campain
بهترین باشگاه رزمی مشهد

معرفی بهترین باشگاه رزمی مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه رزمی مشهد بپردازیم، اما قبل از آن بهتر است کمی با هنرهای رزمی آشنا شویم.

هنرهای رزمی چیست؟

هنرهای رزمی به سیستم‌ها و سنت‌های مدونی از تکنیک‌ها و فنون مبارزه‌ای گفته می‌شود که با انگیزه‌ها و دلایل متفاوتی تمرین می‌شوند؛ برای دفاع شخصی، رقابت در مسابقات، سلامتی بدنی و تناسب اندام، سرگرمی و تفریح و همچنین رشد و تعالی ذهنی، جسمی و معنوی؛ اصطلاح هنرهای رزمی بیشتر به رشته‌های رزمی شرق آسیا مانند ووشو یا کونگ‌فو، کاراته، تکواندو، سیلات اشاره دارد.

هنر رزمی یا ورزش رزمی؟

هنرهای رزمی امروزه به عنوان نوعی ورزش درآمده‌اند. از زمانی که برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف رزمی رایج شده این رشته‌ها از ماهیت اصلی رزمی خود درآمده و به صورت یک ورزش تمرین می‌شوند که بهترین نمونهٔ آن را در شمشیربازی غربی می‌توان مشاهده کرد. امروزه رشته‌های جودو، تکواندو، بوکس، شمشیربازی، کشتی آزاد و فرنگی، تیراندازی با کمان و پرتاب نیزه در برنامه رقابتهای المپیک قرار دارند و ووشو نیز هرچند در تلاش خود برای ورود به المپیک ناکام مانده‌اند، اما مسابقات آنها در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود. هنرجویان رشته‌هایی چون کیک‌بوکسینگ و جوجیتسو برزیلی نیز عمدتاً برای شرکت در مسابقات تمرین می‌کنند. این در حالیست که برخی رشته‌های رزمی مثل آیکیدو یا کونگ‌فو توآ با برگزاری مسابقه مخالف هستند.

برخی از سبک‌های رزمی بر این عقیده هستند که برگزاری رقابت باعث می‌شود تا هنرجویان بهتر و ورزیده‌تر شوند و روحیهٔ ورزشی در آنها شکل می‌گیرد. اما برخی دیگر معتقدند که قوانین موجود در مسابقات با شرایط یک مبارزه واقعی تفاوت بسیار دارد و مبارزان به جای تمرین مهارت‌های مؤثر در مبارزهٔ واقعی به تمرین مهارت‌های مورد نیاز برای پیروزی در مسابقه می‌پردازند. از سوی دیگر دیگر این مسابقات باعث می‌شود تا انگیزهٔ هنرجویان این رشته‌ها کسب مدال و جایزه در مسابقات باشد نه انگیزه‌های اصلی هنرهای رزمی مثل پرورش دادن شخصیت اخلاقی.

این پرسش که «بهترین رشتهٔ رزمی کدام است؟» انگیزهٔ برگزاری مسابقاتی بین مبارزان رشته‌های مختلف رزمی با کمترین قوانین ممکن شده‌است. مسابقات یواف‌سی در آمریکا به همین منظور آغاز شد و تورنمنت‌های مشابهی در ژاپن با نام‌هایی چون شوتو و پانکریس برگزار می‌شوند. این مسابقات زمینه‌سازی پیدایش رشتهٔ جدید رزمی با نام هنرهای رزمی ترکیبی شده‌اند.

بهترین کلاس رزمی در مشهد

برای مشاهده برترین کلاس های رزمی در مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.

برخی هنرجویان رزمی نیز در مسابقات غیرمبارزه‌ای مثل شکستن اجسام سخت یا اجرای برنامهٔ هماهنگی از تکنیک‌ها همچون پومسه، کاتا یا تالو شرکت می‌کنند. از سوی دیگر بسیاری از حکومت‌ها نیز به دلایل سیاسی هنرهای رزمی را به سوی ورزشی شدن سوق داده‌اند. انگیزهٔ اصلی حزب کمونیست جمهوری خلق چین در تبدیل هنرهای رزمی چینی به رشتهٔ ورزشی ووشو در واقع سرکوب کردن ماهیت عصیان‌گرانهٔ موجود در هنرهای رزمی بوده‌است.

بهترین باشگاه رزمی مشهد

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد و در لیست زیر به معرفی تعدادی از برترین باشگاه رزمی مشهد میپردازیم. در باشگاه های رزمی مشهد شاخه های مختلفی از ورزش رزمی مثل دفاع شخصی، یو اف سی، تکواندو و بوکس آموزش داده می‌شود.
کافیست از طریق اطلاعات تماس داخل سایت با هریک از این باشگاه های رزمی مشهد تماس بگیرید تا بهترین باشگاه دفاع شخصی در مشهد، بهترین باشگاه دفاع شخصی بانوان در مشهد، باشگاه یو اف سی در مشهد، باشگاه تکواندو در مشهد و بهترین مربی تکواندو در مشهد را پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید از طریق تماس با این باشگاه ها، قیمت کلاس های دفاع شخصی در مشهد و ادرس باشگاه دفاع شخصی در مشهد بانوان و آقایان را پیدا کنید. این باشگاه های ورزشی برگزارکننده کلاس کاراته در مشهد نیز میباشند.

باشگاه رزمی باغبان

 • توضیحات: باشگاه رزمی باغبان در محله طلاب مشهد واقع شده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آکادمی هنرهای نخعی کان

 • مدیریت: آقای مصطفی نخعی
 • توضیحات: باشگاه رزمی نخعی کان در محدوده کلاهدوز شهر مشهد واقع شده است. این باشگاه رزمی با هدف ترویج اصولی و کاربردی ورزش های رزمی به علاقمندان این رشته تاسیس گردیده است. این مجموعه برگزار کننده دوره های آموزشی کیوکوشین، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی و … به صورت مبتدی و پیشرفته می باشد. آموزش ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و گروهی ترمیک برای خانم ها و آقایان جهت آماده سازی برای مسابقات می باشد. 

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه ورزشی ایده آل

 • توضیحات: باشگاه ورزشی ایده آل در شهر مشهد و در محله فرامرز عباسی واقع شده است. 

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی سورنا

 • توضیحات: باشگاه رزمی سورنا واقع در شهر مشهد و در محله الهیه میباشد. باشگاه سورنا در سال 1391 تاسیس شده و دارای 1300 متر فضا بوده و رشته های رزمی و آمادگی جسمانی در این مجموعه تدریس میشود. این باشگاه هنرهای رزمی با هدف ترویج اصولی و کاربردی ورزش های رزمی به علاقمندان این رشته تاسیس گردیده است. این مجموعه برگزار کننده دوره های آموزشی کیوکوشین، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی و … به صورت مبتدی و پیشرفته می باشد. آموزش ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و گروهی ترمیک برای خانم ها و آقایان جهت آماده سازی برای مسابقات میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه ورزشی شکوه (کلاس کاراته دختران)

 • مدیریت: خانم آرزو بشارتی
 • توضیحات: باشگاه ورزشی شکوه در بلوار معلم مشهد واقع شده است و برگزار کننده کلاس های فیوژن فیتنس، پیلاتس، باله، ژیمناستیک، کاراته، کونگ فو و تکواندو دختران در مشهد میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

کلاس رزمی بانوان

در چند سال اخیر، علاقه دختران به فعالیت در ورزش های رزمی و شرکت در کلاس رزمی بانوان بسیار بیشتر شده است. اما بسیاری از افراد ورزش های رزمی را فعالیت ورزشی مناسبی برای بانوان نمی دانند و معتقدند که انجام این ورزش ها به علت ظاهر خشنی که دارند با روحیات بانوان سازگار نیست. اما واقعیت این است که هیچ مانعی در انجام ورزش های رزمی برای بانوان وجود ندارد و این ورزش ها فواید زیادی چه برای مردان و چه برای زنان به همراه دارند.

بر خلاف تصور دیگران، ورزش های رزمی آسیب های جدی بسیار کمی نسبت به دیگر ورزش ها برای بانوان دارند و هر چقدر هم که ورزشکار ماهر تر شود، میزان صدمه هایی که ممکن است به او وارد شود کمتر خواهد شد.

یکی از مهم ترین فواید کلاس رزمی بانوان این است که باعث می شود آن ها توانایی دفاع از خود را در شرایط مختلف پیدا کنند. بانوان در کلاس های رزمی علاوه بر اینکه مهارت انجام حرکات رزمی را پیدا می کنند، به دلیل ماهیت این ورزش ها از دقت و سرعت بالایی هم برخوردار می شوند. ورزشکاران در زمینه انجام ورزش های رزمی باید بتوانند حرکات حریف خود را پیش بینی کرده و به موقع واکنش نشان دهند. همچنین انجام ورزش های رزمی باعث افزایش قدرت تشخیص صداها در بانوان خواهد شد.

فواید یادگیری کاراته

کاراته یکی از ورزش های رزمی پرطرفدار است که محبوبیت زیادی دارد. در ادامه تعدادی از فواید یادگیری کاراته را توضیح میدهیم.

۱- دفاع شخصی

صرف نظر از سن، کاراته یکی از مهم ترین دلایلی است که مردم به سوی این رشته رزمی کشیده و جذب می شوند. داشتن احساس امنیت برای همه مهم است و هیچ کس داشتن حس ناامنی را دوست ندارد. احساس امنیت معادل با احساس قدرت است.

۲- تنوع موازات

تنوع ذاتی موجود در کاراته شگفت انگیز است. مهم نیست که در چه سبکی از کاراته را آموزش می بینید، همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. ممکن است کومیته، کاتا، بونکای، کوبودو، kihon یا چیز دیگری باشد.

۳- تناسب اندام

تناسب اندام یکی از دلایل شایع برای یادگیری کاراته است. هنرآموز با انجام تمرینات کاراته بعد از مدتی فرم بدن او تغییر می کند و حالت زیبا تری به خود می گیرد. در حالی که کاراته جزء ورزش های هوازی در نظر گرفته نمی شود اما ضربان قلب شما را برای مدت ۲۰ دقیقه ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش می دهد. اکثر دانش آموزان کاراته قبل از آموزش، بدن خود را با تمرینات هوازی مانند طناب بازی و دویدن گرم می کنند.

۴- کم خطر، آسان و مؤثر

کاراته فوق العاده آسان، اما تبدیل شدن به یک کاراته کار خوب فوق العاده سخت است. بر خلاف بسیاری از هنرهای رزمی مدرن با کمال تعجب کاراته ورزشی امن است. شما به ندرت در حین تمرین کاراته دچار صدمات بیشتر از یک کبودی ساده مانند شکستن فک و یا گردن دچار می شوید مگر اینکه در مبارزات آزاد رینگی که سود مهمتر از ایمنی می باشد شرکت کنید.

۵- نظم و انضباط

ساختار کاراته سلسله مراتبی است. یک استاد ارشد (سنسی) وجود دارد و به دانش آموزان در سطوح مختلف آموزش می دهد. شما نمی توانید این ساختار را بدون داشتن نظم و انضباط به خاطر بسپارید. در کاراته به مربی ارشد احترام گذاشته می شود. مربی می تواند مانند یک فرمانده نظامی به شما دستوراتی بدهد و شما هم مجبورید بدون هیچ چون و چرایی از اون اطاعت کنید.

کلاس جودو در مشهد

بهترین باشگاه جودو مشهد کجاست ؟

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعداد خود و یا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین آموزشگاه های سطح شهر مشهد میگردید. 

ما در نیکارو بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد. در لیست زیر می‌توانید بهترین باشگاه جودو مشهد را مشاهده کنید.

باشگاه ورزشی تندرستی پویا

مشاهده صفحه آموزشگاه

آکادمی هنرهای رزمی مشهد

مشاهده صفحه آموزشگاه

 • توضیحات : هنرهای رزمی همه در یک جا

آکادمی هنرهای رزمی مشهد ؛ برگزار کننده دوره های دفاع شخصی ؛ جودو ، کاراته و تکواندو میباشد . این آکادمی با بهره گیری از سالنی مجهز و امکاناتی به روز برای علاقه مندان به ورزش های رزمی در منطقه ای با دسترسی عالی قرار دارد .


معرفی بهترین باشگاه جودو مشهد

باشگاه جودو چمران (پیشکسوتان)

مشاهده صفحه آموزشگاه

 • توضیحات : کلاسها و سبک های مختلف

آموزش سبک های مختلف در باشگاه جودو چمران انجام میگیرد . مجموعه ورزشی مهران به مساحت کل 2524 متر مربع در خدمت علاقه مندان به ورزشهای رزمی از جمله جودو میباشد .

دنبال کلاس میگردی؟
بهتر نیست قبلش توانمندی‌هات رو بشناسی!؟

سنجش توانایی‌های ذهنی با استفاده از جدیدترین آزمون‌های کامپیوتری و منطبق با استانداردهای جهانی توسط متخصصین روانشناس
*ویژه ۷ تا ۱۸ سال*
*برای مشاوره رایگان فرم را تکمیل کنید*
4/5 - (5 امتیاز)

5 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین باشگاه رزمی مشهد»

  1. دانیال عزیز سلام. آموزشگاه هایی که معرفی شدن جزو آموزشگاه های خوب مشهد هستن و مربی های خوبی دارن. به طور کلی نمیشه گفت یه آموزشگاه بهترینه، چون برای هر کس یه سری فاکتورها مهمه. نزدیک بودن مسیر، هزینه، و موارد دیگه. به کمک نظرات کاربران دیگه میتونی یه اموزشگاه خوب انتخاب کنی. موفق باشی 🙂
   نیکارو؛ در جریانِ یادگیری…

 1. آزاد طاهری

  دنبال ورزش رزمی استم تکواندو و بوکس هر کدومش باشه اشکالی نداره نزدیکای پنج تن ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 
از استعدادیابی تا انتخاب کلاس
 
استعدادیابی بر اساس علوم شناختی
 
*ویژه 7 تا 18 سال*
 
*برای مشاوره رایگان فرم را تکمیل کنید*