معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران

معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر به دنبال پیدا کردن یک کلاس مناسب برای پرورش استعداد خود و یا فرزندتان باشید. ورزش شطرنج می‌تواند یک انتخاب خوب باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران بپردازیم، اما قبل از آن می‌خواهیم کمی با تاریخچه شطرنج آشنا شویم. شطرنج یا چترنگ، بازی دو نفره‌ای است که بر روی یک صفحه با ۶۴ خانه (۳۲ خانه سیاه و ۳۲ خانه سفید) به وسیله ۳۲ مهره (۱۶ مهره سفید و ۱۶ مهره سیاه) انجام می‌شود.

برخی شطرنج را یک سرگرمی می‌دانند و عده‌ای آن را یک ورزش رزمی ذهنی محسوب می‌کنند. موفقیت در این ورزش بیش از هر چیز به توان تحلیل و فهم انتزاعی ذهن وابسته‌ است.یک بازی دونفره است که بر روی صفحه شطرنج و با استفاده از مهره‌های شطرنج (شاه، وزیر، رخ، فیل، اسب و سرباز) انجام می‌شود. هر یک از مهره‌های شطرنج به شکل مخصوصی حرکت می‌کنند و قادر به زدن مهره‌های حریف هستند. هدف این بازی مات کردنِ حریف است؛ یعنی ایجاد وضعیتی که شاه حریف هیچ راهی برای فرار نداشته باشد. همچنین بازی درصورت تسلیم اختیاریِ یکی از بازیکنان نیز به پایان می‌رسد؛ این اتفاق معمولاً وقتی می‌افتد که شکست اجتناب‌ناپذیر به‌نظر برسد.

تاریخچه ورزش شطرنج

شطرنج یکی از کهن‌ترین بازی‌هایی‌است که امروزه نیز در میان مردم جهان رواج دارد؛ به‌طوری‌که قدمت این بازی را بیش از ۱۵۰۰ سال رقم زده‌اند. به باور برخی شطرنج اختراع ایرانیان است و به همین دلیل هنوز از واژگان پارسی استفاده می‌کند. عده‌ای هم آن را ابداعِ هندیان، یونانیان، رومیان، بابلی‌ها، سکاها، مصریان، یهودیان، چینی‌ها، انگلیسی ها و اعراب دانسته‌اند. اما آنچه که بیش از هر رأی دیگری موردِ پذیرش است، این که شطرنج در اصل ایرانی بوده، سپس از ایران به هند برده شده، همچنین از ایران به عرب‌ها و جهان اسلام گسترش یافته، و سرانجام از جهانِ اسلام به اروپا رفته است. در اروپای قرن پانزدهم، شطرنج به شیوه امروزین آن درآمد؛ و در نیمه دوم قرن نوزدهم، مسابقات جهانی شطرنج آغاز گردید. در قرن بیستم، فدراسیون جهانی شطرنج تأسیس شد.

معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران

در لیست زیر به معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران پرداختیم. تا انتها با ما همراه باشید.

 • مدرسه شطرنج کایسا

 • توضیحات :
  با مجوز رسمی از فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران تقویت حافظه افزایش قدرت تمرکز بهبود وضعیت تحصیلی

مشاهده صفحه آموزشگاه

 • مدرسه شطرنج شهمات

 • توضیحات :
  افتخارات مدرسین این مجموعه : هفده سال عضویت در تیم ملی شطرنج ایران دارنده رکورد جهانی شطرنج در مسـابقه همزمان با ۵۰۰ نفر در سال ۲۰۰۹ در ایران کسب سه مدال طلای مسـابقات آسیایی در لبنان (انفرادی، تیمی و بهترین عملکرد) قهرمان دو دوره مسابقات بزرگسالان کشور سال ۸۴ و۸۷ قهرمان جوانان کشور و نفر دوم بزرگسالان کشور در سال ۷۸ تساوی در برابرآناتولی کارپف باریتینگ ۲۶۸۹ در مسابقه همزمان کارپف بــا تیم ملی شطرنج ایران در سال ۷۹ و…

مشاهده صفحه آموزشگاه

مشاهده صفحه آموزشگاه

 • مدرسه شطرنج تهران

 • توضیحات :
  برگزاري کلاسهاي آموزشي (عمومي-خصوصي-نيمه خصوصي) از سطح پايه تا قهرماني استفاده از مربيان برجسته داخلي و خارجي رعايت نمودن حد نصاب تعداد افراد حاضر در جلسات آموزشي و پيگيري مداوم دانش آموزان ايجاد يک محيط آموزشي سالم با امکانات رفاهي مناسب در اختيار قراردادن جزوات و نرم افزار هاي آموزشي و هدايا بصورت رايگان و تناوبي در طول برگزاري دوره ها ايجاد سيستم هاي تشويق به منظور افزايش انگيزه اي کودکان از قبيل برگزاري مسابقات هفتگي و اهداء جوايز ارزنده در محل مدرسه و قرار دادن اسم و عکس دانش آموزان ممتاز در سايت مدرسه برگزاري اردوهاي داخلي و خارجي با حضور بازيکنان مطرح جهان به منظور شرکت در دوره هاي آموزشي و مسابقات (مختص سطوح متوسط و پيشرفته) برگزاري کلاسهاي آموزشي براي مدارس، دانشگاهها، ادارات، نهادهاي دولتي و غيردولتي برگزاري مسابقات سيمولتانه با حضور قوي ترين شطرنج بازان داخلي و خارجي .

مشاهده صفحه آموزشگاه

مدرسه شطرنج تروا

 • توضیحات :
  آکادمی شطرنج تروا برگزار میکند آموزش شطرنج مبتدی آموزش شطرنج متوسطه آموزش شطرنج پیشرفته برگزاری مسابقات برگزاری اردوهای داخلی و خارجی

مشاهده صفحه آموزشگاه

 • مدرسه شطرنج آریا

 • توضیحات :
  تنها مدرسه شطرنج درجه یک استان البرز با تاکید بر تمرکز و خلاقیت

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک های مرتبط :

۹ دلیل جهانی که چرا شطرنج یک ورزش است
۱۰ فایده بی نظیر شطرنج برای کودکان
معرفی بهترین های شهر تهران در نیکارو :

بهترین باشگاه رزمی تهران
معرفی باشگاه های سنگ نوردی تهران
بهترین کلاس اسکیت تهران
معرفی بهترین باشگاه های والیبال در تهران
معرفی بهترین کلاس یوگا تهران
معرفی بهترین کلاس آشپزی تهران
معرفی کلاس های عکاسی تهران
معرفی کلاس نویسندگی در تهران
معرفی بهترین کلاس طلا و جواهرسازی تهران
معرفی بهترین کلاس های بازیگری درتهران
معرفی بهترین کلاس خیاطی تهران
بهترین کلاس هنرهای سنتی تهران
معرفی بهترین کلاس نقاشی تهران
معرفی بهترین مرکز مشاوره تهران
معرفی بهترین کلاس فرانسه تهران
معرفی بهترین آموزشگاه های رانندگی در تهران

برای مطالعه سایر پست های مرتبط با رشته های ورزشی به بخش “کلاس های ورزشی” مراجعه کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی و ثبت آموزشگاه خود در وب سایت نیکارو با ما در ارتباط باشید .

۲ دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین کلاس شطرنج تهران»

 1. محمد رضا آغار

  سلام
  باشگاه شطرنج استاد بزرگ
  شعبه شمال غرب استان تهران
  شهرک گلستان بلوار کاج نرسیده به سروستان سوم پلاک 34 واحد یک
  شماره تماس :
  44708008
  09351301684

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *