معرفی بهترین باشگاه تنیس تهران

معرفی بهترین باشگاه تنیس تهران

Rate this post

ورزش تنیس

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه تنیس تهران بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با تاریخچه ورزش تنیس آشنا شویم. تنیس ورزشی راکتی است که بین دو نفر (سینگل) یا بین دو تیم دونفره (دوبل) بازی می‌شود. هر بازیکن با یک راکت، توپ تنیس را به زمین حریف پرتاب می‌کند. بازیکنی (یا تیمی) که زودتر امتیاز نهائی را به دست آورد برنده‌ است.

تاریخچه تنیس در جهان

این ورزش نخست در بریتانیا و بیشتر میان اشراف‌زادگان رایج شد و سپس به سایر کشورهای انگلیسی راه یافت و اکنون در همه کشورها بازی می‌شود. به دلیل تجهیزات گران‌قیمت و زمین مناسب برای انجام این ورزش، هنوز هم تنیس به عنوان یکی از ورزش‌های گران‌قیمت شناخته می‌شود.

تاریخچه اصلی این ورزش به قرن های دوازده و سیزده میلادی و کشور فرانسه بر می گردد اما فردی به نام هاری جم این ورزش را برای اولین بار در شهر لمینگتن انگلستان به مردم معرفی کرد. در زمانی که این فرد ورزش تنیس را به مردم معرفی کرد خصوصیات آن ورزش با تنیس امروزی تفاوت های بسیاری داشت.

تنیس هم اکنون در مسابقات المپیک نیز حضور دارد و از سال ۱۹۸۸ از سئول این اتفاق رخ داد و البته چندین سال در این بین این ورزش را از المپیک حذف کردند، چون که قوانین تنظیم شده برای برد و باخت به درستی در آن تعریف نشده بود. فدراسیون بین المللی تنیس در سال ۱۹۲۴ این مشکل را حل کرد و قوانین دقیق و تازه ای را برای تنیس وضع کرد و باعث شد که این ورزش دوباره در المپیک حضور داشته باشد.

تاریخچه ورزش تنیس در ایران

ظهور ورزش تنیس در ایران به بعد از جنگ جهانی دوم بازمی گردد. پیش از این در فاصله سالهای (۱۳۱۵-۱۳۱۸) باشگاه بوستان ورزش که دارای چندین زمین تنیس در محلی روبروی ورزشگاه شهید شیرودی فعلی به مدیریت شادروان شکوهی گشایش یافت. ورزشگاه شهید شیرودی ( امجدیه سابق) نیز همزمان با ورزشگاه بوستان ورزش با یک زمین تنیس درمحل کنونی افتتاح و نخستین مسابقات قهرمانی تنیس کشور در سال ۱۳۱۸ در همین ورزشگاه برگزار گردید.

ورزش تنیس بخاطر حضور اتباع انگلیسی در آبادان رونق خاصی داشت و اولین مسابقه تنیس بین تیم های آبادان و تهران به سالهای ۱۳۱۷-۱۳۲۰بر می گردد. پس از جنگ جهانی دوم مسابقات قهرمانی تنیس کشور تاسال ۱۳۲۲ جریان داشت که برادران نعمانی ( هانری وژوزف ) در صدر بازیکنان قرار داشتند. از سال ۱۳۲۲-۱۳۳۲ مقام قهرمانی تنیس کشور در اختیار ژرژ آفتاندلیان قرار داشت. اولین سالی که ایران در مسابقات تنیس جام دیویس شرکت نمود ۱۹۵۹ بود.

بهترین کلاس تنیس تهران
بهترین کلاس تنیس تهران

معرفی بهترین باشگاه تنیس تهران

ورزش تنیس که امروزه در سراسر جهان طرفداران مخصوص به خود را دارد کافیست دو راکت و یک توپ داشته باشید تا ساعت ها دور یک میز با دوستان و اشنایان خود سرگرم شوید اما از طرفی بسیاری از داوران برای دانستن از قدرت یا ضعف یک بازیکن به راکت او توجه می کنند پس انتخاب یک راکت خود بسیار مهم می باشد. یک راکت مناسب باید سطح صافی داشته و از خطوط عمودی و افقی در روی خود تشکیل شده باشد.

راکت های موجود در بازار معمولا ۱۸۵ سانت طول و ۸۰ سانت عرض دارند. در حقیقت اندازه و شک راکت باید جوری باشد که طرز ایستادن یا حتی حرکت بازیکن در حین بازی را تغییر ندهد. امروزه راکت های جدید و زیبایی وارد بازار شده اند که توسط بازیکن می شود ان ها را به سلیقه خود کوتاه یا بلند کنید.

با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین باشگاه تنیس تهران بپردازیم.

باشگاه تنیس آریانا

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس سبز

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس رشد

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس نوبنیاد

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس شهید باهنر

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس نیاوران

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس قدس

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه تنیس استقلال

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

بهترین باشگاه رزمی تهران
بهترین کلاس اسکیت تهران
معرفی بهترین باشگاه های والیبال در تهران
معرفی بهترین کلاس یوگا تهران
معرفی کلاس های عکاسی تهران
معرفی کلاس نویسندگی در تهران
معرفی بهترین کلاس طلا و جواهرسازی تهران
معرفی بهترین کلاس های بازیگری درتهران
معرفی بهترین کلاس خیاطی تهران
بهترین کلاس هنرهای سنتی تهران
معرفی بهترین کلاس نقاشی تهران
معرفی بهترین مرکز مشاوره تهران
معرفی بهترین کلاس فرانسه تهران
معرفی بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.