campain
کلاس ویولن مشهد

کلاس ویولن مشهد

ما در این مقاله به معرفی کلاس ویولن مشهد میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

ویولن نوعی ساز است که بسیاری از افراد به آن علاقه زیادی دارند و برای نواختن آن اقدام به آموزش ویولن می کنند. در مشهد کلاس های آموزشی فراوانی وجود دارد که برای هنوجویان انواع سازها را آموزش می دهند و هر فردی با توجه به علاقه ای که دارد نوع ساز را انتخاب می کند و به آموزش آن می پردازد. ویولن یکی از سازهایی است که طرفداران زیادی در مشهد دارد و برای آموزش آن بهتر است به کلاس ویولن در مشهد رفت تا نواختن آن را به خوبی آموزش دید. در این مطلب می خواهیم شما را با کلاس ویلون مشهد آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.   

ویولن چیست؟

ویولن نوعی ساز زهی آرشه ای می باشد که برای نواختن آن باید ساز را روی شانه چپ قرار داد و با آرشه ای که در دست راست می گیرد ویولن را بنوازد. به طور کلی ویولن 4 سیم دارد که از ریزترین تا بم ترین سیم به ترتیب می سیم اول، لا سیم دوم، ر سیم سوم، سل سیم چهارم می باشد. ویولن برای اولین بار توسط سازنده ایتالیایی ابداع شده است که این سازنده، گاسپارو برتولونی نام داشت.

کلاس ویولن مشهد

انواع ویولن

ویولن ها انواع مختلفی دارند که در زیر شما را با انواع ویولن آشنا خواهیم کرد.

1. ويولن آکوستيک

ويولن آکوستيک ساده ترین نوع ویولن می باشد که برای افرادی که برای اولین بار می خواهند اقدام به آموزش ویولن کنند، بهتر و مناسب تر است.

2. ويولن الکتريک

بدنه ویولن الکتریک از چوب است که یک خروجی الکتریکی صدا دارد و بیشتر برای سبک های راک ، پاپ و … استفاده می شود. همچنین برخی از ویولن ها جنس بدنه شان فلزی است و یک طراحی غیر سنتی دارند و وزن آن ها سبک تر است. معمولا تعداد سیم های این نوع ویولن ها بیشتر از ویولن های آکوستیک است. در بهترين كلاس ویولن مشهد اساتید با تجربه ای برای هنرجویان آموزش می دهند.

3. ويولن آلتو

ويولن آلتو یکی از انواع ویولن ها می باشد که از لحاظ ظاهری شبیه به ویولن آکوستیک است و مانند ویولن آن را روی شانه چپ قرار می دهند و می نوازند. این نوع ساز ها اندازه ای بزرگ تر از ویولن دارند و برای افرادی که درباره موسیقی اطلاعات کمی دارند تشخیص دادن آن ها از ویولن سخت تر است. صدایی که این نوع ویولن ها تولید می کنند غنی، نافذ، تيره، آرامش بخش و سبک است. در بهترین کلاس ویولن در مشهد این نوع سازها آموزش داده می شوند شما می توانید با مراجعه به این آموزشگاه ها اقدام به یادگیری آن نمایید.

4. ويولن سِل

ویولن سل اندازه بزرگی دارد به همین دلیل مانند دیگر ویولن ها در هنگام نواختن روی شانه چپ قرار نمی گیرد و نوازنده برای نواختن آن روی صندلی می نشیند و ویولن را روی پایه ای که در آن قرار دارد می گذارد یعنی بین دو پا روی زمین قرار می دهد و آرشه را به شکل افقی روی سیم ها می نوازد. سیم اولی که در این ساز وجود دارد صدای درخشان و سیم بم صدای ضخیم تولید می کند.

5. کنترباس

این نوع ساز یکی از بزرگ ترین ساز های زهی آرشه ای است که نحوه نواختن آن به این گونه است که نوازنده می ایستد و ساز را در کنار خود قرار می دهد به طوری که دسته آن بالاتر از شانه سمت چپ نوازنده قرار می گیرد و به صورت ویولن سل آرشه را به صورت افقی روی سیم ها می نوازد. این ساز که یکی از انواع ویولن ها می باشد به دلیل وزن سنگینی که دارد از لحاظ چابکی از تمام سازهای زهی ضعیف تر است.

بهترین کلاس ویولن در مشهد

بهترین کلاس ویولن در مشهد

در لیست زیر تعدادی از بهترین برگزارکننده های کلاس ویولن مشهد را به شما معرفی میکنیم. کافی است از طریق شماره تماس های داخل سایت با هریک از این کلاس ویولن در مشهد تماس بگیرید و شرایطی مثل تعداد جلسات، شهریه یا هزینه کلاس را بپرسید.

آموزشگاه موسیقی تمنا

  • مدیریت: آقای حسین نثاری
  • توضیحات: آموزشگاه موسیقی تمنا در محدوده ادیب شهر مشهد واقع شده است. این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی تمنا برگزارکننده کلاس های ویولن، سنتور، پیانو، گیتار و سازهای دیگر میباشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه موسیقی نی داوود

  • مدیریت:آ آقای امیررضا پیروی
  • توضیحات: آموزشگاه موسیقی نی داوود در محله امامت شهر مشهد واقع شده و با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. در آموزشگاه موسیقی نی داوود علاوه بر آموزش سازهای ایرانی و جهانی برای تمام سنین، کلاس های آواز سنتی (تصنیف خوانی و ردیف های آوازی)، دوره های تخصصی موسیقی کودک، کلاس های کنکور موسیقی، آهنگسازی، هارمونی، کنترپوآن و … نیز زیر نظر کارشناسان و کارشناسان ارشد موسیقی برگزار می گردد. همچنین برای پیشرفت هنرجویان و کمک به انتخاب ساز آنها، آزمون های استعدادیابی برگزار میکند. همچنین برای تدریس اصولی موسیقی، دوره های تئوری موسیقی شامل دید سرایی، شناخت نت ها، درک ریتم را برگزار میکند.

مشاهده صفحه آموزشگاه

سایر آموزشگاه های موسیقی در مشهد

در جدول زیر به معرفی سایر کلاس موسیقی مشهد همراه با آدرس حدودی می‌پردازیم. با کلیک روی نام هر اموزشگاه موسیقی می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر شامل آدرس، شماره تماس، نظرات کاربران و توضیحات مجموعه را مشاهده کنید. آموزشگاه های موسیقی معرفی شده در لیست برگزارکننده کلاس موسیقی برای سازهای مختلف شامل کلاس گیتار، کلاس پیانو، کلاس ویولن، کلاس تار، کلاس سنتور، کلاس سه تار و کلاس سلفژ می‌باشند.

نام آموزشگاه محدوده آدرس
آموزشگاه موسیقی رایم قاسم آباد، فلاحی
آموزشگاه موسیقی درویش خان احمدآباد، طالقانی
آموزشگاه موسیقی نیما سجاد، حامد جنوبی
آموزشگاه موسیقی چاوش آزادشهر، بلوار امامت
آموزشگاه موسیقی اوشیدا قاسم آباد، چهارراه ورزش

قسمت‌ های تشکیل دهنده ویولن

ویلون از 58 قطعه ساخته شده است که وزن آن حدود 400 گرم است. برای آموزش ویولن بهتر است در ابتدا با قسمت های تشکیل دهنده آن آشنا شوید. در ادامه قسمت های مختلف ویولن را برای شما بیان خواهیم کرد.

آرشه یا کمان

ابزاری چوبی است که رشته های موی دم اسب در آن کشیده شده و در دوسر آن ثابت شده است.

جعبه طنینی

جعبه طنینی از سه قسمت تشکیل شده است که شامل صفحه روئی، صفحه زیرین و زوار های دور می باشد. گریف، خرک و سیم گیر در ویولن از چوب آبنوس می باشد زیرا که جنس این چوب استحکام بالایی دارد.

دسته یا گردن

دسته همان قسمتی است که نوازنده انگشت های خود را در بالای آن قرار می دهد. نوازنده ها می توانند در همه قسمت های طول چوب آبنوس انگشتانشان را قرار دهند. انتهای دسته نیز به جعبه کوک ختم می شود که سیم ها در داخل آن به دور گوشی های کوک پیچیده اند. اگر شما برای آموزش به کلاس ویولن در مشهد بروید با این قسمت ها به خوبی آشنا خواهید شد.

خرک

خرک پلی بین سیم ها و جعبه طنین است که هدف آن تقسیم راه سیم‌ ها، نگه داشتن سیم‌ ها با ارتفاع مشخص برای حرکت روی جعبه طنینی و انتقال ارتعاشات سیم‌ ها به جعبه طنینی می باشد.

گریف

معمولا گریف از چوب آبنوس ساخته می شود و به طول دسته ویولن می چسبد و تا میانه جعبه ادامه دارد. به طور کلی می توان گفت که گریف قسمتی است که نوازنده سیم را با انگشتان خود به آن می چسباند و به این شکل طول سیم کوتاه تر می شود و به این شکل نوازنده می تواند نت های مختلف را بنوازد.

سیم گیر

سیم گیر نیز از چوب آبنوس ساخته می شود و در فاصله کمی از از خرک تا آخر تنه ویولن کشیده می شود و با زهی که از جنس پلاستیک و یا روده است به دکمه ای که در بخش پایین جدار قرار دارد وصل می شود.

سیم ها

سیم ها از سر جعبه کوچک ویولن شروع شده و از روی خرک رد شده و در سیم گیرها مهار می شود. این سیم ها در زمان های قدیم از روده گوسفند ساخته می شد و امروزه نیز برای سیم های بم تر روی روده سیم های نازکی می پیچند و برای سیم های ریزتر فقط از مفتول فلزی استفاده می کنند.

بهترین کلاس ویولن در مشهد

برای مشاهده برترین کلاس های موسیقی در مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.
لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.