معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع تکنیک های هنر نقاشی

برخی از تکنیک ‌های هنر نقاشی عبارتند از آبرنگ، اکریلیک، پاستل، رنگ روغن، کلاژ، گواش، مداد رنگی، نقاشی دیواری، نقاشی دیجیتال و … می‌شود که ما در این مقاله از وبلاگ پروانه به شرح آن می‌پردازیم.

آبرنگ، اکریلیک، گواش: در تولید آبرنگ، اکریلیک و گواش، از رنگدانه و یک ماده چسبنده قابل حل در آب استفاده می‌شود. آبرنگ را به وسیله قلم‌مو بر روی کاغذ و مقواهای مخصوص آبرنگ به کار می‌برند. در این روش سایه‌های روشن از طریق رقیق کردن رنگ حاصل می‌شود و نه با افزودن سفید.
اما گواش متفاوت از آبرنگ است و رنگ‌آمیزی با آن تصاویری مات ایجاد می‌کند. گواش به گونه‌ای ساخته شده که بتوان کیفیت آبرنگ و گواش را همزمان پدید آورد. در گواش نسبت ماده چسبنده به رنگدانه بیشتر است. از این رو خاصیت پوشانندگی بیشتری مانند اکریلیک و رنگ روغن دارد با این تفاوت که گواش اثری مات و غیر شفاف ایجاد می‌کند.
اکریلیک نیز به خاطر ماهیتی که دارد سطحی سخت و آسیب ناپذیر بوجود می‌آورد. اکریلیک بسیار سریع خشک می‌شود و نیازمند سرعت عمل بالا برای کار است.
این تکنینک پس از انجام کار و خشک شدن رنگ ممکن است در نگاه اول شبیه به رنگ روغن به نظر برسد، اما رنگ روغنی مدت زمان طولانی، بصورت خیس باقی می‌ماند.

معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران
معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

رنگ روغن

روغن مورد استفاده در رنگ روغن با روش‌های مختلف از جمله جوشاندن بذر گیاه کتان به دست می‌آید. و آن را با مواد رنگی مخلوط می‌کنند. برای رنگ‌آمیزی با رنگ روغن در نقاشی نیز از حلال‌های گوناگون چون تینر و روغن گیاهی استفاده می‌شود.

پاستل

این وسیله هنری از پودر خالص رنگ‌دانه و ماده چسباننده ساخته می‌شود. این رنگدانه‌ها همان‌هایی است که در ساخت وسایل دیگر رنگ‌آمیزی از جمله رنگ روغن، اکریلیک، مداد رنگی و غیره نیز به کار می‌رود.

کلاژ، فوتومونتاژ، اسمبلاژ یا تکه چسبانی

نام تکنیکی در هنرهای تجسمی است. در این روش مواد و وسایل گوناگون مانند تکه‌های روزنامه، کاغذهای رنگی، مقوا، پارچه، عکس، اشیای دورریختنی و جز اینها را بر روی یک سطح صاف مانند بوم، تخته یا مقوا می‌چسبانند. تا یک ترکیب جدید به وجود آورند. گاهی نیز با طراحی یا نقاشی آن را تکمیل می‌کنند. تکنیک چسباندن عکس یا تکه‌های عکس برای ایجاد یک ترکیب جدید، “فوتوکلاژ” یا “فوتومونتاژ” نامیده می‌شود.
انواعی از تکه‌چسبانی هم وجود دارد که شامل چسباندن مواد دارای حجم مانند تکه‌های چوب، ظروف شکسته، دکمه، پیچ و مهره و … به یکدیگر می‌باشد که “اّسمبلاژ” نام دراد.

نقاشی دیواری

هنر نقاشی دیواری برای آرایش دیوار به کار می‌رود و ممکن است به دو طریق اجرا شود: مستقیما بر روی سطح دیوار و یا بر روی تخته یا بوم به منظور نصب دائمی بر دیوار. برای خلق نقاشی بر روی دیوار شرایط مختلفی از جمله هماهنگی نقاشی با شرایط فضای پیرامون دیوار و منطقه‌ای که در آن واقع شده، آب و هوای منطقه و غیره وجود دارد. تا متناسب با آن‌ها مواد، متریال و بخصوص طرح مناسب انتخاب و برنامه ریزی شود.

معرفی بهترین کلاس نقاشی غرب تهران

آموزشگاه نقاشی ایکاروس

مشاهده صفحه آموزشگاه


آموزشگاه نقاشی ارژنگ

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک مرتبط :

معرفی بهترین کلاس نقاشی شرق تهران
معرفی بهترین کلاس نقاشی تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.