campain
campain

کلاس فوتسال مشهد

ما در این مقاله به معرفی کلاس فوتسال مشهد میپردازیم. تاانتها همراه ما باشید.

فوتسال

فوتسال یک ورزش با توپ است و شباهت بسیار زیادی به فوتبال دارد با این تفاوت که به جای زمین چمن در سالن انجام می شود. واژه ی فوتسال (FUTSAL) از دو واژه  FUTbol به معنی فوتبال و SALA   به معنی سالن گرفته شده است.

تاریخچه ورزش فوتسال به سال ۱۹۳۰ در شهر مونته ویگو اوروگوئه بر می گردد. اولین بار ژوان کارلوس سریانی این ورزش را طراحی نمود و بعد از آن در مدت زمان کوتاهی در آمریکای جنوبی رواج پیدا کرد. فوتبالیست های زیادی مثل پله، زیکو، به‌به‌تو و رونالدو مهارت های خود را از طریق فوتسال گسترش دادند و به تدریج به عنوان بازیکنان مطرح فوتبال شناخته شدند. هم اکنون مسابقات جهانی رشته ورزشی فوتسال با حمایت سازمان فیفا در تمام نقاط دنیا برگزار می شود.

در سال ۱۹۶۵ اولین بازی جهانی فوتسال برگزار شد و پاراگوئه اولین جام جهانی این مسابقات را به دست آورد. بعد از آن ۶ مسابقه دیگر تا سال ۱۳۷۹ برگزار شد و در تمام این مسابقات برزیل بود که عنوان قهرمانی را کسب نمود.

فواید فوتسال برای بدن:

فوتسال یک ورزش سرعتی و پر تحرک است و رفتن به کلاس فوتسال فواید زیادی برای بدن دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

کنترل وزن بدن:

تحرک در ورزش فوتسال بسیار بالاست و بازیکنان مدام در حال دویدن هستند. دویدن باعث چربی سوزی بدن می شود و به این ترتیب در کنترل وزن بدن و تناسب اندام مناسب است. یک بازیکن فوتسال در هر بازی حدود ۵۰ کالری می سوزاند.

کمک به استخوان سازی و ماهیچه سازی:

هر چقدر که فعالیت انسان بیشتر باشد، استخوان سازی و ماهیچه سازی در بدن او بیشتر انجام می شود. ورزش فوتسال باعث تراکم استخوان ها و قوی شدن ماهیچه ها خواهد شد. و از مشکل کاسته شدن استخوان ها بر اثر زندگی ساکن جلوگیری می کند.

مفید بودن برای قلب و عروق:

ورزش فوتسال باعث می شود که ضربان قلب منظم تر شود و به کاهش فشار خون کمک می کند. به علاوه کلسترول خون را تا حد بالایی کاهش داده. و از لخته شدن خون و احتمال حملات قلبی جلوگیری می کند.

کمک به کاهش استرس:

فوتسال باعث کاهش استرس و عصبانیت می شود و به تدریج در آرامش روحی فرد تاثیر گذار است و باعث خوش خلقی و داشتن حس خوب خواهد شد.

لینک مرتبط :

آپارات نیکارو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.