کلاس فن بیان مشهد

کلاس فن بیان در مشهد

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از بهترین های کلاس فن بیان مشهد بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید. امروزه در جهت برقراری ارتباط باید بتوانیم مفهوم را به فرد مقابل به خوبی و بدون هیچ ابهامی منتقل کنیم و برای اینکه این کار انجام گردد نیاز است با فن بیان آشنایی خوبی داشته باشید، زیرا با رعایت این نکته قطعا سخنان ما تاثیرگذارتر و کاملتر خواهند بود.

فن بیان:

فن بیان یکی از مهمترین مهارت های ارتباطی انسان امروز است که در مسیر پیشرفت و ترقی او تاثیر به سزایی دارد و به معنای توان سخن‌گفتن (در هر شرایط و زمان) است. زمانی که صحبت از فن بیان به میان می‌آید، جدا از این که شما چه کسی هستید؟ چه کاری دارید؟ با چه کسی صحبت می‌کنید؟ فقط کافیست که از زبان خود استفاده کنید، شما نیاز به فن بیان دارید. اگر می‌خواهید با دوستان خود ارتباط خوبی برقرار کنید، روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبانتان منتقل کنید و همچنین کاری کنید که بقیه از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند باید «فن بیان» خوبی داشته‌باشید.

به طور کلی فن بیان یعنی این که بتوانیم مقصود و مفهوم سخن خود را بدون هیچ کمی و کاستی به فرد شنونده منتقل نماییم و هرچه فن بیان ما بهتر باشد و اصول آن را بدانیم قطعا مخاطب تحت تاثیر حرفهای ما قرار گرفته و شنونده خوبی برای صحبت هایمان است. قطعا سخنان یکنواخت و موضوعات تکراری برای مخاطب لذتبخش نخواهد بود.

روش های مؤثر برای تقویت فن بیان

هارت های خوب صحبت کردن و فن بیان موضوع بسیار مهمی است که هر انسان موفقی باید آن را کسب کند . فن بیان در همان توان سخن گفتن (در هر شرایط و زمان) است. اگر می خواهید با دوستان خود ارتباط خوبی برقرار کنید، روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبانتان منتقل کنید و همچنین کاری کنید که بقیه از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند باید «فن بیان» خوبی داشته باشید. در ادامه تعدادی از راه های افزایش مهارت فن بیان را آورده ایم.

 • گوش دادن
 • اعتماد به نفس
 • مطالعه
 • مدیریت استرس
 • کنترل حجم صدا
 • تلفظ صحیح کلمات و شمرده صحبت کردن
 • کنترل احساسات
 • صحبت کردن با دیگران
 • آواز خواندن
 • افزایش دایره واژگان
 • تمرین، تمرین، و تمرین

آیا یادگیری فن بیان برای گروه سنی خاصی است؟

در پاسخ به سوال میتوان گفت فن بیان را باید تمام افراد بدانند و با مفهوم آن آشنا باشند . حتی کودکان نیز بعد از سن ۷ سالگی الزم است با این مفهوم آشنا شوند به عبارتی دیگر فن بیان برای
کسانی که در گفتار دچار مشکل هستند یا لکنت دارند و افرادی که در گفتار آنها اشکالی وجود ندارد باید در دوره های فن بیان شرکت نمایند.

به بیانی دیگر کسانی هستند که به علت عدم اعتماد به نفس نمیتوانند صحبت کنند و اگر در بین دوستان درباره موضوعی صحبت شود ترجیح میدهند شنونده باشند و سخن نگویند.

بهترین کلاس فن بیان مشهد

بهترین کلاس فن بیان مشهد کجاست؟

در ادامه به معرفی تعدادی از کلاس فن بیان مشهد می‌پردازیم. کلاس هایی که در این لیست معرفی می‌شوند، برای کودکان و نوجوانان مفید هستند. مؤسسه های لکو در مشهد نمایندگی لکو ایران در شهر تهران هستند. دوره هایی که توسط این مؤسسات برگزار می‌شود، از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که بسیاری از کودکان و نوجوانانی که در دوره های آموزشگاه لکو شرکت می‌کنند، در مسابقات کشوری موفق به دریافت جایزه و کسب مقام می‌شوند. از دوره های مؤسسات لکو می‌توان به چرتکه، رباتیک، لکو کیدز، لکوایفان و فن بیان اشاره کرد. مجموعه دانشمند کوچولو نیز از قوی ترین مجموعه های کودک و نوجوان در شهر مشهد است.

مؤسسه دانش بنیان لکو

مشاهده صفحه آموزشگاه

دانشمند کوچولو

مشاهده صفحه آموزشگاه

شرایط کلاس فن بیان مشهد:

کلاس های فن بیان در ۳ ترم ارائه می‌شوند:

۱) در ترم ۱ به گفتار و اصول آن پرداخته میشود

گفتار در زندگی افراد خیلی مهم است اگر بخواهیم از جنبه دیگری به این موضوع بپردازیم با یک مثال توضیح میدهیم :
دو دوست که میخواهند در رابطه با یک موضوع با یکدیگر مشورت نمایند، قطعا بهترین انتخاب راههای ارتباطی از طریق گفتار است و آنها ترجیح میدهند اگر شرایط ملاقات به صورت حضوری میسر نبود از راه تماس با تلفن با یکدیگر به گفت وگو بپردازند تا به صورت ارسال پیام مشورت نمایند. قطعا گفتار در مقایسه با نوشتار تاثیرگذارتر بوده و در وقت صرفه جویی خواهد شد. لذا گفتار در فن بیان بسیار ضروری میباشد.

۲) تارهای صوتی و صدای انسان در ترم ۲ مورد بررسی قرار میگیرند

برای اینکه گفتار فرد از همه لحاظ بدون اشکال باشد لذا در تارهای صوتی وی نباید نقصی وجود داشته باشد و شیوایی و رسایی در کلام او قابل درک باشد. پس تارهای صوتی هم خیلی مهم بوده و باید در صورت وجود نقصان نسبت به رفع آن اقدام کرد.

۳) ترم ۳ مخصوص افرادی است که به صورت داوطلبانه به ضبط پادکست میپردازند

ضبط پادکست یکی از روشهای تولید محتوا است که امروزه بسیار در دنیا وجود دارد و طرفداران زیادی پادکستها را دانلود کرده و در هر زمانی که بخواهند آنها را میشنوند. ضبط پادکست در همه ی آموزشگاهها وجود ندارد و اغلب آنهایی که در این حوزه حرفهای تر هستند این کار را انجام میدهند.

مزایای شرکت در کلاس فن بیان :

معموال افراد با شرکت در این کلاسها انتظاراتی دارند که در ادامه ۴ مورد از این مزایا را نام میبریم :
۱ )افزایش اعتماد به نفس بعد از شرکت در دوره
۲ )کنترل خجالت و استرس در هنگام صحبت با افراد
۳ )افزایش دایره ی واژگان
۴ )تقویت مهارتهای کلامی و گفتار

معموال در کلاسهای فن بیان تفکیک جنسیتی وجود ندارد اما سعی میشود افراد را از لحاظ سن در گروههای سنی مخصوص به خود قرار دهند. در دوره های فن بیان به فرد آموزش داده خواهد شد که با زبان بدن بتوانید در بعضی وقتها صحبت کنید و نیازی نیست فقط ارتباط کلامی برقرار کنید
به این دلیل که زبان بدن هم در زمان صحبت خیلی تاثیرگذار بوده و از زبان بدن افراد میتوان به این نکته پی برد که استرس دارند یا فردی به دور از اضطراب هستند.

عناوین مطالبی که در دوره فن بیان آموزش داده می شود :

در این کلاسها سرفصل هایی که باید توضیح داد بسیار متنوع و زیاد هستند که در ادامه ۷ عنوان از مهمترین آنها را مورد بررسی قرار میدهیم :

۱. چیستی فن بیان و کاربرد آن:

به بیانی دیگر به بررسی کامل فن بیان و کاربرد آن در گفتار فرد پرداخته و جنبه های مختلفی را مورد ارزیابی قرار میدهد.

۲. تمرین های نفس گیری:

فایده این شیوه تنفسی در قدرتی است که به صدای آنها میبخشد. تمرینات تنفس دیافراگمی اگر صحیح انجام بشوند تاثیر بسزایی در بهبود فن بیان شما میگذارند.

۳. رعایت در کلماتی که صامت، مصوت و صدادار هستند:

رعایت در تلفظ کلمات تاثیر در گفتار افراد دارد. مثال در واژه ی شکر اگر از صامتها استفاده نماییم معنای آن در مقایسه با مصوتها متفاوت است.

۴. بداهه گویی:

منظور از آن یعنی این که بدانیم چه زمانی باید صحبت کنیم و در مواقع دیگر شنونده باشیم.

۵. افزایش اعتماد به نفس:

قطعا اگر فرد اعتماد به نفس خوبی داشته باشد در گفتار او نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت و افزایش اعتماد به نفس سبب کاهش استرس و حس خجالت در فرد سخنگو خواهد شد.

۶. اصلاح گفتار:

اگر گفتار دارای نقص باشد با شرکت در این دوره میتوان آن را رفع کرد و در هنگام صحبت نگرانی نداشت.


۷. افزایش دایره واژگان:

چنانچه فرد کلمات بیشتری را بشناسد و بتواند در گفتار و نوشتار از آن استفاده نماید قطعا صحبتها و پیامهای او شنونده و در مقابل خواننده را بیشتر مجذوب کرده و سبب میشود در فرد مقابل تاثیر خوبی بگذارد و مخاطب از ادامه موضوع خسته نشود. در ارتباط با پیام هم به این شکل است که اگر نویسنده از کلمات تکراری در نوشته خود استفاده کند قطعا مخاطب از خواندن آن لذت نمیبرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.