مکالمه زبان

معرفی بهترین کلاس مکالمه زبان در مشهد

صحبت از اهمیت یادگیری و مکالمه زبان های دیگر در دنیای امروز، تکرار مکررات است و همه ما درباره فرصت هایی که با ندانستن زبان های مختلف از دست می دهیم شنیده ایم و حتی شاید آن را تجربه کرده باشیم. اما نکته مهمی که کمتر به آن پرداخته شده است، معیارهای انتخاب یک آموزشگاه مکالمه زبان عالی است که در این مقاله مفصلاً به آن خواهیم پرداخت.

یادگیری هر زبانی سختی های خودش را دارد و نیازمند تلاش و صبر بسیار است، الالخصوص در مکالمه که کاربردی تر است اما نیاز به تمرین و تکرار بیشتری دارد.  البته در کنار تلاش فردی، سطح تسلط مدرس، شیوه تدریس او و تکنیک هایی که برای آموختن مکالمه به کار می برد، می تواند در سرعت یادگیری زبان بسیار تاثیرگذار باشد. پس مهم است که اموزشگاه و مدرس خوبی پیدا کنید تا وقت، هزینه و تلاش شما اتلاف نشود و در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را ببینید. در این مقاله از مهمترین معیارهای انتخاب کلاس مکالمه زبان خواهیم گفت و در انتها شما را با بهترین کلاس مکالمه زبان مشهد آشنا خواهیم کرد.

نکته مهم در یادگیری مکالمه زبان

نکته مهم این است که هیچ آموزشگاه معتبر و مدرس با تجربه ای نمی تواند شما را در مکالمه زبان به تسلط برساند، وقتی خودتان نمی خواهید، انگیزه کافی و استمرار ندارید و تمرین نمی کنید. پس اولین و مهمترین فاکتور همیشه خود شما هستید که مشخص می کنید می توانید به هدف برسید یا خیر. آموزشگاه و مدرس در اینجا صرفا می توانند نقش راهنما و تسهیلگر داشته باشند و همان قدر که انتخاب یک آموزشگاه درست می تواند شما را تا اوج همراهی کند، انتخاب یک آموزشگاه اشتباه، می تواند بال های شما را ببندد و اجازه ندهد اوج بگیرید! این جا است که اهمیت انتخاب درست آموزشگاه و کلاس مکالمه زبان روشن می شود.

البته که سر زدن به این حجم از آموزشگاه های مختلف یا تماس گرفتن با آن ها و چک کردن تک تک این معیارها با آموزشگاه های مختلف شهر کار چندان راحتی نیست، اما نیکارو این مقایسه و انتخاب را برای شما راحت کرده و تنها با کلیلک روی لینک های زیر، می توانید همین الان و به راحتی شرایط، امکانات و ویژگی های آموزشگاه های مختلف دارای دوره ها و کلاس مکالمه زبان مشهد را مقایسه و در نهایت انتخاب و ثبت نام کنید.

کلاس مکالمه زبان مشهد

بهترین کلاس مکالمه زبان در مشهد

اگر به دنبال یادگیری مکالمه زبان در مشهد هستید، در ادامه لیستی از بهترین های کلاس مکالمه زبان در مشهد را برای شما آماده کرده‌ایم.

آموزشگاه زبان راه پویندگان

  • توضیحات: تدریس زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، برگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی جی آر آی – جی مت – یوس – پی تی ای – دولینگو

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان ماهان

  • توضیحات: کالج زبان ماهان کار خود را در مشهد مقدس از سال ۸۸ و با هدف ایجاد انقلاب و تفاوت‎ ‎های بنیادین در زمینه آموزش زبان های خارجی و با محوریت زبان انگلیسی به کلیه گروه های سنی آغاز نمود. تلاش شبانه روزی و بی وقفه مسئولان ماهان در جهت ایجاد تفاوتها و نوآوری های چشمگیردر عرصه مهم زبان آموزی، منجر به ایجاد دوره های ویژه و منحصرفردی شد که سابقه‎ ‎تشکیل آنها در هیچ کجای ایران بلکه جهان دیده نشده بود.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان سفیر گفتمان

  • توضیحات: دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گواهینامه بین المللی ISO 9001 در مدیریت کیفیت، و گواهینامه بین المللی ISO 10002 در رسیدگی به شکایات مشتریان

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان کالج آریان پور

  • توضیحات: موسسه فرهنگی هنری آریانپور با بیش از دو دهه تجربه، ارایه دهنده خدمات آموزش زبان به بزرگسالان است. این مرکز در تمامی سطوح، از مبتدی تا پیشرفته، و با استفاده از روشهای نوین آموزش زبان به علاقمندان عرضه می گردد. کلاسهای تخصصی آموزش زبان جهت آمادگی برای شرکت در آزمونهای TOEFL ، IELTS و GRE نیز بخشی از خدمات این مرکز می باشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

 

آموزشگاه زبان شکوه دانش توس

  • توضیحات: موسسه زبانهای خارجی شکوه دانش توس با بیش از 40 سال سابقه فعالیت ، به عنوان یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین مراکز آموزش زبانهای خارجی در سطح شهر مشهد شناخته می شود. این مرکز با به کارگیری نیروهای متخصص و با تجربه و با استفاده از سیستم آموزشی روز دنیا و ایجاد فضای شاد و جذاب به آموزش زبان های انگلیسی و فرانسه به کلیه سطوح خردسالان، نوجوانان و بزرگسالان می پردازد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان سما

  • توضیحات: مرکز آموزشی و فرهنگی سما در چهار حوزه مهم آموزش عمومی و فرهنگ ، آموزش عالی ، زبان آموزی و اشتغال زایی تلاش و همت فراوان داشته است و در حوزه زبان آموزی، 3 آموزشگاه زبانهای خارجی با حدود 400 زبان آموز دارد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان خیام

  • توضیحات: آموزشگاه زبان خیام کار خود را از سال 1387 و با هدف ایجاد انقلاب و تفاوت‎ ‎های بنیادین در زمینه آموزش زبان های خارجی و با محوریت آموزش زبان انگلیسی  به کلیه گروه های سنی آغاز کرد. مرکز تخصصی آموزش زبانهای خارجی خیام با سابقه ای بیش از 10 سال یکی از معتبرترین مراکز تخصصی آموزش زبانهای خارجی  می‌باشد. 

مشاهده صفحه آموزشگاه

معیارهای بهترین آموزشگاه مکالمه زبان

معیارهای بهترین بودن یک آموزشگاه و کلاس مکالمه زبان ممکن است بنا بر اهداف، شرایط و توقعات افراد متفاوت باشد، اما به صورت کلی موارد زیر معیارهایی هستند که برای اکثر افراد مهم است.

موقعیت مکانی آموزشگاه

آموزشگاهی که انتخاب می کنید نباید از محل زندگی یا کار شما فاصله زیادی داشته باشد، در غیر اینصورت هر هفته زمان زیادی را در مسیر رفت و آمد از دست می دهید و اگر این طولانی بودن مسافت با ترافیک همراه شود می تواند باعث دلسردی یا خستگی شما شود و روی کیفیت یادگیری و انگیزه شما تاثیر منفی بگذارد. نکته دیگری که می تواند درباره موقعیت مکانی یک آموزشگاه برای بعضی افراد مهم باشد، داشتن پارکینگ یا خیابانی خلوت برای پارک ماشین است که در ساعت های شلوغ روز به خاطر پیدا نکردن جای پارک ماشین، از کلاس جا نمانید.

کارنامه آموزشگاه

قطعا از مهمترین نکاتی که در هنگام انتخاب یک آموزشگاه یا مدرس خوب است به آن توجه کنید، سابقه، تجربه و کارنامه آن است. برای مطمئن شدن از کیفیت آموزش یک آموزشگاه، می توانید نظرات زبان آموخته های پیشین آن ها را جستجو کنید که منبعی مطمئن و معتبر است و سرنخ های خوبی به شما خواهد داد.

شیوه برگزاری کلاس مکالمه زبان

در دنیای بعد از شیوع ویروس کرونا، آموزش مجازی که قبل تر زیرساخت های مناسبی نداشت و چندان مورد استقبال نبود، پرطرفدارتر از آموزش های حضوری شده است. حالا در اکثر آموزشگاه ها افراد دو انتخاب دارند و می توانند بین مجازی یا حضوری بودن یکی را انتخاب کنند که البته هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. شما باید با توجه به میزان مشغله خود بررسی کنید که گرایشتان به سمت مجازی بودن است یا حضوری بودن و بر طبق شرایط و تجارب خود بسنجید که در کدام حالت بازدهی و یادگیری بهتری خواهید داشت و بر اساس نتیجه گیری خود، آموزشگاهی را انتخاب کنید که شیوه برگزاری کلاس هایش با خواست شما منطبق باشد.

تعداد زبان آموزان

 این نکته در کلاس های قواعد و گرامر کمتر تاثیرگذار است اما در کلاس های مکالمه زبان، تعداد همکلاسی های شما بسیار مهم. در جلسات مکالمه لازم است که زبان آموزان صحبت کنند و فرصت تمرین و آزمون و خطا در طی جلسه و تحت نظر مدرس را داشته باشند. در کلاس هایی با تعداد بالا، معمولا نوبت به همه افراد نمیرسد و فرصت برای تمرین همه وجود نخواهد داشت که این نکته بیانگر اهمیت توجه به تعداد زبان آموزان در هر کلاس است. از طرف دیگر کلاس های گروهی مکالمه، می تواند در راه افتادن سریع تر شما اثرگذار باشد چرا که در مکالمه شما تنها نیستید و نیاز به اشخاص دیگری برای تمرین دارید.

برنامه کلاس ها

پیدا کردن آموزشگاهی که ساعت و روز برنامه کلاس هایش با اوقات فراغت شما از کار یا تحصیل منطبق باشد، ممکن است سخت به نظر برسد اما بسیار مهم و حیاتی است. این انطباق به شما کمک می کند بدون استرس به کارهای عادی و روزمره خود برسید و با مدیریت درست زمان، از یادگیری مکالمه زبان دلسرد و خسته نشوید چرا که رسیدن به تسلط نسبی در مکالمه زبان، نیاز به دوره زمانی نسبتا طولانی و صرف وقت و تمرین بسیار دارد. اگر شما از افرادی هستید که مشغله و درگیری های زیاد دارید، پیدا کردن آموزشگاهی که در برنامه کلاس هایش انعطاف کافی داشته باشد، از واجبات است و نباید از آن غافل شوید.

سطح امکانات آموزشگاه

این روزها با گسترش تکنولوژی های آموزشی، مراکز آموزشگاهی نیز با توجه به سطح فعالیت و توانایی خود، تلاش می کنند به کارآمدترین و به روز ترین این تکنولوژی ها و امکانات مجهز شوند تا سطح رفاهی و آموزشی خود را بالاتر ببرند. زبان آموزان نیز لازم است قبل از انتخاب یک آموزشگاه، سطح توقعات و نیازهای خود را مشخص کنند و بررسی کنند که کدام آموزشگاه با خواسته ها و نیازهای آن ها مطابقت بیشتری دارد و سپس دست به انتخاب بزنند. در نظر داشته باشید که تکنولوژی آموزشی و امکانات رفاهی آموزشگاه، می تواند تاثیر غیر مستقیم یا حتی مستقیم روی آموختن شما داشته باشد.

محیط و فرهنگ کارکنان آموزشگاه

در آموزشگاه های مختلف، ممکن است فرهنگ و قوانین متفاوتی حاکم باشد که بهتر است از قبل، ریزبینانه و با حساسیت، این موارد را بسنجید تا در هنگام یادگیری از این جهت دقدقه اضافه نداشته باشید. حضور در محیطی که آن را نمی پسندید یا کنار آمدن با فرهنگی که با عقاید و رفتارهای شما در تضاد است کار ساده ای نیست و می تواند باعث شود تمرکز شما از مسائل اصلی و یادگیری به مسائل فرعی و حاشیه ای معطوف شود. نظم، داشتن برنامه دقیق و مشخص، داشتن قوانین صریح و واضح و دغدمه مند بودن برای رشد زبان آموز، از مهمترین نکاتی هستند که باید در فرهنگ شازمانی یک آموزشگاه معتبر وجود داشته باشد. علاوه بر خود آموزشگاه و کارکنان و مدرسان آن، فرهنگ غالب بر همکلاسی های شما و رنج سنی آن ها نیز می تواند در روند یادگیری شما اثرگذار باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.