وبلاگ نیکارو

معرفی بهترین کلاس تافل درمشهد

تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) دو مدرک زبان انگلیسی هستند که شما برای اثبات توانایی های خود در زبان انگلیسی به یکی از این دو مدرک نیاز دارید.

تافل مخفف “آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی” می باشد و یکی از آزمون های تخصصی زبان است. این آزمون توسط سازمان خدمات آزمون های آموزشی یا همان ETS طراحی شده است و یک آزمون برای مشخص شدن توانایی های فارغ التحصیلان زبان می باشد.

آزمون تخصصی زبان دیگر آیلتس نام دارد که مخفف سیستم آموزش زبان انگلیسی بین الملل (International English Language Testing System) می باشد. آیلتس به دو نوع علمی و عمومی تقسیم می شود: آیلتس علمی برای افرادی مناسب است که قصد دارند به تحصیلات سطح بالا یا حرفه خاصی در کشور های خارجی بپردازند، اما آیلتس عمومی مناسب کسانی است که به منظور تحصیل در دوره متوسطه به کشور های انگلیسی زبان سفر کنند.

آیلتس و تافل تنها آزمون های تخصصی زبان نیستند اما نسبت به سایر آزمون ها از محبوبیت بیشتری برخوردارند. هر دوی این آزمون ها شامل 4 بخش خواندنی، نوشتنی، گفتاری و شنیداری می باشند، اما بخش های مختلف این دو نوع آزمون با هم فرق می کند.

یکی از راهکار های مناسب برای انتخاب آیلتس یا تافل این است که بدانید دانشگاه یا شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید کدام یک از این آزمون ها را قبول دارد، یا اینکه کدام یک از این آزمون ها متناسب با توانایی های شما می باشد.

ما را در ادامه مقاله همراهی کنید تا مراحل کسب هر کدام از این آزمون ها را به شما معرفی کنیم.

مراحل گرفتن مدرک تافل به صورت گام به گام:

همانطور که می دانید دریافت مدرک تافل از مراحل مختلفی تشکیل شده است و شما باید به صورت قدم به قدم تمام این مراحل را طی کنید. مراحل اخذ مدرک تافل عبارتند از:

آشنایی با آزمون تافل اینترنتی:

در حال حاضر تنها تافلی که در سراسر دنیا معتبر است تافل آی بی تی می باشد که اولین بار در سال 2005 به وجود آمد و جایگزین آزمون های قبلی شد. این آزمون تفاوت هایی با آزمون های قبلی دارد که عبارتند از:

  • آزمون های قبلی بیشتر روی گرامر تاکید داشتند اما این آزمون جدید بر اساس تمام مهارت های زبانی طراحی شده است.
  • آزمون آی بی تی هر چند ماه یکبار برگزار می شود و داوطلبان در انتخاب خود آزادی عمل بیشتری خواهند داشت.

توجه داشته باشید که این آزمون از 4 بخش تشکیل شده است و هر بخش ممکن است در رابطه با چندین مهارت مختلف باشد. ضمنا مدت زمان طول کشیدن آزمون 4 ساعت می باشد.

بخش های مختلف آزمون تافل:

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله اشاره شد آزمون تافل از 4 بخش Reading, Speaking, Listening و Writing تشکیل شده است. در بخش خواندنی شما باید در مدت زمان 60 الی 100 دقیقه به 36 الی 70 سوال پاسخ دهید، در بخش شنیداری شما باید به 34 الی 51 سوال در مدت 60 الی 90 دقیقه پاسخ دهید. بعد از آن می توانید 10 دقیقه استراحت کنید و سپس باید در مدت 20 دقیقه به 6 سوال بخش گفتاری پاسخ داده، و پس از آن در مدت 50 دقیقه دو مقاله ی بخش نوشتاری را بنویسید.


1- کلاس تافل درمشهد

آموزشگاه زبان حافظ

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

موسسه زبان های خارجی حافظ در سال 1376 پا به عرصه انجام امور آموزشي گذاشت. این آموزشگاه یکی از مطرح ترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر مشهد مقدس گشت و در حال حاضر اين آموزشگاه با بهره گيري از اساتيد مجرب و كارآزمودهدرحد بين المللي امور آموزشی را انجام مي دهد.

موسسه زبان هاي خارجي حافظ با چند مركز و با در اختيار داشتن بيش از 100نفر نيروي اداري وآموزشي  و سابقه آموزشي طولاني خود و با ارائه سيستمي منحصر به فرد براي سطوح متفاوت توانسته است طيف گسترده ای از علاقه مندان به زبانهای ( انگليسي -چینی -آلماني -روسي -فرانسه -ترکی استانبولی-  ايتاليايي – اسپانیولی – عربی ) و در دوره های كاربردی زبان را به این مركز جلب كند.موسسه تحت مديريت و نظارت افرادی كه خود از اساتيد دانشگاه بوده و تجربه ای طولاني در امر تدريس دارند مي باشد. تمامي كتب و برنامه آموزشي منطبق با اطلاعات روز دنيا می باشد.


2- کلاس تافل درمشهد

آموزشگاه زبان آیلتس کلاب

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

مرکز آموزش های تخصصی زبان انگلیسی IELTS CLUB  (به شماره ثبت ۳۰۳۹۴۶) در مهرماه سال ۱۳۸۸ با تشکیل یکی از تخصصی ترین تیم های آموزش حرفه ای زبان انگلیسی در مشهد آغاز به کار کرد. این مرکز با بیش از ۱۰ سال فعالیت موفق در برگزاری دوره های تخصصی IELTS, TOEFL, GRE در حال حاضر به یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین مراکز تخصصی زبان انگلیسی درشهر مشهد تبدیل شده که عمدتا به ارائه دوره های پیشرفته زبان و آمادگی امتجانات بین المللی می پردازد. این مرکز با دارا بودن یکی از مجرب ترین و حرفه ای ترین گروه های اساتید مشهد تا کنون بیش از ۸۰۰ خروجی نمره بین ۶ تا ۷٫۵ آکادمیک در آزمون آیلتس داشته که سندی بر کیفیت بالای خدمات آموزشی و تخصصی این موسسه بشمار می آید.


3- کلاس تافل درمشهد

آموزشگاه زبان راه پویندگان

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

تدریس زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی

برگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی جی آر آی – جی مت – یوس – پی تی ای – دولینگو


4- کلاس تافل درمشهد

آموزشگاه زبان راشد

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

تمام دوره های زبان (انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی، اسپانیایی،عربی، ترکی) به صورت تخصصی و به صورت ترمیک، فشرده و خصوصی


5- کلاس تافل درمشهد

آموزشگاه زبان کیش ایر

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

موسسه کیش ایر بعنوان مرکز آموزش زبانهای خارجی در سال 1377 تاسیس گردید و پس از گذشت 3 سال با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پا به عرصه آموزشهای تخصصی ،کاربردی و مهارتی گذاشت.

سپس در سال 1381 با اخذ مجوز از دفتر برنامه ریزی و آموزشهای فرهنگی هنری رشته های مترجمی زبان در گرایشهای مختلف و همچنین دوره های گرافیک رایانه و نرم افزارهای تایپ و حروفچینی را به دوره های خود افزود.


6- کلاس تافل درمشهد

آموزشگاه زبان جهان علم

مشاهده صفحه آموزشگاه

توضیحات :

موسسه آموزش عالی آزاد جهان علم و پژوهش با چند مركز و با در اختيار داشتن بيش از 200 نفر نيروي اداری و آموزشی  و سابقه آموزشی طولانی خود و با ارائه سيستمی منحصر به فرد برای سطوح متفاوت توانسته است طيف گسترده ای از علاقه مندان به زبانهای ( انگليسی – آلمانی –روسی –فرانسه- ايتاليايی – اسپانیولی – ترکی و عربی – چینی ) در دوره های كاربردی زبان را به مركز جلب كند.
 موسسه تحت مديريت و نظارت افرادی كه خود از اساتيد دانشگاه بوده و تجربه ای طولانی در امر تدريس دارند می باشد. تمامی كتب و برنامه آموزشی منطبق با اطلاعات روزدنيا ميباشد.

نحوه ی امتیاز دهی در آزمون تافل:

یکی از مهم ترین مسائلی که در مراحل اخذ مدرک تافل باید به آن توجه داشته باشید نحوه ی امتیاز دهی می باشد. امتیازات تافل به 4 دسته 0 تا 30 امتیازی تقسیم می شوند که به صورت کلی از 0 تا    120 امتیاز است، و شما برای قبولی در یکی از مراکز آموزشی معتبر باید موفق به کسب حداقل 75 امتیاز شوید. در صورتی که بتوانید امتیاز بالای 100 بگیرید ایده آل ترین نمره را کسب کرده اید.

نحوه برنامه ریزی صحیح برای آزمون:

یکی از مهم ترین مراحل گرفتن مدرک تافل این است که شما برای این آزمون یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید. مادامی که شما به درستی برای مطالعه خود برنامه ریزی نکرده باشید نمی توانید در این آزمون موفق شوید. شما برای کسب امتیاز بالا در آزمون تافل باید از نحوه امتیاز دهی و فرمت آزمون مطلع باشید.

یکی از بهترین راه کار ها برای رسیدن به هدفتان این است که در کلاس های آمادگی قبل از آزمون شرکت کرده، و مطابق با توانایی ها و زمانی که در اختیار دارید برای درس خواندن خود برنامه ریزی کنید.

اطلاعاتی که برای شرکت در آزمون تافل باید داشته باشید:

شما قبل از شرکت در آزمون تافل باید به طور کامل با این آزمون و نحوه ی شرکت در آن آشنایی داشته باشید. برای شرکت در آزمون تافل محدودیت سنی وجود ندارد و شما حتی می توانید به صورت اینترنتی در این آزمون شرکت کنید.

همانطور که گفتیم شرکت در آزمون تافل بخش های مختلفی دارد و شما باید برای تمام این بخش ها آمادگی کامل داشته باشید.

آزمون تافل در اتاقکی که در آن یک صندلی و یک کامپیوتر قرار دارد انجام می شود و هر چیزی هم که برای آزمون نیاز داشته باشید در اختیارتان قرار خواهد گرفت. بنابراین شما حق ندارید هیچ چیزی را اعم از تلفن همراه، کاغذ، دیکشنری و … همراه خود به محل آزمون ببرید. معمولا اکثر برگزار کنندگان آزمون تافل حدود 30 الی 40 بار در سال این آزمون را برگزار می کنند.

نکاتی که در گرفتن مدرک تافل و آیلتس به شما کمک می کنند:

یکی از مهم ترین نکاتی که در گرفتن مدرک تافل و آیلتس باید به آن توجه شود، نحوه درست مطالعه کردن می باشد. ما در این بخش از مقاله نکاتی را برای شما ارائه می دهیم که رعایت آن ها می تواند در موفقیت شما در هر دو آزمون موثر باشد. این نکات عبارتند از:

  • سعی کنید تا حد ممکن مهارت های خود را تقویت کنید:

هر کسی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی زبان مثل تافل یا آیلتس را داشته باشد باید زبان عمومی خود را تقویت نماید. برای تقویت مهارت های خود باید هر روز زمان خاصی را به این کار اختصاص دهید و نا امید نشوید. سعی کنید در حین انجام تمام کار های روزانه خود راهی برای ارتباط با زبان پیدا کنید و حتی به انگلیسی فکر کنید.

  • با دنیای انگلیسی زبان ها ارتباط بر قرار کنید:

شما می توانید به موزیک های انگلیسی گوش کنید، فیلم ببینید، یا اینکه در شبکه های اجتماعی با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید و با طرز فکر و روش زندگی آن ها اشنا شوید.

  • سعی کنید گرامر و ضرب المثل های انگلیسی را یاد بگیرید:

یکی از موضوعات مهمی که تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت در آزمون های تافل و آیلتس دارد، یادگیری گرامر زبان انگلیسی می باشد. شما تا زمانی که گرامر را به خوبی یاد نگرفته باشید نمی توانید در مکالمه یا رایتینگ عملکرد خوبی داشته باشید. همچنین یادگیری ضرب المثل های انگلیسی هم می تواند تا حد زیادی به شما کمک می کند.

 شما می توانید برای تقویت مهارت های خود و یادگیری بهتر زبان انگلیسی به مطالعه مجلات و کتاب های انگلیسی، به خصوص کتاب های داستان بپردازید. در صورتی که شما هر شب قبل از خواب یک داستان کوتاه بخوانید، در هنگام خواب مغز شما به صورت ناخودآگاه همه چیز را به خاطر می سپارد.

  • سعی کنید تا حد ممکن به انگلیسی بنویسید:

همانطور که گفتیم برای گرفتن مدرک تافل و آیلتس باید زبان عمومی خود را تقویت نمایید. برای این کار شما می توانید روی رایتینگ خود بیشتر کار کنید و مطالب مختلف را به انگلیسی بنویسید.

مرتبط :
کلاس آیلتس مشهد