معرفی بهترین کلاس خوشنویسی دزفول

معرفی بهترین کلاس خوشنویسی دزفول

خاستگاه خوشنویسی

در مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی دزفول بپردازیم. اما قبل از معرفی، آیا با منشأ این هنر ظریف و زیبا آشنایی دارید؟ در ایران پس از فتح اسلام، خطّاطی به شیوهٔ نسخ وجود داشت. در پرتو حمایت ابوبکر بن سعد زنگی در فارس، ده‌ها نسخه قرآن خطی به وجود آمد. در زمان حکومت ایلخانیان، به دلیل نفوذ هنر چین و سلطهٔ مغولها، اوراق مُذهّب کتاب‌ها، نخستین بار با نقش‌های تزیینی زینت یافت. در زمان حکومت تیموریان در ایران، خط و خوشنویسی اهمیتی ویژه پیدا کرد. میرعلی تبریزی خط نستعلیق را که از ترکیب خط نسخ و تعلیق به‌تدریج ایجاد شده بود قوام بخشید.

آنچه امروزه به‌عنوان شیوه‌ها یا قلم‌های خوشنویسی ایرانی شناخته می‌شود بیشتر برای نوشتن متون غیر مذهبی نظیر دیوان اشعار، قطعات ظریف هنری یا برای مراسلات و مکاتبات اداری به کار می‌رود. یکی از جدیدترین هنرها، خوشنویسی با خودکار است که در عصر حاضر بسیار رایج شده و قدمت زیادی نسبت به هنرهای دیگر خوشنویسی ندارد. انجمن خوشنویسان نوین ایران در دهه هفتاد تاسیس شد و آموزش های تخصصی خود را در این رشته هنری کاربردی برای آحاد مردم آغاز نمود. آموزش خوشنویسی زمینه مناسب برای آگاهی هر چه بیشتر افراد به اصول و قواعد خوش خطی را بوجود می‌آورد. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی دزفول بپردازیم.

معرفی بهترین آموزشگاه خوشنویسی دزفول
معرفی بهترین آموزشگاه خوشنویسی دزفول

معرفی بهترین آموزشگاه خوشنویسی دزفول

خوشنویسی هنری است که تمامی افراد علاقه به یادگیری آن دارند. تمام کلمات و واژه ها در خوشنویسی از قواعد و قالب خاصی پیروی می کنند. آموزشگاه های مختلف با بهره‌گیری از تکنیک‌های گوناگون سعی دارند در عرصه خوشنویسی قدم‌های مثبتی بردارند. اگر ساکن شهر دزفول هستید و به هر دلیلی از دستخط خود راضی نیستید، یا به خوشنویسی علاقه دارید، این مقاله برای شماست. با نیکارو همراه شوید تا به معرفی بهترین کلاس خوشنویسی دزفول بپردازیم.

آموزشگاه خوشنویسی تصویر خیال

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی ارژنگ

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه خوشنویسی چلیپا

مشاهده صفحه آموزشگاه

لینک‌های مرتبط:

هنر خوشنویسی

لطفا امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 روز مانده تا کارگاه والد آینده نگر
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
بزن بریم