campain
campain

خوانندگی و تست صدا در مشهد

ما در این مقاله به خوانندگی و تست صدا در مشهد میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

خوانندگی

بسیاری از افراد هستند که به آواز خواندن علاقه زیادی دارند و در محیط خانه و زمانی که تنها هستند مشغول به خوانندگی می شوند. این افراد به دلیل علاقه زیاد و داشتن صدای خوب دوست دارند به سمت خوانندگی بروند اما راه های آن را نمی دانند و حتی نمی دانند که این کار را چگونه آغاز نمایند و موسیقی های متعددی را تولید کنند. مهارت آواز خواندن به تمرین و آموزش زیاد بستگی دارد و اگر فردی تمرین زیادی در زمینه خوانندگی داشته باشد قطعا موفق خواهد شد به همین دلیل توصیه می شود که به کلاس های آواز خوانی بروید و سپس تصمیم بگیرید که می خواهید مربی آواز شوید یا معلم آواز. بسیاری از افراد حتی فرق بین مربی آواز و معلم آواز را هم نمی دانند. ما در این مطلب می خواهیم شما را با تمرین خوانندگی و تست صدا آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

تست خوانندگی چیست؟

به مجموعه ای از تست های تشخیص صدا، تست خوانندگی می گویند که در مرحله اول بر جنبه فیزیکی صدا تاکید می کند و در مرحله های بعد شامل موارد ذهن خوانندگی می باشد. به طور کلی تست خوانندگی شامل بخش های گوناگونی است که در کلاس آواز خوانی  نقاط قوت و ضعف فرد مورد بررسی قرار می گیرد. همان طور که در بالا اشاره کردیم بین مربی آواز و معلم آواز فرق هایی وجود دارد به همین دلیل می خواهیم برای شما فرق بین آن ها را بیان کنیم تا به راحتی تصمیم بگیرید که می خواهید معلم آواز شوید یا مربی آواز.

معمولا برای یادگیری تئوری موسیقی و آموزش نت های موسیقی باید سراغ مربی آواز رفت زیرا که مربی آواز علم خواندن و نوشتن نت موسیقی را می داند و به راحتی می تواند به هنر جو آموزش دهد. در حالی که معلم آواز، هنر جو را با اندام‌ های آوازی آشنا می ‌کند و همه مراحل اندام های آواز را به هنر جو آموزش می دهد تا هنرجو صوت سالمی را استخراج نماید همچنین می توان گفت که معلم آواز صداسازی می کند و خواننده را با صدایش آشنا می کند. امروزه نرم افزار های زیادی برای تست خوانندگی وجود دارد که برای ویرایش صدای شما امکانات ویژه ای را دارند و حتی شما می توانید با استفاده از این نرم افزار ها که بسیار قدرتمند هستند اقدام به ریمیکس کردن موسیقی خودتان نمایید همچنین می توانید رکورد را آهسته و یا سریع کنید و موسیقی را به دلخواه خودتان ویرایش کنید.

مراحل خواننده شدن

برای اینکه فردی به سمت خوانندگی برود باید برخی از مراحل را به خوبی طی کند تا بتواند یک خواننده خوب باشد. ما این مراحل را در این ادامه برای شما بیان می کنیم تا بتوانید با رعایت این مراحل یک خواننده خوب باشید.

۱. باید اولین گام را درست بردارید.

زمانی که فردی می خواهد خواننده شود باید در ابتدا به سراغ یک معلم آواز با تجربه برود زیرا معلم در آموزش نقش مهمی دارد و به همین دلیل تاکید می شود که اولین گام را درست بردارید یعنی معلم آوازی را انتخاب کنید که تجربه زیادی داشته باشد و بتواند مفاهیم را به خوبی برای شما منتقل کند. یک معلم آواز خوب کسی است که خودش خواننده باشد و بتواند مفاهیم را به درستی انتقال دهد. برخی از خوانندگان هستند که صدای خوبی دارند اما نمی توانند مفاهیم را به خوبی به هنر جو انتقال دهند و این کار باعث می شود که اختلالاتی در روند آموزش به وجود آید. یک معلم آواز خوب باید برخی از فاکتورها مانند صدای خوب، تجربه، علم موسیقی و شناخت انواع سبک ها را داشته باشد.

۲. باید تحمل داشته باشید.

گام بعدی در تست خوانندگی این است که تاب و تحمل گذراندن درس و کلاس را داشته باشد به معنی که بتواند دوره ها را با جدیت کامل بگذراند و تمام فکرش مشغول کارش باشد. بسیاری از افراد به دلیل اینکه به عنوان سرگرمی در کلاس های آواز شرکت می کنند نمی توانند در این کار موفق شوند و این دوره ها برای آن ها بسیار سخت خواهد گذشت. برای اینکه حنجره یک فرد به خوبی جا باز کند ممکن است ۶ ماه تا یک سال طول بکشد تا بتواند برای خوانندگی آماده شود. برای خواننده شدن باید برخی از اندام های بدن مانند دیافراگم، ماهیچه نرم کام، ماهیچه صورت و … پرورش پیدا کنند و با هم هماهنگ باشند.

۳. حنجره باید بالغ شود.

برای تمرین خوانندگی بهترین زمان، بعد از سن بلوغ است زیرا بعد از سن بلوغ همه تغییرات صدا صورت گرفته است و فرد به راحتی می تواند حنجره خود را تربیت کند و این صدا برای همیشه باقی خواهد ماند.

۴. باید ساز را بشناسید.

خوانندگی فقط آواز خواند نیست و باید با انواع سازها و موسیقی آشنا باشد زیرا کسی که می خواهد خواننده شود و صدایش خوب باشد اما از شعر چیزی نداند و موسیقی را نیز بلد نباشد در خوانندگی شکست خواهد خورد. خواننده باید حداقل یک ساز را بشناسد و همراه خوانندگی آن را بنوازد. خواننده خوب زمانی موفق خواهد شد که علم موسیقی، صدای خوب، شناخت ادبیات و… را کنار هم قرار دهد و درباره همه این ها اطلاعاتی نیز داشته باشد.

مهارت ها و روش های تمرین خوانندگی

برای تست خوانندگی باید برخی از روش ها و مهارت ها را انجام داد که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • برای خوانندگی باید تمرین صحیح و مداوم داشته باشید.
 • یکی دیگر از راه های خوانندگی هنر گوش دادن است.
 • آماده سازی و گرم کردن صدا از دیگر مهارت های تمرین خوانندگی است.
 • با صدای خودتان بخوانید.
 • در انجام تمرینات صبر و حوصله داشته باشید.
 • به آوازهای قدیمی بیشتر گوش دهید.
 • یکی از مهم ترین مهارت ها در تمرین خوانندگی این است که اعتماد به نفس داشته باشید.

مراحل اصلی برای شروع خوانندگی در منزل

برای اینکه یک خواننده خوب باشید باید در ابتدا در منزل برای خانواده خود خوانندگی کنید تا صدایتان را بشنوند و برخی از اشکالات شما را اعلام نمایند تا شما با برطرف کردن آن بی نقص بخوانید. در این مطلب می خواهیم شما را با مراحل اصلی برای شروع خوانندگی در منزل آشنا خواهیم کرد زیرا که این مراحل در تمرین خوانندگی بسیار موثر هستند.

 • قبل از آغاز به خوانندگی باید آکوردهای تارهای صوتی خودتان را آرام نمایید.
 • خودتان را مجبور نکنید که با نت بالا بخوانید.
 • برای بهتر خواندن باید نوشیدنی ها گرم بنوشید.
 • نفس عمیق بکشید.
 • در هنگام آواز خواندن زمان مناسب برای نفس کشیدن انتخاب نمایید.
 • اشکالاتتان را اصلاح کنید و آزمایش نمایید.
 • از آواز خواندن خودتان لذت ببرید.
 • در هنگام تست صدا برای خوانندگی، پشتکار داشته باشید.

راهکار های پیشرفت در موسیقی

برای اینکه در موسیقی پیشرفت کنید حتما باید به آن علاقه داشته باشید ، خیالات غیر واقعی را کنار بگذارید و آهنگ های مناسبی را پخش نمایید. داشتن علاقه به کار یکی از مهم ترین عامل پیشرفت در هر کاری است زیرا که اگر به کاری علاقه داشته باشید همه سختی های آن را قبول خواهید کرد اما اگر علاقه ای نداشته باشید قطعا موفق نخواهید شد و به زودی خسته خواهید شد.

فالش در خوانندگی چیست؟

به اشتباه خوانده شدن نت موسیقی فالش در خوانندگی می گویند. یعنی هنگامی که خواننده یک یا چند نت را خارج از آهنگ بخواند و لحن موسیقی را از بین ببرد می گویند که فاش در خوانندگی رخ داده است.

 برای برطرف کردن فالش در تمرین خوانندگی راه هایی وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد تا با این روش ها بتوانید فالش در خوانندگی را برطرف نمایید و با صدای خوب و بدون ایراد اقدام به خوانندگی نمایید.

 • یکی از مهم ترین راه های برطرف فالش در تمرین خوانندگی، این است که با پیانو به تمرین خوانندگی بپردازید یعنی صدا خودتان را با زیر بمی صدا  ساز هماهنگ نمایید.
 • روش دیگر این است که در هنگام خوانندگی صدا خودتان را ضبط نمایید و بعد از تمرین آن را گوش دهید تا متوجه فالش های ایجاد شده شوید.
 • می توانید هنگام تست صدا برای خوانندگی از دیاپازون استفاده نمایید که در زمان کوک بودن نت،  چراغ دیاپازون سبز خواهد شد.

لینک مرتبط :

کلاس گیتار مشهد
آشنایی با ساز ویولن
کلاس ویولن مشهد
معرفی کلاس های موسیقی مشهد
آپارات نیکارو

۸ دیدگاه دربارهٔ «خوانندگی و تست صدا در مشهد»

 1. سلام وقت بخیر هم صدای خوبی دارم هم استعداد منحصربفرد منتهی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و همش منتظر یکی بیاد دستمو بگیره ممکنه بهم راهنمایی کنین

  1. سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   ممنون که سوالتون رو اینجا در نیکارو مطرح کردید.

   به زودی موسسات جهت پاسخ گویی اعلام آمادگی خواهند کرد اگر درخواستتون رو در در قست “درخواست کلاسی دارید” وارد کرده و شماره تماس جهت پیگیری های بعدی را وارد کنید .

   نیکارو در جریان یادگیری

 2. سلام وقت بخیر
  من صدام فقط تو حموم خوبه و همه میگن اصن صدات خوب نیست.ایا با صدای بد هم میشه خواننده شد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.