مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

کالج دانشگاه فردوسی

مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

در قرن حاضر كه به عنوان قرن ارتباطات شناخته شده، اهميت آموزش زبا نها در توسعه كشورها، با توجه به لزوم برقراري ارتباط با ديگر ملل، دستیابی به علوم جديد و فناوري، و نيز تباد ل فرهنگ ها، بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. دانستن بیش از یک زبان به معنی دسترسی گسترده به انسان ها و منابع است. افرادی که بیشتر از یک زبان را صحبت می کنند و می خوانند، توانایی ارتباط با انسان های بیشتری را دارند، با فرهنگ های بیشتری آشنا می شوند و بیشتر یاد می گیرند.آشنا کردن افراد یک جامعه با زبان دوم و فرهنگ های دیگر ، شناخت عمیق تری از تجربیات بشری و شانس شغلی بهتری را در اختیارشان قرار می دهد.

اين امر به ويژه در كشورهايي همانند ايران، با در نظر داشتن نياز به شناساندن فرهنگ ايراني و اسلامي به جهان، بيش از پيش اهميت می یابد . دانستن و تسلط به زبان های رایج در منطقه( زبان انگليسي، عربی، فارسی …) نقش بسیار مهم و انکار ناپذیری را در معرفی فرهنگ، تمدن، علوم، هنر و تخصص  ما به دیگر ملل دنیا ایفا می کند. بنابراين، با در نظر داشتن اهميت يادگيري زبان های خارجی، توجه بيشتر به فرايند آموزش و چگونگي آموزش مؤثرتر آن، از اهميتي بسزايي برخوردار است. در آموزش هر زبان خارجي، می باید اصول و شيوه هايي خاص را در نظر داشت كه بی توجهی به آنان، پيچيدگي  بيشتر زبان آموزي را به دنبال دارد.

با توجه به اهمیت یادگیری زبان به عنوان مهمترین و ضروری ترین ابزار ارتباطی بشر و مهمتر از آن اهمیت شیوه های صحیح، موثر و کارآمد آموزش زبان به علاقه مندان به فراگیری آن، کالج دانشگاه فردوسی مشهد بعنوان اولین کالج دانشگاهی کشور مرکز زبان انگلیسی خود را با هدف آموزش صحیح، اصولی و حرفه ای این زبان بین المللی که دارای بیشترین کاربر در دنیا در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی و علمی، روابط بین‌الملل و… است را به مخاطبین گسترده آن در ابعاد ملی و فراملی، در تابستان 1397 باز راه اندازی نمود.

مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی مشهد در اولین گام خود و با بهره مندی از اساتید مجرب، با دانش و متعهد در امر تدریس و با استفاده از جدیدترین روش های آموزش زبان، آموزش زبان انگلیسی را به صورت دوره های مکالمه عمومی، آمادگی فراگیران برای آزمون های ملی و بین المللی، دور های ویژه دانشجویان مقطع دکتری، دوره های ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کارگاه های تخصصی در زمینه تدریس و ترجمه زبان انگلیسی آغاز نمود.

 • فضای آموزشی استاندارد و مجهز به اینترنت و سیستم های چند رسانه ای
 • ارائه کلاس های کم جمعیت جهت افزایش حداکثر بازدهی آموزشی
 • بهره گیری از جدیدترین سری های آموزشی (کتب و منابع درسی و کمک آموزشی) روز دنیا
 • ارايه مشاوره دقیق و حرفه ای
 • ارزشیابی مستمر، اصولی و دقیق متناسب با دوره های مختلف
 • یرگزاری دور های عادی، ترمیک، و فشرده زبان انگلیسی (از مبتدی تا پیشرفته)
 • برگزاری دوره های آمادگی آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی
 • دوره های تخصصی زبان انگلیسی برای اهداف خاص
 • دور های ادواری – مهارتی (ویژه ادارات و سازمان ها)
 • جلسات بحث آزاد (Free Discussion)
 • دوره های مکالمه موقعیتی (Situational Conversations)
 • دوره های انگلیسی تجاری (Business English)
 • دوره های آموزش خصوصی و نیمه خصوصی زبان انگلیسی
 • ارايه خدمات ترجمه کتبی و شفاهی
 • اعزام مترجم همراه
 • دوره آموزش ترجمه، مقاله نویسی و نامه نگاری به زبان انگلیسی
 • آمادگی عقد قرارداد با ادارات و سازمان ها جهت برگزاری دوره های متنوع و کاربردی زبان انگلیسی

با ارائه گواهی دانشپذیری معتبر قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های هندواروپایی از شاخهٔ ژرمنی است. خود شاخهٔ ژرمنی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود و انگلیسی به ژرمنی غربی تعلق دارد. این زبان در انگلستان و جنوب شرقی اسکاتلندتکامل یافته‌است. از دیگر زبان‌های شاخه ژرمنی می‌توان به آلمانی، هلندی، دانمارکی، سوئدی و نروژی اشاره کرد. امروزه نزدیک به نیمی از مجموعه واژگان و دستور زبان انگلیسی از ریشهٔ ژرمنی است و نیم دیگر را وام‌واژه‌ها تشکیل می‌دهد. بیشتر این وام‌واژه‌ها از زبان‌های لاتین، فرانسوی، بخشی از یونانی و دیگر زبان‌ها وارد انگلیسی شده‌اند. زبان انگلیسی باستان شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی باستان داشته‌است چون انگلیسی زبان‌ها عمدتاً اقوام ژرمنی بودند که از آلمان وارد بریتانیا شدند و به نوعی زبان آلمانی را می‌توان مادر زبان انگلیسی دانست.

کالج دانشگاه فردوسی

در راستاي تحقق ماموريت 10 ساله دانشگاه در جهت تربيت انسان‌هاي خلاق، متخصص و كارآفرين براي پاسخگويي به نيازهاي جامعه و ترويج علم نافع در سطح ملي و بين‌المللي، کالج دانشگاه فردوسي مشهد با تصويب هيات رئيسه محترم دانشگاه و به عنوان اولين دانشگاه جامع کشور، اقدام به برگزاري دوره‌هاي فرعي آموزشي ويژه دانشجويان دوره كارشناسي مي نمايد. به طور خلاصه دوره‌هاي فرعي دوره‌هايي هستند که دانشجويان مستعد سال دوم به بعد دوره کارشناسي، با شرايط ويژه مثل کسب حداقل معدل مناسب ، مي‌توانند در آنها شرکت کنند و با گذراندن 21 تا 25 واحد درسي از دروس تخصصي يکي ديگر از رشته‌هاي کارشناسي داير در دانشگاه با رشته و تخصصي ديگري که مورد علاقه‌شان است آشنايي پيدا کنند. اين دوره براي دانشجويان امکان تحصيل و کسب مهارت بيشتري را فراهم مي‌نمايند. اکثر دانشگاه‌هاي معتبر جهان، به دانشجويان اجازه مي‌دهند تا دروس تخصصي يک رشته ديگر را به عنوان دوره فرعي (Minor) و به صورت همزمان با رشته اصلي(Major) مطالعه نمايند.

البته ارائه همه رشته‌های کارشناسی، به عنوان دوره فرعی، نياز به بسيج بخش وسيعی از تجهيزات و منابع دانشگاه دارد، که در وضعيت فعلی امکانپذير نمی‌باشد. لذا، در ابتدا، رشته‌هايی که بر مبنای برآورد انجام شده، با استقبال بيشتری روبرو خواهند شد، در نوبت ارائه قرار داده خواهند شد.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید. و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/آموزشگاه های سطح شهر مشهد میگردید .

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

اگر دوست دارید بیشتر با نیکارو آشنا بشید این کلیپ رو ببینید

آموزش عالي آزاد، آموزشي غير رسمي و بالاتر از سطح متوسطه است که در قالب آموزش های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت و ميان مدت اجرا می شود.

رسالت آموزش‌هاي عالي آزاد، برنامه ريزي درسي و اجراي دوره هايي است که مورد نياز بخش هاي گوناگون جامعه نظير سازمان ها، نهادها و صنايع اعم از دولتي و خصوصي و همچنين آموزش هاي مورد نياز کليه شهروندان و آحاد جامعه است. به عبارت ديگر  عرصه آموزش های عالی آزاد، تنها عرصه اي از کسب آموزش هاي عالي در کشور است که نه تنها به دور از موانعي نظير کنکور دسترسي همگان را به کسب علوم و دانش دانشگاهي سهل و آسان مي نمايد بلکه بدون تقيد به سرفصل هاي مصوب دروس دانشگاهي، مي تواند سرفصلهايي متناسب با نياز مخاطبان را به عنوان آموزش عالي دانشگاهي براي آنان تنظيم و ارائه نمايد.

 • اهداف کالج دانشگاه فردوسی :
 • مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

آموزش های عالي آزاد به منظور تامين اهداف زير برگزار مي‌شود:

– کمک به ارتقای سطح دانش و فرهنگ جامعه،

– ايجاد زمينه مناسب برای افزايش دسترسی به آموزش عالی،

– تعميم و توسعه آموزش عالی کاربردی و تخصصی،

– کاهش تقاضای اجتماعی برای ورود به آموزش عالی رسمی،

– ارايه آموزش های مداوم برای دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی.

 • ویژگی های کالج دانشگاه فردوسی : 
 • مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

ويژگي های منحصر به فرد آموزش عالی آزاد در کشور عبارتند از:

   –  وجود زيرساخت های مناسب قانونی در وزارت علوم، تحقيقات و فناوری به منظور گسترش اين گونه آموزش ها.

   –  عدم الزام به شرکت در آزمون ورودی برای داوطلبان.

   –  انعطاف پذيری سرفصل و عناوين آموزش ها.،

   –  امکان ارايه مباحث کاربردی و آزمايشگاهی متناسب با نيازهای متغير و به روز جامعه.

   –  امکان ارايه آموزش های تکميلی دانشگاهی در قالب دوره های با مدت زمانی متفاوت مانند دوره های ميان مدت، دوره های کوتاه مدت، سمينارها و کارگاه های آموزشی.

   – امکان بهره گيری از نيروهای خبره و مستعد خارج از بدنه علمی دانشگاه که دارای صلاحيت تدريس در عرصه آموزش عالی آزاد باشند.

   –  امکان پياده سازی دوره های آموزشی مشابه نمونه های خارجی و يا بر اساس استانداردهای بين المللی.

 • دوره های کالج دانشگاه فردوسی : 
 • مرکز زبان انگلیسی کالج دانشگاه فردوسی

مرکز تخصصی آموزش اصولی دوره های متنوع و کاربردی زبان انگلیسی :

کلاس های عادی ، ترمیک و فشرده

دوره های بحث آزاد

دوره های آمادگی آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی

دوره های تربیت و توسعه مدرس زبان انگلیسی

دوره های تخصصی زبان انگلیسی برای اهداف خاص و دانشگاهی

مدیریت : دکتر مجید میرزا وزیری

لینک مرتبط :

معرفی کلاس زبان مشهد

معرفی بهترین کلاس عربی مشهد

معرفی بهترین کلاس زبان فرانسه مشهد

برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی و ثبت آموزشگاه خود در وب سایت نیکارو با ما در ارتباط باشید .

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نمی دونی چه کلاس یا دوره ای برای فرزندت مفیدتره؟
کلیک کن