معرفی کلاس گل آرایی در تهران

ما در این مقاله به معرفی کلاس گل آرایی در تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

طراحی با گل هنر استفاده از گیاهان و گل‌ها برای خلق یک ترکیب بندی دلنشین و متعادل است. مدارک پیدایش گیاه‌شناسی به اندازهٔ قدمت فرهنگ و تاریخ مصر باستان است. به‌طور حرفه‌ای طراحی با گل، باعث به هم پیوستن نظم و هنر و ابزار طراحی با گل می‌شود: خط، فرم، فضا، بافت، رنگ و قاعدهٔ اصلی طراحی با گل: تعادل، تناسب، ریتم، تضاد، هارمونی و اتحاد هستند.

سبک‌های مختلفی از طراحی با گل وجود دارد. سبک‌های شرقی، غربی، مخاط و اروپایی صنعت تبلیغاتی گل را متأثر کرده و به شکل ام ولی درآورده است. هنر ژاپنی آرایش گلها (ایکابانا) یک سبک ژاپنی یا شرقی است و سه خط اصلی آسمان، انسان و زمین را به هم متحد می‌کند. در مقابل، سبک اروپایی بر تنوع رنگ و گیاهان تأکید دارد و تنها محدود به گلهای شکوفه دار نیست. طرح‌های غربی به‌طور تاریخی بوسیلهٔ تقارن، غیر تقارن، افقی و عمودی در نام‌های مختلف توصیف می‌شوند. در نظم آرایی گلها، طراحی با گل شامل تاج گل، دستهٔ گل، حلقه‌های گل، گل بند، گل سینه، دسته گلهای که برایشان به سینه تهیه می‌شود و قوس‌ها، می‌شود.

گل آرایی همواره یکی از هنر های مورد استقبال از قدیم تا به الان بوده است . گل ها از زیباترین عناصر طبیعت هستند و به همین دلیل نیز بسیار قابل توجه می باشند . در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد که :

گل آرایی چیست ؟

استفاد از گل ها با طرح ها و رنگ های مختلف برای ایجاد ترکیب های زیبا و دلنشین را گل آرایی می گوییم .

کشور هلند به پرورش گل های زیبا معروف است . اولین بار نیز در کشور هلند کلاس هایی برای آموزش گل آرایی برگزار شد .

گل آرایی در ایران

سنت هدیه دادن گل به یک دیگر از گذشته های دور میان ایرانیان رواج داشت و همچنان ادامه دارد . ما ایرانیان برای اکثر مناسب ها به یک دیگر گل هدیه می دهیم . مثلا در عروسی ها و تولد ها برای عرض تبریک و حتی در مراسم های ختم برای گفتن تسلیت از گل استفاده می کنیم .

انواع سبک های گل آرایی

گل ارایی در مناطق و زمان های مختلف سبک های متفاوتی دارد . به طور کلی انواع گل ارایی به سه سبک زیر تقسیم می شود :

 1. 1-      سبک سنتی :

در این سبک که از اروپا نشأت گرفته است و تقریبا می توان گفت که رایج ترین شیوه گل ارایی است و در حال حاضر بسیاری از گل فروشی ها برای محافل و مجالس رسمی و عروسی ها از این سبک استفاده می کنند . در این سبک ، گل ها را در سبد های گل در اشکال هندسی مختلف قرار می دهند و یا خود گل ها را به فرم اشکال هندسی تزئین می کنند .

 • 2-      گل ارایی مدرن :

در گل آرایی مدرن که مدت زمان زیادی نیست که رواج یافته است

، لوازم مختلفی مانند پارچه های مختلف ، برگ های خشک شده گیاهان و گل ها به کار می رود . از این سبک بیشتر در مراسم های تولد استفاده می شود .

 • 3-      گل ارایی شرقی :

این سبک از گل ارایی به طبیعت توجه ویژه ای دارد ، ریشه مذهبی دارد و بیشتر در چین و ژاپن رواج دارد . در این سبک به دلیل آسیب نرساندن به طبیعت از شاخه های گل کمتری استفاده می شود و به جای گل های طبیعی بیشتر از شاخه های خشک شده و شکسته استفاده می شود .

در گل ارایی شرقی بیشتر از گلدان های مستطیلی ، بیضی شکل ، کروی و کم عمق استفاده می شود که با خاک ریزه ، خزه ، سنگ ریزه و علف های خاص آن ها را تزئین می کنند .

معرفی کلاس گل آرایی در تهران
معرفی کلاس گل آرایی در تهران

چند مورد از موارد استفاده از گل آرایی

گل ارایی چندین سبک مختلف دارد ، در این جا چند مورد از مهم ترین موارد آن را با هم بررسی می کنیم .

1-      گل آرایی روی میز :

احتمالا در مهمانی هایی که در تالار ها برگزار می شود دیده اید که برای تزئین میز های مهمان از گل های طبیعی و ترکیب آن ها با عناصری مثل شمع استفاده می شود .

اول از همه بهتر است رنگ گل ها را به گونه ای انتخاب کنید که با رنگ میز و پرده ها متناسب باشد . به عنوان مثال رنگ زرد و مشکی یا رنگ صورتی و سفید برای ست کردن بسیار پر طرفدار است . می توانید مقداری برگ گل را در یک گلدان باریک قرار دهید و روی آن شمع های کوچکی بگذارید تا در هنگام روشن کردن آن جلوه بیشتری داشته باشد .

2-      گل آرایی برای سفره عقد :

تزئین سفره عقد یکی از پر کار ترین انواع گل ارایی است . برای تزئین سفره عقد می توانید از شمع های بلند و کوتاه ، ظروف کریستال پایه بلند و همچنین مروارید های رنگی زیبا استفاده کنید .

بهتر است رنگ گل را با دکور اتاق عقد یکسان انتخاب کنید و رنگ شمع را با آن ست کنید . همچنین گذاشتن شمع های کوچک در دور تا دور سفره عقد می تواند ایده جالبی باشد .

3-      گل آرایی برای مراسم ختم :

در گل ارایی برای مراسم ختم با محدودیت هایی مواجه هستیم و این محدودیت رنگ می باشد . در مراسم های ختم ایرانی اصولا اکثر اجزای میز به رنگ مشکی هستند .

برای تزئین میز برای مراسم ختم می توانید از شمع های بلند مشکی و یا شمع های کوتاه سفید استفاده کنید . ترکیب گل های سفید با شمع و پارچه های سیاه می تواند بسیار جلب توجه کند و در عین حال زیبایی خاصی را با وجود نبود تنوع رنگ به میز می بخشد .

4-      گل آرایی برای ظرف حنا در مراسم حنا بندان :

مراسم حنا بندان از جمله مراسم هایی است که یک شب قبل از عروسی در چند کشور معدود از جمله هند ، ایران و ترکیه اجرا می شود .

تزئین ظرف حنا یکی از مهم ترین عناصر این مراسم است که بسیار هم مورد توجه می باشد و می توان با طرح ها و اشکال زیبا جلوه خاصی به آن بخشید .

5-      گل آرایی ماشین عروس :

تزئین کردن ماشین عروس با گل یکی از رسوم بسیار قدیمی است که در بسیاری از کشور های جهان رواج دارد. اصولا برای تزئین ماشین عروس در ایران از ترکیب گل ها ، روبان و بادکنک های رنگارنگ با طرح های مختلف استفاده می شود .

یکی از روش هایی که به تازگی برای تزئین ماشین عروس بیشتر استفاده می شود. تزئین قسمت داخلی ماشین با گل های رز و بادکنک های هلیومی می باشد .

6-      گل آرایی دسته گل عروس :

در مراسم های عروسی ، دسته گل عروس یکی از عناصری است که بسیار زیاد جلب توجه می کند . چیدن گل ها با ترکیب ها و رنگ های مختلف به طوری که جذاب تر به نظر برسد. نیازمند سلیقه و البته تخصص در زمینه گل ارایی است . اصولا در دسته گل عروس انواع رنگ ها مانند قرمز ، آبی و صورتی را با گل های سفید ترکیب می کنند .

طراحان گل برجسته در جهان

همیشه در هر حوزه ای افراد موفقی وجود دارند که می توان از تجربیات و نمونه کار های آن ها درس های خوبی گرفت .  به عنوان چند نمونه از مشهور ترین طراحان گل در جهان می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • جولیان کلمنتس
 • پائولا پریک
 • فیل رولدا
 • دانیل اوست
 • استانی گاتی
 • جنیفر مک گارگیل
 • جونیچی کاکیزاکی

بهترین کلاس گل آرایی تهران کجاست ؟

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعداد خود برای کسب درآمدی ایده آل باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین آموزشگاه های سطح شهر تهران بزرگ میگردید .

ما در نیکارو بهترین آموزشگاه های کشور را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

1- معرفی کلاس گل آرایی در تهران

آموزشگاه هنرهای تزئینی گل آس

گل آرایی مجالس امروزه به بخش جدانشدنی از طراحی و دیزاین تبدیل شده است. در مهمانی های خصوصی تزیین خانه با شمع و گل، تزیین میز تولد با شمع یا تزیین میز تولد با گل و شمع به صورت ساده قابل انجام است. ولی گل آرایی مجالس عروسی یا گل آرایی سفره عقد نیاز به تجربه و تخصص دارد. که این تخصص تنها با آموزش گل آرایی مجالس در آموزشگاه گل آرایی بدست نخواهد آمد و نیاز به تجربه زیادی خواهد داشت.

گل آرایی مراسم عروسی
گل آرایی جایگاه عروس و داماد با سبک گل آرايی مدرن بسیار پرطرفدار و کاربردی است. گل آرایی زیبا شکوه و جلوه خاصی به مراسم می دهد. هرچه تزیین میز با گل طبیعی یا با تزیین میز با گل و شمع های بیشتری انجام شود تاثیر بیشتری بر مهمانان خواهد گذاشت. تزیین سن عروس و داماد و تزیین پشت سر عروس و داماد با تور، ساتن، گل های طبیعی و شمع لوسترهای گل بسیار زیبا خواهد بود.


2- معرفی کلاس گل آرایی در تهران

آموزشگاه هنرهای تزئینی تشکیلات لوکس ملل

آقای فریدون ولی زاده از سال 1350 مالک این مجموعه بوده. و پسر ایشان ستار ولی زاده مدرسه گل آرایی را در سال 1395 به عنوان اولین مدرسه خصوصی طراحی گل در ایران تاسیس نمود.

او دوره های حرفه ای گل آرایی را در مدارس بین المللی آموزش گل در کشور هلند گذرانده. و دارای گواهینامه در دوره های مختلف گل آرایی می باشد.

در حال حاضر بعد از گذشت چند سال، مدرسه گل آرایی محلی است برای گذراندن دوره های خلاق و کامل طراحی گل به سبک بین المللی و ایرانی می باشد.

مدرسه گل آرایی دارای تنوع گسترده ای از کارگاه ها و دوره های آموزش گل آرایی در هر سطحی می باشد.


3- معرفی کلاس گل آرایی در تهران

آموزشگاه هنرهای تزئینی فلوآرت

مشاهده صفحه آموزشگاه


4- معرفی کلاس گل آرایی در تهران

آموزشگاه هنرهای تزئینی مدرسه گل آرایی

مشاهده صفحه آموزشگاه


5- معرفی کلاس گل آرایی در تهران

آموزشگاه هنرهای تزئینی بوی گل

مشاهده صفحه آموزشگاه


اسامی این آموزشگاه هایی را که اعلام کردیم از جمله آموزشگاه های معتبر تهران می باشند که با استفاده از تجهیزات مناسب و اساتید باتجربه برای علاقمندان آموزش می دهند و گاها مدرک معتبرارائه می دهند همچنین هزینه بهترین کلاس های گل آرایی در تهران زیاد نیست و مناسب می باشد و افراد می توانند با پرداخت مبلغی اقدام به آموزش نمایید و سپس تبدیل به یک هنرمند ماهرشوند تا از هنر خود کسب درامد کنند.

لطفا امتیاز دهید

4 دیدگاه دربارهٔ «معرفی کلاس گل آرایی در تهران»

  1. فاطمه سادات

   سلام توی مشهد رو نمیدونم ولی من آموزش گل آرایی آقای علی ولی رو دیدم این دوره هم خوب بود چون غیر حضوریه میتونید ازش استفاده کنید

 1. کیانی نژاد

  کلاس آموزش گل آرایی باکس و سبد رو بهم معرفی کنید .در محدوده غرب تهران
  ممنون از وب سایت خوبتون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 روز مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم