campain
معرفی بهترین کلاس شنا کرج

معرفی بهترین کلاس شنا کرج

شنا از ورزش های پرطرفداری است که نمیتوان برای یادگیری آن خودآموز عمل کرد یا از افراد یرمتخصص کمک گرفت چرا که به دلیل قرار گرفتن در حجم زیادی از آب، می تواند خطراتی جبران ناپذیر برای افراد داشته باشد، به همین دلیل بسیار مهم است که در انتخاب کلاس شنا دقت کنید و آن را به کمک مربیان کاربلد و حرفه ای و در استخرهای معتبر پیگیری کنید. البته یافتن این موارد به خصوص در شهرهای بزرگ که با تنوع بیشتری از مراکز آموزش شنا مواجه هستند، کار چندان ساده ای نیست. نیکارو در این مقاله شما را با بهترین کلاس شنا کرج آشنا می کند تا با در نظر گرفتن معیارهای خود، مناسب ترین کلاس شنا کرج را برای خود انتخاب کنید.

تاریخچه شنا در جهان

شواهد باستان شناسی نشان می دهند که قدمت شنا و شنا کردن به 2500 سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن های آشور و یونان و روم باستان باز می گردد.

آنچه از گذشته آموزش شنا می دانیم بر اساس یافته هایی است که از «حروف تصویری» هیروگلیف مصریان به دست آورده ایم.

یونانی های باستان و رومی ها شنا را جزو برنامه های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند. و مانند الفبا یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده است. شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد باز می گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد.

در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می شد. مسابقات سازمان یافته شنا در قرن 19 میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت. از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه می افتادند یا حتی پیش تر شنا می آموختند.

برخی عدم تمایل اروپائیان به شنا را در سده های میانه ترس از گسترش و سرایت عفونت و بیماری های مسری می دانند از طرفی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد در سواحل بریتانیای کبیر در اواخر قرن 17 میلادی از شنا در آب به عنوان وسیله ای برای درمان استفاده می شود.

البته تا پیش از قرن نوزدهم شنا به عنوان تفریح و ورزش در میان مردم جایگاهی پیدا نکرد.

معرفی بهترین کلاس شنا کرج

بهترین کلاس شنا کرج

اساسا کلمه خوب یا بهترین از دید هر کس متفاوت است، اما همانطور که ابتدا گفتیم استخر های شنا نامبرده شده طبق بازخوردها و نظرات کاربران در سال جدید جزو برترین ها می‌باشند و دارای خدمات باکیفیت در زمینه آموزش و تمرین شنا به صورت آمموزشی یا تفریحی هستند. در لیست زیر تعدادی از بهترین استخر شنا در کرج را مشاهده میکنید.

کلاب شنا خاطره

  • مدیریت: خانم خاطره کرباسی
  • واقع در حصارک: استخر خوارزمی و عظیمیه: استخر مشکات
  • آموزش شنا ویژه بانوان، مبتدی،پیشرفته، کودکان،بزرگسالان، خصوصی و نیمه خصوصی زیر نظر:مربی با سابقه از تهران،  مربی رسمی فدراسیون شنا، نجات غریق رسمی فدراسیون نجات غریق، هیدروتراپیست (مربی رسمی آب درمانی فدراسیون نجات غریق)، داور رسمی فدراسیون شنا

مشاهده صفحه آموزشگاه

استخر نور جهان نما

  • واقع در شهرک جهان نما

مشاهده صفحه آموزشگاه

استخر اقتدار

  • واقع در جاده ملارد

مشاهده صفحه آموزشگاه

این مطلب را هم از دست ندهید:

7 مورد از مهمترین معیارهای انتخاب کلاس شنا

سایر استخر های شنا در کرج

استخر های شنا معرفی شده کلاس های آموزش شنا و سانس های شنا تفریحی مختلفی برگزار می‌کنند. کلاس های شنا عمدتا در سطوح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شود. برای اطلاع از جزئیات هریک از دوره های شنا کرج کافیست روی نام استخر کلیک کنید تا اطلاعات تکمیلی را مشاهده کنید.

دوره های شنا در کرج

اکنون که با استخر های شنا کرج آشنا شدید، اگر می‌خواهید از جزئیات دوره ها مثل تعداد جلسات، شهریه، مربیان و اطلاعات دیگر با خبر شوید، روی دکمه مشاده دوره ها در کادر زیر کلیک کنید تا بتوانید کلاس شنا کرج که توسط باشگاه های مختلف برگزار می‌شود را ببینید.

بهترین کلاس‌ شنا در کرج

برای مشاهده برترین کلاس های شنا کرج روی دکمه زیر کلیک کنید.

فواید ورزش شنا

افراد مختلف می‌توانند ۱۵۰ ‌دقیقه ورزشی هفتگی خود را با شنا انجام دهند. ورزش شنا فواید مختلفی دارد که به شرح زیر است:

۱. به کارگیری تمام بدن

شنا تمام گروههای عضلانی بدن را به کار می‌گیرد. یک فرد باید از عضلات دست، پا، میان تنه و شکم برای شنا کردن استفاده کنند. شنا همچنین باعث بالا رفتن ضربات قلب بدون افزایش استرس می‌شود این ورزش قدرت و حجم عضلات را افزایش می‌دهد و ورزش را کنترل می‌کند.

۲. افزایش قدرت قلبی – عروقی

ورزش‌های قلبی – عروقی ورزش‌هایی هستند که قلب، ریه‌ها و  سیستم عروقی بدن را به کار می‌گیرند. شنا جزو این گروه از ورزش‌ها است. بررسی‌ها نشان داده است افرادی که شنا می‌کنند نسبت به افرادی که فعالیتی ندارند. ۵۰ درصد کمتر در مرضی مرگ قرار دارند. شنا فشار خون را کاهش می‌دهد و قند خون را کنترل می‌کند.

۳. مناسب برای همه سنین و همه بدن‌ها

افراد با آمادگی جسمانی مختلف و سن مختلف می‌توانند شنا کنند. تنها باید شدت شنا را مناسب شرایط خود انتخاب کنند.

۴. شنا یک مهارت است

شنا کردن علاوه بر افزایش سلامتی یک مهارت است و می‌تواند حتی در شرایط خاص جان شما را نجات دهد.

۵. شنا برای افراد آسیب دیده مناسب است

افرادی که آرتروز دارند و نمی‌توانند ورزش‌های شدید انجام دهند، می‌توانند شنا کنند ، زیرا آب به عضلات  و مفاصل فشاری وارد نمی‌کند.

۶. شنا برای معلولان مناسب است

افرادی که معلولیت جسمی دارند می‌توانند شنا کنند و این ورزش برای آنها راحت‌تر است.

۷. شنا به افرادی که آسم دارند، کمک می‌کند

شنا توانایی ریه‌ها را افزایش می‌دهد و تنفس را کنترل می‌کند. هوای مرطوب داخل استخر نشانه‌های بیماری آسم را کاهش می‌دهد.

۸ . بهتر شدن شرایط بیماران MS با شنا

افرادی که MS دارند می‌توانند با شنا کردن شرایط بهتری پیدا کنند. شنا درد را دراین بیماران کاهش می‌دهد و از خستگی و افسردگی جلوگیری می‌کند.

۹. شنا برای زنان خطر ندارد

زنان بارداری که به دلیل ‌اضافه وزن ممکن است با انجام ورزش‌های شدید آسیب ببینند. شنا برای این افراد خطری ندارد و راحت‌تر است.

۱۰ . کالری سوزی بالای شنا

شنا یکی از بهترین ورزش‌ها برای کالری سوزی است. میزان کالری سوزی شنا به شدت ورزش و بدن فرد بستگی دارد.

۱۱. نشاط بخش بودن شنا

افرادی که حوصله ورزش کردن ندارند، می‌توانند شنا را انتخاب کنند. این ورزش‌ نشاط بخش است و فرد را خسته نمی‌کند.

۱۲. افزایش کیفیت خواب

ورزش برای افرادی که به دنبال داشتن خواب بهتر هستند و بی خوابی دارند، مناسب است.

۱۳. بهبود بخشیدن به روحیه

ورزش باعث ترشح آندورفین می‌شود. به ‌این‌ ترتیب روحیه و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.

۱۴. کنترل استرس با شنا

شنا باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود.

۱۵. کم هزینه و قابل دسترس

بسیاری از شهرها استخرهایی با قیمت‌های متفاوتی دارند که اکثر مردم می‌توانند به راحتی از این امکانات استفاده کنند.

دنبال کلاس میگردی؟
بهتر نیست قبلش توانمندی‌هات رو بشناسی!؟

سنجش توانایی‌های ذهنی با استفاده از جدیدترین آزمون‌های کامپیوتری و منطبق با استانداردهای جهانی توسط متخصصین روانشناس
*ویژه ۷ تا ۱۸ سال*
*برای مشاوره رایگان فرم را تکمیل کنید*

سؤالات متداول

اگر به دنبال ثبت نام در کلاس شنا باشید، احتمالا سؤالات مختلفی برایتان پیش می‌آید. در ادامه به پاسخ تعدادی از سؤالات متداول در رابطه با کلاس شنا می‌پردازیم. در صورتی که پاسخ سؤال خود را پیدا نکردید، در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم.

شهریه کلاس شنا بسته به شهر محل سکونت و سطح مربی مربوطه، متفاوت است. کلاس‌های شنا به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی تشکیل می‌شوند. هرچقدر تعداد افراد در یک گروه بیشتر باشد هزینه کلاس‌ها کمتر می‌شود.

می‌توانیم هر زمانی که بخواهیم فرزندمان را با آب آشنا کنیم، هرچند بیشتر دکترها توصیه می‌کنند حداقل چند ماه پس از تولد کودک صبر کنیم. شاید بعضی از ما شناگران خوبی باشیم، در این صورت آموزش شنا به فرزندانمان را خودمان می‌توانیم به عهده بگیریم. اگر اعتمادبه‌نفس کافی نداریم می‌توانیم در کلاس‌های در آغوش (نوزاد در آغوش مادر) که فعلا در مراکز محدودی ارائه می‌شود، شرکت کنیم. معمولا این نوع کلاس‌ها برای نوزادان شش ماهه قابل ارائه هستند.
تا چهار سالگی، بیشتر کودکان آمادگی لازم برای آموزش‌های رسمی و حرفه‌ای‌تر را دارند. در واقع، کودکان پیش‌دبستانی‌، روزانه آموزش‌های زیادی می‌بینند، در نتیجه اضافه کردن آموزش شنا به فعالیت‌های ورزشی‌شان منطقی به نظر می‌رسد.

بیشتر کلاس‌های شنا یک ساعته برگزار می‌شوند. اگر کلاس طولانی باشد، ممکن است کودکان سردشان شود و تمرکزشان را از دست بدهند. علاوه بر این، اگر کودکان مبتدی باشند، تعداد تمرین‌هایی که دارند کم است و مجبور می‌شوند حرکات تکراری و کسل‌کننده انجام دهند و انگیزه‌شان را برای یادگیری شنا از دست بدهند.

همه افراد در هر شرایط و سن ؛ به خوبی شنا را یاد خواهند گرفت . چرا که شنا یک فعالیت بدنی است و با تمرین حاصل می شود و همین امر موجب می شود که شاید فردی که به دلیل شرایط سنی ویا بدنی قابلیت اجرای کمتری دارد کمی دیرتر فراگیرد اما نکته مهم آن است که در نهایت به خوبی شنا خواهد کرد . شناآموزان زیادی بوده اند که در ابتدا همین سوال مانع آغاز مسیر برای آنها بوده است ولی با صحبت با آنها و ایجاد اعتماد به یادگیری در آنها ؛ مسیر فراگیری شنا را آغاز نموده اند و در حال حاضر به راحتی شنا نموده و از ورزش مفرح لذت می برند . شناآموزانی که برخی از آنها 60 یا 70 سال داشته اند .

سن بالا ویا شرایط خاص بدنی مانند نداشتن و یا نقص یک یا چند عضو به هیچ عنوان مانع یادگیری نیست و همه افراد به خوبی شنا را فرا خواهند گرفت . این عوامل تنها مدت زمان یادگیری را تحت تاثیر قرار می دهند و ممکن است دوره یادگیری کمی طولانی تر شود .

2.3/5 - (13 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 
از استعدادیابی تا انتخاب کلاس
 
استعدادیابی بر اساس علوم شناختی
 
*ویژه 7 تا 18 سال*
 
*برای مشاوره رایگان فرم را تکمیل کنید*