بهترین آموزشگاه های خیاطی در مشهد

بهترین آموزشگاه های خیاطی مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین آموزشگاه خیاطی مشهد بپردازیم، اما قبل از آن بیایید کمی با این هنر پر سود آشنا شویم. تا انتها با ما همراه باشید.

هنر خیاطی

حرفه هایی از دیرباز در میان ایرانیان محبوب بوده است که هنوز هم برخی ازآنها مانند خیاطی وجاهت و درآمد خوب خود را مخصوصا در دهه های اخیر حفظ کرده است . هنر خیاطی بستری را فراهم میکند تا از هزینه های جانبی خرید مانتو ، لباس کودک و … خودداری کنید و با اجرای خلاقیت و سلیقه شخصی خود ظاهری آراسته داشته باشید . امروزه با افزایش هزینه های خرید پوشاک بسیاری از خانومهاو آقایان به فکر یادگیری این مهارت افتاده اند و نیکارو در تلاش است تا برگزیده های این هنر را به شما معرفی کند. تا انتها با ما همراه باشید تا بهترین آموزشگاه خیاطی مشهد را به شما معرفی کنیم.

انواع متدها در کلاس خیاطی مشهد

۱. متد گِرلاوین

متد گرلاوین از قدیمی ترین روش های خیاطی است!

شهرت این متد در عین پیچیدگی در رسم الگو ، ساده بودن و کمتر بودن تکنیک های آن است که این متد برای خیاطان تازه کار مناسب است زیرا یادگیری تکنیک های آن آسان تر است.

ویژگی این متد این می باشد که میزان دقت روش اندازه گیری آن بسیار دقیق می باشد که در نهایت باعث می شود تا لباسی که شما می خواهید با این متد بدوزید بسیار دقیق ، خوش فرم و شیک باشد.

این متد در صنعت پوشاک ترکیه بسیار محبوب بوده و به میزان ۸۰% خیاطان ترک از این روش استفاده می کنند.

۲. متد متریک

متد متریک از دقیق ترین متدها در خیاطی می باشد که به اندازه گیری و محاسبات دقیق ریاضی معروف است.

این متد مناسب افرادیست که میخواهند برای یک شخص لباس بدوزند به این صورت که اندازه های دقیق فرد را گرفته و لباسی متناسب با همان فرد دوخته می شود.

۳. متد ایتالیایی

این روش به مهارت بالاتری نسبت به سایر متد ها نیاز دارد.

دلیل آن هم ترسیم نکردن الگو به روی کاغذ است به این صورت که خیاط مستقیم طرح را روی پارچه پیاده می کند و اگر مهارت لازم را نداشته باشد احتمال اشتباه بالا می رود.

در این متد خیاط جزئیات و تغییرات دیگری را نمی تواند اعمال کند.

۴. متد مولر

یک متد آلمانیست برای خیاطانی که روی دوخت دقت دارند و دیگر نیازی نیست فرد لباس دوخته شده را پرو کند.

از آنجایی که اندام مردم ایران شبیه به اندام آلمانی ها است این روش دوخت در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بهترین آموزشگاه خیاطی مشهد کجاست ؟

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعداد خود و یا فرزندتان باشید و برای این انتخاب به دنبال بهترین آموزشگاه های سطح شهر مشهد میگردید.

ما در نیکارو بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد. در لیست زیر تعدادی از بهترین آموزشگاه خیاطی مشهد را مشاهده می‌کنید.

آموزشگاه خیاطی آگاه

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خیاطی خلاق

مشاهده صفحه آموزشگاه

مجتمع آموزشی نیلوفر

مشاهده صفحه آموزشگاه

صرفه جویی در هزینه ها با یادگیری خیاطی

دوختن لباس‌های خودتان و افراد خانواده‌تان و همچنین لوازم تزیینی منزل مثل کوسن، لحاف، پرده، دستمال و غیره می‌تواند از نظر اقتصادی بسیار به صرفه باشد. بلد بودن هنر خیاطی همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید لباس‌هایی که نیاز به تعمیر دارند را خودتان درست کنید و آن‌ها را مدت بیشتری استفاده کنید. همچنین می‌توانید از باقیمانده پارچه‌هایی که برای دوختن لباس‌ها استفاده می‌کنید، لوازم جانبی دست‌دوز زیبایی بسازید، مثل کیف پول، کیف آرایش، کیف عینک و یا حتی لحاف چهل تکه!

همچنین با آماده کردن هدایای دست‌دوز برای دیگران، نه ‌تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید؛ بلکه می‌توانید طرح و رنگ متناسب با شخصیت دوستان و عزیزانتان را در آن هدیه در نظر بگیرید. این مساله نشان‌دهنده عشق و هنر شماست. چنین هدیه‌ای ارزش معنوی چندین برابر دارد و بدون شک آنها قدردان این هنر شما خواهند بود.

برای کلاس خیاطی نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

ویژگی های یک آموزشگاه خیاطی خوب چیست ؟

 • اساتید برجسته ، حرفه ای و باحوصله
 • محیط مناسب با امکانات استاندارد
 • منطقه شهری و دسترسی آسان
 • دربرگیرنده تمامی دوره ها
 • داشتن امکان ثبت نظر و بازخورد از نحوه فعالیت مربیان و عوامل

بازار کار خیاطی در مشهد

استخدام برای یک خیاط به صورت تمام وقت، تنها بخش کوچکی از زمینه ی اشتغال است. استخدام خیاط در شرکتهای تولیدی و یا کارگاه های معتبر پوشاک که میتواند به روش سنتی و نه با ماشین آلات، دوزندگی را انجام می‌دهند اتفاق بیافتد. علاوه‌براین برای یک خیاط امکان همکاری با کارگاه های خیاطی کوچک، تولیدکنندگان لباس، شرکتهای طراحی مد و لباس و … به صورت پاره وقت وجود دارد ولی در شغل خیاطی زمینه کارآفرینی و خود اشتغالی اهمیت بیشتری دارد.

خیاطان توانمند با داشتن تجربه و سرمایه کافی به طور مستقل می توانند کار کنند. به عنوان مثال می توانند نسبت به راه اندازی کارگاه های خیاطی اقدام کنند و یا حتی به شغل خیاطی در منزل خود بپردازند. همچنین می توانند آموزشگاه خیاطی را با گذراندن موفق آزمون مربی گری خیاطی و دریافت مجوز از وزات کار تأسیس کنند و به شغل خیاطی به عنوان مربی مشغول شوند و یا در زمینه مشاور راه اندازی کسب و کار خیاطی مشغول شوند.

میزان درآمد شغل خیاطی

استخدام برای یک خیاط به صورت تمام وقت، تنها بخش کوچکی از زمینه ی اشتغال است. استخدام خیاط در شرکتهای تولیدی و یا کارگاه های معتبر پوشاک که میتواند به روش سنتی و نه با ماشین آلات، دوزندگی را انجام می‌دهند اتفاق بیافتد. علاوه‌براین برای یک خیاط امکان همکاری با کارگاه های خیاطی کوچک، تولیدکنندگان لباس، شرکتهای طراحی مد و لباس و … به صورت پاره وقت وجود دارد ولی در شغل خیاطی زمینه کارآفرینی و خود اشتغالی اهمیت بیشتری دارد.

خیاطان توانمند با داشتن تجربه و سرمایه کافی به طور مستقل می توانند کار کنند. به عنوان مثال می توانند نسبت به راه اندازی کارگاه های خیاطی اقدام کنند و یا حتی به شغل خیاطی در منزل خود بپردازند. همچنین می توانند آموزشگاه خیاطی را با گذراندن موفق آزمون مربی گری خیاطی و دریافت مجوز از وزات کار تأسیس کنند و به شغل خیاطی به عنوان مربی مشغول شوند و یا در زمینه مشاور راه اندازی کسب و کار خیاطی مشغول شوند.

بهترین کلاس‌های خیاطی در مشهد

برای مشاهده برترین کلاس های خیاطی در مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.

برای یادگیری هنر خیاطی از کجا شروع کنیم؟

یادگیری خیاطی با دو گام ممکن است. اولین قدم آموزش و دومین قدم کسب تجربه است.

قدم اول: تحصیلات

1. دیپلم بگیرید. هیچ آموزش رسمی برای تبدیل شدن به یک خیاط نیاز نیست. بنابراین شما حداقل باید دیپلم دبیرستان خود را بگیرید، به خصوص اگر قصد کار کردن به عنوان یک خیاط در یک شرکت طراحی لباس بزرگ را دارید.

• از مسئولین دبیرستان خود بپرسید که آیا کلاسی مربوط به این زمینه وجود دارد. حداقل شما باید یک دوره اقتصاد در خانه را بگذرانید. برخی مدارس حتی ممکن است آموزش های بیشتری در رابطه با طراحی لباس، دوخت دستی و دوخت صنعتی نیز ارائه دهند.

• به دروس اختیاری هنر نگاهی بیاندازید تا برای کار با رنگ ها و سبک ها آماده تر شوید.

• مهارت های ریاضی پایه را به خوبی بیاموزید تا در اندازه گیری ها مشکلی پیدا نکنید.

• همچنین شرکت در کلاس ها کسب و کار می توانند به شما در خود اشتغالی کمک کنند.

2. دوره های دانشگاهی را بگذرانید. حتی اگر شما نیازی به مدرک دانشگاهی نداشته باشید، باز هم می توانید از کلاس های مد و طراحی دانشگاه بهره مند گردید.

• علاوه بر مفید بودن دوره های دانشگاهی، داشتن یک مدرک دانشگاهی می تواند کارفرمای شما را مجاب کند تا شغلی در سطح بالاتر به شما دهد. حتی شما می توانید کسب و کار خود را راه انداخته بر خیاطان دیگر نظارت کنید.

قدم دوم: تجربه

1. به عنوان یک کارآموز مشغول به کار شوید. یکی از بهترین کارهایی که شما برای تبدیل شدن به یک خیاط حرفه ای می توانید انجام دهید، کارآموزی نزد یکی از خیاطانی است که در حال حاضر مشغول به کار هستند.کارآموزی به شما مهارت های لازم برای ورود به کسب و کار را آموخته و تجربه ی بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

• در دوره کارآموزی، خیاطی شما با کارهای ساده ای مانند دوخت، مرمت و تغییر لباس شروع خواهد شد. هر چقدر که شما مهارت و یادگیری خود را بیشتر نشان دهید، مطمئنا کارهای پیچیده تری به شما واگذار خواهد گردید.

2. در صورت لزوم، تنها یک آموزش رسمی را انتخاب کنید. از آنجائیکه دوره های کارآموزی واقعی می توانند واقعا مشکل باشند، شما می توانید تنها یک دوره آموزشی کوچک را از طریق همکاری با یک خیاط و یا با انجام کارهایی که بطور مستقیم به خیاطی مربوط نیست، بگذرانید.

• اگر شما نمی توانید دوره کارآموزی رسمی را بگذرانید، سعی کنید تا به استخدام پاره وقت بخش تغییرات یک فروشگاه لباس و یا مکان های مشابه در آیید. حتی اگر شما هیچ کاری به جز جواب دادن به تلفن ها هم انجام ندهید، حداقل اطلاعاتی درباره جو این نوع کار بدست خواهید آورد.

3. فروشندگی را تمرین کنید. یک خیاط باید با مردم کار کند، بنابراین تمرین فروشندگی و ارائه خدمات به مشتریان در بلند مدت به نفع شما خواهد بود.

• شما نیاز به توسعه ارتباطات و مهارت های فردی خود دارید؛ به این ترتیب مشتریان برای اندازه گیری و صحبت درباره بهترین راه بهبود لباس هایشان با شما، احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

• در حالیکه تمام کارهای فروشندگی می توانند برای شما تجربه خوبی در رابطه با کار با مردم فراهم کنند، اما برخی از این کارها نسبت به بقیه بهتر هستند. مشاغل پاره وقت در فروشگاه ها، لباس فروشی ها، کفش فروشی و… معمولا بهتر از کار در فست فود و رستوران هستند.

4.2/5 - (5 امتیاز)

5 دیدگاه دربارهٔ «بهترین آموزشگاه های خیاطی مشهد»

 1. سلام من علاقه زیادی به خیاطی دارم و میخام دوره اموزش های لازم رو طی کنم در خصوص لباس زنانه و در ضمن اقا هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. سلام
  دانشجو هستم ولی به خیاطی و احداث کارگاه علاقه مندم چطور میتونم کلاسی در خصوص یادگیری وسایل و تجهیزات مورد نیاز محل تولیدیهای پارچه و انواعشون رو بدونم و کلیات این کار رو بدونم مرد هستم.

  1. سلام علی عزیز
   بسیار خرسندیم که سوالتون رو اینجا در نیکارو مطرح کردید – درخواست شما جهت پیگیری به موسسات ارسال شده است
   لطفا برای پیگیری های بعدی شماره تماس خودتون رو در بخش درخواست کلاس ثبت کنید تا بتونیم با شما در ارتباط باشیم.

   نیکارو
   درجریان یادگیری

 3. سجاد بخشیار

  سربازم مهارت آرایشگری را گذرانده ام و دیدگاه خودم را با توجه به آرایش و مهارت چهره شناسی افراد و مهارت دستیابی به خواسته های فکری و ذهنی افراد بالا برده و خیلی علاقه مند به طراحی لباس با فیزیک چهره و آناتومی بدن انجام دهم .

  1. با سلام .
   متشکریم که درخواست خودتون رو اینجا با ما در نیکارو مطرح کردید .

   لطفا از پایین سمت چپ سایت درخواست کلاس رو با شماره تماس برای ما ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم

   نیکارو
   درجریان بادگیری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نمی دونی چه کلاس یا دوره ای برای فرزندت مفیدتره؟
کلیک کن