وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس فوتسال تهران

فوتسال

فوتسال یکی از ورزش هایی است که شبیه به فوتبال است اما قوانین و مکان آن کمی با فوتبال فرق دارد اما باید گفت که تعداد بازیکنان فوتبال و فوتسال با هم یکی است. بسیاری از پسرها به فوتسال علاقه زیادی دارند اما امروزه دختران نیز به این ورزش علاقه زیادی پیدا کرده اند. در تهران باشگاه های ورزشی زیادی وجود دارد که اقدام به بازی این ورزش می کنند ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین باشگاه های فوتسال تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

فوتسال چیست؟

ورزش فوتسال ورزشی است که به وسیله توپ انجام می شود و شبیه به ورزش فوتبال است اما برخلاف فوتبال در یک زمین کوچک تر بازی صورت می گیرد. تحرک در این ورزش بسیار زیاد است به دلیل اینکه در محوطه کوچک تر صورت می گیرد و باید گفت که تعداد بازیکنان هر تیم در فوتسال 5 نفر است که امروزه در ایران تعداد بازیکنان 7 نفر نیز می باشد. اندازه زمینی که فوتسال بازی می کنند معمولا 50 متر در 100 متر است و مدت زمان بازی این ورزش به صورت دو بازی 20 دقیقه ای می باشد که در بین بازی باید 15 دقیقه استراحت کرد.

تاریخچه فوتسال

منشأ شکل‌گیری فوتسال به شهر مونته‌ویدئو اروگوئه بازمی‌گردد. در سال ۱۹۳۰، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال ۵ نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی‌ریزی کرد. فوتسال به سرعت در آمریکای‌جنوبی بخصوص برزیل محبوبیت پیدا کرد. بسیاری از بازیکنان بزرگ و مشهور فوتبال برزیل، از طریق کسب مهارت‌های رشته ورزشی فوتسال، سبک‌ها و متدهای خود را در رشته فوتبال گسترش دادند و این موضوع زمینه مطرح شدن آن‌ها را به عنوان بازیکنان بزرگ فوتبال فراهم کرد. بازیکنانی مانند پله، زیکو، به‌به‌تو و سایر ستاره‌های فوتبال برزیل مهارت‌های خود را از طریق بازی در زمین‌های فوتسال و شرکت در این رشته ورزشی ترقی دادند. از آن هنگام، برزیل راه خود را به سوی مطرح شدن به عنوان قطب اصلی فوتسال جهان در پیش گرفت و اکنون مسابقات این رشته ورزشی تحت حمایت فیفا در سراسر جهان برگزار می‌شود

اولین رقابت بین‌المللی فوتسال در سال ۱۹۶۵ برگزار شد، زمانی که پاراگوئه اولین جام آمریکای‌جنوبی را بدست آورد. ۶ جام دیگر در آمریکای‌جنوبی تا سال ۱۹۷۹ برگزار شد که برزیل پیروز تمامی این میادین بود. برزیل جایگاه خود را به عنوان قدرت برتر در اولین جام آمریکایی تا سال ۱۹۸۰ حفظ کرد و این جام را بار دیگر در سال ۱۹۸۴ بدست آورد.

خطاهای فوتسال

در ورزش فوتسال نیز برخی از خطاها وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • لگد زدن
 • پشت پا زدن
 • پریدن روی حریف
 • تنه شدید زدن
 • از پشت به حریف تنه زدن
 • تف انداختن
 • حریف را زدن
 • حریف را گرفتن
 • حریف را هل دادن
 • حمله به حریف با شانه
 • تکل کردن

معرفی بهترین باشگاه های فوتسال تهران

در تهران باشگاه های زیادی وجود دارد که ما شما را در این مطلب با بهترین باشگاه های فوتسال تهران آشنا خواهیم کرد.

1. مجموعه ورزشی باشگاه انقلاب

این باشگاه یکی از بهترین باشگاه های فوتسال تهران می باشد که امکانات ورزشی متنوعی دارد و نیمی از آن دارای فضای سبز و نیمی دیگر از آن دارای فضاهای سرپوشیده می باشد.

2. مجموعه ورزشی آب تهران

در این مجموعه ورزش های مختلفی مانند فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال بازی می شود و همه روزه صبح ها برای بانوان و بعد از ظهرها برای آقایان می باشد.

3. مجموعه ورزشی فرهنگسرای رسانه

این مجموعه ورزشی دارای امکانات فراوانی مانند کتابخانه، نگارخانه و … دارد که مدرسه فوتسال برای گروه های سنی 5 تا 18 سال در این مجموعه افتتاح شده است و در این مدرسه بازیکنانی که به خوبی بازی می کنند به تیم های مطرح فوتسال باشگاهی معرفی می شوند.

4. مجموعه ورزشی شهید کشوری

این مجموعه ورزشی در دهه 40 در تپه های داودیه تاسیس شده است و سالن فوتسال آن به صورت یک سوله می باشد و ورزش های دیگری مانند بدمینتون، بسکتبال، دو میدانی و … نیز بازی می شود.

5. مجموعه ورزشی شهدای دانشجو

در این مجموعه ورزشی نیز ورزش های مختلفی مانند فوتبال، فوتسال، والیبال و … صورت می گیرد و دارای تجهیزات فراوانی می باشد و از جمله مزایای این مجموعه این است که به راحتی به وسایل نقلیه و مترو دسترسی خواهید داشت.