کلاس ویولن مشهد

کلاس ویولن مشهد

ما در این مقاله به معرفی کلاس ویولن مشهد میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

ویولن نوعی ساز است که بسیاری از افراد به آن علاقه زیادی دارند و برای نواختن آن اقدام به آموزش ویولن می کنند. در مشهد کلاس های آموزشی فراوانی وجود دارد که برای هنوجویان انواع سازها را آموزش می دهند و هر فردی با توجه به علاقه ای که دارد نوع ساز را انتخاب می کند و به آموزش آن می پردازد. ویولن یکی از سازهایی است که طرفداران زیادی در مشهد دارد و برای آموزش آن بهتر است به کلاس ویولن در مشهد رفت تا نواختن آن را به خوبی آموزش دید. در این مطلب می خواهیم شما را با کلاس ویلون مشهد آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.   

ویولن چیست؟

ویولن نوعی ساز زهی آرشه ای می باشد که برای نواختن آن باید ساز را روی شانه چپ قرار داد و با آرشه ای که در دست راست می گیرد ویولن را بنوازد. به طور کلی ویولن 4 سیم دارد که از ریزترین تا بم ترین سیم به ترتیب می سیم اول، لا سیم دوم، ر سیم سوم، سل سیم چهارم می باشد. ویولن برای اولین بار توسط سازنده ایتالیایی ابداع شده است که این سازنده، گاسپارو برتولونی نام داشت.

کلاس ویولن مشهد

انواع ویولن

ویولن ها انواع مختلفی دارند که در زیر شما را با انواع ویولن آشنا خواهیم کرد.

1. ويولن آکوستيک

ويولن آکوستيک ساده ترین نوع ویولن می باشد که برای افرادی که برای اولین بار می خواهند اقدام به آموزش ویولن کنند، بهتر و مناسب تر است.

2. ويولن الکتريک

بدنه ویولن الکتریک از چوب است که یک خروجی الکتریکی صدا دارد و بیشتر برای سبک های راک ، پاپ و … استفاده می شود. همچنین برخی از ویولن ها جنس بدنه شان فلزی است و یک طراحی غیر سنتی دارند و وزن آن ها سبک تر است. معمولا تعداد سیم های این نوع ویولن ها بیشتر از ویولن های آکوستیک است. در بهترين كلاس ویولن مشهد اساتید با تجربه ای برای هنرجویان آموزش می دهند.

3. ويولن آلتو

ويولن آلتو یکی از انواع ویولن ها می باشد که از لحاظ ظاهری شبیه به ویولن آکوستیک است و مانند ویولن آن را روی شانه چپ قرار می دهند و می نوازند. این نوع ساز ها اندازه ای بزرگ تر از ویولن دارند و برای افرادی که درباره موسیقی اطلاعات کمی دارند تشخیص دادن آن ها از ویولن سخت تر است. صدایی که این نوع ویولن ها تولید می کنند غنی، نافذ، تيره، آرامش بخش و سبک است. در بهترین کلاس ویولن در مشهد این نوع سازها آموزش داده می شوند شما می توانید با مراجعه به این آموزشگاه ها اقدام به یادگیری آن نمایید.

4. ويولن سِل

ویولن سل اندازه بزرگی دارد به همین دلیل مانند دیگر ویولن ها در هنگام نواختن روی شانه چپ قرار نمی گیرد و نوازنده برای نواختن آن روی صندلی می نشیند و ویولن را روی پایه ای که در آن قرار دارد می گذارد یعنی بین دو پا روی زمین قرار می دهد و آرشه را به شکل افقی روی سیم ها می نوازد. سیم اولی که در این ساز وجود دارد صدای درخشان و سیم بم صدای ضخیم تولید می کند.

5. کنترباس

این نوع ساز یکی از بزرگ ترین ساز های زهی آرشه ای است که نحوه نواختن آن به این گونه است که نوازنده می ایستد و ساز را در کنار خود قرار می دهد به طوری که دسته آن بالاتر از شانه سمت چپ نوازنده قرار می گیرد و به صورت ویولن سل آرشه را به صورت افقی روی سیم ها می نوازد. این ساز که یکی از انواع ویولن ها می باشد به دلیل وزن سنگینی که دارد از لحاظ چابکی از تمام سازهای زهی ضعیف تر است.

بهترین کلاس ویولن در مشهد

قسمت‌ های تشکیل دهنده ویولن

ویلون از 58 قطعه ساخته شده است که وزن آن حدود 400 گرم است. برای آموزش ویولن بهتر است در ابتدا با قسمت های تشکیل دهنده آن آشنا شوید. در ادامه قسمت های مختلف ویولن را برای شما بیان خواهیم کرد.

آرشه یا کمان

ابزاری چوبی است که رشته های موی دم اسب در آن کشیده شده و در دوسر آن ثابت شده است.

جعبه طنینی

جعبه طنینی از سه قسمت تشکیل شده است که شامل صفحه روئی، صفحه زیرین و زوار های دور می باشد. گریف، خرک و سیم گیر در ویولن از چوب آبنوس می باشد زیرا که جنس این چوب استحکام بالایی دارد.

دسته یا گردن

دسته همان قسمتی است که نوازنده انگشت های خود را در بالای آن قرار می دهد. نوازنده ها می توانند در همه قسمت های طول چوب آبنوس انگشتانشان را قرار دهند. انتهای دسته نیز به جعبه کوک ختم می شود که سیم ها در داخل آن به دور گوشی های کوک پیچیده اند. اگر شما برای آموزش به کلاس ویولن در مشهد بروید با این قسمت ها به خوبی آشنا خواهید شد.

خرک

خرک پلی بین سیم ها و جعبه طنین است که هدف آن تقسیم راه سیم‌ ها، نگه داشتن سیم‌ ها با ارتفاع مشخص برای حرکت روی جعبه طنینی و انتقال ارتعاشات سیم‌ ها به جعبه طنینی می باشد.

گریف

معمولا گریف از چوب آبنوس ساخته می شود و به طول دسته ویولن می چسبد و تا میانه جعبه ادامه دارد. به طور کلی می توان گفت که گریف قسمتی است که نوازنده سیم را با انگشتان خود به آن می چسباند و به این شکل طول سیم کوتاه تر می شود و به این شکل نوازنده می تواند نت های مختلف را بنوازد.

سیم گیر

سیم گیر نیز از چوب آبنوس ساخته می شود و در فاصله کمی از از خرک تا آخر تنه ویولن کشیده می شود و با زهی که از جنس پلاستیک و یا روده است به دکمه ای که در بخش پایین جدار قرار دارد وصل می شود.

سیم ها

سیم ها از سر جعبه کوچک ویولن شروع شده و از روی خرک رد شده و در سیم گیرها مهار می شود. این سیم ها در زمان های قدیم از روده گوسفند ساخته می شد و امروزه نیز برای سیم های بم تر روی روده سیم های نازکی می پیچند و برای سیم های ریزتر فقط از مفتول فلزی استفاده می کنند.

بهترین کلاس ویولن در مشهد

برای مشاهده برترین کلاس های موسیقی در مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.
لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کمتر از 24 ساعت مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم

زودتر کشفش کن !

استعدادسنجی ویژه ۶ تا ۱۲ سال