بهترین کلاس بدمینتون مشهد

بسیاری از افراد برای رسیدن به تناسب اندام ورزش های زیادی را انجام می دهند یکی از بهترین ورزش ها برای تناسب اندام، ورزش بدمینتون است که با استفاده از راکت و توپ در سالن های سرپوشیده برگزار می شود. این ورزش یک ورزش سرعتی است و باید با استقامت، دقت، تعادل و تصمیم گیری‎های بسیار سریع صورت بگیرد. همچنین این بازی در فضاهای باز نیز انجام می شود و برخی از افراد در پارک ها این ورزش را تمرین می کنند. یکی از شهرهایی که در آن، این ورزش را به صورت حرفه ای بازی می کنند، شهر مشهد است. در این مطلب می خواهیم شما را با این ورزش پرطرفدار آشنا کنیم و بهترین کلاس بدمینتون در مشهد را برای شما معرفی کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

بدمینتون چیست؟

ورزش بدمینتون نوعی بازی است که به وسیله راکت و توپ پلاستیکی انجام می شود. این ورزش یکی از ورزش های پر هیجان است که طرفداران زیادی دارد. انجام این بازی در مکان هایی که باد می وزد مناسب نیست زیرا که توپ آن سبک است و به طور دلخواه نمی توان بازی کرد. در انجام این ورزش انواع حرکت مانند پریدن، دویدن، کشش بدن و ضربه زدن صورت می گیرد که این حرکات برای بازیکن بسیار لذت بخش است. زمینی که این بازی صورت می گیرد به شکل مستطیل است و به وسیله یک تور این زمین به دو قسمت مساوی تقسیم می شود معمولا بازی بدمینتون به صورت انفرادی و دوبل انجام می شود  که در بازی انفرادی در هر قسمت زمین یک نفر و در بازی دوبل در هر قسمت از زمین دو نفر قرار می گیرند. این بازی به گونه ای است که بازیکنان توپ را به گونه ای به سمت حریف می زنند که توپ به زمین بیافتد.

به طور کلی مسابقاتی که برای این بازی برگزار می شوند به صورت سه گیم می باشند و هر تیمی که بتواند از این سه گیم، دو گیم را ببرد، برنده مسابقه خواهد بود. بعد از پایان هر گیم بازیکنان زمین را تعویض می کنند و امتیاز برای مردان در بازی انفرادی و دوبل 15 و برای زنان در بازی انفرادی 11 و در بازی دوبل 15 می باشد. معمولا در این ورزش بازیکنان از لباس سفید استفاده می کنند.

تاریخچه بدمینتون

ورزش بدمینتون برای نخستین بار در هند برگزار شد که به این بازی در هندوستان “پونا” می گفتند. برخی از افسران انگلیسی که در کشور هندوستان مستقر بودند این بازی در آن زمان آموختند و به کشورشان بردند و به دوستان خود معرفی نمودند سپس بدمینتون در کشورهای دیگر نیز گسترش پیدا کرد. “سر جرج توماس” در سال 1934 فدراسیون بین المللی بدمینتون را بنا کرد و امروزه نیز بهترین بازیکنان بدمینتون در کشور های آسیایی مانند چین، تایلند، هند، اندونزی، ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی و در کشورهای اروپایی مانند انگلستان، دانمارك، سوئد، بلژیك و آلمان مشغول بازی هستند و این کشور ها جز بهترین و زبده ترین تیم های بدمینتون به شمار می روند.

پیدایش بازی بدمینتون در ایران نیز به 100 سال پیش بر می گردد حدود 100 سال پیش انگلیسی ها به جنوب کشور وارد شدند و این بازی را انجام دادند و برای نخستین بار سالنی در مسجد سلیمان خط کشی شد و سپس مورد بهره برداری قرار گرفت.  فدراسیون بدمینتون ایران نیز در سال 1351 تاسیس شد.

وسایل بازی بدمینتون

1. راکت بدمینتون

راکت بدمینتون شامل برخی از قسمت ها مانند دسته راکت، میله راکت، سه راهی راکت، سر یا کله راکت و صفحه راکت می باشد و دو نوع فلزی و چوبی دارد. معمولا باید راکت ها بعد از تارکشی وزنشان حدود 140 گرم باشند.

2. زه

زه نیز از وسایل بازی ورزشی بدمینتون است که انواع گوناگونی مانند روده ای، پلاستیکی، ابریشمی و … دارد.

3. توپ بدمینتون

توپ بدمینتون یکی از مهم ترین وسایل بازی است که دو نوع می باشد برخی از توپ ها پری و برخی دیگر پلاستیکی می باشند.

4. لباس بدمینتون

معمولا باید لباس بازیکنان بدمینتون سبک و راحت باشد تا بازیکنان به راحتی بتوانند با این لباس ها مانور بدهند همچنین باید این لباس ها قابلیت تبادل حرارت بدن را داشته باشند.

5. کفش بدمینتون

کفش های مخصوص بدمینتون باید دارای کف صاف باشند و اگر در محیط و فضای باز می خواهند بازی کنند باید کف کفش ها آجدار باشد. پوشیدن جوراب های ضخیم در هنگام بازی برای حفاظت از پاها بسیار مفید است.

اندازه و ابعاد زمین بدمینتون

این ورزش در سالن ورزشی بدمینتون مشهد به صورت انفرادی و دوبل انجام می شود که در بازی دوبل باید طول زمین 13.40 متر و عرض آن 6.10 متر باشد و در بازی انفرادی باید طول زمین 13.40 متر و عرض آن 5.18 متر باشد. همچنین باید ارتفاع سقف سالن کمتر از 62.7 متر نباشد و رنگ کف سالن نیز باید به صورت یکنواخت و تیره باشد. دلیل تیره بودن کف سالن این است که رنگ تیره نور را منعکس نمی کند. پایه هایی که برای نصب کردن تور بازی استفاده می شود باید 1.55 متر ارتفاع داشته باشند. معمولا توری که در این بازی استفاده می شود بافت مشبک دارد و از پایه ای به پایه دیگر متصل می شود و زمین را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند.

فواید بدمینتون برای سلامتی

به طور کلی ورزش کردن برای سلامتی بسیار مفید است و یکی از بهترین ورزش هایی که برای سلامتی و تناسب اندام مناسب است بدمینتون می باشد. در این مطلب می خواهیم شما را با فواید این ورزش پر طرفدار آشنا کنیم تا شما با آگاهی کامل به سالن ورزشی بدمینتون مشهد مراجعه نمایید و این ورزش مفید را بازی کنید.

  • بدمینتون و کاهش وزن

بازی بدمینتون برای کاهش وزن مناسب است و اگر یک ساعت بدمینتون بازی کنید حدود 480 کالری در بدن می سوزد و اگر این ورزش را روزانه یک ساعت انجام دهید در یک ماه حدود 4 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد. در هنگام بازی باید هر ورزشکار به طور منظم در 20 دقیقه  حدود ۱۰۰ سی سی آب بنوشد و اگر نوشیدن آب یا مایعات را قبل از تشنه شدن بنوشد تمرین بهتری انجام خواهد داد و به سرعت عرق خواهد کرد و این کار موجب می شود تا کالری بیشتری بسوزانید.

  • بدمینتون و چربی سوزی

به دلیل اینکه این ورزش تحرک بالایی دارد میزان چربی سوزی بدن را افزایش می دهد و بدن بیشتر عرق می کند و این تعریق باعث می شود تا مواد سمی از بدن دفع شود و بدن احساس سبکی کند.

  • بدمینتون و تناسب اندام

اگر این ورزش را به صورت روزانه و جدی انجام دهید ماهیچه ها، عضلات ساق پا، همسترینگ و عضلات چهار سر تقویت می شود و چربی های دور شکم نیز از بین می رود. شما می توانید قبل از انجام این ورزش دور شکمتان را اندازه بگیرید و بعد از یک ماه اندازه دور شکم را با اندازه ای که ماه قبل گرفته اید، مقایسه نمایید.

  • بدمینتون و افزایش قدرت بدنی

نوع فعالیتی که این ورزش دارد موجب می شود تا تراکم استخوان ها بالا رود و سلول های سازنده استخوان ها به خوبی رشد کند و در واقع شما با انجام این ورزش استخوان هایی قوی و محکم خواهید داشت. به طور کلی می توان گفت که انجام این ورزش از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

  • بدمینتون و افزایش تمرکز

زمانی که در کلاس بدمینتون در مشهد بازی می کنید باید حواستان را جمع کنید و به حرکات توپ به خوبی عکس العمل نشان دهید تا توپ به زمین برخورد نکند این کار موجب می شود که تمرکز شما افزایش پیدا کند. انجام این ورزش باعث می شود تا استرس و اضطراب به دور باشید و همه تمرکزتان روی بازی باشد.

  • بدمینتون و سلامتی جسم

انجام این ورزش را اگر به طور منظم انجام دهید موجب افزایش عملکرد قلب و ریه ها، کاهش قند خون، کنترل فشار خون و کنترل کسترول خون می شود.

  • بدمینتون و سلامتی روان

انجام بازی ورزشی بدمینتون باعث می شود تا هورمون های بدن مانند آندروفین و تستوسترون بیشتر ترشح شوند و ترشح این هورمون ها موجب می شود تا خلق و خوی افراد بهتر شود و افراد احساس شادابی و سلامتی بیشتری کنند.

  • بدمینتون و طول عمر

تحقیقات ثابت کرده است که شرکت در کلاس بدمینتون در مشهد و دیگر شهر های جهان باعث افزایش طول عمر افراد می شود به دلیل اینکه افزایش ضربان قلب و تنظیم تنفس میانسالان در هنگام ورزش بدمینتون، خطر مرگ را کاهش می دهد. به طور کلی می توان گفت که اگر روزانه 30 دقیقه بدمینتون بازی کنید حدود 2 سال عمرتان بیشتر می شود.

لیست بهترین سالن های ورزشی مشهد

در مشهد سالن های زیادی وجود دارد که در این سالن ها ورزش هایی چون والیبال، بدمینتون، هندبال، فوتسال برگزار می شود و بسیاری از افراد به این سالن ها مراجعه می کنند. از جمله سالن ورزشی بدمینتون مشهد، مجموعه ورزشی راستی می باشد. شما می توانید برای داشتن تناسب اندام و سلامتی اقدام به کلاس های آموزش بدمینتون در مشهد نمایید تا بعد از آموزش، بتوانید بدمینتون را به صورت حرفه ای بازی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *