کلاس ریاضی مشهد

کلاس ریاضی مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس ریاضی مشهد بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

ریاضی در آموزش و پرورش

در هر کشوری سازمان آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین سازمان‌هاست و به اعتقاد من راه اعتلای کشور اسلامی ما از آموزش و پرورش می‌گذرد. در واقع معلمان به‌عنوان یک ضلع مثلث آموزش معماران بنای کشور هستند. تمامی رهبران، کارآفرینان، ثروتمندان و نویسندگان روزی یک دانش‌آموز بوده‌اند و مدرسه نیز پرورشگاه روح آنان بوده است.

در مدارس درس‌های مختلفی آموزش داده می‌شود که از این میان ریاضی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر تمام دانش‌آموزان به قدرت آن پی ببرند هیچ‌گاه آن را رها نخواهند کرد بلکه به آن علاقه‌مند هم خواهند شد.
گرچه ریاضی از واژه ریاضت به معنی سختی‌کشیدن است اما به معنای ریاضت‌کشیدن نیست، بلکه یکی از علوم بسیار پرکاربرد است.

ریاضیات علم نظم است و موضوع آن کشف و درک نظم است که در وضعیت‌های به نسبت پیچیده نهفته است و علم ریاضیات زبانی‌ است که مارا قادر می‌سازد این نظم را بیان کنیم.

در واقع هندسه جزئی از کل است. همان‌طور که از نظر اقلیدس در هندسه راه شاهانه وجود ندارد. عده‌ای چون ژاکوبی ریاضیات را آنچنان زیبا می‌دانند که اعتقاد دارند «زندگی فقط به این درد می‌خورد که انسان به دو کار مشغول شود. اول ریاضیات بخواند. دوم ریاضیات درس بدهد» یا چون افلاطون که ریاضی را تقدیس می‌کرد و معتقد بود « خداوند در کار ریاضی است » یا در جایی دیگر می‌‌گوید: «خداوند همیشه با قواعد هندسی تدبیر می‌کند.»

علم ریاضی

علم ریاضی به قانون‌مندکردن تجربیات طبیعی که در گیاهان و مخلوقات جهان هستی مشاهده می‌کنیم می‌پردازد. علوم ریاضیات این تجربیات را دسته‌بندی و قانون‌مند کرده و آن را توسعه می‌دهد. امروزه اگر علمی را نتوان به زبان ریاضی بیان کرد علم نیست. اهمیت ریاضی در زندگی آن اندازه است که آمارهای جهانی نشان می‌دهد طلاق در خانواده‌هایی که حداقل یکی از همسران ریاضی خوانده است در مقایسه با دیگر خانواده‌ها بسیار کمتر است.

از طرف دیگر نتایج به دست آمده ازسوی متخصصان علوم‌‌شناختی نشان می‌دهد که انسان‌ها با توانایی ذاتی ریاضی متولد می‌شوند. حتی بعضی حیوانات، صاحب توانایی‌هایی از قبیل حافظه و تعقل‌اند و قدرت تشخیص اعداد، اندازه، ترتیب، شکل و… را دارند. از آزمایش‌هایی که روی کلاغ‌ها انجام شده است برمی‌آید که آن‌ها توانایی تمیز‌دادن بین مجموعه‌هایی با حداکثر 4عضو را دارند. طراحی و ساخت هر وسیله و دستگاهی که بعد از انقلاب صنعتی به وجود آمد، نمونه‌ای از کاربرد ریاضیات به شمار می‌رود.

تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که بخش ویژه‌ای از مغز انسان برای پردازش تمامی سطوح مختلف از ریاضیات فعال می‌شود و پژوهشگران توانسته‌اند یک منطقه‌ خاص در مغز انسان را شناسایی کنند که برای تفکر ریاضی استفاده می‌شود و حتی متخصصان حوزه‌های غیرریاضی هم با داشتن این منطقه‌ خاص در مغزشان به دنیا می‌آیند. بنابراین ریاضی در زندگی ما وجود دارد و به کمک آن می‌توان بسیاری از مسائل را حل کرد.

کاش زندگی نیز مانند تابع قدرمطلق بود طوری‌که غم را به شادی، بدی را به خوبی، نفرت را به عشق و تمامی منفی‌ها را به مثبت تبدیل می‌کرد.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعداد خود و یا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین آموزشگاه های سطح شهر مشهد میگردید.

کلاس ریاضی در مشهد

کلاس ریاضی در مشهد

کلاس ریاضی از مهمترین کلاس های درسی برای هر دانش آموز است. کلاس ریاضی از شروع دوره تحصیل تا پایان دوره تحصیل، در همه مقاطع برای دانش آموزان فوق العاده مهم است و اگر دانش آموزی بتواند در درس ریاضی خود را تقویت کند، می تواند در آزمون های مختلف رتبه های بهتری نسبت به سایرین کسب کند.

ریاضی نه تنها جزء علوم پایه می باشد بلکه مادر همه علوم است. آموزش ریاضی از همان دوران یونان باستان برای کشف نظم موجود در طبیعت وجود داشت. علم ریاضی از یک طرف ذهنی است و از طرف دیگر کاربردی و عملی می باشد برای همین این هنر باستانی از گذشته های خیلی دور مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است تا بوسیله آن بتوانند نظم موجود در طبیعت را درک کنند و توصیفی برای آن داشته باشند.

ما با آموزش ریاضی می خواهیم نظم موجود در طبیعت را با قوانین و فرمول ها تعریف کنیم به همین خاطر آموزش ریاضی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. همانطور که در بخش روش یادگیری ریاضی اشاره کردیم این کار مستلزم فهم صحیح از مسئله مورد نظر و درست فکر کردن در مورد جواب آن است.

در حقیقت ریاضی منطقی فکر کردن و واقع بین بودن را به ما آموزش می دهد و حدس و گمان در آن دخالتی ندارد

نمونه عینی این بحث قضیه فیثاغورث و دیگر استدلال های ریاضی هستند که از زمان یونان باستان تا به امروز هیچ تغییری پیدا نکرده اند برخلاف علوم دیگر که اگر با استدلال ریاضی اثبات نشده باشند به مرور زمان و با کشفیات جدید تغییر پیدا می کنند. بنابراین می توان نتیجه گرفت:

افرادی که در ریاضی دانش و مهارت کسب می کنند توانایی تجزیه و تحلیل بهتر مسائل و مطابقت دادن مسائل با مدل های ریاضی را دارند از طرفی اگر ریاضی ندانیم قدرت یادگیری علوم دیگر را هم نداریم چون اکثر آنها با علم ریاضی در ارتباط هستند و در عصر کنونی که مهارت و کسب تجربه عامل اصلی در موفقیت انسان ها است ضعف داشتن در درس ریاضی ما را از یادگیری مهارت ها و آموزش های دیگر باز می دارد.

به دلیل گسترده شدن علم ریاضی، کلاس ریاضی به دو گرایش ریاضی محض و ریاضی کاربردی تقسیم بندی شده است همانطور که از اسم ریاضی محض مشخص است این علم یک فعالیت ذهنی است و کاربردی در امور روزمره ما ندارد در مقابل آن ریاضی کاربردی قرار دارد که از آن در علوم دیگر استفاده می شود مثلا” در علوم فیزیک و شیمی از مباحث ریاضی زیاد استفاده می شود. در ادامه این بخش می توانید تعدادی از مباحث ریاضی را که آموزش داده شده اند را ملاحظه کنید.

شعار کالج دانشگاه فردوسی پیام جالبی به همراه دارد. ما بالاخره شما را با ریاضی آشتی میدهیم!

 

کلاس های دیگر در مشهد:

معرفی شهر ریاضی ( آریث لند )
آشتی با ریاضی ؛ سی پند – سی راه
آیا خلاقیت آموختنی است؟
بهترین کلاسهای مهارتی سرگرمی کودکان در مشهد
رویداد کارآفرینی دانش آموزی (رکاد)
استخر مادر و کودک مشهد
کلاس تئاتر کودک در مشهد
آموزش رباتیک در مشهد
کلاس زبان کودک در مشهد
معرفی کلاس موسیقی کودک در مشهد
معرفی کلاس پارکور مشهد
کلاس رانندگی در مشهد
خوانندگی و تست صدا در مشهد
کلاس فتوشاپ مشهد
بهترین کلاس اسکیت مشهد
بهترین باشگاه های والیبال در مشهد
معرفی بهترین باشگاه جودو مشهد
معرفی بهترین کلاسهای تنیس روی میز مشهد
بهترین کلاس یوگا مشهد
بهترین کلاس تیراندازی مشهد
معرفی بهترین باشگاه کشتی مشهد
بهترین باشگاه رزمی مشهد
معرفی بهترین کلاس کنکور مشهد
کلاس بازیگری تئاتر در مشهد
کلاس کودک و نوجوان در مشهد
آموزش ICDL در مشهد

آپارات نیکارو

 

لطفا امتیاز دهید

17 دیدگاه دربارهٔ «کلاس ریاضی مشهد»

 1. سلام و خسته نباشید
  آیا در کلاس ریاضی مفاهیم کتاب درسی تدریس می شود؟
  این دوره های ریاضی تنها در مشهد برگزار می شود؟

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که سوالتون رو اینجا مطرح کردید .
   بله – این دوره ها تماما با مفاهیم کتب درسی پایه اول تا ششم منطبق هست . انحصارا این دوره ها در مشهد برگزار نمیشه – اما شهر ریاضی دانشگاه فردوسی به صورت ویژه برگزار کننده این دوره هاست .
   که کیفیتش رو انحصاری میکنه .

 2. با سلام این دوره های کلاس ریاضی در طول سال تحصیلی هم برقرار هست؟ برای بچه های کلاس سومی مناسبه؟

 3. دوست داشتن دخترم رو تابستون توی این دوره ثبت نام میکردم چون خیلی به ریاضی علاقه داره و دوست دارم تخصصی علایقش رو دنبال کنه اما متاسفانه دیر با سایت و وبلاگتون آشنا شدم. ازین به بعد پیگیر دوره هاتون خواهم بود. خدا قوت

  1. عاطفه حسین زاده

   بله دوست عزیز
   ما برای تمامی افرادی که برای بار اول از نیکارو استفاده میکنند تخفیف داریم و همچپنین اگر کد اختصاصی خودتون رو که در بدو ورود به اپلیکیشن بهتون میده رو برای سایر افراد ارسال کنید – در کیف پولتون مبلغی شارژ میشه

 4. چقدر عالی هست که دروس تخصصی مثل ریاضی را برای بچه ها جذاب می کنید. کاش دوره های بازی و ریاضی برای بچه های کوچکتر هم داشتید

 5. چقدر عالی هست که دروس تخصصی و جدی مثل ریاضی را برای بچه ها جذاب میکنید. کاش دوره های بازی و ریاضی برای بچه های کوچکتر هم داشتید تا بچه ها مفاهیم ساده را بتونند یاد بگیرند

 6. پسر من واقعا عاشق ریاضی هست. نمیدونستم چنین دوره هایی هست که از طریق بازی به بچه ریاضی آموزش میدن. ثبت نام دوره هنوز هست؟و اگر تمام شده ایا مجددا دوره ای برگزار میشه؟

  1. سلام دوست عزیز .
   دوره بازی ریاضی شهرریاضی انحصارا ثبت نامش از طریق سایت ما انجام میشه و دوره ها از طریق سایت و تلگرام اعلام میشه .
   nikaro_ir
   کانال تلگرامی ماست .

  1. عاطفه حسین زاده

   سلام دوست عزیز
   بله که داریم , نیکارو سامانه معرفی و ثبت نام کلاس های آموزشی هست و ما به جز ریاضی

   دروس دیگه ای مثل زبان و کامپیوتر – نجوم و ورزش رو هم داریم

   البته من متوجه شهرتون نشدم – دوره هاصرفا در مشهد و تهران برگزار میشه فعلا .

 7. واقعا موسسه شما از همه نظر عالی هست و هم ما و هم دوستانمون از شما راضی هستیم و از کیفیت کلاسها و قیمتهاتون راضی هستیم ، امیدواریم کلاسهای تابستانه هم مثل همیشه خوب باشه

 8. با عرض سلام و ادب

  میخواستم درباره کلاسهای تقویتی ریاضی شما برای پسرم که کلاس چهارم هست بپرسم که چطوری هست و چه زمانی برگزار میشه

  تعداد جلسات و نحوه برگزاری آن و قیمتش به چه صورت هست

  متشکرم

  1. عاطفه حسین زاده

   سلام دوست عزیز . وقت بخیر . خوشحالیم که از خدمات ارائه شده همکاران نیکارو راضی بودید .
   کلاس های ریاضی به صورت خصوصی – ده جلسه ای برگزار میشه . نیم ساعته .
   برای دیدن سایر اطلاعات , به وب سایت نیکارو مراجعه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.