معرفی بهترین کلاس نقاشی ابهر

معرفی بهترین کلاس نقاشی ابهر

۱/۵ - (۱ امتیاز)

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین کلاس نقاشی ابهر بپردازیم، اما قبل از آن بهتر است کمی با این هنر آشنا شویم. نقاشی، نگارگری یا رسم، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد.
نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری می‌باشد. برخی پژوهشگران معتقدند اولین نقاشی‌های یافت‌شده در غارها حاکی از آن است که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکارشان به نوعی خود را آمادهٔ نبرد با آن‌ها می‌کرده‌اند.

تاریخچه نقاشی در ایران و جهان

قدیمی‌ترین نقاشی‌ها در دنیا که متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار سال پیش می‌باشد، در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی‌ها با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه، حکاکی و رنگ شده‌اند؛ و تصاویری از اسب‌ها، کرگدن‌ها، شیرها، بوفالوها و ماموت‌ها را نشان می‌دهند. در نقاشی‌های انسان‌های نخستین هیچ اثری از آسمان، خورشید و ستارگان وجود ندارد. این نشان می‌دهد آن‌ها جز شکار و حیواناتی که برای خوردن لازم داشتند، به موضوع دیگری توجه نمی کردند.

نقاشان عصر پارینه سنگی، رنگ های مختلفی برای نقاشی به کار می‌گرفتند. قرمز، زرد، سیاه، قهوه‌ای و بنفش از جمله این رنگ‌ها هستند. این رنگ‌ها از مواد محلی مثل خاک سرخ غنی از آهن و دی اکسید منگنز به دست می‌آمدند. از آنجایی که این آثار به طور دسته‌جمعی توسط انسان‌های غارنشین اولیه خلق شده ، بر روی هیچ کدام از آن‌ها، نشانی از هویت فردی هیچ هنرمندی دیده نمی‌شود.

قدیمی‌ترین آثار نقاشی یافت شده در ایران نیز مربوط به دوران نوسنگی (حدود هشت هزار سال قبل از میلاد) است. این آثار روی صخره‌های غار دوشه در منطقه کوهدشت لرستان ترسیم شده‌اند. این نقاشی‌ها صحنه‌های رزم و شکار با تیرو کمان و حیواناتی چون اسب، بز کوهی و سگ را نشان می‌دهد. این نقاشی‌ها به شیوه‌ای ابتدایی و با رنگ‌های قرمز اخرایی، سیاه و اندکی زرد توسط انسان‌های غارنشین خلق شده است. با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین کلاس نقاشی ابهر بپردازیم.

بهترین آموزشگاه نقاشی ابهر
بهترین آموزشگاه نقاشی ابهر

معرفی بهترین کلاس نقاشی ابهر

در لیست زیر به معرفی بهترین کلاس نقاشی ابهر می‌پردازیم. با نیکارو همراه باشید.

آموزشگاه هنرهای تجسمی هنر معاصر

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی آرنگ

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی کمال‌الدین بهزاد

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه هنرهای تجسمی هور

مشاهده صفحه آموزشگاه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30% تخفیف ویژه کلوپ پاندا در جشنواره یلدایی نیکارو
مشاهده سانس‌ها
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.