campain
معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج

معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج میپردازیم.

غولی به نام کنکور

کنکور با سؤالات جواب کوتاه!
در دهه ۴۰ دانشگاه‌های جدیدی از راه رسیدند؛ ازجمله دانشگاه صنعتی شریف فعلی و دانشگاه رضائیه (ارومیه فعلی). تب تحصیلات دانشگاهی هم در جامعه مدام بالا می‌رفت و کنکور سراسری همچنان روشی مناسب برای پذیرش دانشجو به‌نظر می‌رسید.

با تأسیس وزارت علوم و راه‌اندازی واحدی با نام مرکز آزمون‌شناسی در سال ۱۳۴۷ دوباره برگزاری کنکور سراسری در دستور کار قرار گرفت؛ اتفاقی که سال ۱۳۴۸ رخ داد. چهارشنبه ۱۵ مرداد سال ۴۸ کنکوری با شرکت ۴۷ هزار و ۷۰۳ نفر برگزار شد؛ ۱۲ دانشگاه بود با ۳۰ رشته تحصیلی. این آزمون به‌صورت سؤالات پاسخ کوتاه (به‌جای تستی) برگزار شد.

داوطلبان همزمان با آزمون ۱۰ رشته را انتخاب کردند. نکته مهم این‌که منابع سؤالات ناشناخته بود و داوطلبانی که از امتحان بیرون آمدند نخستین نسل ایرانی‌هایی بودند که سختی کنکور را درک کردند! ازآن‌پس کنکور به‌طور مرتب برگزار شد و به همین دلیل آزمون سراسری سال ۴۸ نخستین کنکور ایران معرفی می‌شود.

کنکور ۵۷
سال ۱۳۵۴ به‌جای مرکز آزمون‌شناسی، سازمان سنجش آموزش کشور تأسیس شد تا کنکور وارد مرحله‌ای جدید شود. از آن سال معدل امتحانات نهایی ششم متوسطه و نوع مدرک (دیپلم ریاضی، طبیعی و ادبی)، جنسیت، وضعیت نظام‌وظیفه و سهمیه منطقه نیز در قبولی کنکور تأثیر داشت. البته در سال ۵۷ این شرایط دیگر اعمال نشد. کنکور آن سال کنکوری بود در بحبوحه تحولات انقلابی. آن سال‌ها ۱۷۰ هزار دانشجو داشتیم که در ۱۵۰ رشته، تحصیل می‌کردند. کنکور در سال ۵۸ هم اجرا شد، ولی پس از آن برای انقلاب فرهنگی، دانشگاه‌ها تعطیل شدند و کنکور هم از این قاعده مستثنی نبود.

معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج
معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج

معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج

آموزشگاه کنکور راه دانش

توضیحات آموزشگاه کنکور راه دانش سنندج :

آموزشگاه کنکور راه دانش در خیابان مولوی سنندج واقع شده است. این آموزشگاه با دارا بودن فضا و امکانات آموزشی مناسب اقدام به برگزاری کلاس های تقویتی و آمادگی برای کنکور کرده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج

آموزشگاه کنکور معراج اندیشه

توضیحات آموزشگاه کنکور معراج اندیشه سنندج :

آموزشگاه کنکور معراج اندیشه در خیابان فلسطین سنندج واقع شده است. این آموزشگاه با در نظر گرفتن محیط مناسب و با بهره مندی از اساتید برتر اقدام به برگزاری کلاس های تقویتی و کنکور برای دانش آموزان رشته های تحصیلی مختلف نموده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


معرفی بهترین کلاس کنکور سنندج

آموزشگاه کنکور پرواز (دخترانه)

توضیحات آموزشگاه کنکور پرواز (دخترانه) سنندج :

آموزشگاه کنکور پرواز در شهر سنندج واقع شده است. این آموزشگاه با بهره مندی از اساتید مطرح و با فراهم سازی محیطی پویا اقدام به برگزاری کلاس های آمادگی برای کنکور کرده است.

مشاهده صفحه آموزشگاه


منبع نوشتاری این مقاله

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.