معرفی کلاس قرآن در تهران

۴.۵/۵ - (۶ امتیاز)

ما در این مقاله سعی داریم به معرفی کلاس قرآن در تهران بپردازیم . تاانتها با ما همراه باشید

قرآن

قرآن کتاب آسمانی است که از طریق وحی برای هدایت بشر به پیامبر اکرم نازل شده است. بسیاری از افراد علاقه دارند تا در کلاس های حفظ قرآن یا تفسیر و یا قرائت قرآن شرکت نمایند به همین دلیل به دنبال بهترین کلاس های قرآن می گردند که اساتید با تجربه ای در آن کلاس ها تدریس می کنند ما نیز در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین موسسه های قرآنی تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

 در روایات اسلامی برای تعلیم و تعلم قرآن سفارش زیادی شده و برای آن اجر و پاداش فراوانی در نظر گرفته شده است.

پیامبر اکرم صلی اله علیه و آله می فرمایند: هیچ زن و مرد مومنی نیست، مگر اینکه خداوند بر او حق واجبی دارد که باید به اندازه توانش، قرآن را بیاموزد و در آن بیاندیشد و نسبت به معارف و احکامش آگاهی پیدا کند.

شایسته است اموری چون: روخوانی، تجوید، صوت و لحن و … را به نامهای دیگری غیر از «آموزش قرآن» بنامیم و آموزش قرآن را منحصر در این معنا بدانیم که آموزش قرآن یعنی خواندن معلّم بر متعلّم و شنیدن و تکرار او تا جایی که این شنیدن و تکرار موجب گنجاندن آیات در قلب متعلّم گردد و او نیز بتواند همراه معلّم یا به تنهایی آیات را از قلب خود بخواند و زمزمه کند.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعدادخود ویا فرزندتان باشید . و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس/آموزشگاه های سطح شهر تهران میگردید . پس با هم به مطالعه مقاله معرفی کلاس قرآن در تهران میپردازیم.

معرفی کلاس قرآن در تهران
معرفی کلاس قرآن در تهران

معرفی بهترین موسسه های قرآنی در تهران            

در تهران موسسه های زیادی وجود دارد که قرآن را در زمینه های مختلفی برای افراد آموزش می دهند ما در این مطلب شما را با بهترین موسسه های قرآنی تهران آشنا خواهیم کرد.

۱. موسسه عرفان‌ القرآن

این موسسه از سال ۷۲ تاکنون در زمینه کلاس های آموزش قرآن کریم فعالیت می کند و از جمله کلاس هایی که برگزار می کند روخوانی و روان ‌خوانی، حفظ، ترجمه و مفاهیم و تفسیر قرآن می باشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۲.آموزشگاه قرآنی میقات القرآن

موسسه قرآنی میقات القرآن یکی از بهترین موسسات قرآنی تهران محسوب می شود. مدیریت این موسسه بر عهده آقای طاهری آرا میباشد.

این موسسه با در نظر گرفتن امکانات بروز و با بهره مندی از اساتید مجرب اقدام به برگزاری دوره های آموزش حفظ قرآن کریم، آموزش فصیح خوانی قرآن کریم و … برای برادران و خواهران نموده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۳.آموزشگاه قرآنی احسن الحدیث

موسسه قرآنی احسن الحدیث در خیابان ۱۷ شهریور تهران واقع شده است. این موسسه با بهره مندی از برترین اساتید و با دارا بودن امکانات و فضای مناسب اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی مقاطع سنی خواهران و برادران در سطوح مبتدی تا تخصصی در رشته های قرائت، حفظ، ترجمه، تفسیر و احکام و … نموده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۴.آموزشگاه قرآنی ریان

موسسه قرآنی ریان در سال ۱۳۸۸ در تهران فعالیت خود را آغاز کرد. مدیریت این موسسه بر عهده آقای مصطفی کلانکی میباشد.

این موسسه با فراهم کردن امکانات و فضای مناسب اقدام به برگزاری دوره های آموزش حفظ قرآن کریم، آموزش تجوید قرآن کریم و … برای برادران و خواهران نموده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۵. آموزشگاه قرآنی آل یاسین

دارالقرآن آل یاسین به مدیریت جعفری از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در زمینه برگزاری دوره‌های آموزش قرآن آغاز کرده و آموزش روخوانی، حفظ، مفاهیم و تجوید قرآن از جمله کلاس‌های آموزشی این مرکز قرآنی است که ویژه قرآن‌آموزان از مقطع سه سال به بالا برگزار می‌شود.

این مؤسسه برای جذب هرچه بیشتر قرآن‌آموزان، نوآوری و ابداعات خاص در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن به کار می‌گیرد و به منظور جذب خردسالان و خانواده‌های آنها کلاس‌هایی با عنوان «بهشت دخترانه» در این مؤسسه دایر شده است که در ابتدا مفاهیم دینی به خردسالان آموزش داده می‌شد و سپس در سطوح بالاتر بسط پیدا کرد. در حال حاضر ۱۰۰ قرآن‌آموز در این مؤسسه حضور دارد و آموزه‌های قرآنی ویژه خردسالان همراه با قصه و بازی در کلاس‌های آموزشی مؤسسه ارائه می‌شود.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۶. موسسه فرهنگی قرآن و عترت حکمت ملاصدرا

این موسسه در خانی آبادنو واقع شده است و ۱۸ سال است در زمینه آموزش قرآن فعالیت می کند و یکی از محورهای اصلی این موسسه آموزش ویژه خردسالان است که بعد از گذراندن هر دوره مدارک معتبر ارائه می دهند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۷. موسسه فرهنگی قرآن و عترت مشکاه طاها

این موسسه نیز در خانی آبادنو واقع شده است و آموزش قرآن کریم را در دوره های مختلفی برگزار می کند و محور فعالیت های این موسسه به گونه ای است که شرکت کننده ها علاوه بر روخوانی و قرائت قرآن به مفاهیم عمیق آیات نیز توجه می نمایند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۸. آموزشگاه قرآنی ره رضوان سینا

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ره رضوان سینا با مدیریت صفیه فرزندی، به مدت ۲۳ سال است که با همکاری مسجد جامع امام زین‌العابدین(ع) در زمینه برگزاری دوره‌های آموزش قرآن فعالیت می‌کند و کلاس‌های آموزشی این مؤسسه همه روزه غیر از ایام تعطیل از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ دایر است. اکنون محافل قرآنی زیادی در مناسبت‌های مختلف به ویژه در ایام ماه رمضان با حضور قاریان بین‌المللی در این مؤسسه برگزار شده است و غیر از کلاس‌های آموزش روخوانی، حفظ و مفاهیم قرآن کلاس‌های فرهنگی و هنری نیز در این مؤسسه برپا می‌شود و در مجموع این مؤسسه بیش از ۶۰۰ عضو دارد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۹. موسسه فرهنگی قرآن و عترت قرآن پویان مسجد النبی

این موسسه در شهرک پاسداران واقع شده است و به صورت دو واحد آقایان و بانوان می باشد که کلاس های آموزشی در این موسسه شامل روخوانی و روان‌ خوانی، حفظ و تجوید قرآن می باشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۱۰. مؤسسه دارالقرآن الکریم امام هادی (ع)

این موسسه یکی از بهترین موسسه های قرآنی تهران است که در شهرک ولیعصر واقع شده است و به مدت ۲۰ سال است در این زمینه فعالیت می کند و دارای کتابخانه تخصصی قرآن و عترت نیز می باشد. همچنین امکانات دیگری مانند کرسی قرآن، سیستم صوتی، برنامه کاری، هیئت اندیشه‌ ورزی و … نیز دارند.

مشاهده صفحه آموزشگاه


۱۱.آموزشگاه قرآنی موسسه قرآن و عترت امام رضا (ع)

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک های مرتبط :

انواع تلاوت قرآن کریم
آشنایی با زبان قرآن

معرفی بهترین ها در نیکارو :

معرفی بهترین کلاس قرآن مشهد
معرفی بهترین کلاس عربی تهران
معرفی بهترین کلاس قرآن شیراز
معرفی بهترین کلاس قرآن رشت
معرفی بهترین کلاس قرآن اصفهان
معرفی بهترین کلاس قرآن بوشهر
معرفی بهترین کلاس قرآن ساری

۴ دیدگاه دربارهٔ «معرفی کلاس قرآن در تهران»

  1. شاهد عزیز سلام
   برای پاسخگویی به سوالت باید درخواست خودت رو از طریق وب سایت برای ما ثبت کنی و شماره همراه و منطقه رو به ما بگی
   تا ما بتونیم نزدیک ترین موسسه قرآنی در تهران رو بهت معرفی کنیم.

   نیکارو
   درجریان یادگیری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید روی دکمه نارنجی پایین کلیک کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.