معرفی بهترین کلاس سوارکاری غرب تهران

معرفی بهترین کلاس سوارکاری غرب تهران

Rate this post

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس سوارکاری غرب تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

تاریخچه

ریشه های مسابقه پرش با اسب را می توان به انگلیس سده نوزدهم رساند که سوارکاران می کوشیدند حین تعقیب شکار ، از روی موانع طبیعی جهش کنند . سبک سواری آن ایام بر استفاده از رکاب های بلند و صاف نشستن هنگام جهش استوار بود . در اولین دوره های مسابقات سوارکاران انگلیسی تسلطی خیره کننده داشتند ، اما به تدریج سوارکاران نظامی ایتالیایی چون سروان فدریکو کاپریلی از مکتب سوارکاری پینرولو شیوه خم شدن به جلو هنگام پرش را ابداع کرد .

شیوه‌ی مسابقه

در مسابقه ی پرش با اسب ، سوارکاران می کوشند بدون خطا و در کمترین زمان ممکن ، مسیر ۵۰۰ متری مسابقه را طی کنند . در طول مسیر ، ۱۵ مانع قرار داده می شود که اسب باید به ترتیب شماره از روی همهی آن ها بپرد و مسیر مسابقه را در ۸۶ ثانیه طی کند . در غیر این صورت ، به ازی هر ثانیه ، یک خطای زمانی به سوارکار و اسب تعلق می گیرد . اگر پای اسب به مانع برخورد کند و مانع بیفتد ، ۴ خطا به حساب ورزشکار منظور می شود . در صورتی که اسب از پریدن خودداری کند.

معرفی بهترین کلاس سوارکاری غرب تهران

طراحی مانژ

در صورتی که مسابقات در یک روز برگزار شوند ، نحوه ی قرار گرفتن موانع در مسیر تغییر نخواهد کرد اما اگر در دو رز برگزار شوند ، می توان طراحی مسیر را تغییر داد و موانع را در نقاطی متفاوت با مسیر اولیه گذاشت .
محوطه ی محصوری که مسابقه در آن برگزار می شود ، « مانژ » نام دارد . قبل از مسابقه ، سوارکاران تنها یک بار حق دارند وارد مانژ شوند و وسیر رقابت رت بررسی کنند اما در رقابت هایی که در دو راند برگزار می شوند ، هر یک از راند ها قوانین خاص خود را دارد . سوار کاران قبل از شروع راند دوم نیز می توانند وارد مانژ شوند . ورود سوارکاران برای بازدید توسط هیئت داوران ، با تابلوی « میدان باز است » و بلند گو به تماشاگران اعلام می گردد.

معرفی بهترین کلاس سوارکاری غرب تهران

باشگاه سوارکاری آیلند

مشاهده صفحه آموزشگاه


باشگاه سوارکاری آزمون

مشاهده صفحه آموزشگاه


لینک مرتبط :

معرفی بهترین باشگاه های سوارکاری تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30% تخفیف ویژه کلوپ پاندا در جشنواره یلدایی نیکارو
مشاهده سانس‌ها
close

سلام
اگر دنبال کلاس خاصی هستید نام و نام خانوادگی، تلفن و نام کلاس را با کلیک روی دکمه نارنجی پایین ثبت کنید. در اولین فرصت با شما تماس میگیریم.