وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس های زبان ترکی تهران

زبان ترکیه ای

زبان ترکیه ای از جمله زبان های پرکاربرد می باشد که حدود 75 میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند و یکی از 15 زبان اول جهان می باشد. امروزه افراد زیادی برای یادگیری این زبان تلاش می کنند در تهران نیز آموزشگاه های زیادی وجود دارد که این زبان را آموزش می دهند اما ما می خواهیم در این مطلب شما را با بهترین آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی در تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

آشنایی با زبان ترکی استانبولی

بیشتر از ۷۰ میلیون نفر در جهان هستند که به زبان ترکی صحبت می کنند و بیشتر این افراد در ترکیه و قبرس زندگی می کنند. بیشتر ایرانیان نیز به کشور ترکیه زیاد سفر می کنند به همین دلیل بهتر است که زبان این کشور را یاد بگیرند تا در هنگام سفر به ترکیه به راحتی بتوانند صحبت کنند و با مردم ترکیه ارتباط برقرار نمایند. ما در این مطلب می خواهیم شما را با زبان ترکی استانبولی آشنا کنیم تا هنگام سفر به ترکیه و قبرس به راحتی بتوانید با مردم آن ارتباط برقرار کنید با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

ویژگی های بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی چیست ؟

هدف از شرکت در آموزشگاه، یادگیری ترکی استانبولی است. بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی تمام مهارت های شما شامل مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را بهبود می بخشد. همچنین اساتید مجرب در این آموزشگاه نقاط ضعف و قوت شما را شناسایی می کنند و مشاوره لازم برای تقویت آن ها را به شما ارائه می کند.

بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی از پایه با شما کار خواهد کرد و در تمام مراحل یادگیری همراه و کمک کننده شما خواهد بود تا به موفقیت برسید.

بهترین کلاس ترکی موجب می شود شما در ارتباط با افرادی قرار بگیرید که هدف مشترکی با آن ها دارید. همچنین این ارتباطات به بهبود مهارت های گفتاری و شنیداری شما کمک قابل توجهی خواهد کرد.

فضای مناسب یادگیری و اساتید مجرب انگیزه شما را افزایش خواهد داد، بنابراین شما به روند آموزش ترکی خود ادامه خواهید داد و می توانید به هدف خود که آموزش زبان ترکی استانبولی است، برسید.

معرفی بهترین آموزشگاه های زبان ترکیه ای در تهران

1. موسسه ایران کمبریج

این موسسه سه شعبه در تهران دارد که اساتید با تجربه ای در این آموزشگاه تدریس می کنند و کلاس های آموزشی زبان ترکیه ای را به صورت فوق فشرده برگزار می کنند. افرادی که علاقه دارند می توانند در ابتدا به صورت رایگان تعیین سطح شوند. هزینه کلاس های این موسسه مناسب است و کیفیت آموزشی آن ها بالاست.

مشاهده صفحه آموزشگاه


2. کلاس های موسسه زبان نگار

این آموزشگاه سابقه ای 18 ساله دارد و در همه سطوح و برای همه سنین کلاس های آموزشی برگزار می کند. کلاس هایی که برگزار می کند به صورت ترمیک و فشرده می باشد و مدرکی معتبر برای زبان آموزان بعد از اتمام دوره ارائه می دهد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


3. کلاس های موسسه آوا مهر تدبیر

این آموزشگاه به صورت تخصصی در زمینه ترکی استانبولی فعالیت می کند و یکی از بهترین آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی در تهران می باشد که کلاس ها را به شکل ترمیک و خصوصی برگزار می کند. این موسسه 11 سال سابقه فعالیت در تهران دارد و تجهیزات کلاس های آن در حد مناسب می باشد و گاهی اساتید بومی نیز در این موسسه تدریس می کنند. همچنین باید گفت که این موسسه دو شعبه در تهران دارد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


4. کلاس های آموزشگاه اسپیکان

این آموزشگاه زبان ترکیه ای برای رده های سنی بالای 15 سال تدریس می کند و کلاس های آن ها به صورت ترمیک و فشرده برگزار می شود و بیشتر افرادی که برای ادامه تحصیل یا مهاجرت اقدام به یادگیری این زبان می کنند. این آموزشگاه نیز دو شعبه در تهران دارد و نسبت به هزینه هایی پرداخت می شود امکانات متناسبی دارد و اساتید با تجربه ای تدریس می کنند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


5. کلاس های آموزشگاه پردیسان

این آموزشگاه 14 سال سابقه فعالیت دارد که در تهران 9 شعبه دارد و کلاس های ترکی استانبولی را به صورت گروهی و خصوصی در سطوح مختلفی برگزار می کنند که این زبان را اساتید با تجربه و مجربی در این موسسه آموزش می دهند.

ما در اینجا شعبه ولیعصر را معرفی کده ایم .
این مجموعه در نارمک , پونک , تهارن پارس و … نیز شعبه فعال دارد .

مشاهده صفحه آموزشگاه


6. آموزشگاه کارینو

این آموزشگاه زبان ترکیه ای 15 سال سابقه دارد که در شرق تهران واقع شده است که اساتید باتجربه ای زبان ترکیه ای را به صورت فشرده و فوق فشرده و فوق فشره + برگزار می کنند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


7. مرکز فرهنگی یونس امره ترکیه

این مرکز از بهترین آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی در تهران است که در محیط آموزشی نیز همه به زبان ترکی صحبت می کنند. این موسسه برای کسانی که ترک زبان هستند مناسب است. تنها ایرادی که این مرکز دارد این است که نمی توان نوع کلاس ها یا خصوصی و عمومی بودن آن ها را تعیین کرد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


تاریخچه زبان ترکی استانبولی

تاریخ زبان ترکی استانبولی به سه ترکی قدیمی، ترکی میانه و ترکی جدید تقسیم می شود. مردم از قرن هفتم تا سیزدهم به شکل ترکی قدیمی صحبت می کردند و از قرن سیزدهم تا بیستم به شکل ترکی میانه و از قرن بیستم به بعد به زبان ترکی جدید صحبت می کردند. در زمان امپراطوری عثمانی، زبان ترکیه ترکیبی از فارسی و عربی شد که به این نوع صحبت کردن زبان ترکی عثمانی گفته شد که بیشتر افراد تحصیل کرده و دربار به این نوع زبان صحبت می کردند و فقط عده ای از مردم کوچه بازار به زبان ترکی اصیل صحبت می کردند. در سال ۱۹۲۸ نیز به وسیله کمال آتاتورک جنبش زبان اتفاق افتاد و رسم‌الخط ترکی از فارسی به لاتین تغییر کرد و کلمه های عربی و فارسی به ترکی تغییر کرد و برخی از کلمه ها از زمان قدیم وجود داشتند و برخی دیگر جدید ساخته شدند.

به جمع هزاران آموزشگاه ثبت شده در نیکارو بپیوندید

ساختار زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی نیز مانند دیگر زبان ها جز زبان پیوندی به شمار می رود به این معنی که نقش های دستوری که به ریشه فعل یا اسم افزوده می شوند مشخص می شوند. به طور کلی می توان گفت که زبان ترکی ۸ حرف صدا دار و ۲۱ حرف بی صدا دارد و این زبان به دلیل اینکه حالت واژگان و دستوری آن به  زبان فارسی شباهت دارد، یادگیری آن راحت تر است. امروزه نیز ۷۱ میلیون نفر از مردم زبان مادریشان زبان ترکیه ای است و فقط ۱۷ میلیون نفر هستند که این زبان را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده اند. ما در این مطلب می خواهیم به برخی از ساختار و مشخصه دستور زبان ترکی اشاره کنیم.

 • جنسیت

زبان ترکی استانبولی نیز مانند زبان فارسی به جنسیت اهمیتی نمی دهد و در واقع جنسیت در این زبان مهم نیست و ضمیر سوم شخص نیز برای مرد و زن به طور برابر به کار می رود.

 • حالات دستوری

اسامی دارای ۶ حالت دستوری هستند که این ۶ حالت شامل اسمی، ملکی، مفعولی مستقیم، مفعولی غیر مستقیم، مکانی و مفعول به می باشند و هر کدام از آن ها با پسوندی که به ریشه اسم وصل می شوند نشان داده می شوند.

 • صرف فعل

فعل در زبان ترکی استانبولی مانند زبان فارسی به فاعل بستگی دارد و باید با فاعل مطابقت داشته باشد. ساختار فعل در زبان ترکی به صورت ریشه فعل + نشانه زمان ‌ساز + پسوند فاعلی است.

 • حرف تعریف

زبان ترکیه ای نیز مثل زبان فارسی حرف تعریف ندارد و حرف تعین نا معین در این زبان حرف “یک” است.

 • ساختار جمله

ساختار جمله در زبان ترکی استانبولی به صورت فاعل، مفعول و فعل می باشد که شبیه به ساختار جمله در زبان فارسی است.

 • حرف اضافه

حرف اضافه در زبان ترکی به این صورت است که بعد از اسم و به شکل پسوند می ‌آید که این کار برخلاف زبان فارسی می باشد.

 • حالت منفی و سوالی

زبان ترکیه ای استانبولی به دو شکل منفی می شوند که برای جملات اسنادی از فعل değil استفاده می شود که این فعل نیز مانند دیگر فعل ها به راحتی صرف می شود و بعد از مسند قرار می گیرند. برای جملاتی که فعل اصلی دارند پسوند –me به آخر فعل افزوده می شود. در زبان ترکی سوالی کردن جملات به این گونه است که از کلمه های پرسشی استفاده می شود و جای بقیه کلمه ها با هم عوض نمی شوند و فقط کلمه ای که جواب سوال است حذف شده و کلمه سوالی جایگزین آن می شود.

 • تطبیق آوایی

زبان ترکیه ای استانبولی نیز مانند دیگر زبان ها تطبیق آوایی دارد به این صورت که آوای حروف صدا دار در پسوندها باید با آوای حروف صدا دار کلمه ها برابر باشد به عنوان مثال زمانی که یکی از آوا ها بلند باشد باید بقیه آوا های کلمه نیز بلند باشند.

 • تکیه

تکیه روی کلمه ها در حالت تک کلمه ای روی هجای آخر کلمه ها است در حالی که در جمله تکیه کلمه ها عوض می شود.

به جمع هزاران آموزشگاه ثبت شده در نیکارو بپیوندید

گویش‌ های زبان ترکی استانبولی

زبان ترکیه ای استانبولی نیز گویش های مختلفی دارد که مهم ترین این گویش ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

 • گویش Rumelice را مهاجران منطقه ای Rumelian صحبت می کنند.
 • ساکنان ادرین به گویش Edrine صحبت می کنند.
 • در شرق ترکیه مردم با گویش Doğu صحبت می کنند و این گویش تحت تاثیر زبان آذری است.
 • در جنوب شرقی ترکیه مردم با گویش Güneydoğu صحبت می کنند و این گویش نیز تحت تاثیر زبان کردی است.
 • در شمال ترکیه مردم با گویش Karadeniz صحبت می کنند که بیشتر این گویش در اطراف دریای سیاه شنیده می شود.