معرفی بهترین کلاس بدمینتون شرق تهران

معرفی بهترین کلاس بدمینتون شرق تهران

در این مطلب میخواهیم به معرفی بهترین کلاس بدمینتون شرق تهران پس تا انتها همراه ما باشید.

بدمینتون، ورزشی با استفاده از راکت و گوی پر دار به انجام می رسد،
امروزه بدل به ورزشی محبوب گردیده است.
این ورزش به علت محبوبیت فزاینده ی خود در سال 1992 به جمع رشته های موجود در المپیک افزوده شد.
این بازی شامل دو بازی کن در برابر یک دیگر (انفرادی)
و یا دو جفت بازی کن در برابر هم (دوبل) می شود.
هدف در این بازی اصابت دادن گوی پردار به نیمه ی زمین حریف است.

آشنایی با برخی از اصطلاحات بدمینتون

راکت

راکت وسیله ی است که توسط یک بدمینتون باز برای ضربه زدن به گوی پردار مورد استفاده قرار می گیرد. وزن راکت حدوداً به 3 اونس می رسد و طول آن تقریباً 27 اینچ است. امروزه معمولاً قاب راکت بدمینتون از بور، گرافیت، کربن و یا سفال ساخته می شود. آنها هم چنین از فیبرهای کربن و کامپوزیت های گرافیتی – پلاستیکی نیز ساخته می شوند. این مواد به بازی کن این امکان را می دهند تا کنترل بهتری را در حالت تدافعی بر روی گوی پردار داشته باشند و به هنگام وارد آوردن ضربه ی اسمش نیروی بیشتری را وارد آورند. رشته ها یا با استفاده از الیاف مصنوعی و یا مواد طبیعی ساخته می شوند. رشته های طبیعی با استفاده از دل و روده ی گراز ساخته می شوند و کنترل و احساس بیشتری را به راکت می بخشند، اما آنها گران قیمت و کم دوام هستند.

گوی پر دار

این گوی که با نام پرنده نیز شناخته می شود، جسم پرتاب شونده ای است که برای رد و بدل نمودن در بازی بدمینتون مورد استفاده قرار می گیرد. این گوی، مخروطی شکل است و یک طرف آن رو باز است. قسمت پایین این گوی از یک چوب پنبه تشکیل می شود که در لایهای از چرم پوشیده شده است. در این چوب پنبه معمولاً وجود پرهای اردک و غاز به کار گرفته می‌شود. این پرها به پرنده حالتی ایرودینامیک می بخشند. با این وجود، با پیشرفت این بازی ضربه ها نیز به نحو فزاینده ای قدرتمند گردیده اند و رالیها طولانی تر شده اند. این امر منجر به معیوب شدن گوی پردار می شود، جایی که گوی پس از انجام 2 تا 3 رالی می شکند. از این رو سازندگان گوی های پر دار در محصولات خود به جای پر از پوششی نایلونی استفاده مینمایند.

سرو کردن و یا سرویس زدن

در زمان زدن سرویس، حریفان در دو طرف مقابل زمین های سرویس و به شکلی مورب می ایستند. آن گاه زننده ی سرویس گوی پردار را به سمت زمین سرویس حریف خود میزند. سرویس زن در زدن سرویس خود ملزم است تا از ارتفاع پایین کمر خود، و در حالی که سر راکت رو به پایین قرار دارد به گوی پردار ضربه وارد نماید.

زمین سرویس

به منطقه ی محدود شده ی زمین بازی که پس از زدن سرویس گوی پر دار اجازه ی فرود آمدن در آن را دارد اصطلاحاً زمین سرویس میگویند. زمین سرویس در بازی های تک نفره و دو نفره متفاوت است. در صورتی که گوی پردار بر روی هر نقطهای در خارج از محدوده ی سرویس فرود آید، خطا محسوب می شود و خطای سرویس اعلام میگردد.

معرفی بهترین کلاس بدمینتون شرق تهران
معرفی بهترین کلاس بدمینتون شرق تهران

لینک های مرتبط:

بهترین کلاس بدمینتون مشهد
معرفی بهترین کلاس بدمینتون غرب تهران

منبع: راسخون

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.