

سن مناسب برای شروع آموزش رباتیک

بسیاری از والدین در فرستادن کودک خود به کلاس رباتیک کودکان تردید دارند، زیرا نمی‌دانند که این کلاس ها برای کودکشان مفید است یا خیر؟

کودکان از قوه تخیل و خلاقیت بسیار بالایی برخوردارند و به ساخت چیز های جدید علاقه مند می باشند. برای مثال وقتی کودکی را به کنار ساحل ببرید بلافاصله به سمت شن بازی می رود و سعی دارد با استفاده از شن های ساحل چیزی بسازد.

بر اساس پیش بینی های انجام گرفته، در آینده ربات ها در تمام امور مورد استفاده قرار می گیرند و در موارد بسیاری جایگزین انسان ها خواهند شد. با آموزش رباتیک به کودکان آن ها را برای آینده ی هوشمندی که در پیش رو داریم آماده خواهیم کرد و هوش و استعداد آن ها را پرورش می دهیم. چه بسا کودکان به علت کنجکاوی و خلاقیت بالایشان موفق به خلق چیز هایی شوند که هیچ گاه به ذهن کارشناسان علوم رباتیک نخواهد رسید. به علاوه تقویت حس خلاقیت و استعداد های کودک ممکن است در آینده آن ها را به مخترعین و نوابغی در این علم تبدیل کند.

با توجه به این نکات بهترین سن برای آموزش رباتیک در سنین کودکی است و والدین می‌توانند کودک خود را در کلاس رباتیک کودک در مشهد ثبت نام کنند. در موسسات آموزش علم رباتیک برای هر گروه سنی کلاس هایی متناسب با سن آن ها برگزار خواهد شد. همچنین فرستادن کودکان دانش اموز به کلاس های رباتیک می تواند به پیشرفت درسی آن ها بسیار کمک کند و در این زمان بهتر می توانند علوم رباتیک را فرا بگیرند.

کلاس رباتیک کودک در مشهد

بهترین کلاس رباتیک کودک در مشهد

در ادامه بهترین کلاس رباتیک کودک در مشهد را برای شما آورده ایم. این آموزشگاه نمایندگی لکو تهران بوده و دارای چندین شعبه مختلف در شهر مشهد می‌باشد و جزو بهرین های کلاس رباتیک مشهد می‌باشد.

موسسه دانش بنیان لکو (شعبه قاسم آباد)

مشاهده صفحه آموزشگاه

موسسه دانش بنیان لکو (شعبه عبدالمطلب)

مشاهده صفحه آموزشگاه

عکس کلاس رباتیک کودکان را می‌توانید در قسمت تصاویر آموزشگاه لگو مشاهده کنید.

مزایای آموزش رباتیک به کودکان:

در کلاس های رباتیک، علاوه بر اینکه علوم پایه، فناوری، ریاضیات و مهندسی را به کودکان آموزش می دهند، مزایای دیگری نیز برای کودکان دارد که عبارتند از:

  1. علم رباتیک می تواند استعداد های دانش اموزان را کشف کند و آن ها را پرورش دهد:

کودکان در کلاس رباتیک کودک در مشهد همزمان با یادگیری روند طراحی و ساخت یک ربات، راه های مختلف یادگیری را نیز پیدا می کنند. در کلاس های رباتیک می توانید شاهد رشد و پرورش استعداد های کودک در زمینه هایی باشید که در گذشته هرگز با آن ها برخورد نداشته اند ولی هم اکنون به یکی از علایق آن ها تبدیل شده است.

مثلا می بینید که بعضی از دانش آموزان کلاس های رباتیک به مکانیک بسیار علاقه مند شده اند و حتی توانایی شناسایی و جدا کردن اجزای لوازم خانگی را دارند.

علم رباتیک ذهن کودک را باز می کند و با کشف علاقه مندی ها و استعدادهایش، راه موفقیت را به او نشان می دهد تا کودک با طی کردن این مسیر به موفقیت های چشم گیری دست یابد.

  1. رباتیک به کودکان کمک می کند روش های کنترل و مدیریت در زمینه های مختلف را یاد بگیرند و از آنها رهبران موفقی بسازد:

دانش آموزان کلاس های رباتیک با ربات ها درگیر می شوند و سعی دارند آن ها را برای انجام کار های مختلف طراحی کنند. زمانی که قرار است کار های طراحی و ساخت ربات بین اعضای مختلف تیم تقسیم بندی شود، باید به نقاط قوت هر فرد توجه شده و با توجه به استعداد های هر کودک وظیفه مناسب به او محول شود.

برای مثال برخی از کودکان از مهارت های کلامی و سخن وری بالایی برخوردارند و می توانند به نحوی کاملا قابل فهم ایده های مختلف را برای تیم بازگو کنند. برخی دیگر از کودکان به جای فعالیت کلامی، در بخش های عملی کار می کنند و به برنامه نویسی، کار های فنی و … مشغول هستند.

روند ساخت ربات به صورت گروهی به کودکان کمک می کند که روش رهبری و مدیریت را فرا بگیرند و با اعضای تیم ارتباط خوبی برقرار کنند و ایده های خود را با آن ها در میان بگذارند.

توانایی همکاری با هم به عنوان چندین رهبر در زمینه های مختلف و به کار گرفتن نقاط قوت هر شخص، در زندگی و آینده شغلی کودکان بسیار تاثیر گذار است و به آن ها کمک می کند یاد بگیرند برای موفقیت بیشتر به اتحاد و همکاری نیاز دارند. همانگونه که تمام قسمت های ربات باید با هم هماهنگ باشند تا ربات هدف مورد نظر را اجرا کند.

  1. دانش آموزان کلاس های رباتیک روش برقراری ارتباط در رسانه های مختلف را یاد می گیرند:

در دنیای امروز رسانه های مختلف و دنیای مجازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و هر فردی روزانه چند ساعت از وقت خود را به گشت و گذار در این رسانه ها اختصاص می دهد. کودکان در کلاس های رباتیک نحوه کار با رسانه های اجتماعی را یاد می گیرند و می توانند با افراد مختلف در این رسانه ها ارتباط برقرار کنند. آن ها روش درک مخاطبان را یاد می گیرند و به نوعی ربات خود را به این مخاطبان معرفی کرده و برای آن تبلیغ می کنند.

مثلا ممکن است دانش آموزان کلاس رباتیک یک وبلاگ ساخته و در آن مسیر پیشرفت و عکس های ربات را قرار دهند. یا اینکه متناسب با کاربرد ربات به سازمان های مختلف توییت ارسال کنند و ان ها را به استفاده از ربات خود تشویق نمایند.

  1. رباتیک باعث پیشرفت در سایر دروس خواهد شد و به انتخاب رشته ی تحصیلی کودکان کمک خواهد کرد:

بسیاری از افراد حتی تا قبل از دوران دانشگاه هم رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب نکرده اند. زیرا درس های دوران مدرسه به آن ها در شناخت علایق و استعداد هایشان کمکی نکرده است. اما علم رباتیک به کودکان کمک می کند که درس های ارائه شده در مدرسه را بهتر بفهمند و کاربرد آن ها را بدانند. همچنین در کلاس رباتیک استعداد و علایق آن ها کشف می شود و از همان سنین پایین به دنبال علایق و راه موفقیت خود خواهند رفت.

برای کارگاه استعدادیابی نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم و اطلاعات کارگاه استعدادیابی کودکان را ارسال می کنیم یا برای ارتباط سریع تر از طریق اینستاگرام و واتس اپ نیکارو با ما در تماس باشید.

3.5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی

 ویژه سنین ۶ تا ۱۸ سال

*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*

کشف ذهن کشف استعداد

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی

 ویژه ۶ تا ۱۶ سال

*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*
اجرای روند استعدادسنجی اصلی زیر نظر نیکارو، از شرکت های عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی