campain
بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع تکنیک های هنر نقاشی

برخی از تکنیک ‌های هنر نقاشی عبارتند از آبرنگ، اکریلیک، پاستل، رنگ روغن، کلاژ، گواش، مداد رنگی، نقاشی دیواری، نقاشی دیجیتال و … می‌شود که ما در این مقاله از وبلاگ پروانه به شرح آن می‌پردازیم.

آبرنگ، اکریلیک، گواش: در تولید آبرنگ، اکریلیک و گواش، از رنگدانه و یک ماده چسبنده قابل حل در آب استفاده می‌شود. آبرنگ را به وسیله قلم‌مو بر روی کاغذ و مقواهای مخصوص آبرنگ به کار می‌برند. در این روش سایه‌های روشن از طریق رقیق کردن رنگ حاصل می‌شود و نه با افزودن سفید.
اما گواش متفاوت از آبرنگ است و رنگ‌آمیزی با آن تصاویری مات ایجاد می‌کند. گواش به گونه‌ای ساخته شده که بتوان کیفیت آبرنگ و گواش را همزمان پدید آورد. در گواش نسبت ماده چسبنده به رنگدانه بیشتر است. از این رو خاصیت پوشانندگی بیشتری مانند اکریلیک و رنگ روغن دارد . .با این تفاوت که گواش اثری مات و غیر شفاف ایجاد می‌کند.
اکریلیک نیز به خاطر ماهیتی که دارد سطحی سخت و آسیب ناپذیر بوجود می‌آورد. اکریلیک بسیار سریع خشک می‌شود و نیازمند سرعت عمل بالا برای کار است.
این تکنینک پس از انجام کار و خشک شدن رنگ ممکن است در نگاه اول شبیه به رنگ روغن به نظر برسد. اما رنگ روغنی مدت زمان طولانی، بصورت خیس باقی می‌ماند.

رنگ روغن

روغن مورد استفاده در رنگ روغن با روش‌های مختلف از جمله جوشاندن بذر گیاه کتان به دست می‌آید. و آن را با مواد رنگی مخلوط می‌کنند. برای رنگ‌آمیزی با رنگ روغن در نقاشی نیز از حلال‌های گوناگون چون تینر و روغن گیاهی استفاده می‌شود.

پاستل

این وسیله هنری از پودر خالص رنگ‌دانه و ماده چسباننده ساخته می‌شود. این رنگدانه‌ها همان‌هایی است که در ساخت وسایل دیگر رنگ‌آمیزی از جمله رنگ روغن، اکریلیک، مداد رنگی و غیره نیز به کار می‌رود.

کلاژ، فوتومونتاژ، اسمبلاژ یا تکه چسبانی

نام تکنیکی در هنرهای تجسمی است. در این روش مواد و وسایل گوناگون مانند تکه‌های روزنامه، کاغذهای رنگی، مقوا، پارچه، عکس، اشیای دورریختنی و جز اینها را بر روی یک سطح صاف مانند بوم، تخته یا مقوا می‌چسبانند. تا یک ترکیب جدید به وجود آورند. گاهی نیز با طراحی یا نقاشی آن را تکمیل می‌کنند. تکنیک چسباندن عکس یا تکه‌های عکس برای ایجاد یک ترکیب جدید، “فوتوکلاژ” یا “فوتومونتاژ” نامیده می‌شود.
انواعی از تکه‌چسبانی هم وجود دارد. که شامل چسباندن مواد دارای حجم مانند تکه‌های چوب، ظروف شکسته، دکمه، پیچ و مهره و … به یکدیگر می‌باشد که “اّسمبلاژ” نام دراد.

نقاشی دیواری

هنر نقاشی دیواری برای آرایش دیوار به کار می‌رود و ممکن است به دو طریق اجرا شود: مستقیما بر روی سطح دیوار و یا بر روی تخته یا بوم به منظور نصب دائمی بر دیوار. برای خلق نقاشی بر روی دیوار شرایط مختلفی از جمله هماهنگی نقاشی با شرایط فضای پیرامون دیوار و منطقه‌ای که در آن واقع شده. آب و هوای منطقه و غیره وجود دارد. تا متناسب با آن‌ها مواد، متریال و بخصوص طرح مناسب انتخاب و برنامه ریزی شود.

بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران


آموزشگاه نقاشی ایکاروس

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه نقاشی ارژنگ

مشاهده صفحه آموزشگاه


خوشحالیم که تا اینجای مقاله معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران با ما همراه بودید. حال به بررسی آثار شگفت انگیز نقاشی بر بزرگسالان خواهیم پرداخت.

9 مورد از آثار شگفت انگیز نقاشی بر بزرگسالان

نقاشی نه تنها به عنوان یک هنر ، بلکه به عنوان راهی برای آرامش روح و جسم کاربرد دارد . اکنون با هم 9 مورد از مهم ترین آثار نقاشی بر بزرگسالان را بررسی می کنیم .

تقویت ذهن :

اولین و بارز ترین تاثیر نقاشی بر بزرگسالان مربوط به سلامت ذهن می باشد . با توجه به این که در کشیدن نقاشی مغز و دست ها به طور هم زمان در حال فعالیت هستند. و همچنین برای تصور کردن طرح نهایی نقاشی باید روی کار متمرکز شویم. می تواند تا حد زیادی روی تمرکز و تقویت ذهن موثر باشد .

همچنین می دانیم که نیم کره چپ مغز مسئول مسائلی با ماهیت منطقی و نیم کره راست مغز مسئول خلاقیت و ابتکار است . در نقاشی هر دو نیم کره مغز به طور هم زمان فعالیت دارند و این موضوع می تواند در تقویت قوای ذهنی و تمرکز بسیار موثر باشد .

تقویت قدرت ارتباط :

در نقاشی کشیدن امکان بروز دادن هیجانات ، احساسات و تمایلات به شیوه ای متفاوت وجود دارد . این موضوع برای افراد معلول و افرادی که در ارتباط با دیگران دچار مشکل هستند بسیار می تواند راهگشا باشد .

پرورش خلاقیت :

در نقاشی بیش از هر چیز خلاقیت لازم است . ترکیب کردن رنگ ها و تصاویر ، اشکال مختلف و طراح های متفاوت برای زیباتر کردن نقاشی روی تقویت هر چه بیشتر خلاقیت تاثیر بسزایی دارد .

تقویت مهارت های حرکتی :

در دست گرفتن قلم به صورت درست می تواند. تا حد زیادی روی روند کشیدن نقاشی در بزرگسالان تاثیر گذار باشد . نقاشی موجب افزایش حرکات دست ها و انگشت ها می شود و به آن ها انعطاف خاصی می بخشد .

بهبود قابلیت ذهن در حل مسئله :

از مفید ترین موارد تاثیر نقاشی بر بزرگسالان بهبود قابلیت ذهن در حل مسئله می باشد .

در نقاشی مانند هر کار و هنر دیگری مشکلاتی به وجود می آید . گاهی نقاش قبل از این که دست به قلم ببرد طرح خاصی را در ذهن خود متصور می شود اما در وسط کار ممکن است بنا به رنگ های مختلف ، تغییر زاویه خطوط و مواردی از این قبیل ، طرح نقاشی آن طور که نقاش تصور می کند از آب در نیاید . در چنین مواقعی نقاش باید تا حد زیادی ذهن خود را درگیر کند تا بتواند به نوعی خطوط و رنگ ها را تغییر دهد که یک نقاشی حرفه ای و مطابق تصورش رسم کند .

به علت همین درگیری با مسائل ، قدرت ذهن برای حل آن ها روز به روز بهبود می یابد .

کاهش استرس :

متاسفانه استرس یکی از مشکلاتی است که 80 درصد افراد در عصر حاضر درگیر آن هستند . بعضی افراد حتی وقتی کاملا از مشکلات خود و عوامل استرس زا فاصله دارند همچنان دلشوره و استرس بر آن ها غلبه دارد و آرامش و شادی را از آن ها سلب می کند .

کسانی که دائما استرس دارند اصولا احساسات خود را سرکوب می کنند . نقاشی با آزاد کردن احساسات و جذب تمرکز افراد استرس را تا حد زیادی از آن ها دور می کند و باعث می شود تمرکز و فکر افراد تنها روی طرح و اثر باشد .

افزایش اعتماد به نفس :

از بارز ترین موارد تاثیر نقاشی بر بزرگسالان افزایش خود باوری ، روحیه و اعتماد به نفس می باشد .

ذات نقاشی کشیدن به این صورت است که اگر نقاش به هر اندازه آثار زیادی خلق کرده باشد. پس از پیاده کردن هر طرح جدید ، در صورت موفقیت در انتها نتیجه کار خود را تحسین می کند. و ناخواسته احساس خوشحالی به او دست می دهد .

از طرفی مهارت نقاشی افراد پس از هر تجربه بهبود می یابد و تحسین و تشویق اطرافیان و پیشرفت خود فرد می تواند تا حدود زیادی خود باوری و اعتماد به نفس او را افزایش دهد .

بهبود شرایط خواب با رنگ آمیزی :

متاسفانه اکثر افراد عادت دارند قبل از خواب با وسایل الکترونیکی مانند موبایل ، تبلت و یا کامپیوتر کار کنند . این روند برای بسیاری از افراد به صورت اعتیاد در آمده است . به طوری که اگر قبل از خواب یک یا چند ساعت از موبایل یا تبلت خود استفاده نکنند خوابیدن برای آن ها بسیار دشوار می شود .

آزمایش ها ثابت کرده اند افرادی که قبل از خواب از وسایل الکترونیکی استفاده کرده اند ، نسبت به کسانی که از آن ها استفاده نکرده اند ، پس از بیدار شدن احساس خستگی و کسالت بیشتری دارند و تا مدت زمان بیشتری بعد از بیدار شدن خواب آلود هستند .

با جایگزینی رنگ آمیزی به جای وسایل الکترونیکی قبل از خواب می توان این بی خوابی و کسالت را تا حد زیادی کاهش داد و یا حتی از بین برد .

همچنین با استفاده کمتر از وسایل الکترونیکی تا حد زیادی می توان سیاهی دور چشم را کاهش داد .

بهبود روند موفقیت کاری به واسطه نقاشی :

طی تحقیقاتی که انجام گرفته است محققان به این نتیجه رسیده اند. که افرادی که در کنار تخصص و کاری که از آن در آمد دارند یک هنر و سرگرمی خلاقانه را نیز به طور منظم دنبال می کنند نسبت به سایرین از موفقیت بیشتری در کار خود برخوردارند .

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.