campain

معرفی بهترین باشگاه جوجیتسو مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین باشگاه جوجیتسو مشهد بپردازیم، اما قبل از آن بهتر است کمی با این ورزش رزمی آشنا شویم.

واژه جوجیتسو به چه معناست؟

کلمه جوجوتسو یا جوجیتسو شامل دو قسمت جو به معنی نرم بودن، انعطاف پذیری، مقابله نکردن درمقابل نیروی حریف یا خارج شدن از مسیر آسیب است و کلمه ی جوتسو اصل یا بخش عملی جو- جیتسو است. این کلمه در ژاپن به معنای علم یا هنر است .جوجیتسو بیشتر به معنای تکنیک استفاده کردن از نیروی خود حریف برای پرتاب کردن یا شکست دادن او است. واژگانی همچون جیوجیتسو یا جوجیتسو نادرست هستند و در کانجی وجود ندارد. به علت شنیدار نادرست یا یا ناتوانی اروپاییان در گویش واژهٔ جوجوتسو، این واژگان در بین افراد معروف شد. گویش جوجیتسو بیشتر در میان انگلیسی ها یا آمریکایی ها رواج دارد و گویش جیوجیتسو بیشتر در میان ژرمن ها و برزیلی ها دارد.

تاریخچه ورزش رزمی جوجیتسو

جوجیتسو یا جوجوتسو یک هنر رزمی ژاپنی است که بر مبارزه از فاصله نزدیک یا یک رقیب مسلح یا غیرمسلح تأکید دارد. تفاوت این رشته با جودو این است که در جوجیتسو ضربه زدن به حریف آزاد است.

ورزش قدیمی جوجیتسو مربوط به سال های 1333 تا 1573 می‌باشد. این سبک قدیمی آموزش هنرهای رزمی برای آموزش جنگجویان غیر مسلح با جنگجویان کاملا مسلح طراحی شده است و شامل مهارت های مختلف در زمینه چنگ زدن، پرتاب، مهار و … است.

هدف این رشته ورزشی کاملا ساده است و افراد در این رشته در صدد خلع سلاح کردن رقیب خود و یا حتی کشتن او هستند. تقریبا همه سبک های هنر های رزمی مربوط به جوجیتسو هستند، اما تعدادی از آن ها به شدت تحت تاثیر رشته جوجیتسو قرار دارند، مانند رشته جیوجیتسو برزیلی و جودو که بسیار به رشته جوجیتسو شباهت دارند.

تا دیر نشده کشفش کن!

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی
ویژه ۶ تا ۱۶ سال
*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*
اجرا زیر نظر نیکارو، از شرکت های
عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی

انواع مختلف جوجیتسو

انواع متفاوتی از این هنر رزمی در باشگاه‌های جوجیتسو (ریو) آموزش داده می‌شوند. جوجیتسو تقریباً تمامی انواع فنون رزمی (فنون پرتابی، تله‌ای، قفل مفصل، گرفتن، گاز گرفتن، فرار کردن، و ضربات دست و پا) را در بر می‌گیرد. بسیاری از این باشگاه‌ها به آموزش استفاده از سلاح نیز اقدام می‌کنند.

جوجیتسو امروزه هم در شکل سنتی خود و هم در اشکال ورزشی مدرن تمرین می‌شود. جودو یکی از ورزش‌های المپیکی است که در اوایل قرن ۱۹ توسط جیگارو کانو ابداع شد جودو بهبود یافته و علمی شده جوجیتسو است. سامبو و جوجیتسو برزیلی هم رشته‌های دیگری هستند که بر مبنای انواع اولیه جودو تکامل یافته‌اند. رشته‌های رزمی ژاپنی آیکیدو و کره‌ای هاپکیدو از دیگر رشته‌های رزمی هستند که بر مبنای جوجیتسو پایه‌گذاری شده‌اند.

بهترین باشگاه جوجیتسو مشهد

در لیست زیر به معرفی تعدادی از برترین باشگاه جوجیتسو مشهد میپردازیم. 

باشگاه رزمی باغبان

مشاهده صفحه آموزشگاه

آکادمی هنرهای نخعی کان

مشاهده صفحه آموزشگاه

باشگاه ورزشی تندرستی پویا

مشاهده صفحه آموزشگاه

بهترین کلاس جوجیتسو در مشهد

برای مشاهده برترین کلاس های جوجیتسو در مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.

فرق جودو، جوجیتسو و جوجیتسو برزیلی

فرق جودو، جوجیتسو و جوجیتسو برزیلی در نحوه مبارزه است. در جودو حریف را می‌گیرند و به زمین می‌زنند و روی زمین مبارزه می‌کنند، اما در جوجیتسو ژاپنی و برزیلی هدف بیشتر تسلیم کردن یا کشتن حریف است.

برای کارگاه استعدادیابی نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم و اطلاعات کارگاه استعدادیابی کودکان را ارسال می کنیم یا برای ارتباط سریع تر از طریق اینستاگرام و واتس اپ نیکارو با ما در تماس باشید.

برای پیدا کردن باشگاه رزمی مناسب نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی

 ویژه سنین ۶ تا ۱۸ سال

*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*

کشف ذهن کشف استعداد

استعدادسنجی معتبر بر پایه علوم شناختی

 ویژه ۶ تا ۱۶ سال

*برای مشاوره رایگان فرم رو پر کنین*
اجرای روند استعدادسنجی اصلی زیر نظر نیکارو، از شرکت های عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی