وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس یوگا مشهد

بهترین کلاس یوگا

لازم نیست زیادی تلاش و تقلا کنید و مصرانه به دنبال چیزی باشید. تلاش و کوشش زیادی می تواند خوبی را از شما دور کند در حالی که نیروی سپاسگزاری خوبی را به سوی شما جذب می کند. می توانید خیلی راحت با داشتن فکر و حسی شکرآمیز از اینکه قبلا به آن آرزو دست یافته اید، به چیزهای زیادی دست یابید. نگران چگونگی تحقق این رویت نباشید-فقط تصور کنید که تحقق یافته است.
هرچقدر که بتوانید شور و اشتیاق بیشتری صرف قدردانی تان کنید، سریعتر رویاهایتان را به حقیقت می رسانید.
هر آرزویی صورتی اثیری از خود به جهان میفرستد، در حالی که ماهیت آن کنار هرچه انرژی بیشتری صرف آرزوهایتان کنید، زودتر تحقق می یابد. اما دید منفی، بدبینی و شک آنرا پاک میکند و به فضای ابر مانند باز می گردد. امروز خواسته هایتان را با فکر کردن درباره ی آنها و احاطه ی آنها با افکار و احساسات مثبت بپرورانید.
برای حمایت دایمی و همه جانبه خود به دنیا بگویید: متشکرم! تمام آرزوهایم به حقیقت می رسند، از اینکه تمام آرزوهایم اکنون واقعیت دارند متشکرم. قدردانی گرم و صمیمانه، شور و هیجان و ایمان قوی را در ذهن و جسمم احساس می کنم. تمام رویاهایم را می پرورانم و می دانم که با این کار به باغ آرزوهایم رسیدگی کنم.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید و یا به دنبال آرامش هستید. و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس های سطح شهر مشهد میگردید .

ما در نیکارو   بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

اگر دوست دارید بیشتر با نیکارو آشنا بشید این کلیپ رو ببینید

آیا یوگا یک ورزش است؟

برخی از افراد در جواب این سوال که آیا یوگا یک ورزش است؟ می گویند که یوگا تنها یک ورزش نیست و پشت پرده ای هم دارد. کارشناسان هندی معتقد اند با توجه به این که یوگا در مذاهب جایگاه ویژه‌ای دارد، نمی توان آن را به عنوان یک ورزش محسوب کرد، چرا که حرکات یوگا از اعتقادات مذهبی مردم هند و آیین های باستانی این کشور نشأت گرفته است.

با رواج ورزش یوگا و ورود آن به کشورهای اروپایی، ارتباط این ورزش با مکاتب مذهبی هند کم اهمیت شده است. علاوه بر این، ورزش یوگا از طرف سازمان تربیت بدنی مجوز گرفته و کلاس های آن به صورت مجاز برگذار می شوند.

یوگا و راه های معنوی اسرار آمیز

بر اساس نظر کارشناسان مذهبی، یوگا به عنوان ورزش ذهن – بدن محسوب می شود و غالب مردم آن را صرفاً یک ورزش می دانند، اما یوگا یک راه معنوی و اسرار آمیز است و با ورزش تفاوت زیادی دارد. کارشناسان مذهبی معتقد اند کسانی که یوگا را آغاز می‌ کنند، فقط به چشم یک ورزش تناسب اندام و لاغری آن را می بینند، اما در ادامه، از این حرکات برای رسیدن به آرامش ذهنی نیز کمک می گیرند.

 برخی از افراد نیز ممکن است با انجام دوره‌های طولانی ورزش یوگا، وارد یک مسیر معنوی شوند که از ابتدا انتظار آن را نداشته اند. آن ها معتقد اند که با انجام حرکات یوگا می توان به درک بهتری از مفاهیم پرهیزکاری، بی آزاری، پاکی و قناعت رسید.

ابوریحان بیرونی نیز یوگا کار می کرد

مسئولین یوگای کشور معتقد اند که ریشه این ورزش به کشور هند بر نمی گردد، چرا که ابوریحان بیرونی سال ها پیش در ایران به انجام حرکات یوگا می‌پرداخت. اما محققان هندی بر این باور اند که فردی به نام “پاتانجلی” که یک حکیم و فیلسوف هندی بود، حرکات یوگا را طراحی کرده و آن را در کتابی به نام “یوگا سوترا” تنظیم نموده و بعد ها این کتاب توسط ابوریحان بیرونی به زبان عربی ترجمه شده است.

استدلال ژیمناستیک یوگا

بر اساس گفته مربیان یوگا، ۲ الی ۳ درصد از حرکات این ورزش جهت انعطاف پذیری بدن انجام شده و بقیه آن شامل نرمش های کششی و ورزش های آمادگی جسمانی می شود. در واقع هندی ها برای پر کردن جیب خودشان، به استدلال های فرا دنیوی از این ورزش روی می آورند.

در کشورهای اروپایی نیز از حرکات یوگا جهت گرم کردن بدن قبل از ورزش استفاده می‌شود، از همین رو، در کشورهایی مانند انگلیس ایتالیا و آمریکا، یوگا را تحت عنوان “وارمر” می‌شناسند. علاوه بر این ورزش یوگا هیچ گونه خطر معنوی ندارد.

ورزش یوگا در هندوئیسم چه جایگاهی دارد؟

در مقابل مربیان یوگا، پژوهشگران بهداشت معنوی معتقد اند که ریشه ورزش یوگا به کشور هند باز می‌گردد، چرا که در متون مقدس کشور هند از این ورزش یاد شده است. پژوهشگران بهداشت معنوی برای اثبات نظر خود به بخش چهارم متون “ودا” که یکی از کهن ترین متون هندویی است، اشاره می کنند. آن ها این بخش که “اتهروه” نام دارد را به عنوان ریشه یوگا می شناسند.

در کتاب ودا دعا های سحر انگیز فراوانی وجود دارد. همچنین مجسمه های “شیوا” که یکی از خدایان هندو است، همگی به حالت نشسته ساخته شده و در حال انجام حرکات یوگا هستند. پژوهشگران بهداشت معنوی معتقد اند “شکتی” همسر شیوا نیز یک نیروی خلاق بوده که در باطن هر کسی وجود دارد و با انجام حرکات یوگا شکتی فعال می شود.

حرکات یوگا به چه مذهبی بر می گردد؟

حرکات یوگا به مذهب “تانترا” در هند بر می گردد که امروزه در همه کشورها آموزش داده می شود. همچنین، طبق گفته پژوهشگران بهداشت معنوی، حرکات یوگا به سمت پرستش نیروی زنان رفته و روابط جنسی به عنوان یک نیایش در بدن به شمار می آید و این حرکات جزو تمرینات تمرکزی همراه با عبادت محسوب شده و شخص به یک مسیر شیطانی وارد می شود.

آسیب های یوگا به سلامتی

انجام برخی از حرکات یوگا به سلامتی انسان آسیب می‌رساند. حرکتی مانند حرکت “هداستند” باعث می شود که فشرده سازی اعصاب از گردن به دست انتقال یافته و باعث بی حسی شود. به همین خاطر، برخی از مربیان این حرکت را ممنوع  می‌دانند. همچنین در این حرکت به شبکیه عصبی چشم فشار زیادی وارد شده و باعث تولید اشک شبکیه می شود.

البته در رابطه با مضرات ورزش یوگا نظرات متفاوتی وجود دارد، به خاطر همین بهتر است قبل از شروع حرکات یوگا نسبت به نحوه عملکرد آن و تاثیر گذاری آن روی بدن اطلاعات کافی را کسب کرد. از لذت های کاذب یوگا می توان به پرهیز از شهوت طلبی و دستیابی به مراتب عالی بدون تحمل سختی اشاره کرد.

آیا در کلاس های یوگا مربیان فقط سلامت جسمانی و سلامت ذهنی را مد نظر قرار می دهند؟

امروزه در آموزش حرفه ای ورزش یوگا، مربیان به دنبال مواردی چون لذت های کاذب نمی روند و فقط سلامت جسمانی و سلامت ذهنی را مد نظر قرار می دهند. پس برای شروع ورزش یوگا باید در مراکز معتبر ثبت نام کرده و از مراجعه به کلاس های خصوصی که در اماکن شخصی برگزار می شوند، اجتناب کنید.

آیا جلوگیری از فرقه سازی در ورزش یوگا ممکن است؟

از آن جایی که مجوز رسمی فعالیت کلاس های یوگا در ایران صادر شده ، برخورد با فعالیت این کلاس ها بسیار دشوار است، چرا که تشخیص فعالیت غیر قانونی این کلاس ها کار سختی است، مگر اینکه مدارک و اسناد معتبری در رابطه با اثبات جرم آن ها وجود داشته باشد.

در صورتی که هرگونه تخلف غیرقانونی از کلاس های یوگا گزارش شود، باید در خصوص وجود قانون در برخورد با آن مسئله اطمینان حاصل کرد.

1- بهترین کلاس یوگا مشهد

کانون یوگا آرته

مشاهده صفحه آموزشگاه


2- بهترین کلاس یوگا مشهد

باشگاه ورزشی تولدی دیگر

مشاهده صفحه آموزشگاه


3- بهترین کلاس یوگا مشهد

باشگاه ورزشی چشمه سلامت

مشاهده صفحه آموزشگاه


4- بهترین کلاس یوگا مشهد

یوگا نور

مشاهده صفحه آموزشگاه


5- بهترین کلاس یوگا مشهد

یوگا نیکا

مشاهده صفحه آموزشگاه


6- بهترین کلاس یوگا مشهد

باشگاه یوگا رایا یوگا

مشاهده صفحه آموزشگاه


ویژگی های یک کلاس یوگا خوب چیست ؟

  • مربیان حرفه ای و با سابقه
  • سالن مناسب با تشک های استاندارد
  • منطقه شهری و دسترسی آسان
  • دربرگیرنده تمرینات ارامش بخش
  • داشتن امکان ثبت نظر و بازخورد از نحوه فعالیت مربیان و عوامل

درباره کلاسهای ورزشی بیشتر بدانیم :

معرفی بهترین باشگاه های والیبال در مشهد
بهترین کلاس شطرنج مشهد
معرفی بهترین باشگاه جودو مشهد
معرفی بهترین کلاسهای تنیس روی میز مشهد
معرفی بهترین کلاس یوگا مشهد
بهترین کلاس تیراندازی مشهد
معرفی بهترین باشگاه کشتی مشهد
معرفی بهترین باشگاه رزمی مشهد
معرفی باشگاه بولینگ مشهد
معرفی بهترین مدرسه فوتبال مشهد

لینک مرتبط :

فواید کلاس یوگا برای بدن چیست؟
معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

برای مطالعه سایر پست های مرتبط با رشته های ورزشی به بخش “کلاس های ورزشی” مراجعه کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی و ثبت آموزشگاه خود در وب سایت نیکارو با ما در ارتباط باشید .