معرفی بهترین کلاس کنکورکرج

معرفی بهترین کلاس کنکورکرج

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس کنکورکرج میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

تاریخچه کنکور

تا دهه ۴۰ شمسی هر دانشگاهی در ایران، شیوه ‌ای متفاوت برای گزینش دانشجو داشت؛ امتحان یا مصاحبه علمی. دانشگاه ‌ها محدود بودند و البته متقاضیان تحصیل هم محدود؛ دانشگاه تهران، دانشگاه پلی تکنیک (امیرکبیر فعلی)، دانشگاه ملی (شهید بهشتی فعلی)، فردوسی مشهد، جندی ‌شاپور اهواز (شهید چمران فعلی) و دانشگاه پهلوی (دانشگاه شیراز فعلی) بودند و ظرفیت ‌هایی که تکمیل نمی‌ شد. تا اینکه به ‌تدریج تقاضای ورود به دانشگاه افزایش یافت و شرایط تغییر کرد. کنکور آمد و ماندگار شد. بزرگ ‌ترین رویداد علمی کشور رقابتی است همگانی که استعدادها را در دورافتاده‌ترین نقاط ایران نیز شناسایی می‌ کند و شاید مزیت مهم و دلیل ماندگاری ‌اش همین باشد.

سال 42؛ نخستین کنکور ایرانی

پزشکی اولین رشته ‌ای بود که در دانشگاه ‌های ایران پرطرفدار شد. نخستین بار در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران به دلیل تعداد زیاد متقاضیان امتحانی هماهنگ برگزار شد. بعد دانشکده ‌های حقوق و فنی نیز امتحان ورودی برگزار کردند. شرایط چنین بود که اغلب متقاضیان ورود به دانشگاه ابتدا در امتحان دانشکده پزشکی شرکت می‌ کردند و اگر قبول نمی‌ شدند، می‌ رفتند سروقت باقی رشته ‌ها و دانشکده ‌ها. سال ‌ها وضعیت بر همین منوال بود تا اینکه در سال ۱۳۴۱ قرار شد امتحانی سراسری برای دانشگاه ‌ها برگزار شود.

مشکل این بود که متقاضیان باید بارها از سراسر ایران به تهران و سایر شهرها سفر می‌ کردند تا در امتحانات دانشکده ‌های مختلف شرکت کنند. برای رفع این مشکل و با ایده برگزاری امتحانی با کیفیت بالاتر برای تعیین دقیق ‌تر سطح علمی افراد نخستین امتحان سراسری دانشگاه ‌ها در سال ۱۳۴۲ برگزار شد؛ نخستین کنکور ایرانی. این کنکور را هیات مسابقات وردی دانشگاه ‌ها برگزار می‌ کردند؛ هیاتی تازه تأسیس از اساتید و مسئولان دانشگاه ‌های ایران. اما شیوه برگزاری کنکور و مشکلاتی که برای هماهنگی ‌ها پیش آمد با انتقاد جامعه علمی مواجه شد و دوباره وضعیت به روال سابق بازگشت.

معرفی بهترین کلاس کنکورکرج
معرفی بهترین کلاس کنکورکرج

معرفی بهترین موسسات کنکورکرج

آموزشگاه کنکور بعثت نوین

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه کنکور هما

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه کنکور ارسطو

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی بهترین کلاس کنکور اصفهان

منبع این مقاله

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نمی دونی چه کلاس یا دوره ای برای فرزندت مفیدتره؟
کلیک کن