campain
معرفی بهترین کلاس موسیقی کرمان

معرفی بهترین کلاس موسیقی کرمان

در این مقاله به معرفی بهترین کلاس موسیقی کرمان می پردازیم.
شاید شما هم مانند خیلی از افراد علاقه مند به موسیقی به دنبال یک کلاس موسیقی خوب برای پرورش استعداد خود و یا فرزندتان هستید و برای این انتخاب به دنبال بهترین کلاس موسیقی کرمان می گردید. موسیقی یکی از پرطرفدارترین حوزه های هنری است که از محبوبیت بسیار زیادی در میان نوجوانان و جوانان برخوردار است. اگر ساکن شهر کرمان هستید و به موسیقی علاقه دارید، با نیکارو همراه باشید.

 آشنایی با ساز دوتار

دوتار یکی از سازهای زهی زخمه‌ای (مضرابی) است و دارای 2 سیم می‌باشد. در هنگام نواختن این ساز، معمولاً با ناخن به جای مضراب زخمه می‌زنند.

یک کاسه گلابی شکل چوبی با دسته‌ای باریک که پرده‌ها و سیم بر روی آن نصب شده است. اما اگر بخواهند آن را تزیین کنند قسمت دسته آن را با سنگ فیروزه یا استخوان شتر زیباتر می‌کنند. این کار بیشتر در استان خراسان انجام می‌شود. چوب استفاده شده برای ساخت این ساز، چوب درخت توت، گردو، زردآلو یا عناب است. در قسمت داخلی کاسه آن حفره‌هایی وجود دارد که تضمین کننده صدای ناب ساز می‌شود. در صورتی که این حفره‌ها در اثر رطوبت تغییر شکل دهند، صدای اولیه و با کیفیت از ساز به گوش نمی‌رسد.

در گذشته‌های دور چوب این ساز را با روش‌هایی به شکل پوک در‌آورند تا صدای بهتری از آن به گوش برسد. یکی از این روش‌ها قرار دادن چوب ساز درون آهنگ بود.

امروزه دو رشته سیم فلزی بر روی این ساز نصب می‌شود، اما در گذشته‌های دور از ابریشم برای ساخت سیم‌های آن استفاده می‌شد. همانطور که گفتیم این ساز دارای دو تار است. یکی از آن‌ها صدای بم‌تری دارد و دیگری به عنوان صدای زیر استفاده می‌شود.

در ادامه مطلب معرفی بهترین کلاس موسیقی کرمان میخواهیم به تاریخچه ساز دوتار بپردازیم.

تاریخچه ساز دوتار

بسیاری بر این باورند که این ساز برای اولین در قسمت خراسان شمالی به محبوبیت رسید. قدمت آن به چند هزار سال پیش باز می‌گردد. البته این ساز در نواحی‌های دیگری از کشورمان نیز نواخته می‌شد.

بسیاری از موسیقی‌دان‌ها این ساز را مادر تنبور و سه تار می‌دانند. این ساز در گذشته‌های دور در خراسان شمالی اهالی روستا را به دور هم جمع می‌کرد تا برای شنیدن نوای این ساز به گوش بنشینند.

دوتار در شهرهای دیگری مانند  نیز ساز محبوبی است. اما در هر نقطه صدای به خصوصی از این ساز به گوش می‌رسد. اما اصول ساخت این ساز در هر منطقه به یک شکل است. به طور کلی دوتار در قسمت شمالی و شرقی ایران طرفداران بیشتری دارد. این ساز علاوه بر خراسان شمالی در شهرهای ساری، علی آباد کتول، گلستان و ترکمن صحرا هم رواج دارد. دوتار در قسمت‌های شمالی و شرقی ایران دارای تفاوت‌هایی هست. یکی از تفاوت‌های آشکار در این دو منطقه تعداد پرده‌های دسته ساز است. تعداد پرده‌های این ساز در منطقه خراسان شرقی هشت پرده و در قسمت خراسان شمالی تعداد یازده پرده بر روی دسته ساز مشاهده می‌شود.

معرفی بهترین کلاس موسیقی کرمان

بهترین کلاس موسیقی کرمان

اساسا کلمه خوب یا بهترین از دید هر کس متفاوت است، اما همانطور که ابتدا گفتیم آموزشگاه های موسیقی نامبرده شده طبق بازخوردها و نظرات کاربران در سال جدید جزو برترین ها می‌باشند و دارای خدمات متنوعی در زمینه موسیقی هستند. در لیست زیر تعدادی از بهترین کلاس موسیقی در کرمان را مشاهده میکنید.

آموزشگاه موسیقی کامکار

 • مدیریت: غزال کامکار
 • واقع در زهره کرمانی

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی کامکار در سال 1380 تاسیس شده و دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

آوزشگاه موسیقی شباهنگ

 • مدیریت: شهرام ابوعامری
 • واقع در خیابان بهمنیار

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی شباهنگ در سال 1381 تاسیس شده و دارای مجوز فعالیت رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. آموزش موسیقی تخصصی کودک آموزش انواع ساز و آواز این آموزشگاه مرکز تخصصی موسیقی کودک و نوجوان بوده و از به روز ترین روش های موسیقی در جهت تدریس استفاده میکند و کلیه سازهای پاپ، سنتی و کلاسیک آموزش داده میشود. سازهای موسيقی تدریسی: تار، سه تار، سنتور، کمانچه، گیتار، گیتار کلاسیک، گیتار پاپ، گیتار فلامنگو، ویولن، ویولن ایرانی، ساز ده،نی، فلوت، قشمه، کلارینت، ملودیکا، دف، دهل، پیانو، صداسازی، آهنگسازی، موسیقی کودک همچنین در این آموزشگاه به صورت خصوصی، نیمه خصوصی، عمومی و مشاوره ای آموزش انجام می شود

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه موسیقی بتهوون

 • مدیریت: محمد خسروی دانش
 • واقع در خیابان هزار و یک شب

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی بتهوون در سال 1386 تاسیس شده و دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

مشاهده صفحه آموزشگاه

سایر آموزشگاه های موسیقی در کرمان

در جدول زیر به معرفی سایر کلاس موسیقی کرمان همراه با آدرس حدودی می‌پردازیم. با کلیک روی نام هر اموزشگاه موسیقی می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر شامل آدرس، شماره تماس، نظرات کاربران و توضیحات مجموعه را مشاهده کنید.

دوره های موسیقی در کرمان

اکنون که با آموزشگاه‌های موسیقی در کرمان آشنا شدید، اگر می‌خواهید از جزئیات دوره ها مثل تعداد جلسات، شهریه، مدرس و اطلاعات دیگر با خبر شوید، روی دکمه مشاده دوره ها در کادر زیر کلیک کنید تا بتوانید دوره‌های موسیقی در شهر کرمان که توسط آموزشگاه های مختلف برگزار می‌شود را ببینید.

اصطلاحات رایج هنر موسیقی کدامند؟

تئوری موسیقی

به مجموع قواعد و اصطلاحات نظری موسیقی، تئوری موسیقی گفته می شود.

سلفژ (سرایش)

به طور خلاصه، خواندن و نوشتن نت های موسیقی را سلفژ می نامند. سلفژ برای بالا بردن توانائی حس شنوایی در تشخیص و درک عوامل سازنده موسیقی از قبیل: ریتم ملودی، هارمونی و غیره استفاده می شود.

نظر به اینکه این رشته بالقوه کاربرد فراوانی می تواند داشته باشد. چنانچه استفاده از آن توام با روشی منطقی و سنجیده باشد در آماده سازی هنرجویان طی مراحل مختلف (مبتدی تا مقاطع بالا) نقش موثر خواهد داشت.

وزن خوانی (ریتم خوانی)

به کار بردن صداها و سکوتها با امتداد گوناگون را که از نظر زمان با هم متناسب باشد، وزن خوانی گویند. به عبارت ساده تر، خواندن وزن قطعات موسیقی با همراهی آهنگ را می توان وزن خوانی نامید. برای وزن خوانی یک قطعه به نام نت ها توجهی نمی شود و بیشتر دنباله ی آنها که کششی را مشخص می کند مورد نظر است. در وزن خوانی نام نتها از الفاظی مانند: ۱و۲ یا ۱،۲،۳،۴،۵،۶ استفاده می شود.

نت

نت علامتی است که توسط آن، صداهای موسیقی نوشته و اجرا می گردند.

ضرب

ضرب معیاری برای سنجش زمان است. به عبارت ساده تر اگر بخواهیم هر ضرب را برابر با یک ثانیه در نظر بگیریم، می توان گفت: یک ضرب برابر است با یک ثانیه زمان و یک ثانیه زمان نیز برابر است با یک نت سیاه.

سؤالات متداول

اگر به دنبال یادگیری موسیقی باشید، احتمالا سؤالات زیادی در ذهنتان دارید. در ادامه به پاسخ تعدادی از سؤالات متداول در رابطه با کلاس موسیقی می‌پردازیم. در صورتی که پاسخ سؤال خود را پیدا نکردید، در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم.

 • بهبود عملکرد ادراک و شناخت
 • کاهش استرس
 • کاهش اشتها
 • تقویت حافظه
 • کمک به مدیریت درد
 • کمک به خواب بهتر
 • افزایش انگیزه
 • بهبود خلق و خو
 • کاهش علائم افسردگی
 • افزایش استقامت ورزشی

گرچه آموختن موسیقی در کودکی سریع تر و راحت و تر اتفاق می افتد اما نمی توان آختن آن را به رنج سنی خاصی محدود کرد و بدون توجه به سن، همه افراد می توانند از فواید آن بهره مند شوند؛ علاوه بر این با توجه به اینکه آموختن یک ساز و نت خوانی باعث می شود که قسمت هایی از مغز که کمتر فعال هستند مورد استفاده قرار بگیرند در کنار لذت عاطفی به فعال شدن مغز و دور شدن بیما ری هایی نظیر آلزایمر نیز کمک بسیاری می کند و از این جهت نیز در سنین بزرگسالی توصیه می شود.

توجه به آسان بودن یا دشوار بودن ساز برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود چرا که آنها توان و فرصت کافی برای یادگیری هر نوع سازی را دارند و برخی معتقدند اطلاق عبارت سخت یا آسان یه سازها اشتباه است؛ تنها برای افراد مسن توصیه می شود که سازی را انتخاب کنند که یادگیری آن سریع تر است و زودتر می توانند به نتیجه برسند. 

 کودکان با توجه به توانمندی هایی که در یادگیری دارند در اغلب سازها می توانند موفق و مسلط شوند . مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشیم یکی علاقمندی کودک به رنگ صدا ، ساختمان ساز و حتی جنس ساز مورد نظر(چوب ، فلز و…) است. مورد دوم این است که باید در انتخاب ، سازهایی مد نظر باشند که در هنگام یادگیری ذهن کودک را با تمامی جوانب موسیقی در گیر می کنند، مثلا اگر برای کودکی ساز کوبه ای انتخاب شود ایشان در ریتم قوی می شوند اما از شنیدن و درک اصوات مختلف و فرکانس صدا ها محروم می شوند. آخرین نکته اهمیت دادن به آینده ی پیش رو برای نوازندگی ساز انتخاب شده است، تجربه نشان داده ساز هایی که علاقه مند و مخاطب بیشتری دارند و بیشتر در ارکستر ها و یا اجرا های تک نوازی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار زود موجب دلگرمی هنر جو و ایجاد انگیزه در ایشان می شوند .

شروع یادگیری گیتار با سبک کلاسیک اصولی تر است اما در سبک پاپ زودتر می توان به نتیجه رسید و بسته به مهارت ها و تالاش و ممارست خود، در همان جلسات اولیه می توانید نواختن یک آهنگ ساده را بیاموزید. در سیستم های آموزشی و دانشگاه های موسیقی بیشتر گیتار کلاسیک بدلیل متد آموزشی مدون تر و طول عمر آن در اروپا ، مبنا قرار می گیرد . برای کودکان پایین تر از ۱۲ سال نیز بیشتر برای شروع گیتار کلاسیک توصیه می شود. اما علاقمندانی که مایل هستند روی گیتار ریتم های مختلف را بنوازند و هم زمان با آن بخوانند می توانندگیتار پاپ را شروع کنند.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نام آموزشگاه محدوده آدرس
آمورزشگاه موسیقی کلاس یک خیابان هزار و یک شب
آمورزشگاه موسیقی ستاره خیابان شریعتی
آمورزشگاه موسیقی رامتین خیابان استقلال
آمورزشگاه موسیقی پرنیان میدان کوثر
آمورزشگاه موسیقی بنان خیابان شهید چمران
آمورزشگاه موسیقی ایران خیابان شهید بهشتی
آمورزشگاه موسیقی شباهنگ خیابان بهمنیار
آمورزشگاه موسیقی سرایش خیابان هزار و یک شب
آمورزشگاه موسیقی بتهوون خیابان هزار و یک شب
آمورزشگاه موسیقی کامکار زهره کرمانی
آمورزشگاه موسیقی دژاکام کرمان