campain
کلاس عکاسی تهران

معرفی کلاس های عکاسی تهران

در این مقاله به معرفی بهترین کلاس های عکاسی تهران میپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید. عکاسی یا فَرتورنِگاری یا فُتوگِرافی در لغت به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است. و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی خوانده می‌شود. که ترکیبی از دو کلمهٔ یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است.

عکاسی چیست؟

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ که در دو مرحله انجام می‌شود. نخست، به‌دست‌ آوردن تصویر به وسیلهٔ دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی و دوم، ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی و پایدارکردن آن.

در این فرایند، دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، باعث می‌شود. الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیاء بر روی سطح حساس به نور (نقره کلرید یا گیرنده) تأثیرگذارد و باعث ثبت تصاویر گردد.

عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است. به‌عنوان یک پدیدهٔ علمی متولد شد، به‌شکل یک صنعت گسترش یافت و به عنوان هنر تثبیت شد. عکاسی توسط یک فرد کشف و تکمیل نشده‌است. بلکه نتیجهٔ تلاش بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلف و اکتشافات و نوآوری‌های آنان در طول تاریخ است. و سال‌ها قبل از اختراع عکاسی، اساس کار دوربین عکاسی وجود داشته‌است اما اولین تصویر لیتوگرافی نوری در سال ۱۸۲۲ میلادی توسط مخترع فرانسوی، ژوزف نیسه‌فور نیِپس تولید شد و پس از آن توانست عکسی دائمی از طبیعت به نام اصطبل و کبوترخانه را خلق کند. او با همکاری لوئی داگر، آزمایش‌هایی را بر ترکیبات نقره براساس یافته‌های یوهان هاینریش شولتز انجام دادند. و داگر در سال ۱۸۳۷ توانست روش داگرئوتایپ را اختراع کند.

بازار کار رشته عکاسی

بیشتر فارغ‌التحصیلان‌ رشته‌ عکاسی‌ جذب‌ مطبوعات‌ می‌شوند. برپایی‌ نمایشگاه‌های‌ صنعتی‌ متعدد و توجه‌ به‌ آگهی‌های‌ تجاری‌ و فرهنگی‌ نیز باعث‌ شده‌ است‌ که‌ تعداد زیادی‌ از فارغ‌التحصیلان‌ جذب‌ عکاسی‌ تبلیغاتی‌ بشوند، حوزه‌ انتشارات‌ نیز تعداد دیگری‌ از فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ را به‌ کار گرفته‌ است‌.

بیشترین سود عکاسی متعلق به کسانی است که در سازمان های خبری و تبلیغات مشغول به کار شده و یا دارای آتلیه خصوصی باشند. هم چنین می توانند به آموزش علاقمندان عکاسی به صورت خصوصی یا عمومی بپردازند و از این راه به کسب درآمد بپردازند.

به طور کلی درآمد عکاسان می تواند ساعتی ، قراردادی و شاید استخدامی باشد. درآمد ساعتی به آن دسته از افرادی اختصاص دارد که در مراسم های مختلف مشغول به فعالیت بوده و بسته به ساعات فعالیت مزد خود را دریافت می کنند. قرار دادی ها بسته به مدت قرارداد و سازمانی که در مقابل آن ها وجود دارد درآمدهای متفاوتی دارند. استخدامی ها که اندک هستند مطابق با مصوبه های موجود می توانند از حقوق ماهیانه برخوردار شوند.

برای کلاس عکاسی نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

عکاسی به مثابه هنر

عکاسی هنری است که با توجه به ذوق فردی که آن را عکاس می نامیم شکوفا می شود. در عصر حاضر، ثبت تصاویر بر روی کاغذ حساس به ثبت لحظات ناب بر روی گیرنده های تصویر تبدیل شده است.
در این میان تفاوت عکس خوب و عکس بد در اصولی است که هنرمند عکاس برای خلق تصاویر هنری به کار می گیرد.

هنر عکاسی

هر چند وجود قریحه ذاتی در هنر می تواند منجر به خلق آثاری بدیع شود ولی بدون شک در عکاسي که علمی است آمیخته به هنر، می توان با آموزش صحیح تصاویری فوق العاده ثبت کرد.

آموزش عکاسی

چنانچه اصول عکاسی به صورت آکادمیک تدریس شود می تواند با علاقه هنرجو ترکیب شده و جلوه ای بدون نقص را نمایان کند.
از این رو با توجه به علاقه ای که در بین اقشار جوان و مستعد وجود دارد تصویرگران پویا اندیش ، سالهاست اقدام به برگزاری کلاس های آموزش عکاسی برای سنین مختلف نموده است.
این کلاس ها با توجه به تکنیک های فنی، توسط اساتید با تجربه و متخصص تدریس می شوند. 

کلاس عکاسی

بسیاری از افراد به هنر عکاسی علاقه زیادی دارند به همین دلیل به کلاس های عکاسی مراجعه می کنند و اقدام به یادگیری این هنر می کنند اما برخی از افراد هستند که نمی دانند کدام آموزشگاه ها برای عکاسی بهتر است به همین دلیل ما می خواهیم در این مطلب برای شما بهترین کلاس های عکاسی در تهران را معرفی کنیم تا با آگاهی و اطلاعات کافی بتوانید در این کلاس ها ثبت نام نمایید و اقدام به یادگیری و سپس کسب درآمد کنید. با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

عکاسی چیست؟

عکاسی یک هنر است و فردی که این هنر را انجام می دهد را عکاس می گویند. در واقع یک عکاس خاطرات افراد را در قالب یک عکس ثبت می کند و امروزه نیز عکاسی به یکی از پرطرفدارترین هنرها تبدیل شده است و افراد زیادی از این راه کسب درآمد می کنند. اگر آموزش عکاسی با اصول خاصی صورت بگیرد عکاس، عکس های با کیفیت و بدون ایرادی خواهد گرفت.

بهترین آموزشگاه عکاسی تهران

بهترین کلاس های عکاسی در تهران

در تهران کلاس های عکاسی فراوانی وجود دارد و در ادامه اسامی بهترین کلاس های عکاسی در تهران را برای شما معرفی خواهیم کرد تا با اطلاعات کافی بتوانید یکی از این کلاس ها را انتخاب کنید و اقدام به آموزش نمایید.

باشگاه عکاسان جوان

 • مدیریت: محمدرضا طائب
 • باشگاه عکاسان جوان واقع در خیابان مطهری، ابتدای مفتح برگزارکننده کلاس عکاسی و آموزش عکاسی حضوری و آنلاین از مبتدی تا پیشرفته میباشد. دوره های آموزشی ویژه بازار کار، با بهره گیری از اساتید توانمند با مدرک پایان دوره معتبر و قابل ترجمه، از خدمات آکادمی عکاسان جوان تهران است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه عکاسی هفت

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه عکاسی دید خلاق

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه عکاسی نور نگار

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه عکاسی دارالفنون

مشاهده صفحه آموزشگاه

مجموعه فرهنگی دیدنگار

 • مجموعه دیدنگار در سال 1389 با رویکرد حضور در بازار دوربین عکاسی و فیلمبرداری تأسیس شد. از آغاز تأسیس به مرور بخش های زیر به این مجموعه اضافه شد و اکنون افتخار این مجموعه این است که قابلیت ارایه مجموعه ای کامل از خدمات را به عکاسان عزیز خواهید داشت.
 • آموزشگاه عکاسی دیدنگار برای پوشش نیاز عکاسان و علاقمندان در زمینه آموزشهای تخصصی عکاسی و فیلمبرداری بصورت آنلاین و حضوری فعالیت می کند. آموزشگاه دیدنگار دارای یک آتلیه کاملاً تخصصی است و برای هنرجویان دیدنگار کاملاً مجانی است.

 • شاید از دیدگاه شخصی که هیچ تخصصی در حوزه عکاسی ندارد گرفتن یک عکس هنری کار چندان سختی نباشد. و حتی نیاز به تخصص خاصی هم نداشته باشد ; اما هر عکاسی می داند که قطعا این طور نیست و عکاسی حرفه ای یک تخصص و هنر است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

مرکز دانش هنر

 • مرکز آموزش خانه صنعت و معدن (دانش هنر) در شهر تهران و با اهداف عالی پرورش متخصصین‌ حرفه ای با اجرای الگوی نسل سوم آموزش ،یعنی تبدیل علم به فناوری و ثروت در سال ۸۹ تاسیس و اهداف عالی خود را با برگزاری دوره های آموزش جامع در حرفه های پولساز و مورد علاقه جوانان دنبال می نماید.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه عکاسی مجید نصیری

 • آموزشگاه عکای مجید نصیری با به کارگیری بهترین اساتید و امکانات و استفاده از روش های نوین تدریس از مراکز موفق در پرورش هنرجویان علاقمند به نقاشی می باشد. آموزشگاه عکاسی مجید نصیری در شهر تهران است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

سه مورد از مهمترین نکات در درآمدزایی از عکاسی

مواردی هستند که به عنوان یک عکاس، به شما کمک می کنند درآمد خود را از این هنر افزایش دهید.

1. هیچگاه روند رشد و یادگیری مهارت ها را قطع نکنید

 در عکاسی هم مانند بقیه هنرها هیچ وقت نمی توانید ادعا کنید که به حد کمال خود رسیده اید و تا آخرین حد ممکن در آن پیشرفت کرده اید. باید بدانید در هنرهایی مانند عکاسی، هرچه به دنبال یادگیری باشید و چیزهای بیشتری رباره آن بیاموزید، همچنان چیزهای جدیدی هستند که به آن تسلط ندارید یا شاید حتی از آنها خبر نداشته باشید، پس مهم است که همواره به دنبال یادگیری باشید و هیچگاه این روند را قطع نکنید.

2. شبکه سازی کنید

در فعالیت هایی مانند عکاسی که بیشتر حالت فریلنسری و خوداشتغال دارند، مهم است که بتوانید دیگران را با هنر خود آشنا کنید تا در هنگام نیاز اولین کسی که برای کار عکاسی به ذهنشان می رسد شما باشید. علاوه بر این ایجاد روابط آشنایی با دیگر عکاسان به شما کمک می کند با آموختن از آنها مهارت های خود را افزایش دهید یا در پیشنهادهای همکاری دریافت کنید.

3. نمونه کارهای قوی و رزومه اصولی آماده کنید

اول از همه با اصول نوشتن و آماده کردن رزومه استاندارد آشنا شوید و رزومه خود را طبق آن آماده کنید. رزومه اولین برخورد کارفرما با شما است و دیدگاه اولیه او را نسبت به شما شکل می دهد، پس از این جهت اهمیت بالایی دارد. در درجه دوم، داشتن نمونه کارهای قوی و حرفه ای شانس شما را برای انتخاب شدن در کار چندین برابر افزایش می دهد، کارفرما نیاز دارد میزان مهارت شما را بسنجد پس تمام تلاش خود به کار ببندید و نمونه کارهای قوی در رزومه خود قرار دهید.

این سه مورد از مهمترین عواملی هستند که پس از شرکت در کلاس های عکاسی به شما کمک می کنند از این مهارت درآمد مناسب داشته باشید.

 

انواع دوربین عکاسی

به طور کلی دو نوع دوربین عکاسی وجود دارد، دوربین عکاسی آنالوگ و دوربین عکاسی دیجیتال:

دوربین آنالوگ

در عکاسی آنالوگ، نوری که از دوربین عبور می‌کند بر سطح فیلم عکاسی می‌نشیند و پس از آن می‌بایست فیلم را از داخل دوربین درآورد و آن را در تاریکخانه ظهور کرد تا به شکل نگاتیو قابل رویت شود و سپس برای انتقال عکسها به کامپیوتر باید نگاتیو‌ها اسکن شوند.

دوربین دیجیتال

دوربین‌های دیجیتال به دو گروه حرفه‌ای و آماتوری تقسیم می‌شوند. از لحاظ تفاوت در مشخصات فنی این دو گروه می‌توان گفت دوربین‌های حرفه‌ای همچنان از سیستم دوربین‌های حرفه‌ای آنالوگ (slr) استفاده می‌کنند که شامل اجزای مکانیکی است. در حالی که دوربین‌های آماتوری به صورت کامل دیجیتالی هستند. عمر مفید دوربین‌های دیجیتالی اگر به شیوه‌ای صحیح خریداری شده باشد بین ۳۶ تا ۴۸ ماه است.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی

بسیاری از استادان عکاسی اعتقاد دارند برای شروع نیاز به وسایل تجهیزات گران قیمت نیست و شما میتوانید با تجهیزات با کیفیت معمولی شروع کنید و پس از کسب مهارت ها و تجربه کافی آن ها را ارتقا دهید. اما به طور کلی شما به تجهیزات زیر نیاز خواهید داشت:

1- دوربین و کیف دوربین

کیف دوربین یکی از وسایل ضروری برای محافظت از تجهیزات در مقابل باران و گرد و خاک است و از سوی دیگر با ارتقای تجهیزات، حمل آن ها آسانتر خواهد بود.

2- ریموت شاتر (کنترل راه دور)

دو نوع شاتر ریموت وجود دارد: باسیم و بیسیم. با استفاده از ریموت‌ها می‌توانید از فواصل دورتری از دوربین خودتان استفاده کنید و به دلیل اینکه به صورت فیزیکی به دوربین وصل نشده‌اید، لرزش دوربین خیلی کمتر است.

3- لنز

بسته به محیط و نوع عکس، شما باید لنزهای متفاوت داشته باشید.

4- سه‌پایه و هد سه پایه

شما برای اینکه بتوانید دوربین را در یک زاویه خاص و کاملا ثابت نگه دارید، به سه پایه نیاز دارید. سه پایه کمک می‌کند بتوانید عکس‌هایی کاملا واضح با جزئیات زیاد بگیرید. هد سه پایه نیز یک قطعه فلزی است که وظیفه اتصال سه پایه و دوربین شما را برعهده دارد.

5- فلاش اکسترنال

استفاده از فلاش اکسترنال می‌توانید عکس‌های خیلی زیبایی بگیرید. این نوع فلاش را می‌توانید روی کفشک دوربین نصب کنید و یا از راه دور به صورت بیسیم یا با سیم از آن استفاده کنید.

6- دیفیوزر فلاش (نرم کننده نور فلاش)

برخی اوقات شما باید از نور نرم‌تری استفاده کنید. برخی اوقات یک صفحه پلاستیکی شفاف می‌تواند تفاوت خیلی زیادی ایجاد کند و کمک کند نور را نرم‌تر کنید و سوژه را زیباتر به تصویر بکشید.

7- هود لنز

هود لنز یکی از تجهیزات مناسب برای عکاسی است که روی عنصر جلوی لنز شما سایه می‌اندازد و از آن در مقابل عناصری مثل باران محافظت می‌کند و همچنین تاثیر فلر (درخشش) را نیز به اندازه چشمگیری کاهش می‌دهد.

8- فیلتر

دو نوع فیلتر مختلف در بازار وجود دارد: فیلتر گرد و فیلتر مربعی. فیلترهای گرد جلوی لنز شما پیچ می‌شوند و باید حتما فیلتری را انتخاب کنید که با ابعاد لنز شما مطابقت داشته باشد. در مقابل لنزهای مربعی وارد یک نگه‌دارنده می‌شوند که در جلوی لنز شما قرار می گیرند.

9- تمیزکننده لنز و حسگر

تمیز نگه داشتن دوربین و تجهیزات عکاسی نکته خیلی مهم و ضروری است و به همین دلیل داشتن یک دمنده می‌تواند برای پاک کردن گرد و غبار از روی لنز و دوربین شما خیلی موثر باشد.

نیکون  D3500 ؛ بهترین دوربین همه کاره برای عکاسان مبتدی

نوع:   DSLR | حسگر: APS-C | تعداد پیکسل: 24.2 مگاپیکسل | صفحه نمایش: 3 اینچ ثابت با رزولوشن 921 هزار نقطه | منظره یاب: آینه پنج وجهی |  لنز: 55-18 | عکاسی پی در پی: 5 فریم بر ثانیه | رزولوشن ویدیو: 1080p

نقاط قوت:

 • سادگی
 • راهنمای عکاسی داخلی
 • عملکرد کلی خوب

نقاط ضعف:

 • قیمت زیاد با توجه به مبتدی بودن
 • نداشتن تنظیمات شخصی

Canon EOS 800D

می‌توان گفت دوربین Canon EOS 800D در صدر دوربین‌های سطح مبتدی کانن قرار دارد. سنسور 24.2 مگاپیکسلی، نتایج بی‌نظیری در حالت ایزوی بالا به نسبت دوربین‌های قدیمی‌تر از خود ثبت می‌کند.

همچنین این دوربین به سیستم اتوفوکوس جدیدتر با 45 نقطه فوکوس مجهز شده است. ولی نداشتن حالت فیلمبرداری 4K و جنس مواد بکار رفته در بدنه دوربین اندکی از محبوبیت 800D کاسته است. ولی با این حال یکی از بهترین گزینه‌ها برای عکاسان مبتدی به شمار می‌آید.

ویژگی ها :

سنسور: APS-C CMOS

مگاپیکسل: 24.2 MP

دهانه‌ی لنز: Canon EF-S

صفحه نمایش: 3-inch ، لمسی با قابلیت چرخش، 1,040,000 نقطه

عکاسی پی‌در‌پی: 6 فریم برثانیه

حداکثر رزولوشن فیلمبرداری: 1080p

سطح دوربین: مبتدی / نیمه حرفه ای

نکات مثبت :

 •  صفحه نمایش لمسی عالی
 • سنسور تصویر خوب

نکات منفی :

 • بدنه پلاستیکی
 • قیمت نسبتاً زیاد

کلام آخر

در هر کاری خلاقیت پس از مهارت حرف اول را می زند . مطالبی که در آموزش عکاسی حرفه ای ذکر کردیم بنا به موقعیت های مختلف سوژه ، مقدار نور و… متفاوت خواهد بود . شما می توانید با خلاقیت و دقت تصاویر زیبا تری ایجاد کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

16 دیدگاه دربارهٔ «معرفی کلاس های عکاسی تهران»

 1. ساناز کامیابی مقدم

  سلام من میخوام یکی از بهترین موسسات عکاسی در تهران ثبت نام کنم
  شما کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

 2. ثمین خالقی

  سلام
  چند روز درهفته کلاس عکاسی هست؟؟
  کجا برگزار میشه ؟
  محدودیت رفت و امد تهران ازار دهنده است

 3. صدرا شایقی

  یک کلاس عکاسی خوب در محله 3 تهران معرفی کنید .

  کلاس های عکاسی عموما گران هستند و بدون دوربین میسر نیست در کلاس عکاسی حضور داشته باشی

 4. محمدعلی سالاری منش

  توی کلاس عکاسی ها یک نکته های طلایی ای باید استاد بگه که کلاس رو به درد بخور بکنه
  من اصلا از کلاس عکاسی که رفتم راضی نبودم
  اسمشم توی بلاگ شما پیدا نکردم خداروشکرر

 5. کلاس عکاسی خوب باید مدرک محور نباشه و هنرجو رو به عکاس حرفه ای تبدیل کنه من با نظر دوستانی که میگن فقط با کسب تجربه میشه عکاس حرفه ای شد مخالفم. تا وقتی که استاد و راهنمای خوبی نداشته باشید نه از کتاب ها و مقالات آموزشی در حوزه عکاسی چیزی متوجه میشید و نه میتونید عکس خوبی بگیرید و در نهایت نا امید و سرخورده میشید. بهترین نوع یادگیری اینه که در کنار یک معلم عکاسی که هم خودش عکاس خوبی باشه و هم توی انتقال مفاهیم بتونه موفق عمل کنه کسب تجربه کنید و عکاسی رو یاد بگیرید. با این روش سرعت عکاس شدن بسیار میره بالا و در واقع فقط اینجوری عکاس میشید. توی تهران آموزشگاه های زیادی هست که عکاسی یاد میدن ولی اکثرا هنرجو رو طرف عکاس شدن هم نمیبرن وقتی مدیر یک آموزشگاه خودش از عکاسی هیچی نمیدونه مطمئنن نمیتونه استاد خوبی هم برای کلاسهاش بیاره به نظر من توی عکاسی دنبال مدرک نباشید. مدرک روشی برای جذب مشتری شده و آموزشگاه ها با عناوین مختلف و اسامی عجیب و غریب مدارک رو معرفی میکنن تا علاقمندان به عکاسی رو مجاب کنن که ما بهترینیم ولی با اینکه بخاطر مدارک عجیبشون هزینه های بالایی هم میگیرن کیفیت آموزشهاشون بسیار پایینه. دیدم که میگم.

 6. توی کلاس های عکاسی تهران ادیت هم یاد می دهند؟
  من دوربین نیکون دارم , میخواهم هم عکاسی یاد بگیرم و هم ادیت
  ممنون میشم راهنمایی کنید .
  سهیل

   1. ممنون که تجربیاتتون رو با سایر دوستان به اشتراک میگذارید.
    شما میتوانید به صفحه موسسه رفته و در داخل همان صفحه نظر خود را نسبت به عملکرد مجموعه ثبت بفرمائید.

    نیکارو
    درجریان یادگیری

 7. سلام
  بهترین کلاس عکاسی توی تهران چه از نظر هزینه و کیفیت کجا رو معرفی می کنید؟
  و اینکه کلا کلاسهای عکاسی به چند شکل هستند؟

 8. سلام
  بهترین کلاس عکاسی توی تهران چه از نظر هزینه و کیفیت کجا رو معرفی می کنید؟
  و اینکه کلا کلاسهای عکاسی به چند شکل هستند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.