campain
campain

معرفی کلاس های عکاسی تهران

ما در این مقاله به معرفی کلاس های عکاسی تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

عکاسی یا فَرتورنِگاری یا فُتوگِرافی در لغت به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است. و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی خوانده می‌شود. که ترکیبی از دو کلمهٔ یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است.

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ که در دو مرحله انجام می‌شود. نخست، به‌دست‌آوردن تصویر به وسیلهٔ دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی و دوم، ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی و پایدارکردن آن.

در این فرایند، دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، باعث می‌شود. الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیاء بر روی سطح حساس به نور (نقره کلرید یا گیرنده) تأثیرگذارد و باعث ثبت تصاویر گردد.

عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است. به‌عنوان یک پدیدهٔ علمی متولد شد، به‌شکل یک صنعت گسترش یافت و به عنوان هنر تثبیت شد. عکاسی توسط یک فرد کشف و تکمیل نشده‌است. بلکه نتیجهٔ تلاش بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلف و اکتشافات و نوآوری‌های آنان در طول تاریخ است. و سال‌ها قبل از اختراع عکاسی، اساس کار دوربین عکاسی وجود داشته‌است اما اولین تصویر لیتوگرافی نوری در سال ۱۸۲۲ میلادی توسط مخترع فرانسوی، ژوزف نیسه‌فور نیِپس تولید شد و پس از آن توانست عکسی دائمی از طبیعت به نام اصطبل و کبوترخانه را خلق کند. او با همکاری لوئی داگر، آزمایش‌هایی را بر ترکیبات نقره براساس یافته‌های یوهان هاینریش شولتز انجام دادند. و داگر در سال ۱۸۳۷ توانست روش داگرئوتایپ را اختراع کند.

معرفی کلاس های عکاسی تهران
معرفی کلاس های عکاسی تهران

کلاس عکاسی

بسیاری از افراد به هنر عکاسی علاقه زیادی دارند به همین دلیل به کلاس های عکاسی مراجعه می کنند و اقدام به یادگیری این هنر می کنند اما برخی از افراد هستند که نمی دانند کدام آموزشگاه ها برای عکاسی بهتر است به همین دلیل ما می خواهیم در این مطلب برای شما بهترین کلاس های عکاسی در تهران را معرفی کنیم تا با آگاهی و اطلاعات کافی بتوانید در این کلاس ها ثبت نام نمایید و اقدام به یادگیری و سپس کسب درآمد کنید. با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

عکاسی چیست؟

عکاسی یک هنر است و فردی که این هنر را انجام می دهد را عکاس می گویند. در واقع یک عکاس خاطرات افراد را در قالب یک عکس ثبت می کند و امروزه نیز عکاسی به یکی از پرطرفدارترین هنرها تبدیل شده است و افراد زیادی از این راه کسب درآمد می کنند. اگر آموزش عکاسی با اصول خاصی صورت بگیرد عکاس، عکس های با کیفیت و بدون ایرادی خواهد گرفت.

معرفی بهترین کلاس های عکاسی

در تهران کلاس های عکاسی فراوانی وجود دارد که ما در این مطلب اسامی بهترین کلاس های عکاسی در تهران را برای شما معرفی خواهیم کرد تا با اطلاعات کافی بتوانید یکی از این کلاس ها را انتخاب کنید و اقدام به آموزش نمایید.


۱. کلاس های آموزش عکاسان جوان

این آموزشگاه در تهران ۴ شعبه دارد که در تجریش، شهرری، تهرانپارس و خیابان انقلاب واقع شده اند و با هزینه های مناسبی برای هنرجویان آموزش می دهند و سپس بعد از آموزش عکاسی برای آن ها گواهی پایان دوره ارائه می دهند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۲. کلاس های آموزش عکاسی امیر بیان فر

در این آموزشگاه تمام تکنیک های عکاسی آموزش داده می شود و زمانی که هنرجویان به صورت مقدماتی عکاسی را آموختند می توانند اقدام به آموزش عکاسی در طبیعت، مستند، خبری و … کنند. معمولا بیشتر کلاس هایی که در این آموزشگاه برگزار می شود. حداکثر ۷ نفره می باشد به همین دلیل هزینه این کلاس ها بالاست. و بعد از گذراندن دوره ها برای هنرجویان گواهی نامه ارائه می دهند. آموزشگاه عکاسی امیر بیان فر در تهران می باشد که در شمال، غرب و شرق تهران شعبه دارد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۳. کلاس های آموزش عکاسی کیش مهر

بسیاری از افراد به دنبال آموزشگاه هایی هستند که هزینه مناسبی داشته باشند. به همین دلیل ما این آموزشگاه را برای شما پیشنهاد می کنیم. آموزشگاه کیش مهر تجهیزات متوسطی دارند و اساتیدی که در این آموزشگاه تدریس می کنند جز بهترین اساتید نیستند. اما می توان گفت که به نسبت قیمت برنامه های متنوعی برای یادگیری دارند. این آموزشگاه در تهران خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه طالقانی واقع شده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۴. کلاس های آموزش عکاسی صنعت و معدن

این مرکز مجهز به دو استدیو نورپردازی مجزا برای عکاسی بوده که از لحاظ وسعت ، فضا و تجهیزات دارای امکانات قابل قبولی می باشد. همچنین کلیه اساتید مرکز دارای سوابق تحصیلی ، سوابق تدریس و سوابق فعالیت های اجرایی در حوزه عکاسی می باشند که می تواند کمک شایانی برای ورود به فعالیت های حرفه ای به هنرجویان نمایند.

همچنین هنرجویان بعد از پایان دوره مدرک بین المللی مرکز آموزش خانه صنعت و معدن را از تنها مجتمع آموزشی مورد تایید وزارت صنعت ،معدن و تجارت در کشور دریافت می نمایند.

مشاهده صفحه آموزشگاه

شاید از دیدگاه شخصی که هیچ تخصصی در حوزه عکاسی ندارد گرفتن یک عکس هنری کار چندان سختی نباشد. و حتی نیاز به تخصص خاصی هم نداشته باشد ; اما هر عکاسی می داند که قطعا این طور نیست و عکاسی حرفه ای یک تخصص و هنر است .

کلام آخر

در هر کاری خلاقیت پس از مهارت حرف اول را می زند . مطالبی که در آموزش عکاسی حرفه ای ذکر کردیم بنا به موقعیت های مختلف سوژه ، مقدار نور و… متفاوت خواهد بود . شما می توانید با خلاقیت و دقت تصاویر زیبا تری ایجاد کنید .

۱۰ دیدگاه دربارهٔ «معرفی کلاس های عکاسی تهران»

 1. سلام
  چند روز درهفته کلاس عکاسی هست؟؟
  کجا برگزار میشه ؟
  محدودیت رفت و امد تهران ازار دهنده است

 2. یک کلاس عکاسی خوب در محله ۳ تهران معرفی کنید .

  کلاس های عکاسی عموما گران هستند و بدون دوربین میسر نیست در کلاس عکاسی حضور داشته باشی

 3. محمدعلی سالاری منش

  توی کلاس عکاسی ها یک نکته های طلایی ای باید استاد بگه که کلاس رو به درد بخور بکنه
  من اصلا از کلاس عکاسی که رفتم راضی نبودم
  اسمشم توی بلاگ شما پیدا نکردم خداروشکرر

 4. کلاس عکاسی خوب باید مدرک محور نباشه و هنرجو رو به عکاس حرفه ای تبدیل کنه من با نظر دوستانی که میگن فقط با کسب تجربه میشه عکاس حرفه ای شد مخالفم. تا وقتی که استاد و راهنمای خوبی نداشته باشید نه از کتاب ها و مقالات آموزشی در حوزه عکاسی چیزی متوجه میشید و نه میتونید عکس خوبی بگیرید و در نهایت نا امید و سرخورده میشید. بهترین نوع یادگیری اینه که در کنار یک معلم عکاسی که هم خودش عکاس خوبی باشه و هم توی انتقال مفاهیم بتونه موفق عمل کنه کسب تجربه کنید و عکاسی رو یاد بگیرید. با این روش سرعت عکاس شدن بسیار میره بالا و در واقع فقط اینجوری عکاس میشید. توی تهران آموزشگاه های زیادی هست که عکاسی یاد میدن ولی اکثرا هنرجو رو طرف عکاس شدن هم نمیبرن وقتی مدیر یک آموزشگاه خودش از عکاسی هیچی نمیدونه مطمئنن نمیتونه استاد خوبی هم برای کلاسهاش بیاره به نظر من توی عکاسی دنبال مدرک نباشید. مدرک روشی برای جذب مشتری شده و آموزشگاه ها با عناوین مختلف و اسامی عجیب و غریب مدارک رو معرفی میکنن تا علاقمندان به عکاسی رو مجاب کنن که ما بهترینیم ولی با اینکه بخاطر مدارک عجیبشون هزینه های بالایی هم میگیرن کیفیت آموزشهاشون بسیار پایینه. دیدم که میگم.

 5. توی کلاس های عکاسی تهران ادیت هم یاد می دهند؟
  من دوربین نیکون دارم , میخواهم هم عکاسی یاد بگیرم و هم ادیت
  ممنون میشم راهنمایی کنید .
  سهیل

 6. سلام
  بهترین کلاس عکاسی توی تهران چه از نظر هزینه و کیفیت کجا رو معرفی می کنید؟
  و اینکه کلا کلاسهای عکاسی به چند شکل هستند؟

 7. سلام
  بهترین کلاس عکاسی توی تهران چه از نظر هزینه و کیفیت کجا رو معرفی می کنید؟
  و اینکه کلا کلاسهای عکاسی به چند شکل هستند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.