وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس هتلداری تهران

هتلداری چیست؟

هتلداری یکی از پرطرفدارترین رشته ها در گردشگری می باشد امروزه به دلیل افزایش هتل در جهان نیاز به هتلداری نیز افزایش پیدا کرده است و بسیاری از علاقه مندان اقدام به تحصیل این رشته می کنند از جمله دانشگاه هایی که در تهران دارای این رشته می باشند دانشگاه علامه طباطبایی می باشد اما برخی از آموزشگاه ها هستند که این رشته را تدریس می کنند به همین دلیل ما می خواهیم در این مطلب شما را با بهترین آموزشگاه های هتلداری در تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

سالن ورودی اتاق ها در یک هتل

رشته هتلداری چیست؟

در رشته هتلداری باید افراد با 7 استاندارد آن که مربوط به قسمت های مختلف هتل می باشد آشنا شوند و بتوانند بعد از گذراندن این دوره ها مدارک معتبر دریافت نمایند. در ادامه برخی از این استانداردها را برای شما بیان خواهیم کرد و درباره دروس و مهارت هایی که آموزش داده می شود توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

  • کاربر رایانه

در این قسمت باید کار با کامپیوتر مانند تایپ کردن متن های فارسی و انگلیسی و همچنین کار با آفیس را بدانید. همچنین باید بتوان کارهایی مانند پرینت و فتوکپی و … نیز انجام داد.

  • کارمند پذیرش هتل

افرادی که در این بخش استخدام می شوند باید خوشرو و خوش ظاهر باشند و بتوانند با مهمانان به خوبی رفتار کنند و کارهایی که مربوط به پذیرش است مانند پرینتر، کار با کامپیوتر و … را بدانند.

  • متصدی طبقات در هتل

افرادی که در این بخش از رشته هتلداری مشغول به کار هستند باید تحصیلات تکمیلی داشته باشند و همچنین باید آشنایی کامل با انواع هتل ها و نوع سرویس دهی و تهیه چک لیست اتاق ها و … داشته باشند. همچنین مهم ترین وظیفه او آمار گرفتن از انبار ها و بازرسی اتاق ها می باشد.

  • متصدی البسه در هتل

افرادی که در این بخش هستند کارشان شستن، اتو کردن، تا کردن لباس می باشد به همین دلیل باید همه کارهایی که مربوط به خشکشویی است را بدانند.

  • برنامه ریز جشن ها و تشریفات

این بخش که از نامش پیداست مدیریت برنامه ها و مراسمات و جشن ها را بر عهده دارد و به دلیل اینکه با مهمانان در ارتباط هستند باید مهارت برخورد خوب با مهمان را بدانند.

  • میزآرایی هتل

باید افرادی که در این بخش از رشته هتلداری هستند باید مهارت میزآرایی و نکات مهم آن را بدانند زیرا که زیبایی و استفاده از وسایل مناسب بر روی میز ها از اهمیت زیادی برخوردار است. افرادی که در این مهارت استعداد داشته باشند کار های آن ها بیشتر مورد پسند قرار می گیرد.

  • اتاقدار هتل

فردی که اتاقدار هتل است وظیفه دارد به نظافت اتاق ها بپردازد و گزارشی درباره عملکرد اتاق ها را بدهد. برای انجام این کار حتی نظافت اتاق ها حتما باید قبلا دوره های لازم را دیده باشد تا بتواند این کار را به خوبی و بدون ایراد انجام دهد.

معرفی بهترین آموزشگاه های هتلداری در تهران

در تهران آموزشگاه های هتلداری زیادی وجود دارد که ما در این مطلب می خواهیم شما را بهترین آموزشگاه های هتلداری در تهران آشنا کنیم.

معرفی بهترین آموزشگاه هتلداری مشهد