campain
campain

مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

کالج دانشگاه فردوسی

مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

در قرن حاضر که به عنوان قرن ارتباطات شناخته شده، اهمیت آموزش زبا نها در توسعه کشورها، با توجه به لزوم برقراری ارتباط با دیگر ملل، دستیابی به علوم جدید و فناوری، و نیز تباد ل فرهنگ ها، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. دانستن بیش از یک زبان به معنی دسترسی گسترده به انسان ها و منابع است. افرادی که بیشتر از یک زبان را صحبت می کنند و می خوانند، توانایی ارتباط با انسان های بیشتری را دارند، با فرهنگ های بیشتری آشنا می شوند و بیشتر یاد می گیرند.آشنا کردن افراد یک جامعه با زبان دوم و فرهنگ های دیگر ، شناخت عمیق تری از تجربیات بشری و شانس شغلی بهتری را در اختیارشان قرار می دهد.

این امر به ویژه در کشورهایی همانند ایران، با در نظر داشتن نیاز به شناساندن فرهنگ ایرانی و اسلامی به جهان، بیش از پیش اهمیت می یابد . دانستن و تسلط به زبان های رایج در منطقه( زبان انگلیسی، عربی، فارسی …) نقش بسیار مهم و انکار ناپذیری را در معرفی فرهنگ، تمدن، علوم، هنر و تخصص  ما به دیگر ملل دنیا ایفا می کند. بنابراین، با در نظر داشتن اهمیت یادگیری زبان های خارجی، توجه بیشتر به فرایند آموزش و چگونگی آموزش مؤثرتر آن، از اهمیتی بسزایی برخوردار است. در آموزش هر زبان خارجی، می باید اصول و شیوه هایی خاص را در نظر داشت که بی توجهی به آنان، پیچیدگی  بیشتر زبان آموزی را به دنبال دارد.

با توجه به اهمیت یادگیری زبان به عنوان مهمترین و ضروری ترین ابزار ارتباطی بشر و مهمتر از آن اهمیت شیوه های صحیح، موثر و کارآمد آموزش زبان به علاقه مندان به فراگیری آن، کالج دانشگاه فردوسی مشهد بعنوان اولین کالج دانشگاهی کشور مرکز زبان انگلیسی خود را با هدف آموزش صحیح، اصولی و حرفه ای این زبان بین المللی که دارای بیشترین کاربر در دنیا در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی و علمی، روابط بین‌الملل و… است را به مخاطبین گسترده آن در ابعاد ملی و فراملی، در تابستان ۱۳۹۷ باز راه اندازی نمود.

مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی مشهد در اولین گام خود و با بهره مندی از اساتید مجرب، با دانش و متعهد در امر تدریس و با استفاده از جدیدترین روش های آموزش زبان، آموزش زبان انگلیسی را به صورت دوره های مکالمه عمومی، آمادگی فراگیران برای آزمون های ملی و بین المللی، دور های ویژه دانشجویان مقطع دکتری، دوره های ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کارگاه های تخصصی در زمینه تدریس و ترجمه زبان انگلیسی آغاز نمود.

 • فضای آموزشی استاندارد و مجهز به اینترنت و سیستم های چند رسانه ای
 • ارائه کلاس های کم جمعیت جهت افزایش حداکثر بازدهی آموزشی
 • بهره گیری از جدیدترین سری های آموزشی (کتب و منابع درسی و کمک آموزشی) روز دنیا
 • ارایه مشاوره دقیق و حرفه ای
 • ارزشیابی مستمر، اصولی و دقیق متناسب با دوره های مختلف
 • یرگزاری دور های عادی، ترمیک، و فشرده زبان انگلیسی (از مبتدی تا پیشرفته)
 • برگزاری دوره های آمادگی آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی
 • دوره های تخصصی زبان انگلیسی برای اهداف خاص
 • دور های ادواری – مهارتی (ویژه ادارات و سازمان ها)
 • جلسات بحث آزاد (Free Discussion)
 • دوره های مکالمه موقعیتی (Situational Conversations)
 • دوره های انگلیسی تجاری (Business English)
 • دوره های آموزش خصوصی و نیمه خصوصی زبان انگلیسی
 • ارایه خدمات ترجمه کتبی و شفاهی
 • اعزام مترجم همراه
 • دوره آموزش ترجمه، مقاله نویسی و نامه نگاری به زبان انگلیسی
 • آمادگی عقد قرارداد با ادارات و سازمان ها جهت برگزاری دوره های متنوع و کاربردی زبان انگلیسی

با ارائه گواهی دانشپذیری معتبر قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های هندواروپایی از شاخهٔ ژرمنی است. خود شاخهٔ ژرمنی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود و انگلیسی به ژرمنی غربی تعلق دارد. این زبان در انگلستان و جنوب شرقی اسکاتلندتکامل یافته‌است. از دیگر زبان‌های شاخه ژرمنی می‌توان به آلمانی، هلندی، دانمارکی، سوئدی و نروژی اشاره کرد. امروزه نزدیک به نیمی از مجموعه واژگان و دستور زبان انگلیسی از ریشهٔ ژرمنی است و نیم دیگر را وام‌واژه‌ها تشکیل می‌دهد. بیشتر این وام‌واژه‌ها از زبان‌های لاتین، فرانسوی، بخشی از یونانی و دیگر زبان‌ها وارد انگلیسی شده‌اند. زبان انگلیسی باستان شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی باستان داشته‌است چون انگلیسی زبان‌ها عمدتاً اقوام ژرمنی بودند که از آلمان وارد بریتانیا شدند و به نوعی زبان آلمانی را می‌توان مادر زبان انگلیسی دانست.

کالج دانشگاه فردوسی

در راستای تحقق ماموریت ۱۰ ساله دانشگاه در جهت تربیت انسان‌های خلاق، متخصص و کارآفرین برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و ترویج علم نافع در سطح ملی و بین‌المللی، کالج دانشگاه فردوسی مشهد با تصویب هیات رئیسه محترم دانشگاه و به عنوان اولین دانشگاه جامع کشور، اقدام به برگزاری دوره‌های فرعی آموزشی ویژه دانشجویان دوره کارشناسی می نماید. به طور خلاصه دوره‌های فرعی دوره‌هایی هستند که دانشجویان مستعد سال دوم به بعد دوره کارشناسی، با شرایط ویژه مثل کسب حداقل معدل مناسب ، می‌توانند در آنها شرکت کنند و با گذراندن ۲۱ تا ۲۵ واحد درسی از دروس تخصصی یکی دیگر از رشته‌های کارشناسی دایر در دانشگاه با رشته و تخصصی دیگری که مورد علاقه‌شان است آشنایی پیدا کنند. این دوره برای دانشجویان امکان تحصیل و کسب مهارت بیشتری را فراهم می‌نمایند. اکثر دانشگاه‌های معتبر جهان، به دانشجویان اجازه می‌دهند تا دروس تخصصی یک رشته دیگر را به عنوان دوره فرعی (Minor) و به صورت همزمان با رشته اصلی(Major) مطالعه نمایند.

البته ارائه همه رشته‌های کارشناسی، به عنوان دوره فرعی، نیاز به بسیج بخش وسیعی از تجهیزات و منابع دانشگاه دارد، که در وضعیت فعلی امکانپذیر نمی‌باشد. لذا، در ابتدا، رشته‌هایی که بر مبنای برآورد انجام شده، با استقبال بیشتری روبرو خواهند شد، در نوبت ارائه قرار داده خواهند شد.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید. و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/آموزشگاه های سطح شهر مشهد میگردید .

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

اگر دوست دارید بیشتر با نیکارو آشنا بشید این کلیپ رو ببینید

آموزش عالی آزاد، آموزشی غیر رسمی و بالاتر از سطح متوسطه است که در قالب آموزش های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت و میان مدت اجرا می شود.

رسالت آموزش‌های عالی آزاد، برنامه ریزی درسی و اجرای دوره هایی است که مورد نیاز بخش های گوناگون جامعه نظیر سازمان ها، نهادها و صنایع اعم از دولتی و خصوصی و همچنین آموزش های مورد نیاز کلیه شهروندان و آحاد جامعه است. به عبارت دیگر  عرصه آموزش های عالی آزاد، تنها عرصه ای از کسب آموزش های عالی در کشور است که نه تنها به دور از موانعی نظیر کنکور دسترسی همگان را به کسب علوم و دانش دانشگاهی سهل و آسان می نماید بلکه بدون تقید به سرفصل های مصوب دروس دانشگاهی، می تواند سرفصلهایی متناسب با نیاز مخاطبان را به عنوان آموزش عالی دانشگاهی برای آنان تنظیم و ارائه نماید.

 • اهداف کالج دانشگاه فردوسی :
 • مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

آموزش های عالی آزاد به منظور تامین اهداف زیر برگزار می‌شود:

– کمک به ارتقای سطح دانش و فرهنگ جامعه،

– ایجاد زمینه مناسب برای افزایش دسترسی به آموزش عالی،

– تعمیم و توسعه آموزش عالی کاربردی و تخصصی،

– کاهش تقاضای اجتماعی برای ورود به آموزش عالی رسمی،

– ارایه آموزش های مداوم برای دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی.

 • ویژگی های کالج دانشگاه فردوسی : 
 • مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

ویژگی های منحصر به فرد آموزش عالی آزاد در کشور عبارتند از:

   –  وجود زیرساخت های مناسب قانونی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور گسترش این گونه آموزش ها.

   –  عدم الزام به شرکت در آزمون ورودی برای داوطلبان.

   –  انعطاف پذیری سرفصل و عناوین آموزش ها.،

   –  امکان ارایه مباحث کاربردی و آزمایشگاهی متناسب با نیازهای متغیر و به روز جامعه.

   –  امکان ارایه آموزش های تکمیلی دانشگاهی در قالب دوره های با مدت زمانی متفاوت مانند دوره های میان مدت، دوره های کوتاه مدت، سمینارها و کارگاه های آموزشی.

   – امکان بهره گیری از نیروهای خبره و مستعد خارج از بدنه علمی دانشگاه که دارای صلاحیت تدریس در عرصه آموزش عالی آزاد باشند.

   –  امکان پیاده سازی دوره های آموزشی مشابه نمونه های خارجی و یا بر اساس استانداردهای بین المللی.

 • دوره های کالج دانشگاه فردوسی : 
 • مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

مرکز تخصصی آموزش اصولی دوره های متنوع و کاربردی زبان انگلیسی :

کلاس های عادی ، ترمیک و فشرده

دوره های بحث آزاد

دوره های آمادگی آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی

دوره های تربیت و توسعه مدرس زبان انگلیسی

دوره های تخصصی زبان انگلیسی برای اهداف خاص و دانشگاهی

مدیریت : دکتر مجید میرزا وزیری

لینک مرتبط :

معرفی کلاس زبان مشهد

معرفی بهترین کلاس عربی مشهد

معرفی بهترین کلاس زبان فرانسه مشهد

برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی و ثبت آموزشگاه خود در وب سایت نیکارو با ما در ارتباط باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.