کلاس بازیگری اصفهان

معرفی بهترین کلاس بازیگری اصفهان

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین کلاس بازیگری اصفهان بپردازیم؛ بنابراین اگر ساکن شهر اصفهان هستید و به بازیگری علاقه دارید، تا انتها با ما همراه باشید.

ما در این صفحه بهترین اموزشگاه های بازیگری اصفهان را به شما معرفی کرده ایم که عموما دوره های آموزشی مربوط به هنرهای نمایشی و سینما و تلویزیون ارائه می دهند. مانند کلاس بازیگری در اصفهان، کلاس کارگردانی، کلاس فیلمنامه نویسی، کلاس فن بیان و گویندگی، گریم و طراحی چهره، طراحی صحنه و… .

بازیگری یکی از شغل هایی است که ممکن است هر شخص سودای رسیدن به آن را داشته باشد. در بازیگری فرد باید حالت و رفتار مردم را مطالعه کند تا بتواند آن را به خوبی اجرا کند. برای معرفی رشته بازیگری می توان این طور گفت که این رشته هنر جان بخشیدن به شخصیت هاست.

چگونه بازیگر شویم؟

اول از همه این را بدانید که بازیگری یک شغل نیست، یک علاقه و هنر است، پس به خاطر اهداف مادی وارد دنیای بازیگری نشوید. البته این نکته هم غیر قابل انکار نیست که اگر بتوانید بازیگر موفقی شوید، منفعت مادی بسیار زیادی برایتان به همراه خواهد داشت. با این حال نباید صرفا به خاطر اهداف مادی وارد دنیای بازیگری شوید.

با نگاهی به دور و برمان میبینیم افراد بسیاری به خصوص جوانان علاقه به بازیگری داشته و آرزویشان این است که روزی در سینمای کشور یک سوپراستار شوند. وقتی هدف این جوانان را جویا می شویم بعضی به خاطر شهرت و مشهور شدن می‌خواهند بازیگر شوند «به قول خود ما عشق شهرت باعث شده به دنبال بازیگری بروند» و دسته‌ای دیگر به خاطر درآمد و پول! این افراد تصورشان این است كه هر كس بازیگر شود درآمد بسیار بالایی خواهد داشت، اما همواره چنین نیست.

بازیگری چیست و راه رسیدن به آن چگونه است؟

افراد كمی پیدا می‌شوند كه صرفا به خاطر علاقه به هنر و هنرمند شدن میخواهند بازیگری و كارگردانی و اجرای هنری سر صحنه را به صورت حرفه‌ای بیاموزند. در ادامه برخی شرایط و نحوه بازیگری، مصائب این حرفه و چند نکته درمورد بازیگری به شما ارائه می‌کنیم.

 • شروع كار در كلاس‌هاي آموزش تئاتر و كسب مهارت حقیقی در اساس بازیگری تئاتر، در کنار آشنایی با كارگردانان و بعضی چهره‌هاي مشهور، و در نهاست ایجاد رابطه با دست‌اندركاران معتبر می‌تواند راهی برای ورود به حرفه بازیگری باشد.
 • ثبت نام در كلاس‌هاي بازیگری، مثل كلاس‌هاي بازیگری كه چهره‌هاي مشهور سینما برگزار می‌كنند، می‌تواند کلید دیگر ورود به بدنیای بازیگری باشد.
 • شركت در كنكور هنر و تحصیلات دانشگاهی مرتبط با رشته بازیگری و آشنایی با این هنر نیز یکی دیگر از راه‌های بازیگر شدن اسن.
معرفی بهترین کلاس بازیگری اصفهان

معرفی بهترین کلاس بازیگری اصفهان

اگر به بازیگری و پشت دوربین رفتن و یا حتی مشهور شدن علاقه دارید، قطعا نیاز به آموزش در این حوزه خواهید داشت. معمولا بیشتر بازیگران موفق یا در رشته بازیگری تحصیل کردند یا در کلاس‌های مختلف شرکت کردند، اگرچه هستند کسانی که بدون دانشگاه یا کلاس در دنیای بازیگری به جایی رسیدند. اما اگر یک مقایسه ساده انجام دهید می بینید که تعداد کسانی که بدون تحصیل در این کار موفق هستند، بسیار کم و ناچیز است.

بیشتر این بازیگران بدون شناخت و تحصیل مطالعات زیادی در زمینه بازیگری انجام می‌دهند تا از تمام اتفاقات و باید و نباید های این حرفه اطلاعات کافی داشته باشند. اگر بعد از دانستن این نکات هنوز به دنبال بهترین کلاس بازیگری اصفهان هستید، لیستی از بهترین کلاس های بازیگری در اصفهان را برای شما آماده کردیم. این موسسات سینمایی برگزارکننده کلاس های بازیگری در اصفهان برای سطوح مختلف هستند. شما می‌توانید ویژگی های خاص هر آموزشگاه را همراه با نظرات دیگر کاربران در صفحه آموزشگاه، مشاهده کنید. به علاوه برخی از این موسسات برگزارکننده کلاس تئاتر در اصفهان نیز هستند. کافیست با هر مجموعه تماس بگیرید و جزئیات را جویا شوید.

آموزشگاه بازیگری نارسیس و ناردیس

 • مدیریت: خانم نرگس صابری
 • واقع در خیابان هشت بهشت شرقی
 • دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای و فعالیت زیر نظر وزارت کار و امور اجتماعی.
 • بهره مندی از اساتید مجرب و تحصیل کرده
 • برگزاری دوره های تخصصی بازیگری تئاتر، عکاسی، زبان، موسیقی، خبرنگاری و … 

آموزشگاه سینمایی نارسیس به صورت ویژه دوره های: نمایش، موسیقی، زبان خارجی، فن بیان، شاهنامه خوانی و … را برای کودکان 3 تا 6 سال و 7 تا 13 سال برگزار می کند. آموزشگاه سینمایی نارسیس و ناردیس یکی از بهترین مراگز آموزش تخصصی سینما، تئاتر، موسیقی، عکاسی، زبان، خبرنگاری و دوره های مشابه در اصفهان است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه بازیگری کاوش

 • مدیریت: آقای احسان جانمی
 • واقع در ابتدای خیابان توحید
 • برگزاری دوره های بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، گویندگی، موسیقی تئاتر و خلاقیت نمایشی
 • از اساتید آموزشگاه بازیگری کاوش، میتوان به فرزاد قاسمی، فریدون سورانی، رسول هنرمند، مژگان ابطحی، پریا انصار، مهدی شهداد، احسان جانمی و مائده وحیدی اشاره کرد.
 • از مزایای آموزشگاه بازیگری کاوش اصفهان می‌توان به این موارد اشاره کرد: موقعیت مکانی عالی، اساتید هنرمند، با سابقه و تحصیل کرده، دو پلاتو و محل تمرین برای هنرجویان، کتابخانه تخصصی تئاتر، بکارگیری هنرجویان در پروژه های تئاتر و سینما، راه یابی هنرجویان برتر به گروه نمایش کاوش و بازی در حداقل یک نمایش بلافاصله پس از اتمام دوره.
 • گروه تئاتر آموزشگاه سینمایی کاوش یکی از فعال‌ترین گروه‌های تئاتر اصفهان است و هر ساله در نمایشگاه‌ها و مسابقات مختلف برنده شده و لوح تقدیر دریافت می‌کند.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه بازیگری پویا نما

 • مدیریت: خانم مطهره احمدپور
 • شعبه اول در شهرستان مبارکه و شعبه دوم در سپاهان شهر
 • موقعیت مکانی مناسب جهت همشهریان عزیز اصفهان و حومه
 • از بهترین آموزشگاه های سینمایی در اصفهان و شناخته شده در سطح بین المللی
 • برگزارکننده ورکشاپ ها، دوره ها و کلاس های تخصصی برای کسب مهارت هنرجویان
 • تشویق هنرجوها و شناخت استعدادهای برتر برای شرکت در جشنواره و المپیاد های فیلمسازی در ایران و خارج از ایران
 • پشتیبانی و تشویق هنرجوها برای فعالیت در پروژه های حرفه ای
 • ارائه مدرک معتبر به هنرجویان در پایان هر دوره
 • مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فنی و حرفه ای
 • همکاری با اساتید برجسته و فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های ایران و خارج از ایران
 • برگزارکننده دوره های بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، فیلمنامه نویسی،تدوین، فن بیان، گویندگی و دوبله، اجرا، انیمیشن، جلوه های ویژه سینمایی

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه بازیگری شهرزاد

 • مدیریت: آقای هادی مسعودی
 • واقع در خیابان شیخ بهایی
 • از بهترین آموزشگاه های سینمایی در اصفهان
 • برگزارکننده ورکشاپ ها، دوره ها و کلاس های تخصصی برای کسب مهارت هنرجویان
 • ارائه مدرک معتبر به هنرجویان در پایان هر دوره
 • همکاری با اساتید برجسته مثل علی اعتمادی و رادنوش مقدم
 • برگزارکننده دوره های بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه، گریم، نمایش کودک و عروسکی، فن بیان، گویندگی و دوبله

مشاهده صفحه آموزشگاه

سایر آموزشگاه های بازیگری در اصفهان

در جدول زیر به معرفی سایر کلاس بازیگری اصفهان همراه با آدرس حدودی می‌پردازیم. با کلیک روی نام هر اموزشگاه بازیگری می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر شامل آدرس، شماره تماس، نظرات کاربران و توضیحات مجموعه را مشاهده کنید. آموزشگاه های بازیگری معرفی شده در لیست علاوه بر کلاس بازیگری، کلاس های کارگردانی، تدوین، عکاسی، فیلمبرداری، فیلمنامه نویسی و کلاس‌های دیگر نیز برگزار می‌کنند.

نام آموزشگاه محدوده آدرس
آموزشگاه بازیگری کاوش ابتدای خیابان توحید
آموزشگاه بازیگری نارسیس و ناردیس خیابان هشت بهشت شرقی
مجتمع آموزشی آفاق خیابان جابر انصاری
آموزشگاه بازیگری نیک پندار نوین خیابان شیخ صدوق شمالی
آموزشگاه بازیگری میم خیابان مشتاق اول
آموزشگاه بازیگری فروردین سه راه سیمین

تست بازیگری در اصفهان

اگر به دنبال شماره تماس تست بازیگری در اصفهان هستید، کافی است صفحات اینستاگرامی یا کانال‌های تلگرام پر مخاطب مربوط به شهر خود را دنبال کنید. هر زمان فیلمسازان به دنبال جذب بازیگری باشند، در این بسترها فراخوان بازیگری می‌دهند و فرصتی برای شما فراهم می‌شود تا در تست بازیگری اصفهان شرکت کنید و در صورت قبولی در تست، بتوانید در فیلم حضور پیدا کنید.

برای شرکت در تست بازیگری فراخوان فیلم، معمولا نیازی به هزینه نیست و می‌توانید برای تست بازیگری رایگان در اصفهان اقدام کنید. جدا از فیلمسازان که ممکن است برای ساخت فیلم به دنبال جذب بازیگر باشند، اکثر موسسات سینمایی معتبر پس از پایان دوره های بازیگری از هنرجویان تستس بازیگری می‌گیرند. افرادی که بتوانند با موفقیت تست ها را پست سر بگذارند و استعداد خود را نشان دهند، به گروه های مختلف فیلمسازی معرفی می‌شوند. برای طلع از فرصت های تست، روی تست بازیگری در اصفهان ۱۴۰۰ کلیک کنید.

دوره های بازیگری در اصفهان

اکنون که با آموزشگاه‌های بازیگری در اصفهان آشنا شدید، اگر می‌خواهید از جزئیات دوره ها مثل تعداد جلسات، شهریه، مدرس و اطلاعات دیگر با خبر شوید، روی دکمه مشاده دوره ها در کادر زیر کلیک کنید تا بتوانید دوره‌های بازیگری در شهر اصفهان که توسط آموزشگاه های مختلف برگزار می‌شود را ببینید.

توانایی های مورد نیاز برای بازیگری

در دوران کودکی بسیاری از بچه ها، به نقش بازی کردن علاقه دارند و رویای ستاره شدن را در ذهن خود می پروارند. والدین هم وفتی متوجه این همه علاقه فرزند خود می شوند، فکر می کنند کودکان حتما استعداد بازیگری دارد و مدام او را به مکان های مختلف برای دادن تست می برند. برخی از این کودکان استعداد خوبی دارند، و برخی دیگر واقعا خیر؛ تنها در عالم کودکی برای خود بازی می کنند.

حرفه بازیگری در کنار جذابیت هایی مانند معروف شدن، یک حرفه بسیار حساس است، و تنها نمی توان گفت چون در کودکی یا نوجوانی همه اطرافیان از نقش بازی کردن های من خوششان می آمد، من بازیگر خوبی می شوم.

از جمه مهارت ها و شایستگی های لازم برای یک بازیگر می توان به مهارت ارتباطی و شنیداری خوب، وقت شناس بودن، اعتماد به نفس، توانایی صحبت در جمع و جلوی دوربین، توانایی تحلیل و تفسیر نقش ها، علاقه مند به کار گروهی برای همکاری با تیم، روحیه پذیرفتن انتقادات مثبت و منفی از سمت مخاطبان، انظباط شخصی، تحمل سختی به دلیل کار در ساعات طولانی، داشتن حداقل چند مورد مهارت های اضافی مانند نواختن موسیقی، آواز خواندن، رانندگی و …، اشاره کرد.

بازار کار و آینده شغلی رشته بازیگری در ایران

یکی از مهم ترین مسائلی که فرد قبل از انتخاب رشته به آن فکر می کند، وضعیت بازار کار آن رشته است. اگر به طور صادقانه بخواهم بگویک این حرفه دارای بازار کار تضمین شده و عالی نیست. بیشتر هنرجویانی که وارد این رشته می شوند، این امید را دارند که در فیلم ها بازی کنند و در تلویزیون نشانده داده شوند، اما به دلیل محدودیت هایی در نوع متن فیلمنامه ها، انتخاب بازیگران، هزینه ها و دیکر موارد این دانشجویان نمیتوانند به خوبی وارد بازار کار شوند و با چالش های بیساری روبرو هستند.

همچنین این افراد به اصطلاح باید بسیار خاک صحنه را بخورند تا به مهارت کافی برای پذیرش و ایفای نقش داشته باشند. همچنین حتی افراد خیلی با سابقه ممکن است به صورت فصلی کار داشته باشند و در زمان هایی از سال شغل نداشته باشند، به همین خاطر این افراد باید به فکر یک شغل دومی هم برای خود باشند. حال که کمی با این هنر پر طرفدار و شرایط کاری آن آشنا شدید، در ادامه به معرفی بهترین کلاس بازیگری اصفهان می‌پردازیم.

کلید طلایی نزدیک شدن به دنیای بازیگری

کلید طلایی بازیگر شدن برای علاقمندان به بازیگری، ابتدا استعداد و آموزش بازیگری در مراکز “معتبر”، و سپس کسب تجربه است. بسیاری از جوانان پس از گذراندن دوره های مختلف به امید بازی کردن در فیلم ها و سریال ها و بی نتیجه ماندن تلاش هایشان سردرگم مانده و مایوس از ادامه مسیر می مانند. چرا که انتخاب بازیگران این مجموعه ها، شرایطی دارد که در مقالات دیگر به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد. با این حال چند نکته را با شما در میان می‌گذاریم.

بسیاری از هنرجویان این موسسات با برپایی گروههای جوان و مستعد تئاتری اقدام به برگزاری یک نمایش صحنه ای می نمایند، تا از این طریق هم به کلید طلایی بازیگری یعنی تجربه از طریق تئاتر دست یابند و هم آموزش های خود را محک بزنند.

بنابراین تغییر مسیر ابتدایی از سینما به تئاتر (به شرطی که استعداد بازیگری داشته و مراحل آموزش بازیگری خود را تمام و کمال در یک موسسه معتبر گذرانده باشید) می تواند راهگشا باشد، اما نه برای همه.

سینما و تئاتر نسخه همگانی ندارد. این راه، ممکن است یکی از بهترین توصیه ها برای تجربه اندوزی باشد، اما هزاران راه دیگر نیز وجود دارد. اینکه چه کسی باید این راه را تشخیص دهد؟

جوابش ساده است! اهل فن این رشته می توانند بهترین توصیه ها را به شما نمایند. بنابراین اگر بازیگر موفقی را دیدید به جای سلفی گرفتن با او، می توانید از اطلاعات و تجربیات او استفاده کنید! شرکت در کلاس بازیگری و کلاس تئاتر اصفهان نیز به همین دلیل می تواند برای شما مفید باشد.

سؤالات متداول

اگر به دنبال یادگیری بازیگری باشید، احتمالا سؤالات زیادی در ذهنتان دارید. در ادامه به پاسخ تعدادی از سؤالات متداول در رابطه با کلاس بازیگری می‌پردازیم. در صورتی که پاسخ سؤال خود را پیدا نکردید، در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم.

ممکن است بعضی اموزشگاه ها به صورت مقطعی یا کارگاهی کلاس بازیگری رایگان برگزار کنند، اما این کلاس های رایگان نهایتا در قالب یک جلسه آموزشی هستند و هیچ موسسه ای دوره جامع بازیگری رایگان برگزار نمی‌کند.

به طور کلی بازیگری نیز مشابه اکثر رشته‌های هنری هزینه نسبتا بالایی دارد. حتی می‌توان گفت بازیگری به دلیل اینکه طرفداران بسیار زیادی دارد، در مقایسه با سایر رشته های هنری گرانتر است. هزینه کلاس بازیگری مثل هر کلاس دیگری به عوامل مختلف بستگی دارد. تعداد شرکت کنندگان کلاس، سطح تجربه و تخصص مدرس، میزان سابقه آموزشگاه، تعداد جلسات در هر ترم و عواملی از این قبیل همگی بر روی شهریه کلاس بازیگری در کرج تاثیر می‌گذارند. هزینه کلاس بازیگری نوسان زیادی دارد و می‌توان گفت هزینه کلاس بازیگری در اصفهان از 1 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان به ازای هر ترم متغیر است. این مقدار در تهران می‌تواند تا 15 میلیون تومان به ازای یک دوره 3 ترمی نیز برسد.

در بحث آموزش همیشه تنوع زیادی وجود داشته، همینطور در مورد کیفیت آموزشگاه ها نیز تفاوت وجود دارد. آموزشگاه هایی که مجوز درجه ۱ هنری دارند هزینه آموزش بیشتری دارند و این هم بخاطر کیفیت و امکانات و اساتید بهتر هست.

 • در دوره های اموزش سینمایی کودکان هزینه های آموزش معمولا کمتر است.
 • در دوره مقدماتی معمولا هزینه آموزش کمتر است.
 • در دوره بزرگسال و یا دوره های پیشرفته هزینه آموزش بیشتر میشود.

 همچنین می‌توانید مقاله قیمت کلاس بازیگری در شهرهای مختلف را مطالعه کنید.

کلاس های بازیگری محلی برای آموزش فنون بازیگری هستند و وظیفه ای برای شرکت دادن هنرجوها در پروژه های فیلمسازی ندارند، همانطور که یک آموزشگاه موسیقی یا زبان وظیفه معرفی هنرجو به کنسرت یا گروه موسیقی را ندارد. با این حال بسیاری از آموزشگاه های بازیگری در صورت به پایان رساندن دوره جامع توسط هنرجو، در صورتی که متوجه شوند استعداد مناسبی دارد، او را به گروه های فیلمسازی معرفی می‌کنند تا مسیر هموارتری پیش رو داشته باشد.

خیر، آموزشگاه های بازیگری جزو آموزشگاه های آزاد هنری هستند و برای ثبت نام در کلاس ها نیاز به تست دادن نیست و با مدارک شناسایی میتوانید اقدام به ثبت نام کنید. با این حال بعضی از موسسات سینمایی به دلیل اینکه تعداد متقاضیان کلاس بازیگری زیاد است، آزمون ورودی یا تست بازیگری برگزار می‌کنند تا اولویت ثبت نام برای افرادی باشد که استعداد بیشتری دارند.

اگر دوست دارید در فیلم بازی کنید و تست بازیگری بدهید، بهتر است کانال‌های خبری شهر خود را دنبال کنید. هر زمان یک دفتر فیلمسازی نیاز به بازیگر در پروژه ای داشته باشد، معمولا در کانال های پر مخاطب اینستاگرامی یا تلگرامی همان شهر فراخوان می‌دهد. شما میتوانید برای تست بازیگری مراجعه کرده تا شانس شرکت در فیلم یا پروژه هنری را داشته باشید.

اصولا کلاس های بازیگری بصورت دوره ای هستند و شما باید ابتدا در دوره مقدماتی و سپس در دوره های پیشرفته شرکت کنید. مدت یک دوره معمولا بین 1 تا 3 ماه است  و اگر بخواهید تمام دوره ها را شرکت کنید، ممکن است بین 6 تا 12 ماه زمان ببرد. مسلما شما بعنوان یک فرد مبتدی اول باید دوره مقدماتی را ثب تنام کنید و بعد از اتمام آن اگر قصد ادامه و پیشرفت را داشته باشید دوره پیشرفته را ثبت نام کنید. اما افرادی که از قبل تجربه بازی یا آموزشگاه را دارند نیز میتوانند بصورت تک درس یا مستقیم در دوره های پیشرفته شرکت کنند.

اگر بصورت حرفه ای به این دو نگاه کنید، بین بازیگری و تئاتر در سبک اجرا تفاوت هایی وجود دارد اما برای یک مبتدی هیچ فرقی ندارد و بهترین راه برای شروع ورود به کلاس های بازیگری است. در بسیار از آموزشگاه ها دوره آموزش هر دو یکی است و فقط چند آموزشگاه برای تدریس تخصصی اقدام به آموزش اختصاصی تئاتر مینمایند. با این وجود اگر می‌خواهید یادگیری خود را تسریع کنید و مهارت های خود را افزایش دهید، بهتر است همزمان با شرکت در کلاس بازیگری، در تئاترهای محلی نیز شرکت و بازی کنید تا مهارت های خود را افزایش دهید.

کجا تست بازیگری بدم؟ این سؤال بسیاری از طرفداران بازیگری در شهر اصفهان است. به طور کلی در بیشتر آموزشگاه بازیگری اصفهان شما می‌توانید پس از گذراندن چندین ترم در تست بازیگری شرکت کنید و چنانچه از نظر اساتید آموزشگاه سطح قابل قبولی داشته باشید، می‌توانند شما را به گروه های فیلمسازی معرفی کنند. همچنین زمانی که قرار است فیلم جدیدی استارت بخورد، بسیاری از کارگردانان به دنبال بازیگر هستند. شمامی‌توانید با دنبال کردن اخبار رسانه‌های خبری اصفهان، در فراخوان بازیگری در اصفهان شرکت کنید و برای ثبت نام بازیگری در اصفهان اقدام کنید.

4.6/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات