کلاس بسکتبال مشهد

کلاس بسکتبال مشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین گلاس بسکتبال مشهد بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید. بسکتبال یک ورزش گروهی است که با توپ انجام می شود و در آن دو تیم ۵ نفره در مقابل هم بازی می کنند. هر تیم باید تلاش کند توپ بسکتبال را به درون سبد تیم حریف پرتاب کند و به این ترتیب در تمام مدت بازی امتیاز کسب نماید. بازی بسکتبال یکی از پر طرفدار ترین ورزش های جهان است و به صورت بین المللی با تماشاگران بسیار زیادی برگزار می شود.

تاریخچه ورزش بسکتبال

رشته بسکتبال برای اولین بار در سال ۱۹۸۱ توسط شخصی به نام جیمز ناسمیت به وجود آمد. در ابتدا به جای حلقه های گل از سبد هایی زنبیل شکل استفاده می شد و توپ در آن ها قرار می گرفت. هر بار که توپ در این سبد ها قرار می گرفت باید برای برداشتن آن از یک نردبان استفاده می کردند و مجددا توپ را در اختیار بازیکنان قرار می دادند.

ابتدا رشته بسکتبال برای ورزش کردن در یک محیط سر بسته در فصل زمستان به وجود آمد تا امکان ورزش و فعالیت برای بازیکنان در هر شرایطی مهیا باشد. به همین دلیل بازیکنان زیادی از این ایده استقبال کردند و در هر بازی تعداد زیادی بازیکن به زمین می امدند، اما به تدریج برای بازی قوانین و قواعدی تنظیم شد و قرار شد که در هر بازی تعداد بازیکنان هر تیم ۹ نفر باشد. بعد ها این تعداد ابتدا به و سپس به ۵ بازیکن رسید.

با به وجود آمدن قوانین برای این بازی و استقبال گسترده بازیکنان، زمینه پیشرفت و گسترش بسکتبال فراهم شد اما به دلیل وقوع جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸ این ورزش با پیشرفت چندانی مواجه نشد. بعد از جنگ جهانی اول به تدریج با پیگیری و فعالیت های مربیان بسکتبال این ورزش پیشرفت کرد و با گسترش عظیمی روبرو شد.

اولین مسابقه جهانی بسکتبال در سال ۱۹۲۴۴ در شهر پاریس بین کشور های فرانسه، ایتالیا، آمریکا و انگلستان برگزار شد و بعد از آن فدراسیون بسکتبال در سال ۱۹۳۲ در ژنو برگزار شد. بسکتبال در سال ۱۹۳۶ برای نخستین بار جزء مسابقات المپیک شد و ۲۳ کشور در آن شرکت کردند که در این میان کشور آمریکا موفق به کسب مقام قهرمانی گردید.

در حال حاضر ورزش بسکتبال طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و بسیاری از قوانین آن با تغییر و تحول مواجه شده است اما اساس و چهار چوب آن همچنان همان قواعد نایسمیت می باشد.

ورزش بسکتبال توسط آقای فریدون شریف زاده وارد ایران شد و با پیشرفت های خوبی مواجه گردید به گونه ای که در سال ۱۹۸۴ تیم ملی ایران به مسابقات المپیک لندن راه یافت. هم اکنون این ورزش در ایران طرفداران زیادی دارد و شما می توانید با رفتن به یک کلاس بسکتبال در ایران وارد در این رشته فعالیت کنید.

بهترین کلاس بسکتبال مشهد

بهترین کلاس بسکتبال مشهد کجاست؟

در لیست زیر بهترین کلاس بسکتبال مشهد را به شما معرفی میکنیم.

هیئت بسکتبال خراسان رضوی

مشاهده صفحه آموزشگاه

تجهیزات مورد نیاز برای ورزش بسکتبال

لباس:

پوشش بازیکنان زن و مرد در ورزش بسکتبال بلوز بی آستین و شلوارک است که نام تیم در جلوی بلوز و شماره بازیکن در هر دو طرف آن نوشته شده است. لازم به ذکر است شماره بازیکنان در مسابقات جهانی یک عدد بین ۴ تا ۱۵ می باشد. کفش بازیکنان بسکتبال ساقدار است تا از آسیب رسیدن به مچ پا جلوگیری شود.

تخته:

تخته بسکتبال یک تخته مستطیل شکل با طول ۱۸۰ سانتی متر و عرض ۱۲۰ سانتی متر می باشد که در بالا و پایین زمین قرار گرفته است. موقعیت قرار گیری تخته باید به گونه ای باشد که ۱۲۰ سانتی متر از خط انتهای زمین فاصله داشته باشد.

برخی از تخته های بسکتبال حالت متحرک دارند و با میله های آهنی به سقف سالن بسکتبال متصل هستند تا در صورت دلخواه امکان بالا بردن آن وجود داشته باشد. حرکت این نوع تخته ها و جمع شدنشان با استفاده از نیروی برق است. همچنین برخی دیگر از تخته ها با یک پایه محکم به زمین وصل می شوند و نوع دیگر آن ها دارای یک پایه متحرک می باشند.

حلقه:

حلقه بسکتبال با فاصله ۳۰ سانتی متر از تخته به آن وصل می شود. قطر حلقه حدود ۴۵ سانتی متر می باشد و یک سبد توری با ارتفاع ۳۰ سانتی متر به آن وصل است.

توپ بسکتبال:

در ابتدای تشکیل ورزش بسکتبال از توپ فوتبال برای بازی استفاده می شد اما از آن جایی که این توپ بسیار سبک بود در سال ۱۸۹۴ یک توپ سنگین تر مخصوص بازی بسکتبال تولید شد. توپ بسکتبال با تغییرات زیادی مواجه شد و نهایتا در سال ۱۹۴۹ توپ های بسکتبالی که هم اکنون استفاده می شوند به وجود آمد.

توپ بسکتبال از توپ های دیگر بزرگتر است و برای ساخت آن از چرم، پلاستیک و یا لاستیک استفاده می شود. فشار هوای درون ان باید آنقدری باشد که با برخورد به زمین حداقل ۱۲۰ سانتی متر و حداکثر ۱۴۰ سانتی متر بلند شود. محیط توپ بسکتبال معمولا ۷۵ سانتی متر و وزن آن حدود ۶۰۰ گرم است. توپ های بسکتبال سنگین ترین توپ های مورد استفاده در ورزش های گروهی هستند.

زمین بسکتبال:

زمین بسکتبال دارای ابعاد ۱۵ * ۲۸، یا ۱۴ * ۲۶ و یا ۱۲ * ۲۴ می باشد و از زمین بازی تا سقف سالن حدود ۷ متر فاصله وجود دارد. اندازه خطوط زمین بسکتبال ۵ سانتی متر و شعاع دایره ی وسط زمین ۱۰۸ سانتی متر می باشد.

کلاس های مختلف در مشهد:

بهترین باشگاه سوارکاری مشهد
کلاس شنا مشهد
معرفی باشگاه بولینگ مشهد
بهترین باشگاه کوه نوردی مشهد
معرفی بهترین کلاس یوگا مشهد
کلاس شطرنج مشهد
معرفی کلاس پارکور مشهد
کلاس رانندگی در مشهد
خوانندگی و تست صدا در مشهد
کلاس فتوشاپ مشهد
بهترین کلاس اسکیت مشهد
بهترین باشگاه های والیبال در مشهد
معرفی بهترین باشگاه جودو مشهد
معرفی بهترین کلاسهای تنیس روی میز مشهد
بهترین کلاس یوگا مشهد
بهترین کلاس تیراندازی مشهد
معرفی بهترین باشگاه کشتی مشهد
بهترین باشگاه رزمی مشهد
معرفی بهترین کلاس آیلتس مشهد
بهترین کلاس کارگردانی مشهد
کلاس کودک و نوجوان در مشهد
آموزش ورد و اکسل در مشهد
کلاس تعمیرات موبایل مشهد
آموزش پاورپوینت در مشهد
آموزش ICDL در مشهد
بهترین مدرسه فوتبال مشهد
باشگاه های والیبال در مشهد

معرفی بهترین باشگاه های هندبال مشهد
بهترین کلاس بدمینتون مشهد
آپارات نیکارو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.