campain
بهترین باشگاه ووشو مشهد

معرفی بهترین باشگاه ووشو مشهد

ووشو از دسته ورزش های گروهی رزمی و زیر مجموعه کونگ فو است. مهد رشد این ورزش، کشور چین است. ووشو سرچشمه تمام رشته های ورزشی رزمی است.ووشو در شیوه ها و سبک های مختلفی تعریف شده است که هر کدام تکنیک ها، تاکتیک ها و قواعد خاص خود را دارند. 

ورزش ووشو

تفاوت سبک ها در واقع موجب تنوع در شیوه های مبارزه شده است؛ اما به طور کلی فلسفه آن طی 5000 سال پیشرفت تغییر نکرده است. ورزش ووشو فقط مفهوم حمله کردن و دفاع کردن را در بر نمی گیرد، بلکه برای رشد و پرورش بدن، ذهن و روح انجام می شود.  در ادامه به معرفی بهترین کلاس ووشو مشهد میپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

معنی کلمه ووشو چیست؟

ووشو از دو واژه وو (wu) و شو (shu) تشکیل شده است.وو در زبان چینی به صورت دو نویسه zhi به معنی دست کشیدن و Ge که نوعی سلاح جنگی قدیمی است، نوشته می شود.

نویسه wu در واقع از دست کشیدن از مبارزه و صلح می گوید؛ بنابراین ووشو علاوه بر تقویت سلامت بدن یک نوع تمرین برای ذهن و توجه به ارزش های اخلاقی است. 

برخلاف کونگ فو که هنوز بر سبک سنتی باقی مانده است، ووشو تغییرات زیادی کرده است. تغییراتی مانند دویدن روی دیوار و وارو زدن، چرخش 720 درجه حین حرکت تورنادو و پروانه چرخشی.

ووشو ابتدایی بر جا به جایی و پریدن با کمر صاف و بازوهای باز و بلند شدن از حالت دولا به کمک کف دست و بازو تاکید دارد.همچنین پرش با پای صاف مانند پرش کششی از روبرو و کنار و پرش هلالی رو به داخل و رو به بیرون.

افراد با استعداد پس از شش ماه می توانند پرش پروانه را یاد بگیرند. ووشو یک ورزش درونی و بیرونی برای ذهن و بدن است و فرد را از نظر بدنی و روانی برای مبارزه آماده می کند.

تاریخچه ورزش ووشو

ووشو ((Wushu)) به‌عنوان یکی از ورزش‌های رزمی و زیرمجموعه کنگ فو بوده که تاریخچه طولانی دارد. فلسفه وجودی این ورزش به حدود 4000 سال پیش در کشور چین بازمی‌گردد. ریشه سبک‌های رشته ورزشی ووشو از معبد شائولین سرچشمه می‌گیرد، متأسفانه در یک برهه زمانی امپراتور وقت به دلیل احساس ترس از افراد داخل معبد دستور آتش‌سوزی کامل آن را صادر کرد. دراین‌بین تعداد بی‌شماری از افراد جان خود را از دست دادن و تنها به تعداد انگشت‌شمار توانستند از این مهلکه جان سالم به دربرند. سرانجام توسط همین تعداد افراد باقیمانده جرقه‌های اصلی ورزش ووشو زده شد.

نهایتاً در دوران امپراطوری سلسله شانگ ژو این ورزش از حالت مخفی بودن درآمد و به‌صورت عمومی در بین سربازان گسترش یافت و تقریباً در این دوران بود که برخی سبک‌های سنتی به قوانین ووشو افزوده شد. روند توسعه اصلی این ورزش در کشورهای مختلف مربوط به سال 1990 میلادی هم‌زمان با تشکیل فدراسیون جهانی ووشو بود. هم‌اکنون دو دفتر اصلی فدراسیون جهانی ووشو یکی در لوزان سوئیس و دیگری در کشور چین می‌باشد؛ اما جالب است بدانید برای اولین بار این رشته ورزشی در ایران توسط استاد حسین داوودی پناه در حدود سال 1368 پایه‌ریزی شد.

برای انتخاب کلاس ووشو نیاز به راهنمایی دارید؟ فرم زیر را تکمیل کنید. با شما در ارتباط خواهیم بود.

کلمه Wushu ترکیبی از دو کلمه Wu و Shu می‌باشد که هرکدام معنای خاصی دارد. ترجمه Wu به معنی هنر و Shu نیز به معنی جنگیدن و یا رزم خواهد بود؛ بنابراین در کنار هم قرار گرفتن این دو کلمه به معنی اصلی ووشو یعنی هنر رزم‌خواهیم رسید. از طرفی ووشو امروزه به نسبت کنگ فو در سبک‌ها و اجرای حرکات تغییرات اساسی نموده است.

انواع سبک ووشو

ورزش رزمی ووشو به‌صورت کلی دارای سبک‌های بی‌شماری است که ممکن است در هر کشور برخی تکنیک‌ها و یا سبک‌ها رواج زیادی داشته باشد. به‌صورت کلی مسابقات Wushu در 2 سبک ساندا و تالو در جهان برگزار می‌شود.

ووشو ساندا

ووشو ساندا را بانام تکنیک سانشو نیز می‌شناسند. این سبک به‌عنوان یک سبک آزاد در مسابقات معرفی خواهد شد. به سبک سانشو نیز سبک مبارزه آزاد نیز می‌گویند. تاریخچه ساندا به چین باستان بازمی‌گردد که در آن زمان به ارتش چین مبارزات تن‌به‌تن می‌آموختند؛ اما در دوران مدرن یعنی حدود سال 1950 میلادی برای اولین بار این سبک در تایوان اجرا شد. بد نیست بدانید ادای احترام رزمی‌کاران، نام‌های به‌کاررفته و برخی اعداد در تکنیک ساندا همگی به زبان چینی خواهد بود. در این سبک ضربات مشت، ضربات پا و حتی پرتاب حریف کاملاً مجاز است. از طرفی جالب است بدانید در کشور چین یک مسابقه بانام سانداوانگ وجود دارد که علاوه بر ضربات ذکرشده، ضربات با زانو و آرنج نیز مجاز بوده و این مسابقات بر روی رینگ انجام می‌شود. ایران امروزه به‌عنوان یکی از قوی‌ترین کشورها در سبک ووشو ساندا است.

ووشو تالو

سبک تالو نیز به‌عنوان یکی دیگر از سبک‌های رزمی Wushu خواهد بود. کلمه تالو در زبان چینی به معنی فرم و نمایش است. رزمی‌کاران چه مرد و چه زن در این سبک می‌توانند برخی حرکات را هم با استفاده از سلاح و هم بدون سلاح به کار گرفته و حرکات نمایشی را اجرا کنند. لازم به ذکر است برخی فرم‌ها در ووشو تالو با استفاده از سلاح‌های سرد چون شمشیر پهن و باریک، نیزه و چوب خواهد بود. بد نیست بدانید در ووشو تالو 3 سبک اصلی بانام‌های چانگ چوان، نان چوان و تای چی چوان در مسابقات ورزشی به نمایش درخواهند آمد. از طرفی در برخی از سبک‌های تالو از نانچیکو، شمشیر و نوعی بادبزن مخصوص دفاع استفاده خواهد شد.

بهترین کلاس ووشو مشهد

بهترین باشگاه ووشو مشهد

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد و در لیست زیر به معرفی تعدادی از برترین باشگاه تکواندو مشهد میپردازیم. در شهر مشهد باشگاه تکواندو اختصاصی وجود ندارد، اما بسیاری از باشگاه های رزمی مشهد به آموزش تکواندو نیز میپردازند. در باشگاه های رزمی مشهد شاخه های مختلفی از ورزش رزمی مثل دفاع شخصی، یو اف سی، تکواندو، ووشو و بوکس آموزش داده می‌شود.
کافیست از طریق اطلاعات تماس داخل سایت با هریک از این باشگاه های رزمی مشهد تماس بگیرید تا بهترین باشگاه ووشو مشهد، بهترین کلاس ووشو دختران در مشهد، باشگاه دفاع شخصی در مشهد، باشگاه ووشو در مشهد و بهترین مربی ووشو در مشهد را پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید از طریق تماس با این باشگاه ها، قیمت کلاس های دفاع شخصی در مشهد و ادرس باشگاه دفاع شخصی در مشهد بانوان و آقایان را پیدا کنید.

باشگاه رزمی باغبان

  • توضیحات: باشگاه رزمی باغبان در محله طلاب مشهد واقع شده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آکادمی هنرهای نخعی کان

  • مدیریت: آقای مصطفی نخعی
  • توضیحات: باشگاه رزمی نخعی کان در محدوده کلاهدوز شهر مشهد واقع شده است. این باشگاه رزمی با هدف ترویج اصولی و کاربردی ورزش های رزمی به علاقمندان این رشته تاسیس گردیده است. این مجموعه برگزار کننده دوره های آموزشی کیوکوشین، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی و … به صورت مبتدی و پیشرفته می باشد. آموزش ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و گروهی ترمیک برای خانم ها و آقایان جهت آماده سازی برای مسابقات می باشد. 

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه رزمی سورنا

  • توضیحات: باشگاه رزمی سورنا واقع در شهر مشهد و در محله الهیه میباشد. باشگاه سورنا در سال 1391 تاسیس شده و دارای 1300 متر فضا بوده و رشته های رزمی و آمادگی جسمانی در این مجموعه تدریس میشود. این باشگاه هنرهای رزمی با هدف ترویج اصولی و کاربردی ورزش های رزمی به علاقمندان این رشته تاسیس گردیده است. این مجموعه برگزار کننده دوره های آموزشی کیوکوشین، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی و … به صورت مبتدی و پیشرفته می باشد. آموزش ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و گروهی ترمیک برای خانم ها و آقایان جهت آماده سازی برای مسابقات میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه ورزشی شکوه (کلاس ووشو دختران)

  • مدیریت: خانم آرزو بشارتی
  • توضیحات: باشگاه ورزشی شکوه در بلوار معلم مشهد واقع شده است و برگزار کننده کلاس های فیوژن فیتنس، پیلاتس، باله، ژیمناستیک، کاراته، کونگ فو و تکواندو دختران در مشهد میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.