campain
بهترین کلاس اسکیت تهران

بهترین کلاس اسکیت تهران

در این مقاله میخواهیم به معرفی بهترین کلاس اسکیت تهران بپردازیم، اما قبل از آن بیایید کمی با این ورزش پر هیجان و فواید آن آشنا شویم. تا انتها همراه ما باشید.

تاریخچه ورزش اسکیت بازی 

در سال 1763 کفش اسکیت اولین بار توسط مرلین ژوزف اختراع شد، اما این رشته ی ورزشی تا سال 1980 همچنان ناشناخته بود.

در اواخر قرن 19 میلادی، پس از اینکه مدل های بهتری برای کفش اسکیت ارائه شد، اسکیت بازی به تدریج در آمریکا شمالی و اروپا رواج یافت.

می توان گفت در سال 1985 که به سال شکوفایی اسکیت در جهان معروف بود، تعداد زیادی از کمپانی های مختلف در جهان به ارائه ی اسکیت های به نام in line در بازار اقدام کردند. امروزه اسکیت in line که دارای چهار چرخ در یک ردیف است، پرفروش ترین نوع اسکیت می باشد.

با این کار، ورزش هایی مانند اسکیت بازی از جمله اسکیت هاکی و … نیز رواج یافته و طبق آمار فدراسیون اسکیت بین المللی، اسکیت بازی در جهان در محدوده ی سال های 1991-2010 رشدی در حدود 512 درصد داشته است.

از جمله دیگر زیر شاخه هایی که با عرضه ی مدل های مختلف اسکیت بوجود آمد می توان گفت:

 • اسکیت بازی با مانع
 • اسکیت بازی روی چمن
 • اسکی روی برف
 • اسکیت بورد
 • هاکی در چمن و یخ
 • پاتیناژ
 • اسکیت اگرسیو

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/باشگاه های سطح شهر تهران میگردید .

فواید ورزش اسکیت

اسکیت مانند ورزش ایروبیک، ورزشی است هوازی و مانند آن باعث کالری سوزی در بدن می شود. در ورزش اسکیت سواری به طور معمول اگر به سرعت و یکنواخت حرکت کنید،
میتوانید 400 کالری بسوزانید و از انجام دادن این ورزش در کنار لذت بردن، برای لاغری نیز استفاده خوبی بکنید.

اسکیت موجب تقویت رباط های عضلات فوقانی از جمله پا، ران و لگن وحتی عضلات کمر میشود، به همین دلیل شما را از بد شکلی و چربی های اضافی این بخش های بدن رها می سازد. حرکات اسکیت از نوع حرکات هوازی است که همانند ورزش ایروبیک در رساندن اکسیژن بیشتر به بدن بسیار موثر است. بنابراین دقیقا فوایدی را از اسکیت دریافت خواهید کرد که از انجام پیاده روی و سایر ورزش‌های ایروبیکی دریافت می‌کنید.

این نوع ورزش درگیری تارهای عصبی با ماهیچه ها را تحریک کرده و بدون فشار هیچ وزنه ای، آزاد شدن کلسیم در سلولهای عصبی را تسریع می کند. اسکیت بدن را صاف نگه میدارد و عضلات ضد جاذبه چون شکم، پا، باسن و…. که بسیار مهم است را تقویت میکند و باعت تولید قدرت میشود. در واقع در مدت زمان کمتر، قدرت بیشتری تولید میشود.

اسکیت به شدت بین عضلات موافق و مخالف تعادل ایجاد می کند. اسکیت باعث سازگاری عصبی ایجاد میشود و در برگرداندن حجم عضله بخصوص درسنین بالا موثر است. حرکات در اسکیت بدلیل نوین بودن کاملا به صورت فنی طراحی شده و آنها را کنترل شده ارائه میکند. اسکیت تمرکز افراد را بالا برده به همین دلیل اسکیت یکی از بهترین ورزشهایی است که می تواند درمان افسردگی باشد.

ورزش اسکیت بسیار مفرح است در ادامه بازی هایش شخص برای ابداع حرکت جدیدتر، بسیار تمرین و تلاش میکند و نهایتا ورزشکار با ابداع تکنیک یا حرکت جدید اسکیت را تبدیل به ورزشی خارق العاده کرده که به هیچ عنوان ورزشکار دچار کسلی یا خستگی نمیشود.

نقش ورزش اسکیت در کاهش وزن

یکی دیگر از فواید اسکیت برای انسان کاهش وزن و تناسب اندام است. ورزش اسکیت باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود و همین امر باعث تعریق بیشتر و همچنین سوزاندن چربی های بدن می شود.

ورزش اسکیت در 25 دقیقه تمرین مستمر، 750 کالری را می سوزاند و همچنین باعث کم شدن سایز بدن می شود و بدن را خوش فرم می کند.

این ورزش نقاطی مانند پاها، باسن، شکم، پهلو و بازوها را کوچک می کند که با تمرین این ورزش کلیه این نقاط درگیر می شود و باعث کاهش وزن و همچنین باعث کاهش سایز بدن می شود و ماهیچه های بدن را تقویت می کند که بافت های چربی را سوزانده و بافت عضله ای به جای آنها تشکیل می دهد.

بهترین کلاس اسکیت تهران

بهترین کلاس اسکیت تهران

در لیست زیر تعدادی از بهترین کلاس اسکیت تهران را برای شما آورده ایم:

مجتمع صیاد شیرازی

مشاهده صفحه آموزشگاه

کلوپ اسکیت خلیج فارس

مشاهده صفحه آموزشگاه

پیست اسکیت روی یخ اکولوژیک

مشاهده صفحه آموزشگاه

معرفی بهترین کلاس اسکیت غرب تهران

بهترین کلاس اسکیت غرب تهران

در لیست زیر به معرفی تعدادی از بهترین کلاس اسکیت غرب تهران میپردازیم:

مدرسه اسکیت پیام

مشاهده صفحه آموزشگاه

کلوپ اسکیت فردوس

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه اسکیت شتاب

مشاهده صفحه آموزشگاه

حال که با تعدادی بهترین کلاس اسکیت تهران، بهترین کلاس اسکیت شرق تهران و بهترین کلاس اسکیت غرب تهران آشنا شدید، در ادامه نکاتی برای انتخاب کفش اسکیت برای شما آماده کردیم.

انتخاب کفش اسکیت

اسکیت رشته ورزشی است که سبک‌های مختلفی دارد از جمله: اسکیت نمایشی، اسکیت سرعت، فری لاین، اسکیت رولر، اسکیت جاده‌ای و … همچنین می‌توان از اسکیت به طور تفریحی استفاده کرد، اما خریدن کفش اسکیت نیازمند دقت است.

تجهیزات ورزشی مناسب، استاندارد و حرفه‌ای از ارکان اصولی تمام رشته‌هاست.
هرچند در برخی رشته‌ها این مساله شاید اهمیت کم‌تری داشته باشد، اما اسکیت از جمله رشته‌هایی است که خرید کفش مناسب برای آن اهمیت زیادی دارد. با بررسی بودجه خود، دسته بندی اسکیت‌هایی که دوست دارید، بررسی کارآمد بودن آنها و امتحان کردن آنها در فروشگاه،میتوانید یک کفش اسکیت مناسب برای خود تهیه کنید.

خصوصیات کفش اسکیت

یک کفش اسکیت خوب چند ویژگی مهم دارد که در ادامه به آن میپردازیم:

 1. بدنه اسکیت: که از جنس پلاستیک سخت یا در کفش های حرفه ای از ترکیبات کربن استفاده می شود. اجزایی که روی کفش ورزشی اسکیت می باشد شامل: کلیپس، چسبک و بندهای محکم کننده.
 2. ترمز: که در انتهای کفش قرار دارد و معمولاً زیر پای راست قرار گرفته است
 3. جوراب: که جوراب کفش بایستی ضخامت کافی را دارا باشد.
 4. ترک یا تیغه: زیر کفش قرار گرفته که از جنس های پلاستیکی یا تیغه‌های فلزی می باشد و روی ترک سوراخ‌هایی جهت قرار گرفتن پیچ ها تعبیه شده است. طول ترک‌ها در اسکیت های سرعت و استقامت بلندتر و در اسکیت هاکی، نمایشی و مبتدی کوتاه می‌باشد.
 5. بلبرینگ ها و بوش ها: که هر چرخ شامل دو بلبرینگ و بوش های داخلی و خارجی می باشند. بلبرینگ به نسبت تعداد دور در دقیقه آن و کیفیت به انواع مختلف تقسیم می شوند که علامت مشخصه آن با ABC مشخص می گردد  که شماره جلوی آن نشان دهنده تعداد دور در دقیقه میباشد مثلا ABC5 5000 دور در دقیقه است تقسیم بندی بلبرینگ ها به ترتیب کیفیت از پایین به بالا ABC7 , ABC5 , ABC3, ABC1 و میکرو (Micro) و SKFMicro و همچنین پیچ و مهره که چرخ را بر روی ترک فیکس و ثابت می کند.
 6. چرخ ها: چرخ ها یکی از مهمترین اجزای اسکیت می باشد که بایستی نسبت به انتخاب جنس و قطر آن توجه لازم مبذول گردد. در لبه خارجی چرخ ها دو مشخصه قطر و جنس آن وجود دارد که با علائم قطر چرخ با حرف MM و جنس آن با حرف A نمایش داده شده است.
لطفا امتیاز دهید

22 دیدگاه دربارهٔ «بهترین کلاس اسکیت تهران»

 1. بهترين و استاد ترين مربي اسكيت كه تا حالا ديدم و داشتم بهنود خطيب زاده
  يه مدت رييس هئيت اسكيت هم بود
  خيلي خوبه و من به همه توضيه ميكنم كه حتما پيش ايشون كلاس برن

  1. يادش بخير من ١٢سال پيش شاگرد اقاي خطيب زاده بودم و كلاس اسكيت ميرفتم خيلي با اخلاق بود
   چه خاطرات خوبي داشتيم
   حيف كه زود گذشت

   1. ممنون که تجربیاتتون رو با سایر دوستان به اشتراک میگذارید.
    شما میتوانید به صفحه موسسه رفته و در داخل همان صفحه نظر خود را نسبت به عملکرد مجموعه ثبت بفرمائید.

    نیکارو
    درجریان یادگیری

 2. کاش عکس از مکان این کلاس های اسکیت داشتید تا راحت تر تصمیم بگیریم. هر چند در تهران تا حدودی به جبر منطقه زندگی در انتخاب مجبوریم.

 3. متاسفانه بیشتر امکانات برای تهران هست. ما در شهرستان ها حتی یک پیست اسکیت در حد و انداره های استاندارد نداریم. جای تاسفه این همه تبعیض

 4. اسکیت ورزش خطرناکی هست؟ ما تهران زندگی میکنیم و دوست دارم دخترم را ثبت نام کنم اما نگرانم.

 5. اسکیت یه ورزش واقعا هیجان انگیز و بی نظیره و من از بچگی دوس داشتم آموزش ببینم. با توجه به موقعیت منزلم در شمال تهران دوست دارم به آب و آتش که پیشنهاد شما هست سر بزنم.

 6. سلام خیلی وبلاگ خوبی دارید واقعا خسته نباشید.
  ثبت نام در دوره های اسکیت تهران کی فعال میشه؟تابستون تموم شد که. کاش زودتر انجامش بدید

 7. امید شهریاری

  سلام ممکن است لینک ثبت نام یک کلاس تابستانه اسکیت در شمال تهران را اینجا قرار دهید؟ دوره ها شروع شده اند؟

 8. چرا هر چقدر دنبال دوره اسکیت تهران توی سایتتون میگردم چیزی برای ثبت نام پیدا نمیکنم؟ آیا دوره اسکیت فعالی ندارید؟

 9. من تجربه یادگیری اسکیت در مجموعه آب و آتش را دارم و بسیار راضی هستم. اگر سمت شمال تهران هستید واقعا گزینه خوبی برای شروع حرفه ای اسکیت هست

 10. در جواب اونی که گفته اسکیت مگه شرق و غرب داره باید بگم تا حالا پیست های اسکیت شمال تهران رو نرفتی ظاهرا.

 11. شما که چند تا آموزشگاه معرفی کردید ادم بدتر گیج میشه.من میخوام بدونم بهترین پیست اسکیت تهران کجاست. و اینکه هزینه هر دوره اسکیت حدودا چقدر هست

  1. عاطفه حسین زاده

   سلام دوست عزیز .
   با توجه به گستردگی طیف کلاسها در تهران بزرگ , ما مجبور شدیم کلاس های اسکیت شمال تهران – کلاس های اسکیت جنوب تهران – کلاس های اسکیت غرب تهران و کلاس های اسکیت شرق تهران رو یکجا معرفی کنیم .
   کلاس ها رو ما سعی کردیم به ترتیب درستی از نظر رضایت مندی مشتری بچینیم .
   آّب و آتش پیشنهاد ویژه نیکارو هست برای اسکیت در شمال تهران .
   شما منطقه مورد نظرتون رو قید نکردید تا بیشتر راهنماییتون کنم … . برای اطلاع از قیمت ها هم به زودی دوره های این کلاس ها در وب سایت نیکارو ثبت میشه و در معرض دید عموم قرار میگیره . از اونجا میتونید سایر اطلاعات رو ببینید .

 12. من دنبال یه آموزشگاه اسکی منایب برای بچه 6_7 ساله سمت شمال تهران هستم. میشه راهنماییم کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.