campain

معرفی کلاس های موسیقی تهران

موسیقی چیست؟

موسیقی هنر ترکیب و توالی صدا های مختلف است به شکلی که در قالب نوعی خاص از زیبایی شناسی هنری قرار گیرد. اما این زیبایی شناسی بسته به سلیقه فردی، دوره زمانی و جغرافیای محل زندگی انسان ها می تواند متفاوت باشد. چرا که زیبایی هنری موضوعی کاملاً نسبی است. در ادامه، توضیحاتی درباره هنر موسیقی می خوانید.

مقدمه ای بر موسیقی

پیشینیان موسیقی را چنین تعریف کرده‌اند: معرفت الحان و آنچه التیام الحان بدان بود و بدان کامل شود. ارسطوموسیقی را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته و فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته‌اند، همانند ابن سینا که در بخش ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده‌است ولی از آنجا که همه ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحهٔ سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می‌دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گسترده‌است که دارای بخش‌های گوناگون و تخصصی می‌باشد.

موسیقی در ایران سابقه‌ای دیرینه دارد و به دوران ایران باستان بازمی‌گردد. ایران خاستگاه موسیقی‌هایی غنی و متنوع است و موسیقی سنتی ایران به عنوان یکی از مؤلفه‌های فرهنگ و هنر ایرانی به‌شمار می‌رود. تقریباً تمامی اقوام ایرانی دارای موسیقی محلی خاص خود هستند.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/آموزشهای سطح شهر تهران میگردید .

ما در نیکارو  بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

معرفی آموزشگاه های موسیقی تهران

آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان

مدیریت :جناب آقای سید مهیار نجفی

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

گروه آموزشی آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان با گرد هم آمدن جمعی از علاقمندان جوان، با انگیزه و تحصیل کرده در رشته های مختلف موسیقی، روانشناسی و حوزه آموزش و یادگیری با رویکردی کاملا حرفه ای و تخصصی به منظور خلق ارزش ها و خدمات نوین در حوزه آموزش و یادگیری موسیقی در محیط های خارج از خانه شکل گرفته است.


آموزشگاه موسیقی طنین ماندگار

مدیریت :جناب آقای محمدرضا عباسی

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه موسیقی اسدالله ملک

مدیریت :سرکار خانم سریه ندیراوا

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه موسیقی دارکوب

مدیریت :جناب آقای همایون نصیری

مشاهده صفحه آموزشگاه


حال که تا اینجای مقاله معرفی کلاس های موسیقی تهران همراه ما بودید. به مطالعه تاثیر آموزش بر روحیه نیز بپردازید.

تاثیر آموزش موسیقی بر روحیه

از زمان پیدایش هنر موسیقی سال ها می گذرد . انسان قبل از این که حتی زبان به تکلم باز کند تا حدودی از طریق تولید صوت به شیوه های مختلف اولین گام را برای پیدایش موسیقی برداشت . موسیقی بیشتر از این که یک سرگرمی باشد این روز ها به ابزاری تاثیر گذار بر روحیه انسان تبدیل شده است ، به طوری که امروزه شیوه جدیدی از درمان به نام موسیقی درمانی به علم روان شناسی وارد شده است .

شاید باور نکنید اما موسیقی نه تنها روی روح و روان انسان بلکه روی جسم او نیز تاثیر گذار است . به عنوان مثال بعضی اوقات در هنگام گوش دادن به موسیقی ، هورمونی به نام دوپامین از مغز ترشح می شوند که سبب ایجاد یک لرزه در بدن می شود . در ادامه با هم مهم ترین موارد تاثیر آموزش موسیقی روحیه را بررسی خواهیم کرد پس تا انتها با ما همراه باشید .

7 مورد از مهم ترین موارد تاثیر آموزش موسیقی بر روحیه

 • تقویت تمرکز و حافظه :

احتمالا شما نیز دیده اید که بعضی از افراد عادت دارند که هنگام مطالعه و یادگیری به یک موسیقی خاص گوش کنند و این عادت به قدری برای آن ها اعتیاد آور می شود که در صورت نبود موسیقی نمی توانند روی کارشان به خوبی تمرکز کنند .

این گونه افراد تمرکز خود را در گرو موسیقی می یابند . این موضوع تاثیر مثبت موسیقی بر روحیه را اثبات می کند . اما در مقابل نیز افرادی هستند که با کوچکترین صدا تمرکز خود را از دست می دهند . این که موسیقی برای شخص بهبود دهنده تمرکز باشد یا خیر ، به روحیات شخص ، عادت های او ، نوع موسیقی و همچنین آشنایی شخص با موسیقی مورد نظر بستگی دارد .

علاوه بر این تجربه نشان داده است که همه افراد مطالب را در قالب موسیقی بسیار راحت تر از حالت قالب محاوره ای و عادی فرا می گیرند .

با توجه به این که در نواختن موسیقی دست ها ، گوش ها و مغز به طور هم زمان درگیر هستند ، این تاثیر دو چندان خواهد شد .

 • کمک به کاهش استرس :

دومین تاثیر آموزش موسیقی بر روحیه مربوط به کاهش استرس می باشد . طی تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است ، محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که عادت به نواختن یا گوش دادن به موسیقی های آرام و ملایم دارند روحیه آرام تری دارند و در هنگام مواجه شدن با شرایط استرس زا بهتر می توانند حال عادی خود را بازیابی کنند .

 • درمان اختلالات خواب :

موسیقی درمانی یکی از رایج ترین روش هایی است که برای درمان کم خوابی به کار می رود و تا به الان این شیوه درمان بسیار موثر عمل کرده است . بر طبق پژوهش هایی که روی افراد مختلف که  مبتلا به اختلال در خواب بوده اند انجام شده است ، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که به طور مرتب شبانه به موسیقی های ملایم و مورد علاقه خود گوش می دهند ، نسبت به افرادی که به موسیقی گوش نمی دهند روند درمان بهتری داشته اند . همچنین افرادی که موسیقی می نوازند نسبت به سایر افراد از آرامش بیشتری برخوردارند .

 • افزایش نشاط و انگیزه :

یکی از مشهور ترین موارد تاثیر آموزش موسیقی بر روحیه مربوط به افزایش انگیزه ، آدرنالین و انرژی برای فعالیت است . ریتم های مختلف موسیقی تاثیرات متفاوتی روی افراد می گذارند . تحقیقات ثابت کرده است که موسیقی های شاد سنتی ، موسیقی های بیس دار و به طور کلی موسیقی هایی که ریتم های تندی دارند بیشتر از سایر انواع موسیقی روی افزایش انرژی و نشاط تاثیر دارند .

تاثیر موسیقی بر افزایش انرژی و نشاط در حدی است که بسیاری عادت دارند هنگام انجام هر فعالیتی مانند نظافت ، ورزش و … به موسیقی گوش دهند و در صورتی که گوش دادن به موسیقی را از برنامه خود حذف کنند نمی توانند کار های خود را به درستی انجام دهند .

 • پیش گیری و درمان افسردگی :

یکی دیگر از خواص درمانی موسیقی جلوگیری و حتی درمان اختلالات روحی و روانشناسی است .

موسیقی درمانی یک روش کاملا طبیعی و بدون عوارض برای درمان بیماری هایی نظیر افسردگی ، سکته مغزی و مانند آن ها می باشد .

اصولا افرادی که بیشتر به موسیقی های شاد با ریتم های تند گوش می دهند روحیه پر جنب و جوشی دارند ; در مقابل افرادی که روحیاتی آرام و لطیف دارند بیشتر به موسیقی های کلاسیک گوش می دهند .

همچنین نواختن موسیقی می تواند تا حدود زیادی شخص را از نظر روحی آرام کند .

 • متعادل  شدن اشتها :

شاید باور نکنید ولی متعادل شدن اشتها یکی از شگفت انگیز ترین موارد تاثیر آموزش موسیقی بر روحیه است . البته هر موسیقی اشتها را متعادل نمی کند .

یکی از اصلی ترین علت های چاقی تند خوردن غذا می باشد . از هنگامی که ما غذا می خوریم تا وقتی که پیام سیر شدن و وارد شدن گلوکز به خون از معده و روده به مغز منتقل می شود ، مدتی طول می کشد . در افرادی که با سرعت غذا می خورند ، تا زمانی که پیام سیر شدن معده به مغز برسد ، شخص مجددا یک کیموس جدید وارد دستگاه گوارش خود می کند و همین باعث می شود شخص بیشتر از مقدار گنجایش معده اش غذا بخورد که این یکی از اصلی ترین علل چاقی است .

به طور معمول موسیقی های آرام و کلاسیک باعث آرامش و کاهش سرعت غذا خوردن در افراد می شوند و این موضوع در لاغری و تناسب اندام نقش بسیار مهمی ایفا می کند .

 • بالا بردن قدرت تحمل درد :

در پژوهشی که روی تعداد زیادی بیمار انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که بیمارانی که در طول درمان و یا قبل و بعد از آن به نوعی با موسیقی آرام و کلاسیک در ارتباط بوده اند ، نسبت به بیمارانی که این شرایط را نداشتند کمتر احساس درد و بی قراری داشته اند و مسکن های کمتری برای تسکین آن استفاده کرده اند .

کلام آخر

مواردی که درباره تاثیر آموزش موسیقی بر روحیه ذکر شد همگی بر حسب آزمایش ها و تحقیقات علمی موثق می باشد . لازم به ذکر است همان گونه که موسیقی آرامش بخش و شاد می تواند روحیه انسان را شاد و آرام نگه دارد ، موسیقی های غمگین می تواند انسان را افسرده ، ناراحت و یا مضطرب کند .

لینک مرتبط :
آپارات نیکارو

 

لطفا امتیاز دهید

18 دیدگاه دربارهٔ «معرفی کلاس های موسیقی تهران»

 1. سلام
  مرسی از لیست خوبتون
  آموزشگاه موسیقی آوای هیوا تو صادقیه هم هست که خیلی من راضیم ازشون
  اونم اضافه کنید به لیست

 2. من خیلی دنبال کلاس پیانو پاپ و آهنگسازی گشتم که بتونم برای خودم با پیانو آهنگ بسازم آخرش یکی از دوستام سایت کلاسهای آقای پرهام عدل پور بهم معرفی کرد و الان بعد از ۲ جلسه اینقدر یادگرفتم و راضی و خوشحال هستم که نگو
  من قبلا چند تا معلم پیانو دیگه داشتم اما الان فهمیدم که واقعا بی دلیل اسم یه معلم بزرگ نمیشه

  1. با سلام سمیرا عزیز
   ممنون که نظرتون راجع به کلاس پیانو در تهران را با ما درمیان گذاشتید .
   با نظرات شما بهتر میتوان به معرفی بهترین کلاس های موسیقی تهران پرداخت .

   نیکارو – در جریان یادگیری

  2. مرسی سمیرا جان
   منم دنبال آموزشگاه خوب برای پیانو میگشتم که با کامنت شما استاد عدل پور شناختم و اسمشونو سرچ کردم با اینکه تجربه خوبی از کلاس خصوصی نداشتم اما آخرش رفتم سر کلاسشون
   الان بینهایت خوشحالم
   قطعا یه چیزی که برای خانمها خیلی مهمه اخلاق حرفه ای استادشونه که با خیال راحت بتونن سر کلاس بشینن
   آقای عدل پور غیر از اینکه واقعا توی کارشون استادن شخصیت خیلی سالم و مطمئنی دارن که باعث آرامش خاطر شاگرد و خانوادش میشه
   همسر من با اینکه کلا مخالف کلاس خصوصی بود بعد از جلسه اولم وقتی حس منو دید زنگ زد به استاد ازشون بابت جو سالم و مثبت کلاس تشکر کرد

   1. سلام
    مرسی خانم نیکی
    کامنت شما آخرش خانواده منو راضی کرد که برم کلاس خصوصی
    من ۸ماه آموزشگاه میرفتم که خیالم راحت باشه اما همش تمرین تکراری بهم میدادن واقعا خسته شده بودم
    الان تازه سه جلسه رفتم سر کلاس استاد عدل پور همه زندگیم شده پیانو همش دارم ساز میزنم و عجیب پیشرفت کردم
    آقای عدل پور خیلی حرفه ای و صبور و خوش اخلاقن و قشنگ بلدن سخت ترین تمرینا رو برات راحت کنن
    من فقط تجربه دوتا کلاس دارم اما فهمیدم کلاسا خیلی زیاد با هم فرق دارن

 3. استاد حسنی

  سلام دوستان
  من از مدرسین موسیقی هستم و باید بگم هر قدر کیفیت آموزش بالا باشه و امکانات زیادی در خدمت هنرجو باشه باز هم تا کسی تمرین نکنه و پشتکار نداشته باشه به جایی نمی‌رسه. من در آکادمی موسیقی هنر فارابی تهران آموزش دیدم و با کمک این آکادمی به آلمان اعزام شدم و در کنسرتهای زیادی هم شرکت کردم و با کمک آکادمی آلبوم هم زدم ولی هنرجویانی هم بودن که تمرین نمی‌کردن و توقع داشتن در کنسرت شرکت کنن یا بورس بشن!! باید یاد بگیریم ناکامی‌های خودمون رو تقصیر دیگران نیاندازیم و با پشتکار و تمرین و سپس حمایت دیگران پیشرفت کنیم.

 4. مامان نغمه

  سلام. ممنون از اطلاعات کاملی که در سایت قرار دادین. به نظر شما مناسب ترین آموزشگاه برای بچه ۵ ساله که آشنایی جزیی با موسیقی در مهدکودک داره و علاقه مند به موسیقی هست کدام آموزسگاه یا استاد خصوصی هست. می خوام پسرم بصورت حرفه ای و علمی شروع کنه و موسیقی رو ادامه بده. ممنون میشم اگه نظری دارین راهنمایی کنید.

 5. دنبال آموزشگاه موسیقی خوب بودم تشکر فراوان
  خیلی خوب بود آموزشگاه های خوبی پیدا کردم

 6. یک کلاس موسیقی خوب در محدوده پونک معرفی کنید .
  ترجیحا ساز آرشه ای … ویولن یا ویولن سل

  لطفا کلاس که معرفی میکنید – خصوصی نباشه
  تئوری موسیقی رو گذروندم و الان فقط میخوام روی این سازها متمرکز بشم

 7. زهیر موسوی مقدم

  ممنوووووووووووون از سایت خیلی خیلی خوبتون .
  من کلاس گیتار رو ثبت نام کردم
  کلا کلاس موسیقی توی روحیه ادم تاثیر مثبت میزاره

 8. میشا رحمانی

  کلاس چنگ در محدوده ستار خان لطفا .

  ممنون از بلاگ خوبتون
  من توی سایت هم سر زدم اما کلاس موسیقی مرتبط با آموزشی که میخوام رو پیدا نکردم !

 9. موسیقیدان

  برای یادگیری تئوری موسیقی باید حتما بیایم کلاس ؟
  کلاس موسیقی ساعتیه اگر بخوایم ساز کرایه کنیم ؟؟

  1. اره ساعتیع موسیقیدان !
   من رفتم پرسیدم ساعتی بین 45 تا 70 متغیره / بعضیا میگن 45 دقیقه بعضیا میگن 1 ساعت میتونی با ساز کار کنی
   اکثر کلاس موسیقی ها هم از هر سازی یکدونه دارن برای اینکار
   راستی توی کلاس موسیقیا بسته به ساز پول میگیرن ها – یادت باشه . مثلا پیانو گرون تر از گیتاره

   اصلا براشون هنر مهم نیست . فقط پول مهمه

  1. سلام دوست عزیز .
   با عضویت در وب سایت نیکارو تمامی اطلاعات در دسترس شما خواهد بود .
   به ادرس زیر برید و شماره تماستون رو در قسمت عضویت وارد کنید .

   nikaro.ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.