معرفی بهترین کلاس نقاشی اردبیل

معرفی بهترین کلاس نقاشی اردبیل

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین کلاس نقاشی اردبیل بپردازیم، اما قبل از آن بهتر است کمی با این هنر آشنا شویم. هنر نقاشی یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین هنر هایی است که در سالیان طولانی مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است . گسترش و محبوبیت این هنر به اندازه ای است که مبالغ بسیار بالایی سالانه در تجارت هنر نقاشی مبادله می شود. هنر نقاشی از جمله هنر هایی است که در طول سالیان مورد توجه افراد مختلف جامعه قرار گرفته و از آن به جهت بیان مفاهیم متفاوت و مهمی در زندگی استفاده شده است.

نقاشی عمل بکار بردن رنگ دانه محلول در یک رقیق کننده و یک عامل چسپاننده (یک چسب) بر روی یک سطح (نگهدارنده) مانند کاغذ ، بوم یا دیوار است. این کار توسط یک نقاش انجام می شود. این واژه بخصوص زمانی به کار می‌رود که این کار حرفه شخص مورد نظر باشد. قدمت نقاشی در بین انسانها، شش برابر قدمت استفاده از زبان نوشتاری است.

تاریخچه نقاشی در ایران

تاریخچه نقاشی و ابزارهای آن به دوره انسان‌های ما قبل تاریخ و گستردگی فرهنگها باز می‌گردد و نشان دهنده یک پیوستگی، اگرچه شکسته شده در عهد عتیق است. نمونه‌های اولیه نقاشی در ایران بیشتر شامل نقاشی روی سفالینه هاست. بدعت نقاشی روی سفال را بیشتر محققان به ساکنان اولیه فلات ایران نسبت می‌دهند. از اولین نمونه نقاشی‌های بر جای مانده از عهد کهن نقاشی بر دیواره‌های غارهای لرستان می‌باشد که متعلق به بیش از ۱۲ هزار سال پیش است. نقش‌های به کار رفته شده روی سفالینه‌ها عبارتند از شکلهایی از حیوانات و طبیعت که بسیار ساده و هندسی رسم شده‌اند.

بحث دربارهٔ نقاشی قدیم ایرانی، غالباً هنر مینیاتور را به ذهنها می‌آورد. در واقع، مشهورترین و ارزنده‌ترین نمونه‌های هنر تصویری ایران را می‌توان بر صفحات نسخه‌های خطی و مرقعات ملاحظه کرد. با این حال بهتر است برای این گونه تصاویر به جای واژه مینیاتور از نگارگری استفاده کنیم. هنر نگارگری ایرانی-اسلامی از سده چهاردهم/هشتم تا سده هفدهم/یازدهم شکوفایی نمایان داشت؛ ولی آثار تصویری به جای مانده از ادوار پیش از اسلام تا زمان حمله مغولان، و همچنین آثار دیوارنگاری، پرده نگاری، قلمدان نگاری و غیره در قرون متاخر نیز جلوه‌هایی دیگر-اما کمتر شناخته شده-از نقاشی ایرانی به شمار می‌آیند.

بهترین آموزشگاه نقاشی اردبیل
بهترین آموزشگاه نقاشی اردبیل

معرفی بهترین کلاس نقاشی اردبیل

بعضی ها تصور می کنند که نقاشی یعنی تقلید طبیعت و انتظارشان از یک نقاش این است که هر آنچه می بیند به روی بوم منتقل سازد. این انتظار غلط راه را به روی خلاقیت هنری و گسترش اندیشه بسته و او را در چارچوب تقلید و دو باره سازی و واقعیات محدود می سازد. نقاشی یعنی به وجود آوردن پدیده ای که وجود خارجی ندارد و هنرمند با ابزارهایی که در اختیار دارد آن پدیده را از نیستی به هستی در می آورد. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین کلاس نقاشی اردبیل ب‍پردازیم.

آموزشگاه نقاشی ایده

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی نقش دل

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی چایچی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی بهار

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

معرفی بهترین کلاس زبان اردبیل
معرفی بهترین کلاس موسیقی اردبیل
معرفی بهترین کلاس کامپیوتر اردبیل
معرفی بهترین باشگاه بدنسازی اردبیل
معرفی بهترین کلاس فوتبال اردبیل
معرفی بهترین باشگاه بیلیارد اردبیل
معرفی بهترین باشگاه رزمی اردبیل

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نمی دونی چه کلاس یا دوره ای برای فرزندت مفیدتره؟
کلیک کن