campain

معرفی بهترین کلاس تافل درمشهد

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کلاس تافل در مشهد و مراحل گرفتن مدرک تافل بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

آزمون تافل و آیلتس

تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) دو مدرک زبان انگلیسی هستند که شما برای اثبات توانایی های خود در زبان انگلیسی به یکی از این دو مدرک نیاز دارید.

تافل مخفف “آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی” می باشد و یکی از آزمون های تخصصی زبان است. این آزمون توسط سازمان خدمات آزمون های آموزشی یا همان ETS طراحی شده است و یک آزمون برای مشخص شدن توانایی های فارغ التحصیلان زبان می باشد.

آزمون تخصصی زبان دیگر آیلتس نام دارد که مخفف سیستم آموزش زبان انگلیسی بین الملل (International English Language Testing System) می باشد. آیلتس به دو نوع علمی و عمومی تقسیم می شود: آیلتس علمی برای افرادی مناسب است که قصد دارند به تحصیلات سطح بالا یا حرفه خاصی در کشور های خارجی بپردازند، اما آیلتس عمومی مناسب کسانی است که به منظور تحصیل در دوره متوسطه به کشور های انگلیسی زبان سفر کنند.

آیلتس و تافل تنها آزمون های تخصصی زبان نیستند اما نسبت به سایر آزمون ها از محبوبیت بیشتری برخوردارند. هر دوی این آزمون ها شامل 4 بخش خواندنی، نوشتنی، گفتاری و شنیداری می باشند، اما بخش های مختلف این دو نوع آزمون با هم فرق می کند.

یکی از راهکار های مناسب برای انتخاب آیلتس یا تافل این است که بدانید دانشگاه یا شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید کدام یک از این آزمون ها را قبول دارد، یا اینکه کدام یک از این آزمون ها متناسب با توانایی های شما می باشد.

ما را در ادامه مقاله همراهی کنید تا مراحل کسب هر کدام از این آزمون ها را به شما معرفی کنیم.

مراحل گرفتن مدرک تافل

همانطور که می دانید دریافت مدرک تافل از مراحل مختلفی تشکیل شده است و شما باید به صورت قدم به قدم تمام این مراحل را طی کنید. مراحل اخذ مدرک تافل عبارتند از:

آشنایی با آزمون تافل اینترنتی:

در حال حاضر تنها تافلی که در سراسر دنیا معتبر است تافل آی بی تی می باشد که اولین بار در سال 2005 به وجود آمد و جایگزین آزمون های قبلی شد. این آزمون تفاوت هایی با آزمون های قبلی دارد که عبارتند از:

 • آزمون های قبلی بیشتر روی گرامر تاکید داشتند اما این آزمون جدید بر اساس تمام مهارت های زبانی طراحی شده است.
 • آزمون آی بی تی هر چند ماه یکبار برگزار می شود و داوطلبان در انتخاب خود آزادی عمل بیشتری خواهند داشت.

توجه داشته باشید که این آزمون از 4 بخش تشکیل شده است و هر بخش ممکن است در رابطه با چندین مهارت مختلف باشد. ضمنا مدت زمان طول کشیدن آزمون 4 ساعت می باشد.

بخش های مختلف آزمون تافل:

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله اشاره شد آزمون تافل از 4 بخش Reading, Speaking, Listening و Writing تشکیل شده است. در بخش خواندنی شما باید در مدت زمان 60 الی 100 دقیقه به 36 الی 70 سوال پاسخ دهید، در بخش شنیداری شما باید به 34 الی 51 سوال در مدت 60 الی 90 دقیقه پاسخ دهید. بعد از آن می توانید 10 دقیقه استراحت کنید و سپس باید در مدت 20 دقیقه به 6 سوال بخش گفتاری پاسخ داده، و پس از آن در مدت 50 دقیقه دو مقاله ی بخش نوشتاری را بنویسید.

بهترین کلاس تافل در مشهد

معرفی بهترین کلاس تافل در مشهد

در لیست زیر به معرفی تعدادی از بهترین های کلاس تافل در مشهد میپردازیم.

آموزشگاه زبان حافظ

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان آیلتس کلاب

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان راه پویندگان

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان راشد

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان کیش ایر

مشاهده صفحه آموزشگاه

آموزشگاه زبان جهان علم

مشاهده صفحه آموزشگاه

نکات مهم در گرفتن مدرک تافل و آیلتس

یکی از مهم ترین نکاتی که در گرفتن مدرک تافل و آیلتس باید به آن توجه شود، نحوه درست مطالعه کردن می باشد. ما در این بخش از مقاله نکاتی را برای شما ارائه می دهیم که رعایت آن ها می تواند در موفقیت شما در هر دو آزمون موثر باشد. این نکات عبارتند از:

سعی کنید تا حد ممکن مهارت های خود را تقویت کنید:

هر کسی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی زبان مثل تافل یا آیلتس را داشته باشد باید زبان عمومی خود را تقویت نماید. برای تقویت مهارت های خود باید هر روز زمان خاصی را به این کار اختصاص دهید و نا امید نشوید. سعی کنید در حین انجام تمام کار های روزانه خود راهی برای ارتباط با زبان پیدا کنید و حتی به انگلیسی فکر کنید.

با دنیای انگلیسی زبان ها ارتباط بر قرار کنید:

شما می توانید به موزیک های انگلیسی گوش کنید، فیلم ببینید، یا اینکه در شبکه های اجتماعی با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید و با طرز فکر و روش زندگی آن ها اشنا شوید.

سعی کنید گرامر و ضرب المثل های انگلیسی را یاد بگیرید:

یکی از موضوعات مهمی که تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت در آزمون های تافل و آیلتس دارد، یادگیری گرامر زبان انگلیسی می باشد. شما تا زمانی که گرامر را به خوبی یاد نگرفته باشید نمی توانید در مکالمه یا رایتینگ عملکرد خوبی داشته باشید. همچنین یادگیری ضرب المثل های انگلیسی هم می تواند تا حد زیادی به شما کمک می کند.

 شما می توانید برای تقویت مهارت های خود و یادگیری بهتر زبان انگلیسی به مطالعه مجلات و کتاب های انگلیسی، به خصوص کتاب های داستان بپردازید. در صورتی که شما هر شب قبل از خواب یک داستان کوتاه بخوانید، در هنگام خواب مغز شما به صورت ناخودآگاه همه چیز را به خاطر می سپارد.

سعی کنید تا حد ممکن به انگلیسی بنویسید:

همانطور که گفتیم برای گرفتن مدرک تافل و آیلتس باید زبان عمومی خود را تقویت نمایید. برای این کار شما می توانید روی رایتینگ خود بیشتر کار کنید و مطالب مختلف را به انگلیسی بنویسید.

برای کلاس زبان نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

کشورهای پذیرنده مدرک تافل

در حال حاضر نتایج آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه و موسسه آموزش عالی در بیش از 150 کشور دنیا مورد تائید و پذیرش قرار می گیرد و شامل کانادا، استرالیا، نیوزلند، آمریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی و آسیا می شود.

شما می توانید با مراجعه به وب سایت ETS TOEFL و بخش جستجوی مقصد از این موضوع مطمئن شوید که کدام دانشگاه ها در هر کشور این آزمون را پذیرفته و چه نمره ای را قبول می کنند. البته با مراجعه مستقیم به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود و یا وب سایت لتس گو یونی نیز امکان اطلاع از این موضوع را خواهید داشت.

در حال حاضر 9 موسسه آموزشی از هر 10 دانشگاه آمریکایی، مدرک تافل را اولویت اصلی پذیرش تحصیلی خود قرار می دهند و سایر مدارک زبان در رده های بعدی قرار دارند. در کشور کانادا بیش از 80 درصد رشته ها در مقاطع تکمیلی، مدرک زبان تافل را نسبت به سایر آزمون ها مورد پذیرش و تائید قرار می دهند. این موضوع در کشورهای دیگری نظیر استرالیا، نیوزلند، فرانسه، آلمان و انگلیس نیز صدق می کند.

اگر قصد مهاجرت به هریک از این کشورها را دارید، کافی است با شرکت در یکی از بهترین های کلاس تافل در مشهد ، خود را برای آزمون تافل اماده کنید.

ساختار ازمون تافل

در حال حاضر آزمون تافل TOEFL iBT در مراکز و نمایندگی های رسمی برگزاری آزمون به صورت کامپیوتری گرفته می شود. این آزمون زبان 4 مهارت اصلی متقاضی را مورد سنجش قرار داده و به طور تقریبی 3 ساعت تکمیل آن زمان می برد. این 4 مهارت زبان شامل موارد زیر می شود:

 • خواندن Reading (بین 54 تا 72 دقیقه): خواندن بخش های مختلف و پاسخ به سوالات
 • شنیدن Listening (بین 41 تا 57 دقیقه): گوش دادن به سخنرانی و یا مکالمه ها و پاسخ به سوالات مرتبط با آنها
 • سپس 10 دقیقه استراحت داده می شود.
 • مکالمه Speacking (نه دقیقه): با استفاده از یک میکروفون درباره موضوعات نام آشنا صحبت کرده و در مورد محتوای خوانده و یا شنیده شده به صحبت و گفتگو می پردازید.
 • نوشتن Writing (پنجاه دقیقه): خواندن بخش های مختلف، گوش دادن به صدای ضبط شده و تایپ متن و جملات به عنوان پاسخ

همچنین آزمون تافل دارای 3 حالت زیر است:

 • سنتی و کاغذی
 • اینترنتی
 • کامپیوتری
لطفا امتیاز دهید

5 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین کلاس تافل درمشهد»

 1. اکرم ابوعطایی

  تافل رو توضیح بدید بیشتر ؟
  من زبانم مقدماتیه – برای موسسات باید ازمون تعیین سطح بدم تا وارد دوره تافل بشم؟؟

  1. این آزمون در سه نوع کاغذی (pbT: Paper-based TOEFL)، کامپیوتری (cbT: Computer-based TOEFL) و اینترنتی (ibT: Internet-based TOEFL) موجود می باشد که دو نوع اول منسوخ شده و چند سال است که فقط تافل اینترنتی برگزار می گردد. آزمون TOEFLتا حدودا سال 2012 یکی از معتبرترین و معروف ترین تست های سنجش دانش زبان انگلیسی دانشجویان در سراسر دنیا مطرح بود اما در سه سال اخیر کمی از محبوبیت آن کاسته شده است اما همچنان برگزار شده و توسط بسیاری از دانشگاه های جهان پذیرفته می شود. تافل در حال حاضر بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده امریکا، کانادا، و دیگر کشورها جهان، استفاده شده و افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند نیز بـرای ادامه فعالیت های حرفه ‌ای خود در این آزمون شرکت می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.